Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(11)
Komentarze użytkownika: le_mon
 • 2015-08-10 07:15 | le_mon

  Re:Zwichrowane losy i tajemnicza śmierć twórcy „Małego Księcia”

  Pilot rekonesansowy? A co to za dziwadło? Potrafi mi to szanowny autor wytłumaczyć?
 • 2015-08-12 08:07 | le_mon

  Kpina z ludu w referendum – czy ktoś jeszcze wierzy w jego sens?

  "[...] albo też przy jego pomocy ucieka od odpowiedzialności." Polscy politycy i odpowiedzialność? Przecież to najczystszy oksymoron :D Jaja pan sobie robi z czytelników? Potrafi pan podać chociaż jeden przypadek kiedy jakiś styropianowy pożal się Boże polityk poniósł jakąkolwiek odpowiedzialność? "Tyle że – upraszczając – za co w takim razie Beata Szydło zamierza, jeśli obejmie posadę szefa rządu, brać pieniądze?" Pan się nie przejmuj panią Szydło :D A może jakoś potrafi mi pan wytłumaczyć za co na przykład pani Kopacz bierze pieniądze? Bo gdyby ona tak pracowała w prywatnej firmie, to już dawno wyleciałaby na zbity pysk z pracy.
 • 2015-08-12 08:07 | le_mon

  Kpina z czytelników.

  "[...] albo też przy jego pomocy ucieka od odpowiedzialności." Polscy politycy i odpowiedzialność? Przecież to najczystszy oksymoron :D Jaja pan sobie robi z czytelników? Potrafi pan podać chociaż jeden przypadek kiedy jakiś styropianowy pożal się Boże polityk poniósł jakąkolwiek odpowiedzialność? "Tyle że – upraszczając – za co w takim razie Beata Szydło zamierza, jeśli obejmie posadę szefa rządu, brać pieniądze?" Pan się nie przejmuj panią Szydło :D A może jakoś potrafi mi pan wytłumaczyć za co na przykład pani Kopacz bierze pieniądze? Bo gdyby ona tak pracowała w prywatnej firmie, to już dawno wyleciałaby na zbity pysk z pracy.
 • 2015-09-16 15:06 | le_mon

  Re:Nie odpowiadamy za dramat Bliskiego Wschodu. Polemika z tekstem Jacka Żakowskiego

  "Niemniej jednak dla Polski Irak był jedynie nieudanym epizodem, z którego wyciągnęliśmy chyba już właściwe wnioski, o czym świadczy choćby stanowcza odmowa udziału w operacji libijskiej przez rząd Tuska..." Poważnie? To pan wiceprezes Center for European Policy Analysis ma cholernie krótką pamięć :)) Już pan zapomniał o "gwieździe polskiej dyplomacji"? No to co tam Radek robił? Wybrał się na wycieczkę? http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/366267,Radoslaw-Sikorski-w-Libii-dyktator-Muammar-Kaddafi-musi-odejsc
 • 2015-10-10 07:34 | le_mon

  Re:Polskie władze wciaż powinny wspierać białoruską opozycję

  @woytek W dziesiątkę :))
 • 2015-10-21 19:24 | le_mon

  Re:Rzutem na taśmę rząd ratuje kopalnie za pieniądze energetyki, a tak naprawdę za nasze

  Ooo... nie wiedziałem że pani Szydło jest z PO
 • 2015-10-28 07:12 | le_mon

  Re:Trzeba stworzyć alternatywę dla władzy – tej, która odchodzi, i tej, która nadejdzie

  "PiS, za sprawą zniekształcenia woli społeczeństwa przez system wyborczy, będzie wprawdzie rządził samodzielnie, ale przy niespełna czterdziestu procentach głosów, które zdobył, i przy pięćdziesięcioprocentowej frekwencji. Ma mandat mniej niż jednej piątej wyborców. To nie jest legitymacja upoważniająca do przeprowadzenia wielkiej zapowiadanej zmiany" No panie redaktorze, teraz to pan pojechałeś.... A jaki wynik w poprzednich wyborach osiągnęło PO? Oni mieli mandat więcej niż jednej piątej wyborców??? Gdyby pan zapomniał, to przypomnę. Frekwencja 48,92%. Na PO głosowało 39,18% wyborców. Jakby nie liczyć nijak panu nie wyjdzie więcej niż jedna piąta :D Dlaczego wtedy pan nie podnosił larum że "To nie jest legitymacja upoważniająca do przeprowadzenia wielkiej zapowiadanej zmiany"?
 • 2015-11-12 08:32 | le_mon

