Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(88)
Komentarze użytkownika: Rakoczy
  • 2013-10-28 21:39 | Rakoczy

Re:Wspomnienie Adama Szostkiewicza

Tak, Pan Tadeusz Mazowiecki był mądrym Polakiem.Cenie Jego historię w "Tygodniku Powszechnym", "pomocną dłoń" dla "Solidarności" w kolebce lat 80., jako premiera RP, człowieka szanującego przeciwnika ideologicznego, Pana Wojciecha Jaruzelskiego,a przede wszystkim roztropnego człowieka, arbitra wypowiadającego wyważone sądy, gdy był pytany o dziejącą się lewicowo-prawicową wojnę w Sejmie, Senacie, wszelkich mediach i polskich rodzinach. Ceniłem Go za to, że jak niewielu z jego otoczenia potrafił bez intelektualnego trudu nazywać sprawy "po imieniu", a ludzi nigdy nie wysyłał "na szafot" historii, a tym bardziej w szpony Maciarewicza i Kaczyńskich. Był światłym intelektualistą aż po kres swych dni. Czołem Jego pamięci !!! W Słubicach nad Odrą z których piszę pozostawił mądre wypowiedzi. które w ColPOl Uniwersytetu Im.A. Mickiewicza, będą kamieniami nie tylko historii Polski i Niemiec, Europy i świata. Czy my Polacy, uszanujemy Jego śmierć i dokonania ? Śmierć przychodzi za wcześnie ... Maciej Pachciarek
  • 2013-10-28 22:14 | Rakoczy

Panie Żakowski, dziekuję !

Za to, że napisał Pan prawdę o zmarłym Tadeuszu Mazowieckim Tak postrzega Go większość Polek i Polaków, nawet, gdy pamiętają Mu zbyt duży "ukłon" polityczny, ideologiczny i ekonomiczny wobec Kościoła katolickiego i Jana Pawła Drugiego. Tak, był roztropnym Polakiem, intelektualistą, politykiem nie "za pieniądze", dziennikarzem 2. poczytnych, postępowych polskich tygodników, premierem polskiego rządu, a co wkrótce będzie opisane, cichym cierpiętnikiem wszelakich oszczerstw z kręgów polskiej prawicy i lewicy. Cześć i honor Jego pamięci ! Maciej Pachciarek ze Słubic/O
  • 2015-08-01 21:41 | Rakoczy

Re:Prof. Jan Woleński: Trzeba utemperować poczynania duchownych względem władz RP

Pan prof. Jan Woleński, ma racje i jest odważnym wyrazicielem poglądów w kwestii opisanych w liście otwartym, nie tylko do wladz mojej Ojczyzny. Tak, polscy przedstawiciele najwyższych władz Kościoła katolickiego. świadomie ignorują kanony norm etycznych i prawnych, by deprecjować postępowanie, nie tylko w sprawie in vitro, pana prezydenta Komorowskiego. Czy list przeczyta papież Franciszek, wróg polskich biskupich populistów, którymi nie chce, bo nie może, porawnie zarządzać lingwista, prymas Polak. Panie prof. Woleński, dziekuje Panu za akademicka i swiecką dosadność, kategorycznie ukrucić obłudę i buńczuczność hierarchów, archaicznego Kk w Polsce. Pozdrawiam Pana, z prozachodnich Słubic nad Odra, w Lubuskiem. Rakoczy
  • 2015-08-05 02:57 | Rakoczy

Re:Apel do rządu RP: Duchowni nie mogą naruszać zasad konstytucji

Tak, podpisałem sie pod listem napisanym przez Pana prof. Jana Woleńskiego w sprawie naruszania przez polskich duchownych Kościoła katolickiego, konstytucyjyzch reguł funkcjonowania, laickiej Rzeczpospolitej Polskiej. Rakoczy
  • 2015-08-09 11:16 | Rakoczy

Re:Pożegnalny wywiad Włodzimierza Cimoszewicza. Senator ostrzega: Polska jest w niebezpieczeństwie

Tak, pan Cimoszewicz jest mądrym człowiekiem. Podjął racjonalną decyzje. W swym życiu ma wiele dokonań, także dotyczących swego życia prywatnego, a przede wszystkim polityki zagranicznej i praktyki parlamentarnej. Szanuje go za niezależność, która wyróżniała go i dalej wyróżnia pośród klas politycznych i społecznych w Polsce. Wywiad jest sentencją jego normalnego zycia, które próbowali z różnym skutkiem zniszczyć lewicowi i prawicowi nuworysze polityki, vide: ignorujacy pragmatyzm jego wypowiedzi w czasie jednej z powodzi w Polsce lub atak na niego przed wyborami prezydenckimi, w których kandydował. Panie Włodzimierzu Cimoszewiczu, dziękuje Panu za ponad 25. letnie zajmowanie się przez Pana polityka w Polsce i w świecie. Życzę Panu zrealizowania pańskich planów podróżniczych. Dziękuję PAnu za wieloletnie gospodarowanie na pańskich "hektarach" i szanowanie przyrody. Zyczę też, by odbudował pan swoje relacje z najbliższymi, bo wnuczki i wnuki są emanacją naszego filozoficznego i matarialnego bytu. W nowym roku zamierzam uczestniczyć w półmaratonie w Hajnówce, może się spotkami w pańskim miejscu na Ziemi, która według nie tylko Darwina, jest nieskonczonoscią. Pozdrawiam Pana, Panie Cimoszewiczu i adwersarzy z nadodrzańskich Słubic, w których Pan był w 1997 roku, jako prezes Rady Ministrów RP, gdy dzięki niefrasobliwości organizacyjnej strony niemieckiej, i zignorowania umocnień niemieckiego wału przeciwpowodziowego przed Frankfurtem w kierunku mostu drogowego i mostu kolejowego nad Odrą, w okolicach przejscia granicznego Świecko oraz pozytwistyczej pracy ludności cywilnej i wszelkich służb mundurowych, miasteczko Słubice nad Odrą i tereny do niego przyległe nie zostały zalane, jak w tej samej powodzi Wrocław. Czołem ! Rakoczy
  • 2015-08-18 21:52 | Rakoczy

Re:Rozmowa z Anną Marią Anders, córką gen. Andersa

Pani Anna Maria Anders, zawsze miala ciekawe, przede wszystkim szczesliwe zycie. ODCINALA I ODCINA KUPONY z zycia i za rys historii swego OJCA-Andersa. Nie powinna przystac na propozycje wybitnego , negatywnego kreatora populistyki w Polsce, J. KACYNSKIEGO I JEGO ZAUSZNIKOW Z episkopatu polskiego KAtolickiego kosciola, pod wodza POLAKA; O NAZWISKU; Polak. Jej ojciec, bylby oportunista w jej kandydowaniu, w Polsce. Rakoczy
  • 2015-08-19 22:19 | Rakoczy

mowa z Anną Marią Anders, córką gen. Andersa

Do "woytka", 19.08,2015, 13.15 Moj adwersarzu, znam co najmniej kilka znaczen slowa/wyrazu: oprtunista. WYTLUMACZENIA DEFINICYJNE; MOZNA ROznie interpretowac. W slownikach, nie tylko polskich, oprtunizm jest roznie tlumaczony, opisywany: Znaczenie ma tez data wydania slownika i jego autor. Starsi jezykoznawcy interpretuja wywody opierajac sie na regulach wyniesionych z klasycznych szkol historycznych TLUMACZENIA ZANACZENIA SLOW; A BARDZO MLODZI; WYCHOWANI Z GLOBALNA STUDINIA WIEDZY Z INTERNETU; sa bardzo liberlani w przywiazywaniu wagi do klasycznych pojec. JE W mojej opinii, ktora jest napisana w komentarzach do rozmowy z corka pana Andersa, Anna M. Anders, stwierdzilem: "Jej ojciec, bylby oprtunista w jej kandydowaniu, w Polsce." Pamietam, slowo oprtunizm miedzy innymi jest z j. lacinskiego, znaczy w polskim tlumaczeniu wygodny, korzystny, a nawet w jakims terazniejszym sensie przyjazny. W MEJ PAMIECI UGRUNTOWowalem sobie znaczenie charakteryzujace postawe, postepowanie adekwatne do zastanych, zaistnialej/-ch uwarunkowan, sytuacji spoleczno-politycznych, mogacych decydowac /nie zawsze koniecznie/ o korzysciach materialnych i niematerialnych. Moze to dotyczyc braku niezmiennych regul, aksjomatow, kanonow postepowania wedle ktorych postepowaloby sie w normalnym, zwyklym zyciu. Retorycznie pytam, takze i Ciebie - "woytku": Czy ojciec bohaterki wywiadu, general Anders, zaakceptowalby kandydowanie jego corki, Pani Anny M. Anders, w wolnej, demokratycznej POLSCE ? A jeszcze jedno od kiedy Pani Anna M. Anders jest politykierka ? Jestem wolnym obywatelem Polski i nie "kombinuje" opiniujac zachowania polskich prawicowych i lewicowych politykierek i politykow. Nie jestem stronnikiem polskich partii politycznych, ale nie chce zyc w polsce laickiej, a nie wyznaniowym, co oprtunistycznie, w moim znaczeniu, takze po 6. sierpnia 2015, publicznie, nie tylko wobec wyznawcow religii polskiego Kosciola katolickiego, manifestacyjnie glosil prezydent mojego kraju, Polski, obywatel Andrzej Duda. Woytku - czy zrozumiales moj wywod ? Z powazaniem dla ciebie i adwersarzy, Rakoczy Czolem !
  • 2015-09-16 20:45 | Rakoczy

Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

Panie Redaktorze i czytelnicy paskiego tekstu. Pan Kaczyski od lat ma fobie dyktatora w kapeluszu, Pamietam jak z bratem i wieloma jeszce zyjacymi politykami, teraz takze poza skrajnie prawicowym PiS, glosili demagogie w Porozumieniu Centrum., Dzisiejsze grymasy prezesa populistzcznej partii, kaczyskiego przeciwko pani premierce Kopacz y´z Platformy Obywatelskiej, to popis kuriozum politycznego nigdy niespelnionego czlowieka, ktory tylko sieje wiatr, a Polska stanie si e sie zasciankiem Europy i swiata. Czy pan Kaczyski ze swymi zausznikami, np. Kwiatkowskim, dzis w RMF, gadal bzdury, ten od antypolskiego prezydenta Andreja Dudy, vide blamaz w Londynie i Berlinie, i wielu klakierow, tylko dla posad i apanazy, jesli umrze, to w Polsce bedzeie spokoj ? Panie redaktorze, dzieki za panski terazniejszy artykul o malosci Jarka Kaczynskiego, polskiego socjalaisty w masce prawicowca .... Rakoczy
  • 2015-09-16 21:04 | Rakoczy

Re:Debata o uchodźcach zaczęła się nieźle. Ale to Kaczyński popsuł Platformie show

Kaczynski do kionca swych dni na tym ziemskim padole bedzie populistycznym klakierem polskiej polityki ! Pozdrawiam, nie tylko Pana redaktora. ale tez adwersaryz. Rakoczy
  • 2015-09-16 21:25 | Rakoczy

Finał głośnej akcji policji przeciwko gangsterom w Magdalence. Antyterroryści znowu niewinni

Polska, to nie USA, a pragmatyzm w polskich sluzbach mundurowych nie jest aksjomatem zwyciestwa ! Rakoczy
  • 2015-09-16 21:25 | Rakoczy

Temido, jestes perfekcyjna ?

