Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dolina Krzemowa na Śląsku? Morawieckiemu się marzy

(10)
W taki to prosty sposób premier przeskoczył prezesa. Przelicytował. Idę o zakład, że nikt dzisiaj ani jutro, ani nawet za dekadę nie jest w stanie dać Śląskowi więcej niż premier.
  • 2019-03-21 14:09 | zbigniew

Dolina Krzemowa na Śląsku? Morawieckiemu się marzy

mozna tylko strawestowac klasyka - wara od naszego (ja z Zabrza) Slaska! Bo wiadomo ze z tych obietnic bedzie tyle co z miliona samochodow elektrycznych opracowanych przez polskich inzynierow i wyprodukowanych przez polski przemysl, z polskiego promu, przy ktorym jedyna aktywnoscia byla kradziez tabliczki pamiatkowej przynitowanej uroczyscie przez Morawieckiego do po. stepki elementu wiatraka, miliona mieszkan, lista obietnic bez pokrycia i realizacji zlozonych przez premiera Mateusza jest baaardzo dluga.
  • 2019-03-21 16:03 | sprint

Re:Dolina Krzemowa na Śląsku? Morawieckiemu się marzy

Jestem z tych czasow, kiedy rzadzil Gierek i caly narod budowal Hute Katowice. Wtedy rowniez wyglaszane byly podobne obietnice, ze Slask to podpora polski, ze wegiel , czarne zloto i wo ogole. Podczas takich nadetych uroczystosci co raz wstawal ktos z widowni i wznosil pochwalne okrzyki pod adresem przemawiajacego a sala kwitowala oklaskami. Np. wstawala jedna umowiona osoba i krzyczala: Niech zyje towarzysz Gierek, stalowa podpora Polski Ludowej! Sala wolala: Niech zyje! I zrywala sie burza oklaskow.
    Dzis podczas takich konwentyklow PiS i super-premiera przypominaja mi sie tamte czasy. Tyle, ze teraz wola sie : Niech zyje prezes Kaczynski, obronca Polski i najwiekszy patriota! Obietnice sa tez podobne, czyli nic nie warte, bo wiadomo juz, ze nasz super-premier plecie , co mu slina najezyk przyniesie. Ja nie moge zrozumiec, a moze za stary jestem, ze zarowno on, jak i Kaczynski czy Duda sa ludzmi niby wysoko wyksztalconymi a plota takie rzeczy, jakby dyplomy kupili lub konczyli nauki jeszcze w ZSRR. Albo maja spoleczenstwo za tak durnych, ze wszystko kupia, co im sie sprzeda.
  • 2019-03-21 18:01 | Obserwer

Skala w zakresie wsaźnika głupty....

tych ludzi już dawno przekroczyła dozwoloną granicę.
    Po działaniach na rzecz wejścia do NATO tego faceta, po opowieściach na tych tzw. konwencjach , po rozdawnictwie w ramach piątki poza nauczycielami i osobami niepełnosprawnymi obraz psychiczny, moralny, polityczny i gospodarczy jest 20 do 80 z racji pomyślnego ogłupiana maluczkich.
    No robią co mogą, aby utrzymać wolność nie tylko władzę. Będą gryźć i kopać, aż do jesieni. Skala banialuk i alternatywnej rzeczywistości będzie rosła. Doliny kłamstwa publicznego tych funkcjonariuszy publicznych oraz purpuratów zaleją i przykryją pedofilię, dwie wierze, łapówkę 50 tysięcy czy wyrok TSUE w sprawie słynnej KRS.
    Dwie sprzymierzone siły "tronu i ołtarza" dają popis i myślą, że będzie, tak jak było.
    Oj coś widzi mi się, że czarownica z deklaracji Trzaskowskiego z zapędem do seksu i masturbacji 4 -latków wg. parafrazy pisowskiej dokumentu WHO, nie wystarczy.
    Zwolennicy po takim seksownym wstępie i występie kampanii podobno europejskiej, zaprezentowana przez znawcę tych spraw, chcieć będą więcej informacji jak to z tym seksem w pisie jest. Skoro tak sugestywnie i ze znawstwem wypowiadają się o nim najważniejsi w tej partii jako przewodniej siły dla 20 % na samych plusach. Seks + to też dobrze brzmi. Chyba lepiej niż dolina krzemowa, bo dla zwolenników w zdecydowanej większość, zrozumienie tego pojęcia może nastręczać pewną trudność.

