Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(7)
Komentarze użytkownika: domer
 • 2010-02-13 10:29 | domer

  Re:Zlikwidować OFE!

  W krótkich słowach popieram w 100% @okruch. Przy czym w podstawowych założeniach całej reformy emerytalnej całość składek pomniejszonych o składki wypłacone miała być dziedziczona co wg mnie powinno być podstawową zaletą OFE w stosunku do ZUS. Mój ojciec zmarł 21 dni po osiągnięciu wieku emerytalnego (emeryt ZUS). Co się zmieniło w finansach rodzinnych: ubyło jedną osobę, która zarabiała najwięcej a emerytura została wypłacona jedna w wysokości 720zł. Jedyne co na tę okoliczność zostało wypłacone przez ZUS to zasiłek pogrzebowy ok 5200zł co stanowiło ok 75% kosztów pogrzebu wraz z wykupieniem na cmentarzu 2m2 na 25 lat, oczywiście bez nagrobka. Reforma OFE jest potrzebna głównie z powodu nadmiernych kosztów: prowizji, opłat itp. OFE jak ktoś wcześniej zauważył powinno żyć z wypracowanego zysku a nie z prowizji. Teoretycznie OFE mogą lokować środki na lokatach i obligacjach co może zrobić każdy człowiek we własnym zakresie. A jeśli tak to po co mi OFE. Pozdrawiam domer
 • 2010-02-15 17:36 | domer

  Re:Zlikwidować OFE!

  Nie chodzi o to żeby każdy sobie sam odkładał. Głównym problemem jest to aby mechanizmy oszczędzania na własną emeryturę były skonstruowane w taki sposób aby nie obciążały przyszłych emerytów. Np konto emerytalne z którego nie można dokonywać wypłat. Rachunek Emerytalny do którego ma dostęp ZUS czy też OFE i właściciel ale żadna strona nie może dokonać wypłaty z rachunku na inne konta oprócz zakładania lokat zakupu obligacji i funduszy oczywiście mogą być zastosowane limity dla poszczególnych opcji inwestowania. W momencie uzyskania wieku emerytalnego, właściciel z ZUS/OFE podejmuje decyzję co z tą kasą zrobić w różnych możliwych wariantach: Przelanie kasy do ZUS/OFE i obliczenie z tego stałej dożywotniej emerytury, ustalenie procentu wypłaty z konta jako miesięczny przelew emerytury itp. sposoby można mnożyć. Po śmierci emeryta środki są dziedziczone. Przy czym mogą np. być przelane na konta przyszłych emerytów jako ich kapitał a nie wypłata na bieżącą konsumpcję. pozdrawiam domer PS proste sposoby są najlepsze a prowizorka jest najtrwalsza.
 • 2010-02-22 10:20 | domer

  Re:Najdłuższa wojna Polski Ludowej

  Wg mnie to nie domena Polski Ludowej tylko Polski w ogóle. Ta wojna wciąż trwa i trwać będzie. 90% drobnego handlu i usług nadal jest poza obiegiem fiskalnym. Teoretycznie opłaca się sprzedającemu i kupującemu bo kasa w kieszeni zostaje ale jak psioczyć na drogi, służbę zdrowia, policję to wszyscy są chętni. Ekonomiści oceniają szarą strefę na ok 15-20% PKB. W innych krajach może tak osobiście uważam, że zasięg szarej strefy w Polsce jest znacznie głębszy. W czym gremialny udział ma wieś. Żeby nie było tendencyjnie miasta swoje też dorzucają korepetycje, sprzątanie, opieka nad dziećmi np. pomagają też placówki oświatowe pośrednicząc w różnego rodzaju szkoleniach dla dzieci (karate, tańce itp.). Jeśli się głębiej zastanowimy okazuje się, że każdy polak zakupuje towary i usługi na czarnym rynku. W moim gospodarstwie domowym (miasto) ok 35% budżetu stanowią wydatki, na które nie otrzymuję paragonu, faktury. Apropo's cudu nad Wisłą: jedynej wyspy stabilności w Europie podczas kryzysu. To właśnie dzięki sile szarej strefy i szybkości dostosowania się do warunków rynkowych. U nas ludzie to mają w genach, pakiety antykryzysowe to dobre dla leniwych amerykanów u nas człowiek (właściciel-firma) zastanawia się sam co zrobić żeby żyć a nie czeka na jałmużnę.
 • 2010-02-26 11:54 | domer

  Stoją i łamią

  Bez względu na własność radia TOK FM działanie KRRiTV jest oburzające. Cenzura jakiś czas temu została zlikwidowana. Biorąc pod uwagę tego typu restrykcje wszystkie radia, które nadają wypowiedzi polityków powinny co dzień dostawać karę za głupoty a czasem i kłamstwa jakie wypowiadają. Bez względu na lotność żartu Czeczota, tak samo powinny być traktowane wypowiedzi w RM o innych związkach wyznaniowych.
 • 2010-02-26 11:54 | domer

  Nienormalna normalność.

  Bez względu na własność radia TOK FM działanie KRRiTV jest oburzające. Cenzura jakiś czas temu została zlikwidowana. Biorąc pod uwagę tego typu restrykcje wszystkie radia, które nadają wypowiedzi polityków powinny co dzień dostawać karę za głupoty a czasem i kłamstwa jakie wypowiadają. Bez względu na lotność żartu Czeczota, tak samo powinny być traktowane wypowiedzi w RM o innych związkach wyznaniowych.
 • 2010-03-22 19:55 | domer

  Re:Prawo do parytetu

  123nowak cyt:"Jeżeli w partiach politycznych jest od 20% do 30% członkin to wymuszenie na partiach parytetu na listach wyborczych w stosunku 50:50 oznaczać będzie nadreprezentację kobiet w stosunku do płciowego składu partii. Małej aktywności kobiet w partiach politycznych nie nadrobi się parytetem..." Mam identyczne poczucie niesprawiedliwości. Jeśli kobiety chcą więcej muszą być aktywne. Parytetowi NIE. Proporcjonalność na listach wyborczych TAK. Czy Partia Kobiet wystawi 50% mężczyzn na swoich listach wyborczych? Czy partia składająca się wyłącznie z mężczyzn musi wystawić 50% kandydatów którzy nie są członkami partii?
 • 2010-04-16 16:26 | domer

  Re:Głos w sprawie Wawelu

  Nic dodać nic ująć. Jeśli Kaczyński na Wawel to proszę bardzo otwieramy wrota i po śmierci wszyscy prezydenci bez wyjątku na Wawel. A tak swoją drogą znając szacunek Gen. Jaruzelskiego do symboli bezwzględnie kazałby się pogrzebać w Kurowie albo w Warszawie na Powązkach.