Polska, to nie USA, a pragmatyzm w polskich sluzbach mundurowych nie jest aksjomatem zwyciestwa ! Rakoczy
  • 2015-09-16 22:22 | Rakoczy

Re:Niemcy przerosła odpowiedzialność. Dlatego zamykają swoje granice dla uchodźców

KOmentuje w ciemno !" Co ma zrobic pani Merkel, terazniejsza kanclerze Niemiec ? Milion ludzi, nowych przybyszow w granicach Niemiec, to ciezar wiekszy od emocji z czasow przyjmowania mezszczyzn z Turcji w latach 50. -60., minionego wieku, w afekcie z rodzinami .... Niemcy maja poblem z dzietnoscia, a ma go i Polska i Rosja ... Niemcy dzialaja pragmatycznie ! Polska, po dyskuski Kopacz - populista Kaczynski, Jarek, irracjionalnie ! Viwat madrosc Niemiec, a dezaprobata wobec mialkej dyskusji i dec<zji w Polsce ! Z aemii miloina ludzi, sito niemieckiej administracji wuliska co najmniej 400 tys, przydatnych terazn iejszej gosüpopdarce Niemiec ! A w Polsce, zenujaca dyskusja o niby problemiemiem w domysle, bez wiyji rozwoju kraju, gdy Kaczynski bedzie w niebie ! Hej 1 Rakoczy
  • 2015-09-23 19:18 | Rakoczy

Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

Tak, madrze napisane. Chce by w POlsce bylo wiecej zrozumienia dla potrzeb ludzi roznych wyznan i oczkiwan. ktorzy przybeda do naszego kraju. Czego boja sie celebryci z polskiego Episkopatu z prymasem o naziwisku Polak ? Proces dominaji religii muzulmanskich jest faktem. Polska. to miejsce w ktorym dazda sobie rade. Czego boja sie Kaczynski z warszawskiego Zoliborza i jego podwladna Szydlo i wskazany na posade prezydenta POlski, Duda ? Dieki za inspirujacy do rzetelnej analizy tekst. Tak. bierzmy wzor z panstwa niemieckiego. gdzie tysiace ludzi wspiera potrzebujacych pomocy. Wiwat pani kanclerz Niemiec, Merkel ! Rakoczy
  • 2015-10-14 22:48 | Rakoczy

Re:200 milionów egzemplarzy

Panie redaktorze Baczynski, tak to prawda, periodyk. ktorego jest pan glownym redaktorem, czytam przez mojego tate, od 1969, a mam teraz juz 54. lata. Tak, i mnie jest milo. ze moja Polityka, w czasach mej mlodosci byla pismem opiniotworczym, nie tylo dzieki panu Rakowskiemu, ale i w nowej erze wydawniczej, w noqej Polsce, zwsze jest na pudle, ba, jest pierwszawsza, w przekazie madrych tekstow ... dwadziescia lat w nowym formacie i wciaz, by ponaglac do tworczego myslenia, nie tylko mnie i moich najblizszych ... Wiem, ze czytaja ja i skrajni polscy i lewicowi politycy, postepowi i populistyczni ksieza z zakonnicami, wyedukowani i nieudaczni polscy politycy i politykierki ... pamietam, jak przez wiele lat, systematycznie proponowalem czytanie Polityki moim podwladnym i przelozonym z e strazackiego, zawodowego i ochotniczego syzku ... Panie redaktorze Baczynski, gratuluje panu i zespolowi Polityki, takze grupie technicznej i administracyjnej, dwoch dekad na trudnym polskim rynku wydawniczym, nie tylko tygodnikow, ale i innych gazet. Razem z cennym od lat Tygodnikiem Powszechnym, kreujecie w Polsce, ide madrego poznawania swiata przez czytanie i inspirowanie do madrych wyborow. Symolicznie, Poklityka zacyzna nowe lecie w tak ciekawym cyazie w Polsce i w swiecie ... Zycze Panstwu szczescia i dzienikrskiego pragmatyzmu. Pozdrawiam z jesiennego, chlodnego Berlina. Z powazaniem Rakoczy ze Slubic nad Odra.
  • 2015-10-20 19:41 | Rakoczy

Re:Jerzy Baczyński przewodniczącym Światowego Kongresu Wydawców Czasopism

Tak, to wielki sukces redakcji "Polityki" i innywidualnie pana Jerzego Baczyskiego. Gratuluje i zycze profesjonalnej organizacji warszawskiego spotkania. Milo, ze w swiecie jest pozytywnie glosno o moim ulubionym pwerioryku. Rakoczy
  • 2015-10-20 20:51 | Rakoczy

Re:Rozmowa o Polsce? Tytuł debaty zdecydowanie na wyrost

Szanowna Pani Janino Parandowska, tytul debaty, pomijam. Pani Beata Szydlo nie jest samodzielna, bo kieruje Nia pan Jaroslaw kaczynski i jego zausznicy z "piekla rodem" ? Znam krot z internetu, jak pani premierka Kopacz, jdnym punktem pokonala, obywatelke Szydlo. W nowej Polsce wg pana jaka Zakowskiego zmieszcza sie terazniejsi mieszkancy. Pani ma racje, ale czy uwierzy w nia 52 procent Polek i POlakow ? Sam nie przeciwstawie sie radkalnemu, niespelnionenemu nigdy, obywatelowi Kaczynskiemu, Jaroslawwowi i jego materialnym zausznikom, np. ze Szczecuna, Warszawy ... Pani Szydlo nie odpowowiadala na pytania pani premierki Kopacz, bo, jest marionetka w lapach niby szefa polskiego populizmu, J.K. W Lubuskiem, regionie prozachodnim, wiekszosc wyborczej spplecznosci odrzuci PiS 1 Hej ! Czolem ! Rakoczy
  • 2015-10-23 19:33 | Rakoczy

Re:Nie żyje Günter Grass, autor „Blaszanego Bębenka”

Czesc Jego pamieci !!! Madry czlowiek, ktory wskazalwal drogi i sposoby nie tylko do porozumienia Niemcow i Polakow ... Lekture Jego inspirujacych ksiazek zaczynalem od "Blasznego bebenka". Wczesniej wystarczyly mi recenzeje Jego pisarstwa. W historii Niemiec, POlski i swiata zawsze bedzie wsrod najwazniejszych intelektualistow. Rakoczy
  • 2015-10-23 19:34 | Rakoczy

Re:Nie żyje Günter Grass, autor „Blaszanego Bębenka”

Czesc Jego pamieci !!! Madry czlowiek, ktory wskazalwal drogi i sposoby nie tylko do porozumienia Niemcow i Polakow ... Lekture Jego inspirujacych ksiazek zaczynalem od "Blasznego bebenka". Wczesniej wystarczyly mi recenzeje Jego pisarstwa. W historii Niemiec, POlski i swiata zawsze bedzie wsrod najwazniejszych intelektualistow. Rakoczy
  • 2015-10-23 19:48 | Rakoczy

Re:Kukiz krytykuje Zandberga za koszulkę z Marksem. I co z tego?

Dla mnie obywtel Kukiz, na zawsze pozostanie smiesznym czlowieczkiem, ktory porwak sie z motyka na slonce ... I oczywiscie jego rozrywkowa przeszlos, chociazby w Jaroine i te jego niby utwory o Ukrainie ... Coz, w polskiej demokracji, ktora chce zawlaszczyc obywtel maly z warszaskiego Zoliboa i jego druchowie z episkopatu Polski w ciemnych sukamnach, juz bez biskupa pedofila, jest i miejsce dla kukizow z Polski...
  • 2015-10-27 20:25 | Rakoczy

Re:Trzeba stworzyć alternatywę dla władzy – tej, która odchodzi, i tej, która nadejdzie

Panie Jacku, ja tez bylem bardzo zbulwersowany wygrana parti prokoscielnej J. Kaczynskiego. jak Pan wie, wiekszosc komentatorow w Europie i siwecie bez zenady nazwal zwyciestow PiS. Tak, jest mi wstyd, ze tak pisza. Jesli PiS na rozkaz polskiego Eüpiskopatu nie zmieni naszej laickiej konstytucji na ideologioczna, jednej dominacji religijnej wg prymasa Polaka, to swait, moj swiat i rodakow sie nie zawali. kaczynski i jego zauisznicy polegna w aksjomatach swych populistycznych programow, ktorych nie wykonaa. Alternatywa wladzy PiS i bedzie proporcjonalnie rosla w stosunku lawinoego upadku Kaczynskiego, obywatelki Szydlo i jej grupy. nepotyzmu wladzy w Polsce i nacjonalizmu mojego kraju wobec Europy i swiata. Pozdrawiam. Rakoczy
  • 2015-10-28 21:28 | Rakoczy

Re:Dlaczego Leszek Miller powinien odejść

Osobiscie znam pana/obywatela Millera, Leszka. Kiedys, bo w 1997 roku w slubickiej powodzi, byl wtedy premierem rzadu mego panstwa. Pozniej, bodajze w 2013, spotkalismy sie w centrum niemirckiego Berlina, gdy on razem z zona relaksowal sie przed towarzyska wizyta z b, kanclerzem Szrederem, a ja, spacerowalem prze maratonskim treningiem, niedaleko KDWE, slkepu dla snobow. Watpiwa, to znajomosc. Mnie nigdy i tak zstanie az do spopielenia, nie intrrsuja czerwone nosy i czarne odzienie i nosy strazackich alkoholikow, tez barwy krwi !!! Meritum. Pan Leszek Miller, co najmniej dekade temu powinien honorowo przekazac wladze. wtedy w znaczacej partii socjalistyczno-liberalnej. Byl przyspawany wzorem regul socjalizmu do stelazu wladzy i materializmu bytu, Teraz z dtarszymi panaiami panami, ze swej grupy nareszcie. bez naciagania odszedl z polskiej polityki, Panie Leszku, tak jak w elektryce i w zyciu, nie ma pan fazy do politycznego bytu. Kaczynski z polskimi biskupami, nie uszanowali tego, ze za panskich i rzadow i apropaty p, Kwasniewsiego, Kosciol katolicki miliardowo sie wzbogacil ! Wstdze sie za panskiego ponad przyzwoite bycie w polskim zyciu publicznym. Do spotkania w lodzkim martaonie 2015 ! Cy ma pan honor ? Rakoczy ze Slubic
  • 2015-10-29 21:30 | Rakoczy

Re:Polska pod rządami PiS

Panie redaktorze Baczynski, po polskich wyborach parlamentarnych 2015, bez wielkich analiz politycznych, ekonomicznych i obywatelskich, aksjomatem jest to, ze wladza zdobyta prze obywatela kaczynskiego, jaroslawa, oficjalnie prezesa partii PiS, nie gwarantuje pragmatyzmu i nawet symbolicznej przewidywalnosci ! Doradcy Kaczynskiego wykorzystali proste wzorce marketingu politycznegi i wyborczego, by okielznac /oglupic/ ponad 53 procent uprawnionych do glosowania tej jesieni w Polsce. Przejecie wladzy przez zausznikow p, Kaczynskiego nastapi blyskawicznie. Pomijam zmiany w rzadzie, w parlamencie ... Jestem mieszkancem malego regionu w Polsce, woj. lubuskiego, od lat coraz blizej zachodniej Europy. Na caryce wLubuskiem urosla obywatelka Rafalska z zapalencami do totalnej zmiany we wszytskich strukturach z poziomu wojewodzkiego, powiatowego miejskio - gminnego, a nawet wiejskiego ... W loaklanej "Gazecie Lubuskiej", byly milicjant z czasoe Kiszczaka, po spowiedzi, jest kandydatem do fotela kierownika/wojewody w Lubuskim Urzedze w Gorzowie Wielkopolskim/jeszcze z okr4esleniem, "Wielkopolski" ... Drza w posadach wszyscy lewicowi i prozachodni komendanci policyjni, strazaccy, i wszelkich sluzb mundurowych, bo Raflaska ma poparcie Jaroslawa Kaczynskiego ! 500 zlotych dla dziecka, to fikcja. Likwidacja gimnazjow, gest przeciwko stabilizacji, bo co, powrot do 8. letnich szkol podstawowych z socjalizu, ale w rozkwice ? Kaczynskiemu nie rozchodzi sie o drobiazgi, on, chce dominacji i kultu, bo zachorowal na syndrom marszalka z wasami na kasztance ... Kaczynski udaje, ze nie wie, ze Jozef P. byl socjalistom i faktyzhnym przeciwnikiem dominacji Kosaciola katolickiego w jego czasach ! Ziobro, premier techniczny, obywatel Gowin i cala reszta, ma wladzte, by sie wzbogacic i przeniesc POlske do katakumbow europejskiego nacjonalizmu, szowinizmu i ciemnoty ... Panie Jurku Baczynski, dziekuje panu za inteligentne nazywanie prawd o rzadch J. Kaczynskiego i jego wyznawcow pod dyktando polskiego kleru z korporacji episkopatu Polski ! Wstcze sie zamme rodaczki i mych rodakow, ktorzy wyznaja wiare w J: Kaczynskiego i jego utopijnie teorie, ktore negatywnie zmieniaja moj kraj, Polske. Rakoczy
  • 2015-11-04 22:18 | Rakoczy

Re:Program finansowania in vitro przedłużony. Dobrze, że decyzja nie spadła na nowy rząd

In vitro, na przekor ideologom z polskiego, populistycznego Kosciola katolickiego i partii przez chwile w apogeum zwyciestwa, zwanej PiS, protoplasty Porozumienia Centrum, duetu braci Kczynskich, tego ktory zginal, bo Protasiuk, mial presje, i gladiatora egoizmu pana Jarka, zyjacego Kaczynskiego, bez zony, bedzie mozliwe w Polsce !!! Codziennie korzysta z niej legalnie i oficjalnie co najmniej 13. kobiet. ktore beda miec potomkow ! Obludnie 50 procent z nich nie wyjawai ksiedzu, zza konfeesjonalnych krat swej decyzji Bo i w imie czego, tego skompromitowanego celu zycia, ktorym ma byc ten uludny, pozaziemski swiat ! Panie nowy posle, mieszkancu pieknego Slaska, ktory odwiedzilem w wigilijny dzien 1. listopada 2015, dzieki za madra decyzje, ktorej nie zmieni katolicki kler z jego zasiankowymi wyznawcami z PiS. WOlnosc, swoboda, normalnosc zycia w mym kraju, poza inwigilacja staruszka z broda, czyli symbolicznego kamerzysty zycia w POlsce, obywatela Maciarewicza i z musu jego pryncypal, Jarka Kaczynskiego ! Wiwat Panie profesorze Zembala, dzieki za pragmatyzm, przeciwko szowinizmowi i ideologii partii J.K ! Rakoczy, teraz z tolerancyjnego "do bolu", Berlina p. Merkel i Jej rodakow, takze z Turcji i Polwyspu Arabskieggo. In vitro = zycie, ale bez udzialu czarnych "sukni" !
  • 2015-11-07 21:05 | Rakoczy