Ciekawe kto i jak zmierzy się po wyborach z tą skalą przestępstw i wykroczeń ?
  • 2019-03-22 00:11 | zulu1

--- Ten Morawiecki ---

.

to ma łeb, ściślej łeb chemika,
    trza tylko spojrzeć na periodic
    table I wszystko jasne, C & Si
    węgiel i silikon w tej samej 14tej
    stoją grupie❗

Panie Premierze, ci w silicon valley
    mają sporo silikonu, my na Śląsku
    dużo węgla, to co machniom❓, my
    im węgiel oni nam silikon w formie
    let say przetworzonej❓

I z doliny węglowej mamy silikonową,
    to co parę telefonów do ludzi z Intel'u
    i jedziemy ❓

.
    ..)
  • 2019-03-22 05:58 | prime

Będziemy przerabiać węgiel na krzem?
  • 2019-03-22 08:02 | konstancjap

2019-03-21 14:09 | Zbigniew
    alez z Ciebie pesymista!
    w przypadku Slaska Pan Premier na pewno nie przedobrzyl. Beda komputery, elektronika lepsza niz w Chinach czy Szanghaju, "swiat zadziwimy swoimi mozliwosciami, bo stac nas na to" -cos na ten ksztalt wypowiedzial niegdys tworca pewnego kabaretu, ostatnio obecny tez w telewizji (nie wiem ktorej, bo bojkotuje kurwizje). I zadziwiiamy nasz swiat od kilku lat, a wraz z nastaniem zlotoustego Pana Premiera (z calym szacunkiem!) coraz bardziej swiatu opadaja szczeki. Sami wiemy dlaczego.
    I tylko szkoda przyrody, wycietych drzew, zniszczonych plaz i zmian w naszym postrzeganiu swiata. Znow wrocilismy z mysleniem o swiecie na drzewa, a prznajmniej chca nas tam umiescic niektorzy politycy, ktorym na tych drzewach samym bardzo nudno. Potzrebuja towarzystwa do zarzadzania. Naszego towarzystwa….bo wladza to mozliwosc zrobienia wielu wspanialych rzeczy, czasem tez afrodyzjak, ale w wielu przypadkach oglupia strasznie, czego dowody mamy codziennie. Niestety
  • 2019-03-22 08:16 | zak1953

Krzemu ci u nas dostatek

I zakłady wydobywające ten surowiec powinny spokojnie przetrwać każdą władzę. Tak na Śląsku jak i w Małopolsce. Ba, sudeckie doliny można nawet przemianować na Krzemowe Doliny (tu dodatkowo nazwa miejscowa) i będzie super. Tyle, że władzy wyjdą z tego tylko surowcowe doliny, a nie doliny technologiczne. Bo władze państwowe myślą raczej nie o pragmatycznej, gospodarnej Polsce, a skutecznym jak najdłuższym utrzymaniu się na stanowiskach. Niezłe obecnie wskaźniki gospodarcze nie są wynikiem przemyślanej, pro-społecznej polityki gospodarczej rządców z Warszawy. To efekt bycia dostawcą komponentów dla zachodnich producentów, do których należą w większości firmy produkujące owe części. Sprawdzianem dla polskich władz będzie ewentualny kryzys albo nawet jakaś stagnacja. Ciekaw jestem, co stałoby się się wtedy z licznymi obietnicami, wylewanymi z rządowego rogu obietnic na głowy ciemnego ludu.
    Osobiście miałbym dla władzy sympatyczny, nieduży kamieniołom, w którym rządzący poznaliby przyjemność pracy w dolinie krzemowej - wydobywając własnoręcznie surowiec. A krzemu do wydobycia nie zabraknie.
  • 2019-03-22 16:25 | gsj

Czy bez użycia słów uznawanych dość powszechnie za nie będące komplementami, wypada komentować wypowiedź premiera RP?
    P.S. Od ponad dwu wieków rodzina mieszka na terenie, gdzie wydobywano węgiel, tzw kamienny.
    ""
  • 2019-03-22 16:25 | gsj

Czy bez użycia słów uznawanych dość powszechnie za nie będące komplementami, wypada komentować wypowiedź premiera RP?
    P.S. Od ponad dwu wieków rodzina mieszka na terenie, gdzie wydobywano węgiel, tzw kamienny.
    ""
  • 2019-03-24 13:18 | zbigniew

@gsj: nie wiem gdzie mieszka Twoja rodzina, mam nadzieje ze mieszkaja jeszcze nad poziomem ziemi, vide Bytom, gdzie spora czesc miasta zapadla sie wskutek "szkod gorniczych". Wiem cos o tym, nasz dom ze wzgledu na szkody byl wybudowany na stalowej plycie, co i tak nie uchronilo nas przed szkodami gorniczymi, tynki czesciowo odpadly, mury popekaly, kopalnia Zabrze przeprowadzila w latach 70`remont generalny. A moja podstawowka doslownie sie rozpadla, po I klasie pekniecia murow byly takie, ze z klasy do klasy mozna bylo podac sobie reke, chociaz budynek byl wielokrotnie "ankrowany" (skrecany takimi ogromnymi srubami zeby sie nie rozsypal). Od 3 klasy przenieslismy sie do nowiutkiej "1000-latki". Kto nie mieszkal na Slasku nie zna tego, tak samo jak powietrza gestego od zanieczyszczen, kaluz mieniacych sie kolorami teczy, moje oskrzela juz nigdy sie z tego nie otrzasna.