Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(41)
Komentarze użytkownika: AKon
 • 2015-06-15 20:29 | AKon

  Re:Poslanka PiS Małgorzata Sadurska rośnie w siłę

  Życiorys i pozycja pani poseł Sadurskiej to jaskrawy przykład na brak merytorycznych podstaw na określanie skrajnie lewackich organizacji mianem kobiecych - to przedstawiciele wątłej części społeczeństwa. Poza tym poważnie szermują one znaczeniem terminu 'wolnośc', ponieważ mają one typowo antyliberalny charakter - od parytetów do finansowania z budżetu państwa zabiegów in vitro i "edukacji" seksualnej po wręcz zbrodniczy - tu postulują wprowadzenie możliwości dokonywania aborcji płodów "na życzenie".
 • 2015-06-16 17:21 | AKon

  Do Blue1

  Nikt nie próbuje przekonywac, że PiS to ugrupowanie pro-wolnościowe, nawet nie prawicowe, tylko konserwatywno-etatystyczno-socjalistyczne. Osobiście jestem przeciwny katechezie Kościoła rzymskokatolickiego czy jakiegokolwiek innego za publiczne pieniądze tak jak Republikanie, natomiast to Demokraci forsowali zmiany prawne prowadzące li tylko do osobistej odpowiedzialności za usunięcie płodu.
 • 2015-06-16 17:43 | AKon

  Re:Kidawa-Błońska nową marszałek Sejmu?

  To zmiana faktycznie bez realnego znaczenia, aczkolwiek może ucierpiec na tym majestat i blask funkcji Marszałka, gdy mąż stanu tej miary co Radosław Sikorski rozstanie się z tąże.
 • 2015-06-17 09:01 | AKon

  Re:Ewa Kopacz właśnie straciła okazję, by odwrócić sondażową erozję PO

  Do Jer-1 Nigdy nie oddałem swojego głosu na ugrupowanie Kaczyńskiego. Platforma Obywatelska i PiS należą do grona partii w dużej mierze zbieżnych programowo, tylko z odrębnym wizerunkiem. Każda z nich to nieco odmienne, ale jednak zło. Zastanawiam się, jakie jest żródło przekonania o powszechnym udziale w dwublokowym sporze politycznym w Polsce w roli opowiadającego się za jedną ze stron.
 • 2015-06-17 09:12 | AKon

  Re:Ewa Kopacz właśnie straciła okazję, by odwrócić sondażową erozję PO

  Już od bólu (nie bulu!) głowy wolę by łączono mnie z PiS-em, jeśli alternatywę stanowi pusta, bezideowa i zdemoralizowana klika rządząca będąca formacją służącą do realizacji partykularnych interesów jej członków.
 • 2015-06-17 09:31 | AKon

  Re:Tęczowa rewolucja na zielonej wyspie

  Jeśli przyjąc demokrację za obowiązujący system polityczny to organizacje religijne również mają prawo byc jej beneficjentami i wpływac na rzeczywistośc prawną w państwach w których działają. Kościóła rzymskokatolickiego, zarówno w Irlandii jak i w Polsce, chociażby ze względu na jego wielkośc nie można rugowac z przestrzeni debaty publicznej promując jendocześnie wartosc "władzy ludu" oraz grupy nacisku o skrajnych lewacko-feministycznych barwach reprezentujących margines liczebny społeczeństwa.
 • 2015-06-17 15:58 | AKon

