Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(6)
Komentarze użytkownika: alababa
 • 2015-01-16 11:15 | alababa

  Re:Literatura: Zygmunt Miłoszewski

  Pan Zygmunt Miłoszewski zachował się niekulturalnie: gala wręczenia paszportów to nie było stosowne miejsce do wygłoszenia takiego komentarza. Co Pan tym osiągnął- poza tanim poklaskiem? Czy Pan rzeczywiście potrzebuje takiej "promocji"? Ludzie kultury, do których się Pan zalicza, znają przecież inne sposoby przedstawiania swoich racji i wyrażania swoich przekonań. Jest Pan przecież pisarzem, który otrzymał paszport Polityki m.in. za trafną diagnozę społeczną- powinien Pan i to wiedzieć, że to nie tylko władza na górze odpowiada za kondycję i potrzeby kulturalne społeczeństwa. Niech Pan o tym napisze książkę- to ważny temat. Książki wywierają wpływa na myślenie ludzi. A Pana wystąpienie wywołało szum chwilowy, który interesuje ludzi nie ze względu na problem, tylko formę. I minie, jak tylko ktoś inny zaklnie publicznie, coś spali, kogoś obrazi...
 • 2015-11-23 23:41 | alababa

  Re:Szefowa MEN robi porządek w warszawskiej szkole. Dyrektorka składa dymisję

  Minister powinien zarządzać oświatą, a nie jedną czy drugą szkołą.Wymuszenie dymisji na dyrektorce (czy aby na pewno sytuacja w szkole to tylko jej wina?) to precedens, który może okazać się zasadą. Szybkie działanie w świetle kamer jest spektakularne, ale nierozsądne; czy minister wszystkie sprawy tak będzie załatwiać? Czy nie zachodzi obawa, że ministra będzie się wzywać, kiedy tylko nie spodobają się oceny albo szkolna dyscyplina... Nawet jeśli w tej sprawie zawiniła dyrektorka, to sposób jej odwołania jest niezgodny z prawem. Minister nie może łamać prawa. Wydaje się, że idą takie czasy, kiedy "ani prawa tu ważą, ani sprawiedliwość ma miejsce"- cytuję z pamięci, ale sens zachowany. Bardzo niedobra lekcja wychowania
 • 2017-11-03 20:00 | alababa

  Re:Praca w niedzielę to „zgoda na obecność pogaństwa” w Polsce?

  Aby rozwijać się duchowo, potrzebujemy teatrów, kin, domów kultury, restauracji, muzeów, ośrodków wypoczynku i rekreacji; jednym słowem całego sektora kreatywnego czy tez czasu wolnego. Co zatem z pracownikami tej dziedziny? Czy ich rozwój osobisty i życie rodzinne jest mniej ważne? Czy aby nie jest tak, że jedynie urzędy są czynne od poniedziałku do piątku i może jeszcze tylko niektóre szkoły? Dlaczego martwimy się tylko o pracowników handlu? Wszyscy, którzy pracuję wg tzw. zrównoważonego czasu pracy, mają problem, nie tylko pracownicy handlu. Oczywiście, zgadzam się: nie musimy kupować w niedzielę. Ale co z całą resztą? czy kasjerka w teatrze jest mniej ważna niż kasjerka w supermarkecie?
 • 2018-01-17 09:06 | alababa

  Po raz 25. wręczyliśmy Paszporty POLITYKI

  Czy można prosić o podpisanie wszystkich zdjęć?
 • 2018-01-17 09:06 | alababa

  Galeria zdjęć z gali

  Czy można prosić o podpisanie wszystkich zdjęć?
 • 2018-02-05 14:17 | alababa

  Re:Kandydaci do KRS z wyrokami. Kogo to jeszcze dziwi?

  Mnie dziwi. A także przygnębia.