Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Unia nie daje Wielkiej Brytanii odroczenia brexitu

(7)
Głównym tematem marcowego szczytu UE miały być relacje z Chinami, ale Brytyjczycy znów wciągnęli Brukselę w rozgardiasz brexitowy. Londyn prosi Unię o odroczenie rozwodu, ale dzisiejszy szczyt na to się nie zgodzi.
  • 2019-03-21 10:54 | zbigniew

Odroczenie Brexitu?

Od wczoraj w wielu dziennikach radiowych i telewizyjnych niemieckich, polskich a nawet jednym angielskim, slysze ze Theresa May wyslala list z prosba o odroczenie Brexitu do czerwca do prezydenta Rady Europy Donalda Tuska. No i ciagle brzmia mi jeszcze w uszach wypowiedzi politykow obozu rzadzacego, ze to czysto figuranckie stanowisko, bez znaczenia i wplywow, ktorego rzeczywista wartosc obnazyla zreszta historyczna wiktoria wybitnej premier z Brzeszcza 1:27. Mam tez przed oczami rozne wydarzenia polityczne najwyzszej wagi, np. szczyt UE-USA i Tuska przygotowujacego a potem prowadzacego te obrady i wiele innych. No ale Tusk jest reprezentantem Niemiec a nie Polski, jak to stwierdzil inny wybitny polityk PIS (choc tylko eksperyment jak oglosil Prezes), nasz niezrownany minister spraw zagranicznych (chociaz wydawalo sie po Fotydze i Waszczykowskim nikt juz nie moze byc gorszy).
  • 2019-03-21 12:09 | suwer

Re:Unia nie daje Wielkiej Brytanii odroczenia brexitu

Wiem, że odejście Brytyjczyków to źle i dla nich, i dla UE. Ale mam już dość Brytoli z ich dąsami, fumami, cała masą żądań i wyłączeń ze stosowania przepisów obowiązujących w Unii. Teraz jeszcze na dokładkę sami nie wiedzą, czego chcą. Wstyd! Niech spieprzają wreszcie.
  • 2019-03-21 12:51 | azur

Przyszła (brytyjska) koza do (europejskiego) woza.
  • 2019-03-21 13:38 | MMK

Jeszcze się okaże, że Unia nie przedłuża, Brytania jednostronnie się wycofa z brexitu:) , zgłosi wyjście po raz drugi :) a Teresa ogłosi że to wszystko wina Tuska ;)
  • 2019-03-21 15:34 | J.E. Baka

Jeśli się Anglikom wydawało, że Brexit NIC ICH NIE BĘDZIE KOSZTOWAĆ i spiją tylko samą śmietankę (czyt. miliony funtów, które zostaną w Brytyjskiej sakiewce i podniosą już i tak ogromne bogactwo tego kraju), to się im tylko wydawało... Nothing is free of charge, Mr Nigel Farage and Boris Johnson!
  • 2019-03-22 13:34 | zbigniew

@| suwer 2019-03-21 12:09

..."Ale mam już dość Brytoli z ich dąsami, fumami, cała masą żądań i wyłączeń ze stosowania przepisów obowiązujących w Unii."...

..."Ale mam już dość Brytoli z ich dąsami, fumami, cała masą żądań i wyłączeń ze stosowania przepisów obowiązujących w Unii."...

suwerze szanowny, wez pod uwage ze Wielka Brytania jest (byla?) jednym z najwazniejszych wielonarodowych krajow tworzacych UE i jednym z najwiekszych platnikow netto. Oczywiscie, czerpia z tego wielkie korzysci, w koncu status londynskiego City jako swiatowego centrum finansowego wynika z unijnych zaleznosci. Mnie tez czasami denerwuje ich arogancja, poczucie wyzszosci, wynegocjowane przez Iron Lady specjalny status w EU (Rabat Brytyjski). Ale z drugiej strony otwarli rynek pracy dla obywateli EU, przyjeli ok. 1.5(?) mln imigrantow zarobkowych z Polski (jak wygladalby poziom bezrobocia w Polsce, gdyby ci ludzie wszyscy szukali pracy w Kraju), no i last but not least jako dla jednej z najstarszych demokracji na swiecie wartosci, na ktorych budowana byla Unia sa niepodwazalne. Moga zachodzic w GB najwieksze zmiany obozu rzadzacego, ale nie do pomyslenia jest zaprzeczenie podstawowym wartosciom, czyli demokracji (inaczej rozumianej niz u nas), trojpodzialu wladzy, niezaleznosci sadownictwa, rozplenienie tak rozposzechnionego u nas PISowskiego nepotyzmu.
    Prosze pamietac ze "Angole" zyja w poczuciu bycia spadkobiercami Imperium, w ktorym "nigdy nie zachodzilo slonce", ktore dalo wielu tworcow, filozofow, pisarzy i muzykow ktorzy w duzym stopniu ksztaltuja kulture w ktorej do dzis zyjemy, a wklad naszego Narodu, chociaz niebagatelny, jest jednak nieco skromniejszy. Tak wiec znaj swoje (nasze wspolne) miejsce mocium Panie i modlmy sie dla naszego wspolnego dobra, aby wyjscie Wielkiej Brytanii odbylo sie w mozliwie bezbolesny sposob.
  • 2019-03-26 10:59 | suwer

@
    2019-03-22 13:34 | zbigniew
    @| suwer 2019-03-21 12:09

Zgadzam się z Pańskimi uwagami. Wiem, że wyraziłem swój emocjonalny, a nie racjonalny stosunek do sprawy.