  Re:Tęczowa rewolucja na zielonej wyspie

  Do: Slawczan Nie wystepuję tu jako obrońca Kościoła i jego interesów, nawet nie jako jego członek (bo nim jestem tylko z formalnego punktu widzenia). Spoglądam nań z obiektywnego punktu widzenia, nie skażonego prymitywną chrystiano- i klerofobią(z których się wyleczyłem). Nie przyjmuję do wiadomości poglądów nawołujących do wyrugowania Kościoła z możliwości udziału w sporze publicznym jako podmiotu politycznego - takie są niestety zasady ustroju demokratycznego, w kontrze do liberalnego; natomiast sformułowanie państwo świeckie nie jest równoznaczne z neutralnym światopoglądowo - pierwsze implikuje ateizm, drugie nie moderuje świadomości obywatela "informując" o mocy zła wypływającej z religii (do czego od kilku lat przekonuje Twój Ruch poprzez ochydne ataki na ludzi wierzących i kadry różnych organizacji religijnych oraz postulując opodatkowanie tychże traktując je tak, jakby prowadziły działalnośc gospodarczą. Odrębną kwestię stanowi tu sfera etyczno-moralna kształtująca porządek społeczny nie mająca związku z religią tj. mozliwośc i zakres stosowania zabiegów in vitro, wykonywania aborcji, prawne rozwiązania odnoszące się do więzi pomiędzy ludźmi czy polityka historyczna. Rozpatrując przypadek zapłodnienia pozaustrojowego jego zakazowi jako takiemu istotnie można przypiąc łatkę konserwatywnej idei, ale chyba nikt poza ortodoksyjnie katolickimi środowiskami nie postuluje takiego rozwiązania; "gra" tu toczy się o to czy przyjmiemy liberalne prawo dopusczające różne formy zapłodnienia, czy państwo kierowac sie będzie z gruntu lewicową interpretacją rzeczywistości, gdzie osobniki, które jeszcze nie "przyszły" na świat są pozbawione podstawowego prawa człowieka- do życia. Żadna przyzwoita organizacja państowa nie może nie respektowac prawa do życia. Możnośc posiadania potomstwa metodą in vitro - tak, ale nie za wszelką cenę- nie kosztem ludzkich istnień!
 • 2015-06-17 22:13 | AKon

  Re:Tęczowa rewolucja na zielonej wyspie

  Do dobrawka: No cóż, jeśli definiujesz "postępowośc" jako termin równorzędny z lewicowością to istotnie przejawiasz postawę "wishful thinking'. Poglądy, które wyznaję są biegunowo odległe od Twojej wizji rzeczywistości, a ateizm im nie przeczy. Powiedziałbym nawet, że je petryfikuje. Natomiast głupotą jest próba budowania ładu społecznego na bazie braku wiary w Istotę wyższą, gdzie ateizm nie jest już osobistym doświadczeniem jednostki, tylko elementem budującym wspólnotę. W konsekwencji takie postępowanie prowadzi do kształtowania się wytworu szkodliwego społecznie - czegoś na wzór parareligii.
 • 2015-06-17 23:40 | AKon

  Re:Tęczowa rewolucja na zielonej wyspie

  Do dobrawka: Francja jest państwem świeckim, nie neutralnym światopoglądowo - różnice nakreśliłem wcześniej. Co do współnot - istnieją różne ich modele. Rdzeń sporu politycznego na gruncie polskim zasadza się, jak mnie się zdaje, na zwarciu różnych form budowania współnoty na gruncie prawnym. Zakres realnego przymusu partycypacji w przestrzeni społecznej regulowanej przez państwo jest stanowczo nazbyt rozbudowany. Jedyne racjonalne rozwiązanie problemu to państwo minimalne. Nie "love, peace and rock'n'roll", tylko "wolnośc, własnośc, sprawiedliwośc". No, może nie marginalizujmy rocka, dobra muzyka zawsze się przyda;-)
 • 2015-06-18 00:11 | AKon

  Re:Robert Biedroń nie wpuścił Cyrku Arena. I słusznie

  Byłoby lepiej, gdyby prezydent Biedroń respektował wpierw prawa człowieka, w tym do wolności. Jeśli ewentualne cierpienie zwierząt nie pozwala mu zmrużyc oczy, niech wynajmie agencję reklamową i przekonuje mieszkańców do swoich racji, zamiast odbierac im prawo do samodzielnej decyzji. Oczywiście z prywatnych środków.
 • 2015-06-18 07:51 | AKon

