Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(16)
Komentarze użytkownika: yuri
  • 2015-07-18 18:05 | yuri

Re:(Prawie) nikt z nas nie pamięta,

Chodzilam do zlobka do trzeciego roku zycia. Ze zlobka pamietam ze bylo mi niewygodnie w jednym lozeczku z innym dzickiem. Kopalismy sie nogami w walce o przestrzen. Opiekunki siedzialy w poblizu i pily cos ze szklanek ozdobionych wzorem czerwonych kwiatow. Bardzo mi sie te wzory podobaly.
  • 2015-07-19 15:49 | yuri

Re:Dlaczego kobiety są ładniejsze

@50plus Pewnie, po piecdziesiatce zycie dla opalonego mezczyzny sie zaczyna: cale tabuny nastolatek czekaja na ich portfel. Ha, ha, ha. Ludzka naiwnosc nie zna granic.
  • 2015-07-19 15:49 | yuri

Re:Dlaczego kobiety są ładniejsze

@50plus Pewnie, po piecdziesiatce zycie dla opalonego mezczyzny sie zaczyna: cale tabuny nastolatek czekaja na ich portfel. Ha, ha, ha. Ludzka naiwnosc nie zna granic.
  • 2015-11-10 15:38 | yuri

Re:Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego zasługuje na Nobla. Dzięki zwierzętom

Ja mam alergie na ludzi bez empatii. Urząd miejski powinien byc wolny od nich. Niech ze kupią maski na twarz.., jak juz musza tam wchodzić i mnie uczulać. A ten od dziur w ulicy, bo nie chce mi sie przeczytać nicka, niech adoptuje kilka psów. Gmina nie będzie musiała za nie płacić schronisku. Zostanie kasy na latanie dziur.
  • 2016-01-24 05:41 | yuri

Re:Po raz pierwszy przeszczepiono małpie głowę. A może to tylko mistyfikacja?

Ucinanie głowy małpie, zeby ja uiercic po operacji. Godne prymitywów jaskiniowych a nie naukowców. Najprościej dorwać sie do laboratorium i pod pozorem szanownych "badań naukowych ciąć i szyć " co sie da, a nuz przypadkiem cos sie uda. Jaka nauka...
  • 2016-01-25 08:05 | yuri

Re:Co mówi o Polakach ich znajomość języków

@kaesjot Czy porównywałes ile godzin lekcyjnych przez cały kurs miała córka? Bo moze byc tak, ze w ciagu dwóch miesięcy mozna miec więcej godzin niz w ciagu całego dotychczasowego kształcenia w Polsce. Plus angielski całe 24 godziny na dobę. Polski nauczyciel ma tylko godzinę dwie w tygodniu, nawet jesli trzy godziny w tygodniu to daje to rocznie ok. 120 godzin. Jak pojedziesz na 20 dni do Anglii to tez masz jakieś 120 godzin angielskiego w kółko. Stad wrażenie, ze w miesiąc nauczyłeś sie wicek niz przez cały rok czy dłużej.
  • 2016-01-25 08:05 | yuri

@kaesjot Czy porównywałes ile godzin lekcyjnych przez cały kurs miała córka? Bo moze byc tak, ze w ciagu dwóch miesięcy mozna miec więcej godzin niz w ciagu całego dotychczasowego kształcenia w Polsce. Plus angielski całe 24 godziny na dobę. Polski nauczyciel ma tylko godzinę dwie w tygodniu, nawet jesli trzy godziny w tygodniu to daje to rocznie ok. 120 godzin. Jak pojedziesz na 20 dni do Anglii to tez masz jakieś 120 godzin angielskiego w kółko. Stad wrażenie, ze w miesiąc nauczyłeś sie wicek niz przez cały rok czy dłużej.
  • 2016-01-25 08:21 | yuri