Re:Niefortunna kolizja terminów posiedzenia Sejmu i unijnego szczytu. Niesmak

Pan Andrej Duda. terazniejszy prezydent udawadnia swiatu i Polsce, ze jest dyletantem, ktory brnie w polityke absurdu , jak niedouczony komandos w klasyczne poligonowe bagno ! Tak jest mi wstyd,za niego, Jarka Kaczynskiego i PiS, ze na tym skoncze moj wywod. Tak, oboje powinni uczestniczyc w jednym i drugim spotkaniu. Nadal jest to mozliwe, ale czy Duda sam podejmie decyzje ? Rakoczy
  • 2015-11-07 22:03 | Rakoczy

Re:Zmiany we władzach PSL: Władysław Kosiniak-Kamysz nowym szefem ludowców

Niech mu sie szczesci ! Niby taki wyksztalcony. pomijam koligacje rodzinne ... Dzisiaj slyszalem jego wypowiedz, tuz po wyborze dzialacza na aprezesa /traca przeszloscia... Panie Kosiniaku-Kamyszu, panie Wladku, prosze nauczyc sie poprawnego wymawiania skrotu PSL. Pan dzisiaj i nie tylko dzisiaj powiedzial "peezel". Pan ma doktorat ??? Czy ma pan w pamieci jego głowny tytul ? Czy nie ma pan 100 zlotzch, aby raz w tzgodniu wynajc logopedke lub logopede ? Pisze ze Słubic nad Odra, w Lubuskiem, tu tez nie tylko z doktoratmi, ale i niektorzy lewicowi. teraz prawicowych i oczywiscie przedstawiciele partii PSL, nie potrafi poprawnie wypowiadac terazniejszego skrotu PSL, bo wypowiadaja "peezel. Podobnie jet z wypowidaniem slowa Słubice. Zamiast poprawnie, to wiekszosc wypowiada "Subice". Do spotkania w Słubicach, Rakoczy
  • 2015-11-11 21:32 | Rakoczy

Re:Na szczycie UE Polskę będzie reprezentować premier Czech. Pozostaje duży niesmak

Pani redaktorko, tak, ma pani racje, to wstyd prezd swaitowym audytorium, ze Polski nie ma w cazsie szczytu UE, na Malcie. Paradoks, tym razem zawiniony przez izulorycznych politycznych notabli mego kraju, prezydenta Andreja Dudy i nie tylko ! To blad obywatela prezesa jaroslawa Kaczynskiego, ktory specjalnie nakazal swym zausznikom, i tez Dudzie, by specjalnie komplikowal sytuacje ! Czy polska skrajna prawica, ktora jest teraz w apogeum wladzy w POlsce, przetrwa terazniejsza kadencje "dekadencji" ? DZIEKI ZA PANI POGLADY: Rakoczy
  • 2015-11-20 19:43 | Rakoczy

Re:Prezydent sięgnął po władzę, która do niego nie należy

Panie redaktorze, pan Andrej Duda, ktory od startu swej prezdentury, zachowuje sie bumnczucznie, bo zyje w wydumanym i nakazanym przez obywatela Jarka Kaczynskiego przekonaniu, ze teraz, albo nigdy,,,. Uwazam, ze trafnie opisl pan, terazniejsze problemy jego decyzji. Jest on ykonawca polecen negatywnego socjalissty, ktory zostal skrajnym populista, by "rzadzic". Czy ze zrozmieniem przeczytal "Zniwolony umysl" Milosza i wciaz wybitny "Folwark zwierzecy" ... Jestem POlakiem, jednak wstydze sie za prezydenta Dude i jego prynacypala i poparcie hierachow polskiego Kosciola katolickiego. Prezydent Duda dla mnie jest pozobiawiony honoru , a jego nonszalancja prawnicza godzi w kanony propagowane nie tylko na polskich najwazniejszych uniwersytetach ... Dla mnie pan Duda, kompromituje Polske ! Ale coz, "maly czlowiek", Jarek Kaczynski z warszawskiego Zoliborza, m,a wiele kompleksow i smolemskich snow, i niszczy moj kraj, Polske ! Panie Marku Ostrowski, pozdrawiam z Berlina. Czolem !
  • 2015-12-20 21:20 | Rakoczy

Re:Wszystko, o czym zapomniał Andrzej Duda, lżąc na III RP

Oj obywatelu, A. Dudo, prezydencie mego kraju, zauszniku J. Kaczynskiego, wstydzę się za ciebie i nacjonalizm twego ugrupowania politycznego !!! I ty jestes prawnikiem z doktoratem ... Rakoczy
  • 2015-12-20 21:27 | Rakoczy

Re:Kukiz obraża uczestników wiecu w obronie demokracji. KOD zapowiada pozew

Kukiz, to maly czlowiek z ulomnosciami polskiego katolika ... Nie wybaczajcie mu, bo moze byl jarocinski ... Rakoczy
  • 2015-12-25 00:49 | Rakoczy

Re:W Polskę uderza fala krytyki z Zachodu. Apele, niepokój, ostrzeżenia

Tak, wczoraj przed 17. wróciłem z Berlina, w ktorym coraz dobitniej, takze poza mediami z lewa i prawa, wśród zwykłzch mieszkanców gruntuje sie przekonanie o zdpminowaniu polskiej sceny politycznej przez skrajna prawice utozsamiana z obywatelem Jarkiem Kaczynskim i Prawem i Sprawiedliwoscia oraz klakierem prezesa Kaczynskiego Andreja Dudy i pani premierki Szydło, Beaty Szydło, wspieranych przez 80 procent biskupów z polskiego episkopatu pod wodza prymasa Polak, ponoc lingwisty. Podzielam pragmatzczny poglad elit Niemiec, by w trzbie pilnym, usankcjonowac w gremich deczyjnzch Unii Europejskiej, totalne, bezterminowe zablokowanie przekazywania pieniedzy unijnych na wszelkie projekty gospodarcze, socjalne oraz edukacyjne i wojskowe, by bez armat i rakiet uderzyc wprost w populistyczny rzad premierki Szydlo. Tak, ucierpi polskie spoleczenstwo, ale bez rozlewu krwi vide Ukraina, upadnie PiS, Rzad Premierki B.Szydło, a Jarek Kaczyński, nie da rady, nawet z naglosnia z katolickich ambon, powstrzma rzeczywistego NARODU przed Zadaniem wczesniejszych wzborow parlamentarnzch w POlsce. Nie popieram wniosku pani kanclerki Merkel i jej stronnikow, by Kaczynskiemu, Dudzie i Szydlo dac wiecej czasu na niby korekty .... Jarek Kaczynski z zusznikami w sprinterskim czasie uporał sie z nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym, a dobrze przed Wielka Noca Chrzescijanstwa, gna, by zmienic ustawe zasadnicza, by w Polsce obowiazywala konstztucja nie laicka, prozachodnia i swiatła, ale religijna, tzw. polski, katolicki talibat, w ktorzm nie bedzie wszelkich wolnosci ... Tak, jest mi wstyd za polskiego prezydenta A.Dude, ktory swymi wypowiedziami potwierdza swe niesamodzielne prezydentowanie. Jego prznypal J.Kaczynski, przez destabilizacje w prawna, ekonomiczna i spoleczna w Polsce, wzorem prawcowca Orbana oddaje poklon i wpada w sidla prezydenta Rosji - W.Putina. Tylko przez wymierne sankcje prawne Unia Europejska wymusi zmiany polityczne w Polsce. Błaganie, krytyka dyplomatyczna nie da efektu. Ziobro, Brudzinski, i inni klakierz i klakierki, np. tez Bata, ta co blokowala drukowanie wyroku TK, a Kempa w nowej kreacji i z makijazem, sa w polityce dla ich doraznych materialnych celow. Sa potrzebni zyjacemu bratu Kaczynskiego, by z polska szabelka i swistem wydumanych skrzydel husarii, nisyczyc demokratyczna Polske ... W domach bożonarodzeniowych swiat w mym kraju, Polsce, tez mowi sie o kryzysie konstytucyjnym w naszej ojczyźnie. W Słubicach, z ktorych pisze, tez powstal spoleczny ruch oporu przeciwko kaczyzmowi w Polsce. Sa w nim przerozni ludzie, a jest nas coraz wiecej, by bronic wolnej Polski przed demagogami z J.Kaczynskim i jego zausznikami. Tylko sankce ekonomiczne wobec POlski, vide rzadow PiS, doprowadza do nowzch wyborow parlamentarnzch w POlsce. Rakoczy
  • 2016-01-10 22:25 | Rakoczy

Re:Burzliwe życie nowego prezesa TVP w 6 odsłonach

Obywatel = pozorny nuworysz Kurski, Jacek, to rzeczywisty zausznik obywatela Kaczyńskiego, Jarka,jednego z jeszcze żyjacych aktorów filmu socjalistycznej Polski, jeśli mnie pamięć nie myli, bo z przezorności, aliści, historycznej, jak mawiał hrabia Waldorf, nieodżałowany komentator-senior tygodnika Polityka, O 2. takich co ukradli Księżyc"... Pamiętam jak z obywatelem Walędziakiem, jako młokosy telewizyjni, w publicznej TVP 1, trenowali pranie mózgów ówczesnych oglądaczek i oglądaczy w Polsce ! Był jeszcze jeden, może roztropniejszy, bo później bawił się w niby zarządzanie grupa "Ruch". Walędziak, po perypetiach osobistych i historii prezesowania w polskiej TVP, skulił ogon buńczuczności i odszedł w niebyt ! Romans ma swe logiczne reguły, które honorowo uszanował ob. Waledzial\k. Jacek z Kurskich, zausznik ob. Jarka Kaczyńskiego, ponoc juz nie z warszawskiego Żoliborza, przez lata jeździł po bandzie swego mizernego życia. Z dnia na dzień stał sie nuworyszem pierwszego sortu wg kryteriów Jarka Kaczyńskiego, Wierny, mierny ale pod ręka, by bez honoru postepować wobec nie tylko wobec żony i synalka, vide próba rozwodu, ponoc katolicko-świeckiego rozwodu przez internet i w praktyce poza Polska ... Tak, potwierdzam, idee tez artykułu pana redaktora, do ktorego pisze mój komentarz. Terazniejszy prezesTVP, Kurski Jarek, to materialista, który wykona każe żadanie prrzesa populistycznej gromady P i S, obywatela Jarka Kaczyńskiego, towarzysza premiera Węgier, Orbana i towarzysza Putuna, prrzydenta Rosji !!! Jarku Kurski, chcesz byc, jak Pan Maciej Szczepański, były szef/prezes TVP przy warszawskiej Woronicza,, gdy rządzil prozachodni obywatel Edward Gierek, z śląskiego Sosnowca-Zagórza ... Prezes Kurski, to brzmi komediowo, ale zaboli wielu pracowników i pracownic TVP w Warszawie i w regionalnych ośrodkach polskiej telewizji, teraz partii PiS, Jarka Kaczyńskiego !!! Panie Semka, proszę bojkotować zaproszenia do wizytowania programów niepublicznej TVP, którymi faktycznie "krwawo", już od jutra wg planu kawalera Jarka Kaczyńskiego, bedzie niszczył J.K. Rakoczy
  • 2016-01-10 22:45 | Rakoczy

Re:Janusz Wojciechowski o areszcie dla prof. Andrzeja Rzeplińskiego

Januszek Wojciechowski jest prawnikiem ... To prawda, czy fikcja ? Jeśli, gdzieś żyje jego promotor, to od lat wie, że służył niedobremu człowiekowi !!! Pamietam gitarzyste Janusza Wojciechowskiego, który chcial byc Kaczmarski polskiej partii wsi ... Mrożek opisywał postepowanie "wojciechowskich" w swych dziełach nie tylko na emigracji z wyboru ... Wstyd i hańba Januszu Wojciechowski, i ty kiedyś przez SLD, byłeś prezesem Najwyższej Izby Kontroli mej OJCZYZNY ! Czasami cie ogladam, jesteś zawsze poirytowany, a tembr twego głosu, potwierdza twą zaściankowość i zajadłość prawicowca, "żołnierza" Jarka Kaczyńskiego, żyjącego brata, b. prezydenta Polski, ob. Kaczyńskiego, Lecha, który pragmatycznie wypowiadał sie o wyrokach polskiego Trybunału Konstytucyjnego !!! Wojciechowski Januszu, kim ty jesteś ? Wie, że czytasz ten wpis !!! Proszę, żądam, przeproś i opamiętaj sie !!! Odejdź od aksjomatów Jarka Kaczyńskiego, który dąży do dyktatury politycznej, ekonomicznej i społecznej w Polsce ! Panie redaktorze, dziękuję panu za inspirację do mojej opinii w ocenie J.W. Rakoczy
  • 2016-01-28 20:17 | Rakoczy