  Re:Tęczowa rewolucja na zielonej wyspie

  Do dobrawka: Kwestia stosunków Państwo-Kościół w warunkach polskich wymaga znacznie większej wrażliwości i koncentracji na poszerzeniu zakresu wolności ekspresji światopoglądowej, miast wprowadzania zasad patologicznej równości narzucającej tak naprawdę lewicowy punkt widzenia. Dobrym wyjściem z sytuacji byłoby odejście od finansowania z budżetu państwa lekcji katechezy i rezygnacja z udziału jednostek edukacyjnych w życiu religijnym (rekolekcje, początek i koniec roku szkolnego itp.) nie deprecjonując programowo jednak kulturowej roli Kościoła w życiu społecznym. Demokracja powinna bazowac na faktycznej rzeczywistości demograficznej, nie na rozwiązaniach importowanych z zewnątrz nie uwzględniających lokalnej specyfiki (Francuzi w zasadzie nie wykazują bliższych proreligijnych postaw). Daleko posunięta prawna równośc jest zawsze ograniczeniem wolności, a Kościół w materii jego wpływu na legislację nie powinien byc traktowany inaczej, niż organizacja lobbystyczna o znacznym autorytecie wśród obywateli.
 • 2015-06-18 14:01 | AKon

  Re:Tęczowa rewolucja na zielonej wyspie

  Podsumowująco,analitycznie i prosto (choc trudno spierac sie na argumenty zestawiając odmienne percepcje rzeczywistości): Do jakowalski: We wszystkich punktach domagasz się rozwiązań antywolnościowych, a ja postuluję: 1) poszerzenie przestrzeni prywatnej - osobistych wyborów; nie chcę Cię ewangelizowac - musiałbym zacząc wpierw od siebie, 2) rozumiesz sprawiedliwośc na lewicowy sposób; nie zawsze można miec to, czego się pragnie. Jednak jeśli ktoś teraz odczuwa brak tego, co chce posiąśc, ma szansę to uzyskac - ciężką pracą, pomysłowością itd. Wolnośc to przeciwieństwo równości, nie tożsame wobec niego pojęcie. Poza tym sprawiedliwośc ma znacznie szerszy aspekt i wychodzi poza sferę gospodarczo-ekonomiczną, 3)to Twoja opinia, równie dobrze można nawoływac do zakazania działalności organizacjom lewicowym, które zapewne popierasz, 4)To radykalna postawa, napisałem już tym wcześniej. Do dobrawka: 1) zapewne nietrudno też znaleźc się takim środowisku, gdzie odwrotny układ jest dominujący, 2)"na klasycznej prawicy" równośc ma charakter takich samych praw należnych każdemu obywatelowi, skoncentrowanych na ochronie w miarę maksymalnej przestrzeni wolności jednostki z zachowaniem wąskich, zdroworozsądkowych ram konserwatyzmu, 3) Nie poruszałem zagadnienia Wiary w odniesieniu do wolności. Gdyby taka postawa byłaby mi bliskia, dołączyłbym do grona katoneofaszystów, 4) mnie się wydaje, że jest jednak odwrotnie. Na marginesie mówiąc, wg mojej oceny istotna częśc ludzi partycypujących w życiu Kościoła tak naprawdę traktuje kwestię wiary w Boga dosyc relatywistycznie - dla nich nauka KK stanowi punkt o odniesienia w życiu społecznym. Polityka narzeka nieustannie na płytkośc relacji bosko-ludzkich wsród Polaków czy luźne podejście do zasad wiary. Z tego punktu widzenia to chyba pozytywna diagnoza, 5) o postępowości było już co nieco; to nie Kościół będzie podejmował decyzje w tej kwestii, po prostu trzeba wybrac władze respektujące podstawowe zasady liberalizmu.
 • 2015-06-18 18:00 | AKon

  Re:Tęczowa rewolucja na zielonej wyspie

  Obawiam się, że ewentualna nic porozumienia pomiędzy nami jest nazbyt wątła i na pewno nie doprowadzi do konsensusu. Perspektywa zbliżenia poglądów w przyszłości też należy do mało prawdopodobnych (starośc sprzyja procesom konserwatywniejącym;)), więc może zostańmy przy swoich ocenach; przynajmniej na razie.
 • 2015-06-18 23:30 | AKon

  Czy PSL uratuje się przed porażką wyborczą?

