Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(20)
Komentarze użytkownika: panszir
 • 2013-01-30 22:52 | panszir

  Re:Związki partnerskie - zamieszania ciąg dalszy

  Nie miałem jak dotychczas zbyt dobrego zdania o dziennikarstwie pani redaktor Parandowskiej, gdyż jej teksty które czytałem i wypowiedzi, których słuchałem były mocno jednostronne. Ten tekst jest zupełnie inny. To jest dziennikarstwo najwyższej próby. Bardzo przyjemnie jest zmienić zdanie o kimś ... na lepsze :-)
 • 2013-02-28 15:18 | panszir

  Re:Miłość w XXI wieku

  Panie VPS, spodobało mi się to pańskie "Ukierunkowanie ekonomi i systemu na szczęście jednostki zawsze będzie kończyć się błędnym kołem i fiaskiem bo jednostka jest spełniona i szczęśliwa jak nie jest samotna i ma bliskich". Ładnie powiedziane. Jeśli chodzi o artykuł to niestety, ale tak właśnie dzisiaj uprawia się nauki społeczne. Najpierw wymyśla się tezę, a potem poszukuje dla niej uzasadnienia. To do niczego nie prowadzi. Albo inaczej, prowadzi do tego co nam tutaj zaserwowano. Rzuca się w oczy brak logiki w przedstawionym wywodzie. Jeśli rzeczywiście mężczyźni rządzą na "rynku" relacji damsko-męskich, a ich (naszym!) podstawowym problemem jest strach przed ryzykiem, jakie niesie za sobą zaangażowanie się (co ma skutkować postawą Piotrusia-Pana) to jaki sens ma by kobiety rywalizowały między sobą o mężczyzn na "kapitał erotyczny"? Raczej powinny pokazywać, że lepiej od innych zapewnią mężczyznom to czego im brakuje - czyli że związek z nimi nie będzie żadnym ryzykiem. Eksponowanie seksualność to chyba najgorsza z możliwych strategii w takim przypadku, nieprawdaż?
 • 2013-05-18 21:55 | panszir

  I'I

  "Krakowski spleen" to moja ulubiona piosenka lat 80-tych. W takich chwilach człowieka zdaje sobie sprawę z upływu czasu ...
 • 2013-09-03 16:09 | panszir

  Re:Katarzyna W. skazana na 25 lat więzienia

  "Co zrobić, by w kraju, gdzie antykoncepcja nie jest powszechnie dostępna, a aborcja zabroniona, nie rodziły się niechciane dzieci". Ten komentarz jest wyjątkowo nieuczciwy. To tak jakby informację o niedawnym zgwałceniu biegaczki pod Warszawą skomentować: "co zrobić, by w kraju, gdzie policjant nie stoi za każdym drzewem, a kobiety ciesząc się pełnią praw obywatelskich mogą biegać, gdzie i kiedy chcą, nie zdarzały się napady". Pani Redaktor krytykuje postawę mediów w sprawie Madzi, po czym sama próbuje wykorzystać ją w sporze ideologicznym. Oj, nieładnie. pan szir
 • 2014-03-29 10:36 | panszir

  Re:Certyfikowane szkoły wolne od gender

  Np cóż, jak zwykle winy szuka się po drugiej stronie. Tymczasem refleksja nad błędami własnej opcji jest zazwyczaj pożyteczniejsza. Tak pod rozwagę daję, bo jakoś nigdzie nie znalazłem dobrze napisanego artykułu na temat kampanii, która dała KK pretekst wyciągnięcia tematu "gender". A byłoby o czym napisać ....
 • 2014-11-03 11:24 | panszir

  Metodologia, głupcze!