Anulka oczywiscie masz racje. Tylko ze jadąc za granice, będąc kompletnie ciemnym z języka, a jadąc mając juz gruntowne podstawy np. conajmniej FCE, to zupełnie co innego. Mam podobne do Twoich doświadczenia. Uczyłam sie w szkole pilnie bo doceniałem fakt, ze za darmo i po szkole bede juz musiała sama sobie placic. Po wyładowaniu w Niemczech nic nie mówiłam bo rozumiałam piąte przez dziesiąte. Po dwóch tygodniach osłuchania sie rozumiałam juz wszystko i zaczęłam mowić tak, ze sie Niemcy śmiali, ze lepsza wymowa niz niejeden Niemiec. Ale nie uważam tego za własny sukces tylko za poziom edukacji w szkole, za sukces nauczycieli nauczycieli, zwykłych, w zwykłej publicznej szkole, ktorzy byli dobrze wykształceni, wyszkoleni i odpowiedzialnie wykonywali swoją prace. I za sukces metodologii, której nauczyli sie na studiach. Uważam, ze mamy świetnych metodologów i wysoki poziom nauczania jezykow. Przeciez i w szkołach językowych i w szkołach państwowych pracują nauczyciele kształceni na tych samych uczelniach językowych! A różnice sa tylko w różnicach podejścia uczniów: tam gdzie płaca tam bardziej szkoda im sie migać i lenić. Watpię bym nagle zaczęła mowić po Niemiecku, po dwóch tygodniach pracy na zmywaku, bez uprzedniej wieloletniej nauki. Błędne i krzywdzące jest dla nauczycieli oczekiwanie, ze w szkole naucza języka i od razu bedziesz gadał perfekt. Pomijam juz kwestie naturalnych zdolności uczniów, ktore sie różnią, aczkolwiek mowić o tym nie wolno.Szkoka nauczy tylko podstaw, czy ta wiedzę uczen przyswoi i jak ja wykorzysta to juz jego sprawa.
  • 2016-04-27 16:16 | yuri

Re:Koty czy psy? Już wiadomo, kto nas bardziej kocha

A kto powiedział, ze ze zwierzat musi byc pożytek? Nadchodzą takie czasy, ze to człowiek ma byc pożyteczny dla zwierzat. Tak, w gliwie sie to pani nie mieści, ale wszystkie zwierzeta beda miały prawa do zycia o godnego traktowania, nawet te hodowlane. I zabronione bedzie wykorzystywanie ich do czegokolwiek. Beda tak jak teraz dzieci, kochane tylko za to ze sa, bez oczekiwania ze je zezremy i obedrzrmy ze skory. Czasu sie zmieniają. Starym ludziom zmiany sie w głowach nue mieszczą. Zawsze tak było.
  • 2016-04-30 16:24 | yuri

Re:Czy powinniśmy przytulać swoje psy?

Eeee tam. A jak pies sam sie ładuje człowiekowi w objęcia?
  • 2016-06-04 11:40 | yuri

Re:Ustrojowy ład się sypie, Polacy chcą zmian

Strach czytac. Oskarżenie liberalnych elit o egoizm jest uzasadnione i prawdziwe. Mam znajomych, ktorzy głodowali na PIS tylko dlatego, zeby "dac prztyczka elitom". Oby te prztyczki zdesperowanych wyborców na całym świecie nie zniszczyły demokracji. Tak czy siak, radykałowie oprócz populizmu nic konkretnego do zaoferowania nie maja. Za to ich czas bedzie nauczka dla elit, ze albo sprawują władze odpowiedzialnie i loyalnie w stosunku do spoleczrnstwa, albo sie z władza od czasu do czasu rozstają ryzykując rozwalenie systemu, chaos i w konsekwencji wojny. Mam nadzieje, ze trzecie pokolenie, ktore nie zaznało wojny,mimo wszystko dobrze zna jej realia, wlasnie dzieki technologiom świata, w którym żyje, a którymi poprzednie pokolenia nie dysponowały.
  • 2016-06-09 08:51 | yuri