  Przekroczenie progu wyborczego przez PSL będzie uzależnione od mobilizacji jego własnej nomenklatury wraz z rodzinami - to może w połączeniu z niską frekwencją wystarczyc do wzięcia udziału w rozmowach koalicyjnych kolejnej kadencji Sejmu.
 • 2015-06-18 23:30 | AKon

  Trudno powiedziec

  Przekroczenie progu wyborczego przez PSL będzie uzależnione od mobilizacji jego własnej nomenklatury wraz z rodzinami - to może w połączeniu z niską frekwencją wystarczyc do wzięcia udziału w rozmowach koalicyjnych kolejnej kadencji Sejmu.
 • 2015-06-18 23:43 | AKon

  Re:Rewolucyjna encyklika papieża – i antypolska?

  Treśc tej encykliki w zasadzie potwierdza moją opinie na temat szkodliwości pontyfikatu Franciszka dla Kościoła, który przez wieki był podporą konserwatyzmu. Aktualnie natomiast przeobraża się w organizację bogobojnych lewicowców. Toteż nic dziwnego w tym, że dyktator komunistyczny utrzymuje bliskie stosunki z papieżem.
 • 2015-06-19 15:17 | AKon

  Obrońca praw człowieka nowym RPO?

  Wnioskuję, że znalezienie osób podatnych na korupcję w gronie PO to ten straszny przykład instrumentalnego traktowania prawa przez PiS.
 • 2015-06-19 15:17 | AKon

  Apokalipsa nadchodzi!

  Wnioskuję, że znalezienie osób podatnych na korupcję w gronie PO to ten straszny przykład instrumentalnego traktowania prawa przez PiS.
 • 2015-06-19 16:07 | AKon

  Re:Poslanka PiS Małgorzata Sadurska rośnie w siłę

  Teksański Sąd okręgowy (najbardziej pro-wolnościowy stan w USA) odrzucił bezprawne roszczenia kobiety(niejakiej McCorvey) nalegającej na aborcję jej dziecka, dopiero Sąd Najwyższy przychylił się do tego wniosku - jego decyzja spowodowała modyfikację prawa w tej kwestii.
 • 2015-07-12 17:55 | AKon

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  Przyjęcie tej ustawy w ww. formie to, niestety, tryumf lewackiego postrzegania rzeczywistości, gdzie zarodki i płody są pozbawione podstawowego prawa człowieka: do życia.
 • 2015-07-12 18:01 | AKon

  Re:7 niezbitych dowodów na to, że USA to „najlepszy” kraj na świecie

  USA to istotnie najlepszy kraj na świecie, a właściwie jego południowe stany tj. Teksas, Arizona, ale oczywiście nie dla lewaków; na szczęście.
 • 2015-07-12 18:06 | AKon

  Re:Polacy za leczeniem marihuaną. I mają rację!

  Trudno zrozumiec mi, co władze obchodzi, jakie obywatel spożywa substancje... Niestety, takie są skutki demokracji - większośc może ograniczac wolnośc jednostki.
 • 2015-07-14 13:13 | AKon

  Re:Senat przyjął ustawę o in vitro

  Do Marcin L: Trudno mi dociec, dlaczego zwracając się do mnie, odnosi się Pan do stanowiska Kościoła rzymskokatolickiego - w ten sposób jakbym był rzecznikiem czy przedstawicielem hierarchów, których tak Pan łaskawie raczy nienawidziec.
 • 2015-07-18 21:55 | AKon

  Czy w Ameryce odradza się rasizm

  Jeśliby "rasizm" zdefiniowac tak jak redaktor Szostkiewicz w powyższym artykule, to miejmy nadzieję, że jak najdłużej.
 • 2015-07-22 09:55 | AKon

  Re:Nie wszystkim uchodźcom możemy pomóc, ale niektórym możemy

  Niech Pan redaktor pomaga, ale niech robi to z własnej kieszeni i poza granicami państwa polskiego.
 • 2015-07-23 11:44 | AKon