  Re:Dlaczego edukacja obywatelska Polaków jest na tak niskim poziomie

  Niech zgadnę? Może dlatego że przez ostatnie 8 lat za edukację odpowiadał PiS? ;) Bo gdyby to PO rządziła to ho ho... Mielibyśmy najlepiej wykształcone społeczeństwo w całej Galaktyce, a może nawet w całym Wszechświecie :D I już dawno nikt nie pamiętałby o takim potworku jak religia w szkołach. Rozmarzyłem się... :(
 • 2015-12-27 20:44 | le_mon

  Re:Lepsi i gorsi uchodźcy: skąd te różnice

  "Ahmadich poddaje się represjom również w innych krajach islamskich, np. w Arabii Saudyjskiej." Czegos tu nie rozumiem :/ A co na to najwięksi obrońcy praw człowieka, czyli Amerykanie? Dlaczego jeszcze nie wpadli do Arabii Saudyjskiej ze swoją "demokracją"?
 • 2016-01-23 09:30 | le_mon

  Re:Beata Szydło nie rozumie, czym jest pluralizm. Przykładem dalsze losy Trybunału

  Świetny artykuł. Dawno się tak nie uśmiałem. I tylko się zastanawiam... autor tak pisze z przekonania, czy dlatego że: wiecie, rozumiecie teraz są takie wytyczne? Już sam początek "Postulat pluralizmu w TK świadczy o nierozumieniu tego, kim ma być sędzia konstytucyjny. Ma on być przede wszystkim niezawisły." wzbudził we mnie śmiech, a potem było jeszcze lepiej. Szanowny autor to żyje w jakiejś równoległej rzeczywistości? O jakiej niezawisłości może być mowa, skoro sam prezes TK publicznie oświadcza że "najbliżej mu do Platformy Obywatelskiej", albo w przerwie w posiedzeniu sejmu rozmawia z politykami PO (podobno "o życiu" ;))? Oczywiście, nie ma nic zdrożnego w rozmowie z politykami (chociaż dla mnie osobiście byłby to wstyd :)), tyle ze posiedzenie dotyczyło dziwnym trafem właśnie draki wokół TK. Wygląda na to, że pan prezes chciałby być sędzią we własnej sprawie :/ Jakoś nie bardzo przystaje to do standardów państwa prawa jakim ponoć jest Polska. Sprawa druga. Jak sama nazwa wskazuje Trybunał Konstytucyjny powinien stać na straży Konstytucji. Wygląda na to że sędziowie TK uważają, iż powinien to wcale nie znaczy że musi :) Jak inaczej wytłumaczyć kuriozalny wyrok TK: "Karanie za obrazę uczuć religijnych zgodne z konstytucją"? Czyli według Trybunału ważniejszy od Konstytucji jest Kodeks Karny! To ci dopiero strażnicy Konstytucji :D Już nie wspomnę o co niektórych wyrokach na ewidentnie POlityczne zamówienie, jak chociażby w sprawie OFE. Tak więc szanowny autorze nie ma co TK żałować. Ta szacowna instytucja też ma co nieco za uszami i rzeczywiście PiS ma rację że coś z tym fantem trzeba zrobić. A że zabiera się do tego z gracją słonia w składzie porcelany? Bo taki jest PiS ;)
 • 2016-03-04 10:55 | le_mon

  Re:Efekt Macierewicza: Fala odejść na najwyższych stanowiskach w armii

  "Zdziesiątkowanie systemu dowodzenia..." Ha,ha, ha.... niech pan nie robi jaj. To co wymyślili generałowie typu Pacek czy Koziej pod światłym ;) nadzorem niejakiego Siemoniaka w najmniejszej mierze nie zasługuje na to miano. System dowodzenia w SZ RP został przez tych panów skutecznie ROZWALONY! Uwierzy pan kiedy napiszę że istnieją instytucje wojskowe, które już od przeszło roku nie maja przełożonego? Poprzednio był, ale wraz z ogłoszoną z wielka pompą reformą "systemu dowodzenia" przestał nim być, a nowy, który powinien być zgodnie z WSyD-em do tej pory się nie ujawnił :/ Co najlepsze. pisaliśmy kilka meldunków w tej sprawie. I co? I NIC. Jak grochem o ścianę :/ Rozumiem że z punktu widzenia obronności ta instytucja nie jest najważniejsza, ale bez przesady. Jak można zgubić firmę zatrudniającą aktualnie około 500 osób. A zadania mobilizacyjne mamy. I co, dalej pan twierdzi że wszystko jest cacy?