  Jak zawsze media zapomniały o przedstawieniu metodologii, a to powoduje, że tak naprawdę wyniki można interpretować na różne sposoby. Dla przykładu nie wiadomo, czy uwzględniono świadczenia socjalne, np. długość urlopu macierzyńskiego, a jeśli uwzględniono to po której stronie - przeliczono jako przychód po stronie matki, czy też jako stratę w zarobkach w tym okresie.Niewłaściwa metodologia może powodować, że kraje bogate, posiadające szeroko rozwinięte mechanizmy przywilejów socjalnych, zaniżają faktyczny stan dochodów kobiet. Pewnie stąd tak wysoki ranking Białorusi w porównaniu np. z Austrią.
 • 2014-11-15 14:32 | panszir

  Re Erbe

  Święte słowa, święte słowa, Panie Erbe. Jajogłowi wymyślają najprzemądrzejsze kryteria, a ciemny lud głosuje nogami.Który ranking ważniejszy??? No który .... ?
 • 2014-12-22 10:23 | panszir

  Re:Rachunek sumienia Janusza Palikota

  http://januszpalikot.natemat.pl/127909,przepraszam-za-bledy Coś dużo wykrzykników w tych przeprosinach ... P.
 • 2015-03-19 18:43 | panszir

  Re:Koniec burdeli

  No,no, no, co za język! ... "poślednie sztuki", stare i podstarzałe, czyli "nieświeże", "sprzedające się" ... dawno takiego nie słyszałem (czytałem) w mainstreamie. Widać "Polityka" w podejściu do kobiet postanowiła wzorować się na organizatorkach Marszu szmat. Gratulacje.Tylko od tej pory nie odstawiajcie Katonów oceniając innych.
 • 2015-09-17 12:24 | panszir

  Re:Młodzi – bezideowi: czyja to wina?

  Narzekania na młodzież i ich obyczaje znaleziono już ponoć na tabliczkach klinowych. Pan profesor wpisuje się więc w wielowiekową tradycję. Niestety, poziom refleksji zawartej w artykule jest dość mizerny - z artykułu niewiele wynika, ponad to, że Pan Profesor jest niezadowolony z wyników wyborów oraz że nie lubi Kościoła, prawicy i wszystkiego co z nimi związane. Potem dość toporne połączenie pierwszego z drugim (że niby wynik wyborów to wynik tego co Kościół i prawacka ideolo zrobiła z naszymi dziećmi) i .... nic więcej. Słowem to raczej artykuł o autorze, niż o młodzieży. I właśnie dlatego warto ten artykuł było przeczytać i pięknie za niego dziękuję Panu Profesorowi. To doskonała ilustracja bezradności intelektualisty, który staje w obliczu sytuacji, gdy otaczającej go rzeczywistości nie da się wytłumaczyć na gruncie ideologii, która mu porządkuje obraz świata. Pouczające ...
 • 2016-04-20 17:12 | panszir

  Nawet jeśli Sanders odpadnie z wyścigu do Białego Domu, wiele udało mu się dokonać

  Z nagłówka: "Nawet jeśli Sanders odpadnie z wyścigu do Białego Domu, wiele udało mu się dokonać". Hmm ... jeszcze do niedawna to samo mówiono i pisano o J. Palikocie i jego Ruchu w Polsce. Tj,. że wprowadził do dyskursu publicznego nowe tematy, nową jakość. No to żeśmy sobie podyskutowali ... Taka refleksja zdeklarowanego cynika. P.
 • 2016-04-20 17:12 | panszir

  Czyżby?

  Z nagłówka: "Nawet jeśli Sanders odpadnie z wyścigu do Białego Domu, wiele udało mu się dokonać". Hmm ... jeszcze do niedawna to samo mówiono i pisano o J. Palikocie i jego Ruchu w Polsce. Tj,. że wprowadził do dyskursu publicznego nowe tematy, nową jakość. No to żeśmy sobie podyskutowali ... Taka refleksja zdeklarowanego cynika. P.
 • 2016-06-02 18:14 | panszir

  Skąd zdziwienie?