  Nie chcę, żeby w moim wolnym kraju, który kocham, ktokolwiek urządzał moje życie

  To sformułowanie, jak się wydaje, jest swego rodzaju autokrytyką, bowiem platforma w czasie swoich rządów odeszła nawet od łagodnie pojmowanego liberalizmu - zarówno w sferze opodatkowania, jak i zakresu wolności w prowadzeniu działalności gospodarczej poprzez rozbudowany system państwowych koncesji i obostrzeń, zagmatwane prawo gospodarcze oraz rozdętą do granic możliwości biurokracją (to tam PO lokuje swój elektorat - wraz z rodzinami to będzie około kilku milionów wyborców). Podstawowe zasady wolności osobistej też respektowane nie są - kontrola nad tym co obywatel spożywa, posiada czy nabywa np.nielegalne narkotyki lub leki "na receptę", jak się zachowuje np. obowiązek zapinania pasów w pojazdach, niedostateczna wolnośc słowa tj. np. sprawa "antykomora" itd.; na całośc wpływa obca organizacja pod kryptonimem "Unia Europejska", co czyni Polskę krajem niesuwerennym. Jak widac powyżej wolności w III RP jak na lekarstwo, a Platforma utożsamia z nią ideologię lewacką (nie mającą nic wspólnego z liberalizmem), umozliwiającą zabijanie płodów czy zarodków jako "nie ludzi" (to pewnie żyrafy). Należy tu odwołac się do elementarnej zasady liberalizmu -"twoja wolnośc kończy się tam, gdzie ograniczana jest wolnośc innych" - zabijanie to skrajna forma pozbawiania wolności.
 • 2015-07-27 22:13 | AKon

  Re:Abp Gądecki odpisał na list prezydenta o in vitro

  Kwestia zapłodnienia in vitro nie ma nic wspólnego ze stosunkami Państwo - Kościół (jakimkolwiek), z ich wzajemną autonomią. Tutaj KRK nie występuje o przywileje instytucjonalne czy wsparcie z budżetu państwa dla siebie, tylko jako przedstawiciel pokaźnej części społeczeństwa z zamiarem wpłynięcia na kształt ustawy o tzw. "leczeniu niepłodności" (aktywnośc obywatelska to, jak głosi Polityka, podstawa nowoczesnej wspólnoty państwowej). Jak się okazuje wg Polityki takie zachowanie może, nawet powinno, miec miejsce w przypadku różnej maści skrajnych i odznaczających się marginalnym poziomem legitymizacji społecznej organizacji lewacko - feministycznych, natomiast większościowy Kościół (dlatego, że wg ww. czasopisma prezentuje poglądy nie prawomyślne) powinien siedziec cicho.
 • 2015-07-28 09:25 | AKon

  Re:Abp Gądecki odpisał na list prezydenta o in vitro

  Do kruk i gramin: Odniosę się do meritum (chociaż ww. tego nie zrobili), natomiast pozwolę sobie pominąc rzekę wrogich aktów, jaka wylała się z wpisu niejakiego gramina - wyjątkowego chrystianofoba - najwyraźniej będącego w awangardzie siewców mowy nienawiści w stosunku do KRK. Niezależnie od tego jaka częśc katolików dała skusic się i zdemoralizowac mainstreamowej propagandzie Kościół nadal jest ich przedstawicielem, bo tak wygląda struktura władzy i autorytetu w tej instytucji (jak komuś się to nie podoba może wystąpic z Kościoła). Już nie będę szerzej wspominał o szeregu działań władz państwowych mających charakter protekcjonalny, jak chocby kwestia kary śmierci (w Polsce istnieje dla niej większościowe poparcie, a została usunięta z KK- jakoby była "niehumanitarna") czy przeświadczenie rządzących, iż prawo podatkowe nie powinno byc poddawane procedurze referendalnej ze względu na brak kompetencji i roszczeniowośc społeczeństwa. Zatem trudno by w tej sytuacji weryfikowac w pełni demokratycznie (w domyśle referendalnie) podstawowe prawo człowieka: do możności życia tj. nie zabijania istnien ludzkich. "Kosciol ma takie same mozliwosci gloszenia swoich nauk i pogladow jak "lewacko-feministyczne" organizacje. Najlepszy dowod, ze je glosi i to jeszcze jak!" No, cóż głosi je pomimo sprzeciwu takich środowisk jak Polityka, natomiast cała dzialalnośc skrajnych lewicowców i feministek - pieszczochów mediów tzw. głównego nurtu - ukierunkowana jest na przeformatowanie polskiego społeczeństwa (poparcie dla ich wymysłów jest marginalne) na swoją modłę poprzez zmianę jego mentalności oraz przede wszystkim modyfikację prawa państwowego tj. obowiązującego wszystkich. Już tak na marginesie należy dodac, iż w materii protestu przeciw niedawno uchwalonemu niehumanitarnemu prawu dotyczącemu zapłodnienia "na szkle" Kościół jest swoistym przedstawicielem nie tylko własnych wyznawców, lecz również osób respektujących elementarne zasady uniwersalnego prawa moralnego (w tym także mnie jako ateistę). Tutaj nie ma dowolności - albo przyjmiemy lewacką zasadę, że płody i zarodki to nie ludzie albo pogrążymy się w otchłań anarchizmu, gdzie można będzie pozbawiac życia w świetle obowiązującego wtedy prawa.
 • 2015-07-29 08:39 | AKon