Re:Polscy szczypiorniści nie zagrają o medale mistrzostw Europy. Trudno wytłumaczyć tę porażkę

Dobry wieczor/dzien dobry ! Pilka reczna, tak jak wszystkie dyscypliny druzynowe, nie tylko w mistrzowskich imprezach, wymaga kunsztu sportoweo i sil intelaektulnxch i fizycznych, by wygrac !!! Tym razem polskim zawodnikom nie starczylo animuszu, werwy i prersingu, by pokonac przeciwnikow. Niemiec, polski trener kadry narodowej postapil honorowo, i czesc i hwala mu za jego decyzje !!! W meskiej, polskiej pilce recznej, nastapi przelom ... Mistrz Bielecki i jego koledzy, obywatel Szmal i inni, ustapia miejsca w kadrze Polski, mlokosom, glodnym zwyciestw ... Obywatelka premierka polskiego rzadu, Beatka Szydlo, wie, ze kibicowanie na stadionowych trybunach polskim szczypiornistom, w historii, tej wspolczesnej, bedzie nazywane, AFRONTeRM ... Czy, ta kobietka, ma honor .... Dziekuje polskim pilkarzom recznym za udzial w mistrzostwach. A niemieckiemu trenerowi, zycze odpoczynku i uporzadkowania prywatnych spraw. Porazke, bardyo latwo wytlumaczyc !!! Jak mowil kiedys zaciagajac sie dymem z kuzbanskiego cygara i po chwili przelykajac napoj bogow, brytyjski premier, ktory pokonal armie hitlerowska, "Sport, to mord" !!! To, fakt i internacjonalna prawda .... Czolem, z przygotowan do sezonu biegowego w Europie i Polsce, zawlaszczonej przez "kaczystow" i "rydzykowcow<<<<<<< !!!! Rakoczy
  • 2016-01-28 20:24 | Rakoczy

Re:Małgorzata Wassermann: adwokatka smoleńskiego mitu

Goska, jesli ma honor i kultywuje poglady swego taty, powinna siedzeiec cicho i usunac sie z poskiej polityki. nawet, gdy zaprasza ja do niej, obywatel Jarek Kaczynski !!! Rakoczy
  • 2016-01-28 20:30 | Rakoczy

Re:Logik demaskuje brak logiki w wypowiedziach polityków PiS

Beatka Kepa, teraz po wizerunkowym retuszu, nawet, jak gada bzdury, vide cytat dot. ZSSR, jest wybrana i potrzebna obywatelowi jarkowi Kaczyskiemu, do sianai populizmu i dezinformacji ... To ona zablokowala drukowanie decyzji TK ... ? Czy poniosla kare lub pobogoslawil ja Polak i bizniak Kaczynski, kierownik PiS ? Rakoczy
  • 2016-02-01 20:10 | Rakoczy

Wiwat Panie Wolenski !!!

Z zaciekawieniem przeczytaem panski artykul dotyczacy kwetii zydowskiej, vide- wszelkich miejszosci narodowych w Polsce 2016. Od wielu miesiecy w moim kraju narasta ekstremalne, skrajne sdziczenie intelektualne i tez rzeczywiste w dzialaniu mlodych i starych obywateli, rzadziej obywatelek, mej Polski !!! Dziekuje Panu za scisly i adekwatny do skali problemow opisanych przez PAna tekst, ktory zainspirowal mnie do tejze wypowiedzi. Zyje w malym, lubuskim, nagranicznym miasteczku, w Subicach nad Odra, grodzie o etykiecie lewicowej, no, moze piod wplywem ideologicznym brata Jarka Kaczynskiego, teraz faktycznego naczeRedakcja nika partii PiS, delikatnie prawicowego ... Problemy o ktorych pan pisze dotycza tez slubickiej spolecznosci ... Symbolem jest opisywanie na forach, np. Gazety Lubuskiej bluznierstw dotyczacych polskiego zydostwa ... Prosze wejsc na strone GL, w zakladke forum - Slubice, nieetycznych, bezprawnych wpisow jest bardzo duzo ... Redakcja Gazet Lubuskiej, pod wposami z roznymi pseudonimami czerwonymi literami pisze o inwigilacji wpisow, ale od miesiecy, ich wpisywcze, czynia to systematycznie, ciagle, co dnia ... Czy ma sie zwrocic o prokuratorskie zainteresowanie w tej kwestii do zolnierza politycznego prezesa PiS, obywatela, znowu niestety ministra sprawiedliwosci, o ktorym edukacyjnie niedawno pisala POlityka ? Panie Wolenski, ma pan rcje, problem pecznieje, a wymownym dowodem, symbolicznym dowodem jest ideowy transparent o jednoznacznej tresci i komunikujacy z historycznymi, krytycznymi wydarzenia lat 50. i 60. zeszlego wieku. Prosze redkcje iopiniotworczej w POlsce i swiecie redakcji tygodnika Polityka, o zainteresowanie sie tym problemem. Sprawe znaja mieszkancy Slubic, w tym takze pryncypal slubickich urzednikow magistrackich, pan Tomasz Ciszewicz, drugokadwencyjny burmistrz Slubuc nad Odra, w Lubuskiem. Sprawe zna loklana policja i prokuratura i bogu-winny wykonujacy dyspozycje pryncypala, slubicki komendant strazy miejskiej ze swymi kilkoma podwaladnymi, takze jeden z miejscowych wlascicieli sklepu przy deptaku, w strefie kantorowej, deptaku, po ktorym zony zmienijacych sie niby-prominetow, nie spaceruja z nim lub same w klasycznych, amerykanski szpilkach ...!!! Czy w Subicach, a takze w innych czesicach terytorium Polski znowu musi dojac do pogromow roznych mniejszosci, nie tylko narodowych, religijnych, swiatopogladowych, seksualnych, stowaryszeniowych .... ??? Panie Wolenski, dziekuje panu za artykul, a redakcje Polityki prosze od pragmatyczne dzialanie, dziennikarskie dzialanie. Z powazaniem, Rakoczy
  • 2016-02-01 22:07 | Rakoczy

Re:Burzliwe życie nowego prezesa TVP w 6 odsłonach

Dopisek do mego komentarza w sprawie obywatela Kurskiego Jacka ... .... prezesem grupy, w skrocie Ruch, byl pan Pawlowicz ... Czolem ! Panie Jacu Kurski, wkrotce bedzie pan mial tez "krwawego zmiennika", w stylu niezyjacego juz, bylego prezesa wtedy za czasow pan blogiego dziecinstw w opozycyjnej fmililnej trosce o POlske, Macieja, nazwisko pan sobie wygugluje ... Ach, ulatwie panu, pana pragmatycznego Macieja Szczepanskiego, idola owczesnej grupy rzadzacej Polska. Rakoczy
  • 2016-03-14 22:50 | Rakoczy

Ten jeden co ukradł planete ?

Tak mi wstyd przed postępowym światem za obywatela Kaczyńskiego, Jarosława, niby kierownika mego kraju !!! Wstydzę się za jego zauszników,Ziobrę, Szydło i narciarza Dudę Andreja i malowany dwór .... z "krwawym" Jackiem z obiektów przy J.P. Woronicza w stolicy POlski, Warszawy !!! Wstydzę się za polskich biskupów, materialistów, którzy klakiersko akceptują niszczenie polskiej praworządności przez PiS !!! Rakoczy
  • 2016-03-17 22:20 | Rakoczy

Re:To nie Julia Pitera i Róża Thun zablokowały Januszowi Wojciechowskiemu drogę do ETO

Obywatel Janek Wojciechowski nigdy nie powinien zostać prawnikiem !!! To klakier nie tylko ob. Jarka Kaczyńskiego,ponoć juz nie z Żoliborza w Warszawie. Wiele o nim może gadać zawsze wystraszony 3. premier W Polsce, teraz bezrolny i z nowa kobietą, ob. Waldek Pawlak. Gitarzysto Wojciechowski powróć do mieszkania i odejdź od Jarka Kaczyńskiego !!! Rakoczy
  • 2016-03-26 00:26 | Rakoczy

Re:Antykoncepcja awaryjna przestaje być dostępna bez recepty. Oddalamy się od Europy

"gramin", masz rację. Propagowało to Neutrum, którego kierowniczka, pani Nowicka, nie była politykierką, ale realistką. To prawda, prawdziwe stwierdzenie brzmi, "państwo nie będzie już wspierać takich zapłodnień". Pan Radziwiłł nie jest samodzielnym ministrem ... Czy przez swe kuriozalne urzędnicze postępowanie kultywuje średniowieczne metody życia publicznego w Polsce, w XXI wieku? Czy potrafi się opamiętać ? Czy tak się boi potępienia z ambon przez polskich biskupów ? Rakoczy
  • 2016-04-06 23:19 | Rakoczy

Re:Nie żyje Zyta Gilowska, wicepremier za rządów PiS

Coż, kazdy , nawet z zausznikow Jarka Kaczynskiego umrze. Nie zaluje obywatelki Zyty Gilowskiej !!! Rakoczy
  • 2016-04-25 21:44 | Rakoczy

Re:W PiS dojrzewa bunt przeciwko biegaczom. Za dużo tych maratonów!

Obywatel Sasin, z populistycznej, polskiej, partii PiS, dyktatora Jarka Kaczyńskiego, od miesięcy z powodów ambicjonalnych, bredził o o maratońskich biegach w stolicy Polski, Warszawie !!! Od wielu lat, rok po inwazji wojsk amerykańskich 3. marca 2003 w Iraku, po rehabilitacji i współczesnej laroskopowej operacji zerawnego przyczepu pietowego prawego ścieGNA acHILESA MEJ NOgi, przebeiegłem 15.maratonońów i ponad 25. półmaratonów, w tym także jesiennny maraton w Warszawie, a ostanio kiwietniowy 2016., półmaraton w gospodarczej, pozytywistycznej stolicy Polski, POznaniu. Pan polityk, ponoC bez nuworyskiejnpoady nadanejnprzez J<=> Kaczyńskiegiego, powinien sie ruszać, biegać, pływać, mniej żreć tłustegojedzenia poza miezskaniem lub domem, by logicznie pracować=gadac za błazna w polskich mediach. Panie Sasinie,czy jest pan zausznuikiEM prezesa Jarka Kaczyńskiego, kierownika degradacji Polski w świecie ??? cZOŁEM Z PROZACHODNICH sŁUBIC NAD oDRĄ, W LUbuskiem, w którzch duetpatrolowy polskiej Sttaży Granicznej czuwa, by, przez most niemiecki nad Odrą, nie wtargnęli do mego kraju obywatele Syrii, rezydujący we Frankfurcie/O i okolicy ! Wiwat maratonki i maratończycy w POlsce i ze świata !!! Rakoczy
  • 2016-04-25 22:17 | Rakoczy

Re:W PiS dojrzewa bunt przeciwko biegaczom. Za dużo tych maratonów!

