Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jacinda Ardern pokazuje światu, czym jest prawdziwe przywództwo

(4)
Zamach terrorystyczny w Christchurch był dla premier Nowej Zelandii Jacindy Ardern sporym wyzwaniem. Zachowała się wzorowo. Poziom jej empatii i stanowczość robią duże wrażenie na świecie.
 • 2019-03-24 19:13 | rafzarz

  Re:Jacinda Ardern pokazuje światu, czym jest prawdziwe przywództwo

  W moim przekonaniu Jacinda Ardem pokazala co w jezyku angielskim nazywa sie submission wobec islamu, a zakladanie przez nia chusty na glowe to nic innego tylko legitymizowanie symbolu islamskiego zniewolenia kobiet.
  Tak na marginesie, meczet, w ktorym rozegrala sie tragedia od dluzszego juz czasu podejrzewany jest o radykalne zaloty. Byl on ostatnim miejscem pobytu bodajze dwoch Australiczykow przed ich wyjazdem do Syrii aby dolaczyc do szeregow ISIS. Wyglada na to, ze wybor takiego celu nie byl przypadkowy. Ciekawe, ze ani Pani ani reszta mass media ani slowem o tym nie wspomina...
 • 2019-03-24 19:15 | parabellum

  Re:Jacinda Ardern pokazuje światu, czym jest prawdziwe przywództwo

  Gdyby stosować taką odpowiedzialność zbiorową, można by zakazać samochodów (autobusem bezpieczniej) - w Polsce w ciagu jednego dnia w wypadkach ginie 100 osób.

  W Chinach wystarczy odrobina benzyny, by zabić pasażerów autbusów - to popularna metoda wyładowywania frustracji w tym kraju, może zakażmy posiadania benzyny?
 • 2019-03-24 19:30 | gniada

  Re:Jacinda Ardern pokazuje światu, czym jest prawdziwe przywództwo

  Mimo że tekst nawiązuje do smutnego wydarzenia, to czytając buzia mi się uśmiechała. Uśmiechała, bo fajnie że są na świecie takie fajne kraje, tacy mądrzy wyborcy i taka fajna i mądra osoba rządząca krajem. Bez tego nadętego, pseudo-patriotczno-narodowego bełkotu, ciągłych awantur, kompleksów i wiecznego cierpiętnictwa.
 • 2019-03-26 12:56 | Prowincjusz

  Re:Jacinda Ardern pokazuje światu, czym jest prawdziwe przywództwo

  @parabellum

  W Polsce w wypadkach komunikacyjnych ginie rocznie znacznie mniej osób. W 2017 - 2810, ta liczba spada od lat.
  I teraz troszkę matematyki 2810/365=7,6 nie sto.

  Rozumiem, że panu nie podoba się odpowiedzialność zbiorowa polegająca na zakazaniu posiadania broni automatycznej i półautomatycznej.
  Oczywistym jest, że w wolnym społeczeństwie powinniśmy mieć prawo nawet do zakupu rakiet made in KIM.
  Ale żyjemy w strasznym totalitaryzmie zakazującym naszych przyrodzonych praw do posiadania własnych rakiet z głowicami nuklearnymi.