  Re:Abp Gądecki odpisał na list prezydenta o in vitro

  Do inna: Pozwolisz, że nie będę tłumaczył się ze swojego światopoglądu. Mój ogląd rzeczywistości pod kątem występowania jakiejkolwiek Istoty Wyższej cechuje się charakterem prywatnym i na pewno nie jest związany z lewicową ideologią. Wręcz przeciwnie. Już o tym pisałem wcześniej. Teraz do rzeczy: 1) W tym przypadku uniwersalne prawo moralne zabrania pozbawiania życia niewinnych istot ludzkich. 2) Czy omawiamy temat procesów fizjologicznych? Mnie wydaje się jednak, że formy prawa stanowionego. Etiologia naturalnych poronień jest dosyc obszerna, dlatego pominę to zapytanie, proszę zajrzec do stosownej literatury medycznej. Niezależnie od długości listy przyczyn abortus człowiek nie dysponuje prawem do stosowania eugeniki. 3) Naturalnie ignorując pokaźny ładunek kpiny zawarty w tym punkcie odpowiem krótko: nie zamierzam relacjonowac zagadnień z mojego życia osobistego. Nie planuję by stosowac metodę in vitro, w tym również brac odpowiedzialnośc za niemoralne zachowanie innych. Nie jestem zwolennikiem wyrugowania całkowitego możliwości stosowania metody zapłodnienia "na szkle" z polskiego systemu prawnego, natomiast istniejące przepisy nie mogą dopuszczac unicestwiania zarodków - po zapłodnieniu każdy musi byc zaimplantowany.
 • 2015-08-01 09:17 | AKon

  Re:Co się dzieje z naszym ciałem po wypiciu jednej puszki coli

  Pisząc tego typu artykuły autorzy, by osiągnąc zaciekawienie odbiorcy, nie podają ogólnych prawidłowości tylko skupiają się na konkretnych przykładach, co ma za zadanie nadac tymże poczucie wyjątkowości czy jakiegoś odkrycia zamazując tym samym szerszy kontekst poruszanej materii. Należałoby napisac o ogólnym problemie spożywania nadmiernych ilości produktów cechujących się zbyt wysokim poziomem w IG zawartych w nich węglowodanów. W napojach smakowych, słodzonych (w tym typu cola) to około 10 g/100 ml zwykłej sacharozy używanej "gdzie popadnie" i w posiłkach fabrycznie gotowych, i tych przygotowywanych przez samych konsumentów. To element powszechnego zjawiska, nie ograniczałbym go do "problemu coli". "Producenci napojów nie informują już jednak, że kwas ten niszczy przy okazji choćby szkliwo naszych zębów…" - każdy kwas nieorganiczny je niszczy.
 • 2015-08-02 10:52 | AKon

  Re:Portret woodstockowicza

  Przystanek Woodstock... orgazmatyczne, lewackie, demoralizujące, wyniszczające, niskie kulturowo, puste szaleństwo oraz promocja zachowań "niestandardowych", przynajmniej jeszcze w Polsce.
 • 2015-08-03 21:46 | AKon