Obywatel Sasinie, z populistycznej, polskiej, partii PiS, dyktatora Jarka Kaczyńskiego, od miesięcy z powodów ambicjonalnych, bredził o o maratońskich biegach w stolicy Polski, Warszawie !!! Od wielu lat, rok po inwazji wojsk amerykańskich 3. marca 2003 w Iraku, po rehabilitacji i współczesnej laroskopowej operacji zerawnego przyczepu pietowego prawego ścieGNA acHILESA MEJ NOgi, przebeiegłem 15.maratonońów i ponad 25. półmaratonów, w tym także jesiennny maraton w Warszawie, a ostanio kiwietniowy 2016., półmaraton w gospodarczej, pozytywistycznej stolicy Polski, POznaniu. Pan polityk, ponoC bez nuworyskiejnpoady nadanejnprzez J<=> Kaczyńskiegiego, powinien sie ruszać, biegać, pływać, mniej żreć tłustegojedzenia poza miezskaniem lub domem, by logicznie pracować=gadac za błazna w polskich mediach. Panie Sasinie,czy jest pan zausznuikiEM prezesa Jarka Kaczyńskiego, kierownika degradacji Polski w świecie ??? cZOŁEM Z PROZACHODNICH sŁUBIC NAD oDRĄ, W LUbuskiem, w którzch duetpatrolowy polskiej Sttaży Granicznej czuwa, by, przez most niemiecki nad Odrą, nie wtargnęli do mego kraju obywatele Syrii, rezydujący we Frankfurcie/O i okolicy ! Wiwat maratonki i maratończycy w POlsce i ze świata !!! Rakoczy
  • 2016-04-27 20:36 | Rakoczy

Re:Spór o aborcję najwyraźniej przestraszył partię rządzącą. Jest pierwszy głos na „nie”

Spytajcie alkoholika obywatela Piechę o techniki aborcyjne ... ..., może wiecej katolickich grzechów nie pamieta ... Rakoczy
  • 2016-05-26 23:14 | Rakoczy

Re:„Zdrajca powinien wisieć na stryczku” – stwierdziła w katolickim radiu posłanka PiS. Szokuje i w Sejmie

Pytasz ? Rozejrzyj się. Pomyśl.Czy już wiesz ? W Polsce nienawiść wynika z podległości większosci społecznej Kościołowi katolickiemu w obawie przed faktycznym wykluczeniem z życia rodzinnego, publicznego ... Posłuchaj lub przeczytaj wystąpienia kierowników-biskupów ?Nycza, Dziwisza, Gądeckiego i ich zauszników z dzisiejszych ambonowych wykładów dla ludu, który publicznie okazywali swą wiare ! Obywatel Kaczyński Jarosław schlebia takim zachowaniom, to H2O dla jego chorych ideologicznych zamiarów wobec POlski. Rakoczy
  • 2016-06-05 20:47 | Rakoczy

Chała polskiej piłce! W hymnach na Euro 2016 więcej picia i bicia niż futbolu

Redaktorze, dzięki za info ws. piosenek dot. Polski w Euro 2016 via Paryż 2016. Teksty, to kicz w stylu disko-polo. A pamiętam, jak w późnym socjalizmie śpiewała matrona polskiej estrady Maria Rodowicz ... Piłka jest okrągła, brami\ki są dwie ... Wiwat Pan Górski !!! TAm, z niebios patrzy na ślamazarność i butność obywatela Kmiecika ... Polscy piłkarze ledwo wyjdą z grupy i pryśnie mit o walce o pudło mistrzostw w pile nożnej Francja 2016 !!! Mistrzami Europy w jednej z wielu korupcyjnych dyscyplin światowego sportu będą piłkarze nożni Niemiec !!!
  • 2016-06-05 20:47 | Rakoczy

Syndrom Pana Kazimierza Górskiego ...

Redaktorze, dzięki za info ws. piosenek dot. Polski w Euro 2016 via Paryż 2016. Teksty, to kicz w stylu disko-polo. A pamiętam, jak w późnym socjalizmie śpiewała matrona polskiej estrady Maria Rodowicz ... Piłka jest okrągła, brami\ki są dwie ... Wiwat Pan Górski !!! TAm, z niebios patrzy na ślamazarność i butność obywatela Kmiecika ... Polscy piłkarze ledwo wyjdą z grupy i pryśnie mit o walce o pudło mistrzostw w pile nożnej Francja 2016 !!! Mistrzami Europy w jednej z wielu korupcyjnych dyscyplin światowego sportu będą piłkarze nożni Niemiec !!!
  • 2016-06-26 22:07 | Rakoczy

Re:W Kolegium IPN wyłącznie ludzie PiS. Jeden z nich zdradził właśnie, jakie ma poglądy

Ob. Wyszkowski, to mały człowiek. Rakoczy
  • 2016-07-01 07:07 | Rakoczy

Księżniczka polskiego dziennikarstwa !!!

Pani Janino Paradowska, dziękuję Pani za mądrość w przekazywaniu wiedzy o świecie polityki w Polsce i świecie. Nie tylko dla mnie była pani mentorką normalności zachowań w tak ciekawych czasach. Dziękuje Pani za inspirujący artykuł, ostatni tekst napisany przez Panią do "Polityki". Do spotkania tam, w niebiosach, gdzie nie ma nietolerancji politycznej i społecznej ... Czolem ! Z szacunkiem i smutkiem, Maciej Pachciarek ze Słubic nad Odrą,Rakoczy
  • 2016-07-09 13:07 | Rakoczy

Re:Trybunał zatopiony. PiS rządzi, PiS stanowi prawo, PiS je kontroluje

Tak, to polska rzeczywistość. Obywatel Jarek Kaczyński, skrupulatnie realizuje swój antypolski scenariusz okiełznania polskiego państwa w imię nacjonalizmu, populizmu, a w konsekwencji przez podporządkowanie swojej ideologii Trybunałowi Konstytucyjnemu, dąży do spełnienia swych marzeń, dyktatury. Jego partyjny podwładny, prezydent POlski, obywatel Andrej Duda, tym razem prawą ręką /koślawo, bo koślaw/, ale bezpardonowo podpisze nowe regulacje prawne, pieczętujące dominację partii Prawo i Sprawiedliwość, opisane w pańskim artykule. Paradoksalnie, w przygranicznych Słubicach, z których pisze ten komentarz, też od ponad dwóch miesięcy trwa powiatowy paraliż samorządności. Prawicowi liberalni i skrajnie prawicowi politycy ze swoimi zausznikami walczą o dominację, starostowanie w urzędzie słubickiego starostwa. Tu u mnie, lokalnej, głównie prozachodniej społeczności, jak w soczewce polskiej polityki, widać, że władza deprawuje. Czy w Słubicach, w Lubuskiem, panowie Jabłoński i Łuczyński, wzorują się na polskim "naczelniku", J. Kaczyńskim, i tak jak i on z jego podwładnymi, marnują kapitał społeczny Polski, której znacząca częścią jest samorządność instytucjonalna ? Jestem sceptykiem, bo wiem, że dla politycznego materializmu, ob. Jarek Kaczyński, idąc po "polskich" trupach, za zmarnowanie polskiej wolności we wszelkich jej aspektach, doczeka się politycznej gilotyny, której wirtualna replikę już transportują z Paryża do Warszawy !!! Przykro mi, że publicznie nazywam sprawy, postępki polskich nacjonalistów i populistów, ale cóż, póki obowiązuje polska laicka konstytucja, mam do tego prawo. Panie redaktorze Szostkiewiczu, dzięki za pańską inspiracje do mojego osądu w tej kwestii. Z poważaniem, Rakoczy
  • 2016-07-19 20:57 | Rakoczy

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Jarek Kaczyński, polski prawicowy populista i skuteczny demagog, za intratą, materialną i werbalną zgodą "żelaznych" czynnych i emerytowanych biskupów z polskiego zarządu KOścioła katolickiego, teraźniejszym kierownikiem jest obywatel Polak - prymas, w księdze o swych omamach, pisze nowe arkana historii wspólczesnej Polski. Jarku Kaczyński, rodem z warszawskiego Żoliborza, czy przed dyktatorską śmiercią polityczną, potrafisz się opamiętać ? Redaktorze, dzięki za pański artykuł. Rakoczy ze Słubic nad Odrą, w Lubuskiem
  • 2016-07-19 20:57 | Rakoczy

Obywatel Kaczyński Jarek, w apogeum idiotyzmu politycznego !!!!

Jarek Kaczyński, polski prawicowy populista i skuteczny demagog, za intratą, materialną i werbalną zgodą "żelaznych" czynnych i emerytowanych biskupów z polskiego zarządu KOścioła katolickiego, teraźniejszym kierownikiem jest obywatel Polak - prymas, w księdze o swych omamach, pisze nowe arkana historii wspólczesnej Polski. Jarku Kaczyński, rodem z warszawskiego Żoliborza, czy przed dyktatorską śmiercią polityczną, potrafisz się opamiętać ? Redaktorze, dzięki za pański artykuł. Rakoczy ze Słubic nad Odrą, w Lubuskiem
  • 2016-07-26 22:06 | Rakoczy

Re:Polska zawarła pakt z Janem Pawłem II – twierdzi Kempa. Kiedy? Jaki? Dopytują internauci

Dobry wieczór, a jutro, dzień dobry ! Obywatelka Beata z Sycowa, Kempa, na pokaz, ortodoksyjna niby-katoliczka, zauszniczka Jarka Kaczyńskiego, kierownika PiS i teraźniejszej władzy w POlsce, nie nadaje się do pełnienia posad publicznych w Polsce. Jej wypowiedź, o pakcie z Wojtyła, konserwatywnym papieżem Rzymu,sytuuje ją na równi z polskimi dewotami i dewotkami, którzy są nawiedzeni przeciwko pragmatyzmowi tych, zwyczajnych i normalnych ludzi. To napalona na poklask medialny i narcystyczny, kobietka, która nigdy, dzięki jej rodzicom, w polskim socjaliźmie, nie tylko Pana Gierka, nie zaznała biedy, pokory i zwyczajnego, polskiego bytu. Za każdym razem, gdy czytam jej wasalskie wypowiedzi lub słucham buńczucznych peanów, także w sprawie religi, władzy, Jarka Kaczyńskiego, jej kierowniczki, tez Beaty Sz., hołdu wobec materialistycznych biskupów w Polsce, to wołam opomstę do NIEBA, bo ludzie wymyślili BOGA !!! Beato z Sycowa, zadufana w sobie polska kobietko, zrezygnuj z pozornej władzy i zadbaj o swój stan zdrowia, bo w ekstazie w czarnym stroju, gdy będziesz przed niepolskim papieżem, doznasz upokorzenia ! Tak, jest mi wstyd za Betę Z Sycowa, która nazywa się Kempa. W latach 80.. minionego wieku, w Krotoszynie, niedaleko Sycowa, jadąc w kierunku Katowic, w mej strażackiej grupie przyzwoicie wykonywał rygory służby, Pan Kempa, strażak Kempa. Beato, opamiętaj się, święta nie zostaniesz, bo nie ma juz w Watykanie nepotyzmu wg polskich reguł!!! Rakoczy ze Słubic nad Odrą
  • 2016-07-28 21:01 | Rakoczy

Re:Polska zawarła pakt z Janem Pawłem II – twierdzi Kempa. Kiedy? Jaki? Dopytują internauci

@taom Dzięki. Czy mądrze ... Czas okaże ... Może mnie nie aresztuje mały minister MSW od Jarka Kaczyńskiego .... Błaszczak ... A młody prokurator generalny protegowany od "naczelnika z warszawskiego Żoliborza ob. Zb. Ziobro nie postawi zarzutów ... Przepraszam za błąd w wyrazie "religii ..." Nie napisałem drugiego "i". Pozdrawiam z prozachodnich Słubic nad Odrą. Rakoczy
  • 2016-08-02 21:58 | Rakoczy

Re:Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP

Obywatel Kurski Jacek, to nuworysz i zausznik od ob. Kaczyńskiego Jarka. Jako jedyny z grupy młokosów dziennikarskich, gdy ślamazarnie, ale skutecznie razem z Semką, Pawłowiczem, i tym trzecim, umknęło mi jego nazwisko, a był też prezesem polskiej publicznej, wtedy inaczej wolnej TVP /zniknął z polityki z powodów osobistych../, wykonał kolejny raz czarną robotę. To zadufany w sobie człowiek i za swe negatywne zasługi dla publicznej, teraz narodowej telewizji w Polsce, dostanie kopa od Kaczyńskiego. Premierka Szydło wystąpi do prezydenta Andreja Dudy, by po akceptacji przez Jarka K., tego z PiSu. wybył do wybranej przez młodego prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości ob. Ziobro Zbycha, polskiej placówki dyplomatycznej. A po unitarce w niej, obejmie jej kierowanie w imieniu naczelnika z coraz wiekszą tuszą i w rozpiętej marynarce ... Cóż, Kurski Jarek chciał być krwawym Maciejem Szczepańskim, dyktatorem polskich mediów telewizyjnych w pięknej epoce pana Edwarda Gierka. Z zamiarów wykonał tylko destrukcyjny plan upadku szacunku do polskiej publicznej telewizji. Jacku Kurski, spójrz w swe odbicie w lustrze, czy potrafisz jeszcze poprawnie zaśpiewać Okudżawę ? Rakoczy
  • 2016-08-14 11:19 | Rakoczy

Re:W Cannes wprowadzono zakaz kąpania się w burkini. To absurd i przejaw islamofobii