  Szanowny Panie Redaktorze, naprawdę jest Pan zdziwiony? Przecież już co najmniej od roku nie tylko polska scena polityczna, ale wręcz cała nasza sfera publiczna dzieli się na proPIS i antyPIS, a prezentowany opis rzeczywistości ma wyłącznie czarno-białe kolory. Przyznaję, że jest Pan chlubnym wyjątkiem, jednak z kolei Pan musi przyznać, że w redakcji, którą Pan reprezentuje wyjątkiem jedynym.
 • 2016-06-12 18:07 | panszir

  Tusku wróć!

  Ło matko! A myślałem, że ja to stoję tam, gdzie kiedyś stało zomo, jestem ukrytą opcją niemiecką i gorszego sortu. Krótka wizyta po drugiej stronie barykady (ten wpis i o HGW) i okazuje się, że jakby wygrali ci drudzy to mój los nie byłby dużo lepszy - zostałbym homofobem i szowinistą. Tusku wróć i odkręć znowu tę ciepłą wodę, plisssssssssss!!!
 • 2016-11-14 09:51 | panszir

  Re:Ameryka skręca w prawo. Czy Demokraci otrząsną się z porażki?

  Bardzo dobra analiza. Brawo dla Autora. Moje refleksje na kanwie: "Liberalna lewica" - to był kiedyś oksymoron! Niegdyś lewica to byli ci, którzy pochylali się nad losem maluczkich, lud nazywali "solą ziemi", czerpali z wartości "plebejskich" i starali się reprezentować interesy ludu wobec establishmentu. Dzisiaj "lewica" to część establishshmentu, która określa lud per „buraki” (rednecks), gardzi plebejskością tudzież stojącymi za nią wartościami i traktuje ludzi z gminu jako przeciwników w budowie nowego, lepszego świata (brave new world). Nic dziwnego, że masy ludowe nie czują związku z tego typu "lewicą" i poszukują kogoś nowego, kto będzie na forum publicznym wyrażał ich stanowisko i reprezentował interesy. To oczywiście nie jedyny powód sukcesów politycznych takich polityków jak Hajder, Le Pen, Kaczyński czy Trump, ale bez wątpienia czynnik istotny.
 • 2017-02-03 18:12 | panszir

  Re:Duda o konwencji antyprzemocowej: „Nie stosować”. Niech prezydent wyjaśni to kobietom potrzebującym pomocy

  Trudno mówić o "publicznej debacie", gdy strony zamiast zwalczać argumenty adwersarzy wymyślają je sami, tak, by potem dezawuować. Wiedzie w tym prym strona prawa (sławetna "ideologia gender"), ale, jak widać, lewa też chętnie ucieka się do tego typu retoryki. Przypomnę więc, o co tak naprawdę idzie spór. Art. 12 konwencji zobowiązuje strony "do promowania zmian, wzorców społecznych i kulturowych, dotyczących zachowań kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji oraz innych praktyk, opartych na idei niższości kobiet, na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn". Jednocześnie, konwencja ujmuje płeć w ujęciu społeczno-kulturowym, a przemoc wobec kobiet traktuje jako "wyrazem historycznie nierównych relacji władzy między kobietami a mężczyznami" oraz że ma ona [przemoc] "charakter strukturalnym" (preambuła). Powstaje zatem pytanie, czy w świetle powyższego, państwa-strony mają obowiązek zwalczać tradycyjny model rodziny (mężczyzna pracuje - kobieta zajmuje się domem), bo jest on z zasady oparty na "stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn" i państwa-strony powinny dążyć do jego "wykorzenienia"? Czy też jest inaczej - takie tradycyjne ujęcie rodziny jest OK, stanowi równoprawny model w stosunku do modelu "partnerskiego", a państwa-strony mają jedynie zwalczać idee niższości kobiet? Słowem: mamy dwa podstawowe modele do wyboru (i całą gamę szarości pomiędzy nimi), czy też właściwy jest tylko jeden model (partnerski). Moim zdaniem to bardzo ciekawa kwestia i o niej naprawdę warto porozmawiać! Niestety, taka dyskusja w Polsce nie toczy się, bo potencjalni adwersarze wolą dyskutować z własnymi wyobrażeniami o poglądach przeciwników. Pozostaje mi tylko apelować do Szanownej Pani Redaktor, by porzuciła tę retorykę jako pierwsza i zmierzyła się z prawdziwym wyzwaniem. Ktoś musi zacząć ... może Pani? Z wyrazami szacunku Pan Szir
 • 2017-02-04 22:41 | panszir