  Re:Portret woodstockowicza

  O tym, co forumowicz powyżej napisał media niezależne mówią od dawna, natomiast główne środki przekazu konsekwentnie przemilczają te informacje kompromitujące organizatora Przystanku Woodstock. To skandal, że pan Owsiak stoi ponad prawem przy parasolu ochronnym mainstreamu!
 • 2015-09-08 15:55 | AKon

  Re:Francja zmienia front i zapowiada uderzenia lotnicze w Syrii

  Próby demontażu bliskowschodnich i północnoafrykańskich reżimów to głupota w czystej postaci. Jedynym rozwiązaniem jest uznanie i stabilizacja władzy Baszara al-Asada, tylko rozmowy pokojowe!
 • 2015-09-13 12:33 | AKon

  Re:Oświadczenie Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów w sprawie uchodźców

  "Europa zdaje właśnie egzamin. Testowi poddani są wszyscy Europejczycy"- to prawda. Europa zdaje egzamin czy ma szacunek do siebie i swoich wartości, do cywilizacji którą stworzyła, która była wzorem do naśladowania i centrum rozwoju oraz dominacji nad światem. Czy może jest już (niestety) w fazie upadku, degrengolady, schyłku swojego istnienia, gdzie siły "postępu" konsekwentnie rozmywają jej charakter. Jednak muszę zmartwic ich zwolenników. Rzeczywistośc nie znosi próżni - za dwieście, trzysta lat wasze dzieci (jesli je jeszcze macie) będą poddanymi w jakiejś kolonii muzułmańskiej. Zastanówcie się jaki los szykujecie swoim potomkom.
 • 2015-09-25 18:52 | AKon

  Re:20 mln uchodźców bardzo by nam się przydało

  "Polska również będzie musiała przekształcić się w społeczeństwo wielokulturowe" - to jest zasadniczy powód tej wielkiej histerii europejskiej i polskiej mainstreamowej opinii publicznej, tego nachalnego wzmożenia moralnego, które mam wątpliwą przyjemnośc obserwowac od kilku tygodni. Tak naprawdę celem aktualnie obserwowanej, masowej emigracji wywołanej zamierzenie przez Europę (wpływ miało na to zjawisko wiele czynników) jest przekształcenie Starego Kontynentu (szczególnie jej wschodniej części szczęśliwie nietkniętej dotychczas, nakreślanymi teraz, tendencjami zmian) w ideologicznie monolityczny tygiel kulturowy pozbawiony własnej tożsamości. Uczestniczymy w wielkim, strategicznym projekcie geopolitycznym koordynowanym przez lewacką międzynarodówkę mającym na celu zniszczenie fundamentów kultury europejskiej będącej centrum cywilizacji chrześcijańskiej. Efektem tego ma byc puste społeczeństwo odcięte od korzeni, zjednoczone lewicowo - feministyczną ideologią. Kreatorzy tej patologii zachowują się jednak niczym klasyczne lemingi sprowadzając katastrofę nie tylko na siebie, również na przeciwników interkulturowo-nacjonastycznych dążeń. Przybysze muzułmańscy integrowac się nie chcą i nie będą, co więcej przez wysoką rozrodczośc ich "procentowa" obecnośc w europejskich społeczeństwach systematycznie wzrasta. Lewacka doktryna polityczna także jest im obca, co dobitnie pokazuje zarejestrowany przykład, w jaki sposób zostały potraktowane działaczki organizacji Femen w czasie protestu na spotkaniu muzułmanów we Francji (urodzonych i mieszkających tamże). Konkludując, pozwolę sobie wyrazic oburzenie na obrzydliwe i odrażające porównania pojawiające się w polskich mediach głównego nurtu postaw izolacjonistycznych (nawet nie względem poszczególnych krajów, tylko de facto holistycznie Europy) do "nazizmu" , zachowań "nazistowskich"( no, bo przecież nie niemieckich- jak wiemy nasz kontynent zaatakowali "naziści", no a Żydzi ginęli w polskich obozach śmierci , a tak w ogóle to Polacy są wszystkiemu winni - ci szowiniści, ksenofobi, antysemici itd.) Dotychczas wydawało mi się, że tego typu retoryką mogą posługiwac się tylko jawnie antypolskie zachodnie media, chyba mam jednak ograniczoną wyobraźnię i nie doceniam części opinii publicznej znad Wisły w swoim szaleństwie. Na koniec dla przypomnienia: NSDAP (Narodowo-Socjalistyczna Niemiecka Partia Robotnicza, inaczej naziści)- partia polityczna zarządzająca III Rzeszą Niemiecką, odpowiedzialna za ekspansjonistyczną politykę niemiecką pod koniec I połowy XX wieku (nie izolacyjną) zarządzaną w niezwykle bestialski sposób, prowadząca wojny charakteryzujące się licznymi zbrodniami na ludności cywilnej w czasie nich i podczas okupacji zajętych terenów, stosująca terror na podbitych terenach i eksterminację ludności tam zamieszkującej, praktykująca liczne formy ludobójstwa, z tym autorskim, przemysłowym w obozach koncentracyjnych na czele - ofiary tychże to kilka mln osób.
 • 2015-09-25 20:15 | AKon