Tak, Panie redaktorze, ten zakaz, to cywilizacyjny afront i absurd ! Wolność, nie tylko z definicji, jest aksjomatem wszelkiej, nawet odzieżowej wolności. Człowiek wg teorii Darwina, był i na pewno pozostanie potomkiem ewolucji..., może małp ... Potrzebą ludzi jest zanurzanie się w H20, to w jakimś sensie, parafraza bycia wolnym, wbrew nakazom i rygorom religijnym, etycznym, wyznaniowym, demokratycznym i .... Mnie, a bywam w różnych częściach Europy, nie przeszkadza różnorodność sposobów bycia człowiekiem ! Odrzucam ideologiczne i doktrynalne zakazy na plaży, też i francuskiej plaży, ktore wobec kobiet niekatolickich, wzbudzają niepotrzebne emocje ! Czy to w autobusie, na plaży, w restauracji, w maratońskim biegu,w pociągu i metrze, gdziekolwiek, nie strój jest wykładnią człowieka, ale Jego intelekt i szanowanie innych wg logiki filozofii normalności ... A tak na marginesie sedna pańskiego artykułu, w polskim grajdołku, w mej Ojczyźnie, POLSCE, czy niby naczelnik POlski, ob. Jarek Kaczyński, kierownik PiS z zausznikami, nie uzurpuje sobie dyktatorskiej władzy nad większością Polek i Polaków w kraju i na obczyźnie ??? Nie zakazy, w tym przypadku, odzieżowe, decydują o rozwoju człowieczeństwa i kultur nowożytnego świata ! Pozdrawiam Państwa, też i adwersarzy, z letnich, sierpniowych Słubic nad Odrą, w Lubuskiem. Rakoczy
  • 2016-08-14 20:47 | Rakoczy

Re:Będą wielkie podwyżki dla urzędników Kancelarii Premiera. Oto jak tłumaczy się Beata Kempa

Oj, Beato z Sycowa,miasteczka, w epoce Gierka, administracyjnie podległej administracji kaliskiej administracji, ale jesteś butna !!! Czy kanikułę spędzasz poza Teneryfą lub na ukraińskim Krymie. ale za wiedza Władka Putina ? Beato Kempo, Twój pryncypał, obywatel niby naczelnik Polski, Jarek Kaczyński, nie aprobował Twych żądań ! Wstyd, że jesteś adminstratorką polskich skrajnych populistów rządu premierki, też Beaty Sz., zauszniczki Jarka Kaczyńskiego. Dzięki "Polityce" za informacje w sprawie nuworyskich zapędów Beaty z Sycowa. Rakoczy
  • 2016-08-15 18:25 | Rakoczy

Anita Włodarczyk ze złotym medalem i rekordem świata w rzucie młotem. Znokautowała rywalki

Tak, jestem szczęśliwy, bo olimpijskie złoto w brazylijskiej rywalizacji młociarek 2016, bez żadnej realnej konkurencji zdobyła wymarzony przez Nią złoty medal !!! Ustanowiła świetlny rekord w tej, tak trudnej technicznie konkurencji sportowej !!! Pani Anito Włodarczyk, życzę Pani wszelkiej życiowej pomyślności. Dziękuję również pani trenerom i trenerkom i współpracowniczkom i współpracownikom. Pozdrawiam ze Słubic nad Odrą. PS W końcówce lat siedemdziesiątych minionego wieku, gdy uczęszczałem do liceum, byłem mistrzem w rzucie młotem juniorów w Lesznie Wielkopolskim, a mym trenerem był Pan mgr Jan Niedziela z Piasków Wlkp., mój pierwszy ambitny trener wychowania fizycznego w Liceum Rolniczym ZSR w Grabonogu koło Gostynia Wielkopolskiego, którego mądrym dyrektorem był nieżyjący od trzech lat, Pan dr inż. Stanisław Sroka. Z poważaniem, Rakoczy
  • 2016-08-15 18:25 | Rakoczy

Wiwat Pani Anito Włodarczyk !!!!

Tak, jestem szczęśliwy, bo olimpijskie złoto w brazylijskiej rywalizacji młociarek 2016, bez żadnej realnej konkurencji zdobyła wymarzony przez Nią złoty medal !!! Ustanowiła świetlny rekord w tej, tak trudnej technicznie konkurencji sportowej !!! Pani Anito Włodarczyk, życzę Pani wszelkiej życiowej pomyślności. Dziękuję również pani trenerom i trenerkom i współpracowniczkom i współpracownikom. Pozdrawiam ze Słubic nad Odrą. PS W końcówce lat siedemdziesiątych minionego wieku, gdy uczęszczałem do liceum, byłem mistrzem w rzucie młotem juniorów w Lesznie Wielkopolskim, a mym trenerem był Pan mgr Jan Niedziela z Piasków Wlkp., mój pierwszy ambitny trener wychowania fizycznego w Liceum Rolniczym ZSR w Grabonogu koło Gostynia Wielkopolskiego, którego mądrym dyrektorem był nieżyjący od trzech lat, Pan dr inż. Stanisław Sroka. Z poważaniem, Rakoczy
  • 2016-08-30 00:23 | Rakoczy

Re:Państwowy pogrzeb Inki i Zagończyka. Mocne przemówienia Dudy i Macierewicza

Piszę ze Słubic nad Odrą, w Lubuskiem, teraźniejszym terytorium Polski, mego państwa już ponad 70.lat. Ze smutkiem i trwoga wysłuchałem kościelnego i niby-pogrzebowego przemówienia nienawiści obywatela Andreja Dudy - prezydenta Polski i obywatela Antka Maciarewicza, kierownika ministra Obrony Narodowej z rządu obywatelki premierki Szydło Beaty, podległych pryncypałowi Polski, obywatelowi Jarkowi Kaczyńskiemu, prezesowi populistycznej partii PiS. Ponoć prawnik, kolokwialnie po krakowskim Ujocie, z ponoć doktoratem, Andrej Duda, gestykulacją, mimiką, natężeniem głosu, przekrwieniem oczu, skóry gęby, slowną retoryką, miał czelność, a faktycznie bezczelność, opluć miliony Polek i Polaków, gadał, jak nawiedzony ... Jak prezydent Polski, póki jeszcze obowiązuje laicka konstytucja Polsko 2016, ma odwagę obstwać po nacjonalistycznej, dykatatorskiejn stronie scedny politycznejn Polski, by gloryfikowac dwie osoby, symboliczne osoby, które w jego zadufaniu są ofiarami ... Czego lub kogo .... Czy Polska wg Kaczyńskiego Jarka, Abdreja Dudy , Antka Maciarewicza i ich zauszniczek i zauszniuków, to talibat ..., a może utopia polskiego Kk ??? Antek Maciarewicz za formalną zgoda J. Kaczynskiego isnspiruje A. Dudę i ich wyznawców do niszczenia polskiejnprawiorządności. Czy Andrej Duda, prezydent Polski, nie potrafi ze zrozumieniem pzryzjąc historycznej prawdy faktów, że koleżeństwo Inki i płkkownika z AK, nie było święte ... Andreju Dudo, wstydzę się, że jesteś .... Rakoczy z prozachodnich Słubic nad Odrą, w Lubuskiem
  • 2016-09-01 22:40 | Rakoczy

Re:To było ostatnie wydanie „Teleexpressu” z Maciejem Orłosiem: Do zobaczenia w innym miejscu

Panie Macieju Orłosiu, dziękuję Panu za pragmatyczną i profesjonalną służbę dla Polek i Polaków w "TELEEXPRESSIE" !!! Ludzie Jarka Kaczyńskiego z narodowej TVP i tak zdeprawują kapitał społeczny publicznej, polskiej TVP !!! Ps Macieju, dzięki za pańską poprawną dykcję i polskie akcentowanie ... Żałobny Kurski i tak nie zrozumie sedna spraw... Rakoczy ze Słubic nad Odra, w Lubuskiem
  • 2016-09-11 16:17 | Rakoczy

Re:Mój kłopot z planem Morawieckiego

Redaktorze, dziękuję za link do informacji o SOR nuworysza polskiej polityki ekonomii, vide BZWBK-prezesowanie, i "nuworysza" polityki i partyjności ... Może Morawiecki jest geniuszem edukowania, tyle pozytywnie zaliczonych fakultetów, kariera Dyzmy nie tylko w bankowości... Moze jest "lotny", "prymusowaty" .... Dla mnie jest zausznikiem obywatela Jarka Kaczyńskiego ... Jego utopijne plany gospodarcze, tak jak i plany, ba, wręcz realizacja z innej sfery, sfery prawa, młodego prokuratora generalnego, ministra sprawiedliwości, ob. Ziobro Z., oraz ob. Jakiego i poplecznika partyjnego z PiS, zbankrutują politycznie i materialnie ! Morawiecki... Rakoczy
  • 2016-12-20 22:50 | Rakoczy

Re:Macierewicz zwolnił generała od Caracali. Tracimy dobrego specjalistę

Adamie, dzięki za Twój profesjonalizm. Powróc w Lubuskie. Olej PiS. Bądź z rodziną. Krwawy niby - dyktator za zgoda prymasa Polaka, Jarek Kaczyński z zausznikami i tak pojdzie pod sad. Do spotkania w Twym mieście. Rakoczy
  • 2016-12-21 19:10 | Rakoczy

Re:Kaczyński rzekomo wyciąga rękę do opozycji. Opozycjo, nie daj się

Czy w drodze z muzeum w Paryzu jest transportowana replika glilotyny by uzmyslowic w POlsce nieuchronnosc kary za mordowanie POlski przez .... dyktatora z asystentkami i asystentami ... !!!! Panie redaktorye, madry tekst. Dzieki za panska odwage w iopisywaniu plskiej rewolty Kaczynskiego. Rakoczy
  • 2016-12-31 18:54 | Rakoczy

Re:Koniec kopalni Makoszowy. A przecież premier Szydło obiecała ratować górnictwo

Wiwat Ślask i Zagłebie Dabrowskie,wspólnie pokonamy zauszników Jarka Kaczyńskiego i nierzetelną premierke B. Szydło !!! Rakoczy
  • 2017-01-25 23:58 | Rakoczy

Re:Martin Schulz będzie walczył o fotel kanclerza Niemiec. Kim jest i jakie ma szanse?

Obywatel Niemiec, Pan Schulz Martin przegra pojedynek prezydencki w RFN z obywatelka Merkel, bo przecietny Niemiec i Niemka cenia sobie stabilność i pragmatyzm narodowy przekazany przez historycznego Bismarka !!! A ONI BĘDA DECYDOWAć ... Mają to przekazane w genach. Schulz o tym wie, i według reguł Jarka Kaczyńskiegi=o jescze z Polski , nie potrafi skapitulować !!! Wiwat Pani Merkel !!! Rakoczy
  • 2017-01-30 19:34 | Rakoczy

Re:Szef Sztabu Generalnego odchodzi na własną prośbę. Pierwszy raz w historii

Obywatelu generale Gocule, Mieczysławie, jako Wielkopolanin i Polak rocznik 1962, a pan jest z mego pokolenia, dziękuję Panu za rzetelną służbę przed 1989 rokiem zeszłego wieku i do teraz, 2017 roku teraźniejszego stulecia. Jestem z pana dumny. Pańska wizja wojskowej armii państwa polskiego nie zginie, a nawet, gdy też mądry pancerniak, generał Różański, rodem wojskowym z terytorium w Lubuskiem, darł z panem wojskowe kot, pan miał rację !!! Polska administrowana według reguł polskiego episkopatu Kościoła katolickiego przez niby-naczelnika, prezesa populistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość RP, obywatela Jarka Kaczyńskiego z warszawskiego Żoliborza, tonie w oceanie wzorowanym na populizmie i autokracji, podobnej do Stanów Zjednoczonych Ameryki, z dekretowym prezydentem, 45. prezydentem, specjalnie pomijam jego godność !!! Historia wybaczy Panu pańskie działanie przeciwko Kaczyńskiemu J. i jego wszekimi zausznikom Życzę Panu pomyślności w emerytarnym, prywatnym życiu. Do spotkania. Rakoczy ze Słubic nad Odrą, w Lubuskiem
  • 2017-02-01 23:47 | Rakoczy

Re:Gen. Surawski nowym szefem Sztabu Generalnego. Czy będzie „żołnierzem dobrej zmiany”?

Tak, jestem zbulwersowany "jednowładztwem" obywatela Kaczyńskiego, Jarka, który boi się Antka M., brygadzisty w MON, mej krainy. W Polsce poprzewrocie solidarnosciowym, za zgoda Koscioła katolickiego i wszelkiej masci prezydentów przybywało generałów w wojsku, policji, sytraży pożarne, wśród pograniczników, w więzieńnictwie, . wszelkich słuzbach w tzw. "mundurówce" .... Kuriozum zaczęło sie w polskiej Państwowej Strazy Pożarnej, /vide obywatel emeryt kierownik centralny PSP, Suski, i dawny poplecznik przeciwników Kaczyńskiego, z Gorzowa Wlkp,. nijaki KLUSEK S./.A apogeum nepotyzmu trwa w czasach terażniejszej partii kuriozum populizmu, a rządzi apteczny pomagierod zasłaniania pana Antka M., student rydzykowego uniwersytetu laski niebożej pienieżnej wspolnoty, dyskotekowiec, "lord' MISIEWICZ. Polska armia z wojaczkami i wojakami, słuzy nibynaczelnikowi J>K> Pan Władimir Putun Putimiowicz, wznosi toasty polskim samogonem !!!! Rakoczy
  • 2017-02-16 23:41 | Rakoczy

Re:Mateusz Morawiecki dla Deutsche Welle. Kto się nabierze na to, co powiedział?