  Re:Duda o konwencji antyprzemocowej: „Nie stosować”. Niech prezydent wyjaśni to kobietom potrzebującym pomocy

  @ kruk Szanowny Panie, Nie sprowadzam konwencję antyprzemocową do kwestii oceny modeli małżeństwa, tylko spór o nią. Z wyrazami szacunku Pan Szir.
 • 2018-01-24 12:40 | panszir

  Re:Dorota Wellman vs Jacek Piekara vs fakty

  Nie znam się na rynku reklam, więc poproszę o wyjaśnienie. Skoro J. Piekara został zobowiązany przez sąd do wykupienia ogłoszenia w określonej gazecie (na określonym portalu) i w określonym formacie, to dlaczego Agora miałaby godzić się na rabaty? Rabaty są po to, by klient nie uciekł do konkurenci. Tymczasem tu uciec nie może.
 • 2018-06-15 09:49 | panszir

  Re:Sąd Najwyższy: Sprzeciw sumienia nie może usprawiedliwiać dyskryminacji

  Rozstrzygnięcie SN ze wszech miar słuszne, ale nie jest tak korzystne dla ruchu LGBT, jak przedstawiają to w mediach działacze KPH: 1. winę uznano, ale drukarz kary nie poniósł - chodzi o grzywnę w wysokości 200 zł. - nie musi jej zapłacić. 2. Polski SN przywołał niedawne orzeczenie amerykańskiego SN w sprawie tzw. cukiernika. Problem w tym, że polski SN zinterpretował to orzeczenie jako broniące prawa do wypowiedzi artystycznej, co nie do końca jest zgodne ze stanowiskiem amerykańskich sędziów. Polski SN przedstawił sprawę tak: cukiernik przygotowujący tort to artysta i może powołać się na wolność twórczości artystycznej, a drukarz drukujący baner to rzemieślnik i nie może. Jeśli skutkiem orzeczenia polskiego SN będzie to, że polskie sądy i organy administracyjne zaczną wydawać rozstrzygnięcia w ten deseń (czykli będa wynajdywać kolejnych artystów) to jest to bardziej porażka ruchu LGBT niż jego sukces. P.
 • 2018-09-28 15:40 | panszir

  Re:Coraz więcej Polaków za pełną dostępnością do aborcji

  "(...) wyniki sondażu, który na zlecenie Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny przeprowadził właśnie Instytut IBRiS. 54 proc. respondentów zapytanych o to, czy kobiety w Polsce, podobnie jak w innych krajach europejskich, powinny mieć możliwość samodzielnej decyzji o przerwaniu ciąży do 12. tygodnia, odpowiedziało, że zdecydowanie tak. 15 proc. wybrało odpowiedź „raczej tak”. "W tym samym czasie na zlecenie „Wysokich Obcasów” podobny sondaż przeprowadziła pracownia Kantar Millward Brown. Pytanie sformułowano nieco inaczej, bo dotyczyło legalizacji aborcji na żądanie. Opowiedziało się za nią 45 proc. ankietowanych, 43 proc. było przeciw". No to czekamy teraz na sondaż OBOP zamówiony przez Radio Maryja z pytaniem: "Czy jesteś za zakazem zabijania dzieci poczętych przed ich narodzeniem". Coś mi się zdaje, że wyniki też będą łatwe do przewidzenia ... G.