  Re:Zbigniew Ziobro triumfuje

  Chichotem historii jest fakt, iż dawni członkowie rozwiązanej przed 25-laty zbrodniczej organizacji (której przywódcy nigdy nie zostali osądzeni) za nic mającej sobie podstawowe prawa człowieka (jak wolnośc słowa czy działalności gospodarczej) podejmują próby skazania człowieka nowej władzy, byc może nie do końca czystego, ale starającego eliminowac korupcję z polskiego życia publicznego.
 • 2015-09-27 14:25 | AKon

  Re:Grupa Wyszehradzka – co to za byt i czy jeszcze ma sens

  Jeśli dążymy do utrzymania obecnego stanu quasi-kolonialnej pozycji Polski w stosunku do Niemiec to nie ma.
 • 2015-10-08 12:09 | AKon

  Re:Macierewicz pokazał się w Chicago. Jakie są plany PiS wobec zdrajcy Tuska?

  Mylicie się, jeśli myślicie, że obywatele zagłosują na PO czy ZLew tylko po to by uratowac "skórę" wam i dotychczasowej, zdemoralizowanej klasie politycznej.
 • 2015-11-17 12:53 | AKon

  Re:Europejczycy się grodzą, kontrolują granice. Jaki w tym sens?

  Złym pomysłem jest przywrócenie kontroli granicznej w ramach strefy Schengen UE, natomiast trzeba w końcu doprowadzic do "realności" granic zewnętrznych Unii Europejskiej, przeprosic Orbana za nazywanie go "faszystą", nie dopuścic do samowolnej migracji do Europy - tych, którym to się udało (drogą morska) bezzwłocznie i bezwzględnie deportowac. Francji zamykanie granic nic nie da, ponieważ w jej 10%-owej mniejszości muzułmańskiej dżihadystów jest na pęczki.
 • 2015-11-20 13:09 | AKon

  Re:Krwawe ataki w Paryżu. Ponad 40 ofiar zamachowców

  małofrancusko brzmi ? Władze Republiki mówią, że zamachowcy byli francuzami - gratuluję zacnych obywateli.
 • 2015-11-25 12:14 | AKon

  Re:Konferencje premier Szydło bez unijnych flag

  Dobra zmiana! UE to wyjątkowo skompromitowana, antypolska instytucja. RP należy do niej nie ze względów ideologicznych tj. koncepcji wieloelementowej i wielopoziomowej integracji państw unijnych na bazie lewackiej doktryny politycznej, gdzie punktem docelowym miałoby byc powstanie europejskiego organizmu państwowego z siedzibą w Brukseli - natomiast jest jej częścią tylko z pragmatycznego punktu widzenia. Tu kluczowe są dotacje "pro-rozwojowe" (przynajmniej formalnie), udział w strefie Schengen, trwałe "odpłynięcie " ze strefy wpływów Federacji Rosyjskiej.