Re:„Spotlight”: przemilczany problem Kościoła

Wszystko za mało. Chciałabym widzieć na kolanach i przed kamerami tych gnoi. Przepraszam za słowo ale jak to inaczej nazwać? Nie do wiary, ze tak długo bestie arogancko trzymały swoj cryminalny proceder w sekrecie. Płakać sie chce na myśl o każdym z osobna skrzywdzonym dziecku:((
  • 2016-06-23 16:55 | yuri

Re:Ile zwierząt zjada człowiek w ciągu całego swojego życia

Barbara, chcesz byc szympansem, jedz to mieso. Mam nadzieje, ze masz ładne ubezpieczenie na zycie, bo mjenso jest rakotworcze. To co człowiek robi ze zwierzętami jest zwykłym, prymitywnym okrucieństwem, ktore juz do nas powraca: choroby, degradacja środowiska. Dieta roslinna jest kolejnym krokiem w rozwoju cywilizacji. Ze sie pare troglodytów nue bedzie mogło pogodzić z utrata kotleta...? Cóż, kiedys tez wyśmiewana kobiety, ze chca miec jakieś prawa, a kelnerów ze chca iść na wybory. Historie walki z niewolnictwem tez znamy. Wtedy takze brzuchate typy kpiły, ze jak tak mozna niewolnika jak człowieka traktować. Czytam te prześmiewcze komentarze powyższych "inteligentów", ktorzy nie wiedza ze mieso jest nie tylko w ich talerzach, stad większe cyfry, i tak mi sie skojarzyło z tymi "inteligentami" z przeszłości. A artykuł jakus mdły. Autor sam nie wie co chce powiedzieć. O jedna uwaga, to nie obrońcy oraw zwierzat obliczyli zanieczyszczenie środowiska hodowlami. Tym problemem zajmują sie i finansują rządowe think-tanki krajow rozwiniętych. Zaden potyka sie do tego nie przyzna bo w każdym kraju jest jakus tam hodowlany elektorat. A ziemie tak czy siak trzeba chronić przed pazernością igłupota ludzka.
  • 2016-07-04 03:38 | yuri

Re:Dlaczego ludzie adoptują zwierzęta?

Cyniczny artykuł i cyniczny autor, który chyba sam ma problemy emocjonalne i pustkę w rodzinie. Ludzie najnormalniej w świecie przywiązują sie do swoich zwierzaków i im współczują. Szkoda, ze artykuł poruszający ważny temat został napisany tak jakby chodziło o skompromitowanie wariatów, ktorzy maja jeszcze trocheudzkuch odruchów by pomagac tym najsłabszym. A moze cos w oczy kłuje jednak? Jakaś niepewność? Jakaś zazdrość? Naprawdę cieżko zrozumiec autora.
  • 2016-07-08 14:34 | yuri

Re:16 zachowań charakteryzujących ludzi o wysokiej inteligencji emocjonalnej

Tez mnie drażni sprowadzanie wszystkiego do materialnych korzyści. Jyz nawet ÈQ musi sie opłacać, bo jak nie to nie warto o tym pisać artykułu.
  • 2016-09-11 15:15 | yuri

Re:Weganie żyją dłużej niż mięsożercy – potwierdzili to amerykańscy naukowcy

Wg najnowszej teorii ludzie od zarania byli owocozercami. Do diety mięsnej zmusiło go ochłodzenie klimatu i braki owocowego surowca. I tak juz zostało. W Polityce był artykuł na ten temat jakieś pol roku, moze rok temu. W czasach kiedy uprawa roślin była uzależniona od kapryśnej pogody i szkodników, dobrze było miec pare świń, którym mozna w każdej chwi poderżnąć gardło i nakarmić rodzine. Dziś juz jestesmy na takim poziomie, ze nie musimy tego robic. Wręcz nas to zabija.