Obywatel Morawiecki, Mateusz, kiedyś kierownik zarzadu BZWBK, teraz zausznik Jarka Kaczyńskiego, polskiego samozwańczego autokraty, został ośmieszony, bo gadał głupoty !!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Viwat wolny swiat ! Mateuszu Morawiecki, to co mówiłeś poza Polską, potwierdza, że jesteś ..... Rakoczy. Czy będę aresztowany przez klakiera Ziobro ?
  • 2017-02-22 23:17 | Rakoczy

Re:Kaczyński: „Jesteśmy panami, ludzkimi panami”. Prezes PiS po raz kolejny sortuje Polaków

Kawaler kierownik, niby naczelnik polskiej polityki, Jarek Kaczyński, zakompleksiony polityk niszczyciel wszelkich reguł i kanonów demokracji, jest jak Stalin i Hitler pewny swej arogancji wszelkiej dyktatury. Cóż, od lat szydzi z ludzi, a dzisiaj z sejmowej trybuny enty raz obraził miliony Polek i Polaków. Co on rzeczywiscie chce od polskiego narodu ? Spojrzałem na jego zdjęcie i wiem,że jest zmarnowany swoim postępowaniem ... Czy przeżyje sam siebie ??? Czy faktycznie ze swym bratem Lechem "ukradli" Polskę ??? Czy ktoś go zatrzyma w jego destrukcji ... Czy ludzki pan nie boi sie repliki gilotyny publicznej z Paryża ... Czy nie ma blisko niego kogoś z kategorii starego Glempa lub ..., by go zrugał i dał do wiwatu, by przestał marnować Polskę +++ Czy nie ma na niego rady ... Obywatelu Jarku Kaczyński, populisto i desperacie, opamiętaj się !!! Rakoczy
  • 2017-02-25 22:28 | Rakoczy

Re:Słowa ministra Radziwiłła o tabletce „dzień po” to przemoc wobec wszystkich ofiar gwałtu

Ten zausznik Jarka Kaczyńskiego, któremu ktoś dał dyplom polskiego medyka, jest prostym człowieczkiem ... Jesli ma dzieci, to po gwałcie przez katolika, bo jest ich w Polsce na paczki, zmieknie i sam wyjmie z kieszeni tabletkę, której zakazuje !!! Obłudni ludzie dla posad, pieniędzy i stołków potrafią niszczyć normalność .. Radziwille, ty nie zmadrzejesz !!! Rakoczy
  • 2017-03-05 22:24 | Rakoczy

Re:Piekło w irlandzkim Kościele. Masowy grób na terenie prowadzonym przez zakonnice

Czy na terytorium Polski, po 1945 roku, za klasztornymi murami polskich odpowiedniczek irladzkich zakonnic w szarych i czarnych sukniach, było podobnie ? Od lat mam religijne awersje i niesmak do polskiego katolicyzmu !!! Czy jestem w mniejszości ... Czy obywatel Wojtyła Karol, kiedyś zbyt długo, a może niepotrzebnie, papież w Watykanie, taił prawdę o irlandzkim procederze i pedofilli wszelkich mężczyzn w Kościele katolickim w świecie, także w Polsce ??? Rakoczy
  • 2017-03-05 22:42 | Rakoczy

Re:Saryusz-Wolski zdradził przede wszystkim sam siebie

Dla mnie kreatura = nuworysz. Teraz zdradził. Czy teraz 0 22-39, ma depresje,bo zdradził idee Polski wolnej, bez P i S, nacjonalisty Jarka Kaczyńskiego !!! Czy ma czel ość Lecha Kaczynskiego, ktory onegdaj brzydko nazwał niepełnisprawnego, blokującego mu wyjście.A on rzekł: "Spieprzaj Dziadu" ,,, Rakoczy Sariusy, ile symbolicznych talarów masz w dziurawym ...
  • 2017-03-22 19:00 | Rakoczy

Re:Spotkanie na Nowogrodzkiej zamiast z komisarzem ds. migracji. Europa niech zaczeka, bo prezes ważniejszy?

Obywatel Baszczak, podwladny i zausznik o. Jarka Kaczynskiego wybral spotkanie partyjne w budynku w Nowogrodziej, bo mail rozkaz od swego prynypala, ktory trzesie Polska i smieszy w Europie ... Dzisiejszy zamach w Londynie, nie jest argumentem, by Polska nie pzyjmowala wszelkich emigrantow. Fobie i nieracjonalna polityka Jarka Kaczynskiego w tej kwestii juz wkrotce obroci sie przeciwko jego populistycznej partii. PS Mam zadanie do reakcji Polityki: Piszcie po polsku, w tym przypadku, ze spotkanie Blasczaka odbylo sie w siedzibie populistow polskich, PRZY NOWOGRODZIEJ !!!! jesli spotkanie Jarka i Blasczaka odbedzie sie znowu na Nowogrodzkiej, to beda dwa pogrzeby, bo bez zamachu obydwaj zgun,a pod kolami aut !!! Uzywanie rusycyzmow nawet, gdy wg cwaniaka J.Kurskiego, "Glupi lud to kupi ...", osmiesza tak zacny periodyk, ktorym od dziesiecioleci jest "Polityka". Kaczyzm w Polsce trwa w najlepsze. Jarek Kaczynski doprowadzi Polske do upadku politycznego, ekonomicznego i spolecznego !!! Blaszczaku, jesli to cytasz lub doniosa ten komentarz twoi giermkowie, tez jestes zachlysniety bunczuczna wladza !!! Ministrze Blaszczaku nie lekcewa wazniejszych od siebie !!! Rakoczy
  • 2017-05-21 23:30 | Rakoczy

Re:Tragiczna śmierci niewinnego człowieka na komisariacie. Czy ktoś poniesie odpowiedzialność?

Dzięki reporterowi TVN panu Bojanowskiemu poznałem wrocławski, bestialski przykład torturowania i śmierci niewinnego mężczyzny. Wkrótce minie rok o tej polskiej tragedii. Publicznie postuluję do Pani/Obywateli premierki polskiego skrajnie populistycznego prawicowego rządu i jej pryncypała niby-naczelnika POlski, obywatela/pana Kaczyńskiego Jarka, kierownika partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość, o zdymisjonowanie ich podwładnych: obywatela Błaszczaka - ministra Spraw Wewnętrznych i jego buńczucznego zastępcę od Policji, Państwowej Straży Pożarnej i innych polskich służb mundurowych, za brak rzetelnego nadzoru w celu wyegzekwowania, /a mija prawie rok od tortur we Wrocławiu, w policyjnym komisariacie/, dyscyplinarnego wydalenia z Policji wszystkich hierarchicznych przełożonych bezstialskich policjantów, oprawców, którzy przyczynli sie do smierci niewinnego Polaka, tragicznego bohatera reportażu TVN. Obywatela Zbigniewa Ziobro, ministra Sprawiedliwości i nadrzędnego pryncypała w Polskiej Prokuraturze,proszę o zastosowanie sankcji dyscyplinarnych wobec jego podwładnych z wymiaru sprawiedliwości, którzy przez rok nie potrafili wyegzekwować przepisów polskiego prawa wobec tych, którzy spowodowali bezpośrednio lub pośrednio śmierć niewinnego obywatela Polski, poddanego torturom udokumentowanym w filmie z policyjnego procederu. Czy Jarosław Kaczyński odważy się w tej sprawie wygłosić orędzie do narodu polskiego lub czy pozwoli w tej sprawie na bezcenzuralną wypowiedź prawicowego polskiego prezydenta, obywatela Dudę Andrzeja ??? Cześć i chwała nieżyjącemu, a umierającemu w boleściach policyjnych tortur, Panu Igorowi STACHOWIAKOWI !!! Obywatelu Kaczyński Jarosławie, do dzieła ! Czołem, Rakoczy
  • 2017-07-01 18:30 | Rakoczy

Re:Europa żegna Kohla. Kanclerz nie wyobrażał sobie, by w zjednoczonej Europie mogło nie być Polski

Jadąc z Berlina do Słubic, słuchałem radiowych skrótów z pożegnania zmarłego Kohla. Człowiek z generacji ludzi wkraczających w dorosłe życie w apogeum hitleryzmu, a po jego upadku, polityk, a przede wszystkim wizjoner normalnej Europy i świata, który na boku pozostawił swe prywatne życie ... Pani kanclerz Merkel, prezydent Tuski, a przede wszystkim Clinton, mówiąc o zmarłym Kohlu, wypowiedzieli znaczące słowa, które pozostaną zapisane w historii mów, nad mogiłami wybitnych ludzi Europy i świata !!! Znamienne, że organizatorzy pogrzebowej ceremonii uszanowali testament zmarłego Kohla, by w uroczystościach nie brał udziału teraźniejszy prezydent Niemiec. To jest przykład etykiety, dyplomatycznej i etycznej etykiety w pośmiertnym obrządku. W centrum nadgranicznych Słubicach nad Odrą, niedaleko mostu, na elewacji restauracji obok placu z fontanną, pamiątkowa tablica z wizerunkiem zmarłych już wybitnych polityków, pana premiera Tadeusza Mazowieckiego i Helmuta Kohla, świadczy o historycznej przezorności i wizji normalności świata, którzy 8.12.1990 roku spotkali się we Frankfurcie nad Odrą, a potem w Słubicach, by ustalać strategię stosunków obu państw, Polski i Niemiec, by istniała silna, współczesna Europa.. Pozdrawiam. Redaktorze, dzięki za pański godny uwagi refleksji tekst, bo kaczyzm w Polsce "tężeje", a polityczna opozycja nie ma silnego animuszu, by dać Polsce pragmatyczną alternatywę wobec obywatela populisty Kaczyńskiego Jarosława z jego 30 procentową gromadą. Dzieki. Rakoczy
  • 2017-07-02 07:07 | Rakoczy

Re:Kaczyński odstawia Szydło na bocznicę. To premier jest największą przegraną kongresu PiS

Kaczyzm, bo tak można nazwać proces polityczny destrukcji państwa polskiego przez obywatela kawalera prezesa Kaczyńskiego Jarka i jego 30 procentową grupę zwolenników programu i realnych czynów populistycznej partii, o zgrozo, Prawo i Sprawiedliwość, jest w apogeum rządzenia. Kongres PiS zorganizowany i przeprowadzony za zgodą pryncypała partii Kaczyńskiego, zaczytanego w ideach Gruzina Stalina i jemu podobnych dyktatorów współczesnego, a może i starożytnego świata, zgromadził gromadę wiernych poddanych i ideowców buńczucznej strategii nowego nacjonalizmu w Polsce. Premierka Szydło Beata, pozorna kierowniczka Rady Ministrów rządu RP, polityczna i patrtujna podwładna "naczelnika" posła Kaczyńskiego, była już tak wielokrotnie ignorowana, że kongresowy stres, tylko uświadomił jej, że jest już tylko "figurą-marionetką" partyjną. Jej wygląd, mimika, psychychologicznie- "mowa ciała", potwierdzają człowieczy kryzys. Stres, obciążenie psychofizyczne, poddańczą uległość wobec "wodza" Jarka Kaczyńskiego. Wkrótce tego nie wytrzyma i przed decyzją J.K, degradująca jej prezesowanie radzie ministrów RP, honorowo dla siebie i Polsk, potrafiłaby ryknąć: prezesie Kaczyński- NIE, NIE - nie marnuj mnie i zostaw w spokoju POlskę ??? Była burmistrzyni prowincjonalnego miasteczka, a Kaczyński potrafi z perfidną dokładnością modyfikować i wykorzystywać reguły wszelkich dziedzin psychologii, nawet nazwiska, do symboliki jego wizji reżyserii, jest zniewolona. Czy pani Beata Szydło, gdy potulnie siedziała i grała zadaną rolę, przypomniała sobie idee "Zniewolonego umysłu" noblisty Czesława Miłosza lub przesłania "Folwarku zwierzęcego", kultowych tekstów jej i mojej generacji ? W Polsce kaczyzm, tak jak wiele podobnych procesów politycznych w świecie upadnie, ale póki trwa i jest jednym z odradzających się negatywnych trendów niszczenia wolności społeczeństw, tym bardziej Polski, państwa tak historycznie doświadczonego. Jarosław Kaczyński, wie, że nigdy nie będzie tak wielki, jak pochowany wczoraj, zmarły jeden z najważniejszych polityków Europy, Niemiec, Helmut Kohl. Pozdrawiam, Rakoczy
  • 2017-08-07 11:44 | Rakoczy

Redaktorzy prestiżowego periodyku wypunktowali Kaczyńskiego Jarka, kierownika negatywnych zmian politycznych w Polsce

Dziennikarskie tezy są adekwatne do czynów obywatela Kaczyńskiego Jarka i jego zauszników. Kaczyści też czytają zagraniczne internetowe in prasowe komentarze ich nieetycznego postępowania w Polsce. Czy niby-dyktator J.K. zrezygnuje z dyktatu, czy uderzy w Polskę z większym impetem ? Została mu tylko zmiana laickiej Konstytucji, by w nowej skrajnie prawicowej ustawie zasadniczej, zniewolic Polski i POlaków ... Czy w ten sposób pozbawi mnie i miliony moich rodaczek i rodaków, WOLNOŚCI ??? Rakoczy
  • 2017-08-07 11:45 | Rakoczy

Redaktorzy prestiżowego periodyku wypunktowali Kaczyńskiego Jarka, kierownika negatywnych zmian politycznych w Polsce

Dziennikarskie tezy są adekwatne do czynów obywatela Kaczyńskiego Jarka i jego zauszników. Kaczyści też czytają zagraniczne internetowe in prasowe komentarze ich nieetycznego postępowania w Polsce. Czy niby-dyktator J.K. zrezygnuje z dyktatu, czy uderzy w Polskę z większym impetem ? Została mu tylko zmiana laickiej Konstytucji, by w nowej skrajnie prawicowej ustawie zasadniczej, zniewolic Polski i POlaków ... Czy w ten sposób pozbawi mnie i miliony moich rodaczek i rodaków, WOLNOŚCI ??? Rakoczy
  • 2017-08-26 19:13 | Rakoczy

Re:Grzegorz Miecugow nie żyje. Dziennikarz zmarł w wieku 61 lat

Cześć Jego ziemskiej pamięci !!! Niedawno, 25 maja 2017, mądrze mówił w miejskiej słubickiej bibliotece. Twórca między innymi i prowadzący "Inny punkt widzenia" TVN24. Filozof swego życia i inspirator filozofii innych, poszukujących ... Rakoczy
  • 2017-09-25 19:45 | Rakoczy

Re:Przesłanie prezydenta nie było klarowne. Ani prawniczo, ani politycznie

Dobry wieczor panie red. Szostkiewiczu. Nie mam zaufania do ob. Andreja Dudy. Ten caly teatr w ktorym niby on uczestniczy Jet gra pozorow i kamuflowania rzeczywistych idi. Duda wykonuje wszelkie scenariusze narzucone mu przez swego pryncypala, kierownika piswcow, ob. Kaczynskiego Jarka. To co w poludnie wyraznie nieprzygotowany prezydent A.D., probowal nieudacznie uzasadniac w sprawie waznych bjego projektow ustaw, bylo wykonaniem ugody z jego szefem partyjnym. KaCZYNSKI Jaroslaw jako stary polski polityk, co nosa nie wysunal poza granice Polski, postepuje wg wyuczonych regul teraz mozna rzec zeskanowanych od Rosjan i nie tylko. Ma pelna wladze nad wszelkimi formalnymi instytucjami i ich kierownikami, ktorych sam akceptowal. SPRINTEM; BO WIE; ZE JEGO DNI SA POLICZONE; marnuje porzadek prawny i instytucjonalny w Polsce. Zostala mu tylko jeszcze jedna barykada, polska laicka KONSTYTUCJA !!! Dzisiejszy wystep Dudy A. jest tylko potwierdzeniem nie tylo mych przemyslen o glownym polityku, ktory rozdaje role i teksty do wypelnienia w mej Ojczyznie. Wstyd mi za niego i jego podwladnych z PiS i innych polskich populistow. Panie redaktorze, dzieki za uzycie przez pana nie tylko jesiennego stwierdzenia "klarowne". Rakoczy
  • 2017-09-25 19:55 | Rakoczy

Re:Co stoi za wyborczym sukcesem Alternatywy dla Niemiec?

PAanie redaktorze, dzieki za trafna analize powyborcza w Niemczech. dziekuje tez za wymienienie uzurpatorow nienawisci w Polsce i innych krajach postepujacych jak niemiecka Alternatywa. Coz, historia "kolem sie toczy", sto lat temu bylo podobnie. jedynie inne nazwy, ludzie z tamtej epoki, sceny te same i scenariusze tez podobne ... Czy Le Pen, Kaczynski, Trump i im podobni po zdominowaniu swych panstw doprowadza do globalnego konfliktu nuklearnego razem z dyktatorem z Azji ? Rakocz
  • 2017-10-04 07:30 | Rakoczy

Re:Nowy wspaniały świat anno domini 2017

Ciekawie napisane. Dziekuje za powrot do pamieci prof. Kolakowskiego. PS Obywatej Kaczynski i jego populustyczni zausznicy i podwladni, chociazby ci dwaj z terazniejszej okladki "Polityki". Ppzdrawism Pana i czytelnikow tygodnika. Rakoczy
  • 2017-10-18 21:01 | Rakoczy

Re:Prymas Polski chce suspendować księży za antyuchodźcze manifestacje. Słusznie?

Dobry wieczor p. red. Szostkiewiczu. Ma pan racje. Slowa prymasa Polaka, na pewno autoryzowane, wydrukowane w TP, a wczesnie prymasowska staynowcza wypowiedz w Czestochowie w sprawie prawa w Polsce, ktore sluszal ob. prezytent Duda, potwierdzaja panskie tezy o rzeczywistym rozlamie w polskim katolicyzmie. Ja jestem katolikiem, ale od wielu lat, a szczegolnie, gdy polski Kosciol powszcheny byl zdominowany przez K.Wojtyle -papieza i po jego smierci,nie ustsl kult jego dyktatu, ptzyjslem postawe wielkiego dystansu fo tego co eymusaja na polskich wiernych wszelcy jego przedstawiciele. Frapuje mnie agnostyzm i tsk jak niejeden Polak i niejedna Polka, poznaje reguly prawne i skutki aposteozy. Wiem, ze jest to mozliwe. Kosciol jsko instytycja wyznsniowa jest podzielony. I bedzie sie dzielil na rozne odlamy. Wiem, ze prymas Polak jest wniejsxosci wobec zajadlych materialistow w polskim Episkopacie. A omownie siegajac w dol struk koscielnych, ide Polaka tez proporcjonslnie maja z ut wielu zwolennikow. Mam to szczrscie, ze z mijegovwyboru zyjebw otwartym na swiat nadodrzanski miasteczku. U mnie teardiglowi ksieza tez z przed oltarza moeia do ludzi w obiekcie sakralby w trzeciej osobie. Tez sa mayerialisyami. Jednsk nie maha przyzwolenuabna szarganie ludzmi, jak we wschidnich i poludniowych rewirach Polski,yam gd ie dominuja pi. sowcy. Konkludujac, dziekuje panu, panie redaktorze za kolejny trafny artykul na panskum bligu. Tak, potwierdzam, Polska, takze ptzez przyzwolenue ppdwladnych prymasa Polski. Polaka, jest juz podzielona. Proces ten sie syabilizuje wg regul pitologii. Nie ogladam propagandowej telewizji PIS,nie wiem czy ten problem o ktorym pisze, jest w niej komentowany. To dobrze, ze coraz wiecej ludzi w Polsce dosyrzega problemy, ktore pan przedstawia. A prymas Polski niech sie trzyma swej filoxofii,bo ta zjednuje mu zwyklych polskich zwolennikow. Pozdrawiam Dobranoc. Rakoczy ze Slubic/O
  • 2018-01-31 19:09 | Rakoczy

Re:Manifestacja nacjonalistów pod ambasadą Izraela byłaby katastrofą dla Polski

Panie redaktorze Szostkiewiczu, ma pan rację, w sprawie stosunków polsko-izrelskich w kontekście meritum pańskiego blogowego wpisu do którego pisze, to klincz. Tak mi wstyd, przykro i żałobnie, bo to kolejny absurdalny defekt rządów pisowców w Polsce !!! Trwa brutalny kaczyzm w Polsce. Kiedy zatrzyma sie obywatel Kaczyński Jarek, który ideologicznie z zausznikami Andrejem Dudą i jemu podobnych zniewolił POlskę. Z jeszcze wolnych Słubic nad Odra, w Lubuskiem, Rakoczy
  • 2018-05-04 17:33 | Rakoczy

Re:Odpowiedź Państwu Elbanowskim: Jesteście forpocztą ciemnogrodu

Panie prof. WOLENSKI, podzielam panski poglad/y,ktore uwaznie przeczytalem, a sa to argument odpowiedzi duetowei polskich hipokrytow ortodoksyjnych polskiego Kosciola katolickiego. Tak, Elbanowscy sa forpoczta sredniowiecznego ciemnogrodu w Polsce kaczystow od Jarka Kaczynskiego z jego wszelkimi zausznikami i klakierami. Z powazaniem Rakoczy
  • 2018-06-19 21:37 | Rakoczy

Re:Polska–Senegal 1:2. Taka brzydka katastrofa

Dobry wieczor/dzien dobry Panie Piątku. Dzisiaj przed poludniem w moich nadgranicznyxh SlubuxCh nad Odra, w Lu uskiem, w jeszvze wolnej konstytucyjnie i lauckiej Polsce, publicznie rzeklem, ze Polacy z grupt eleganta Nawalki, przegraha z ambitnuejszymi od siebie Segenalxzykami: 1:2. Serxem bylem z ogarnuetyni zadyfaniem delfinuarskim zespolem arodowym mej ojczyzny w konkurencji ponox profesjonslna pilka nozna. Bie jestem polskim nuworyszem, wiec nue obstawilem wyniku 13. tysiacami dolarow w pobliskim zakladzie do wygraywania fortun, by wspomic Kaczynskiego Jarka w jego zachodzie o publiczba ochrobe zdrowia i zycia. Mecz znam z relaci internetowych i esenedowych mych nliskich. Podczs meczu Senegal -Polska, biegalem treningoeo, bo to moja jedna z pasji. Sadze ze k o ledzy strzelca bramki dla polskiego zespolu, Narcyza Krychowiaka, juz przekazaki ktocie dla niego, by nsbyl w Senegalu nowe futro do paradowania z partnerka po pwsazu Putuna w Moskwie. Z przedmeczowych analiz wie, ze dzisiejsi przeciwnicy polskich pilkazy, mieli glown y atut sportowy, chec walki ku zwyciestwu. Jestem krytyczny wobec polskich zaeodnikow uczestniczacych w rosyjskiej, biznesowej iprexoe sezibu 2018. Polska druxyna reprezentacji pilki noznej, po przegranym meczu, zajela 3. kompromitujace miejsce na podium niechwaly, ktore wczesniej zajeli Niemcy iBrazylia. Wypowiedz Nawalki, ze to dopiero pierwszy mec, odczytuje za wyrocznie slabeusza. To prognostyka nie wujscia z moskiewskiej grupy, w krorej zpolacy i, ale juz nie sa pewniakani. Sam od l at uprawiam rozne sporty, glownie ekstremslbe bieganie za moja.forse. Zycze moim rodak k m wytrwalosci w grzew chwilowo pilkarskie Rosji Wladka Putina, ktory w bystry sposob znowu otumanil przyslowiowy Zachod. Panie mgr. PIATKU, zycze Panu zelaznej dxiennikarskiej wytrwalosci mojej "Polityce". Coz, viwat Senegal !!! A polskiej druzynie, zycze szczesliwego powrotu do Polski w kaczyzmie. Rakoczy ☺☺☺☺
  • 2018-06-20 08:03 | Rakoczy

Re:Śląskie stowarzyszenie za blokowanie ONR ma na karku prokuraturę

Tak, dobrze Pab napisal, i ja powtorze: Wiwat Slaski Perly !!! Panie Hartmanie panski wpis edukuje i daje wiele do myslenia. Kaczysci za zgoda polskiego Episkopatu polskiego Koscila katolickiego na eksponowanie i propagiwanie symboli, barw. strojow i scenariuszy spotkan, marszow, demonstracji i publicustycxno = medialnej narracji tej paskudnej ideowo i wizerunkowo grupy ludzi nazwanej przez pana po imieniu. Wystarczy przypomniec sobie lub odtworzyc nie tylko internetowe archiwa, vide wnetrza kosciola w Bialymstoku, ulice wielu innych mias Polsce. A kuriozum to spotkania, celebra mszalnatam, gdzie Czarna Maria czuwa i nie grzmi, w Czestochowie, tam gdxie mezczyzni odziani w specyficzne suknie, aprobowali zjazd tych fanatykow nie tylko ekstremizmu narodowego. Pisowscy prokuratorzy i podlegli Ziobry i tego jego zatrpcy, ktory robil w prokuraturze w Slasku, bodajze nazwisko na "es", skwapliwie daza do potwierdzenia, ze strach pokona opor Polek i Polakow, przeciwnikow kaczyzmu w mej Ojczyznie. Rakoczy""