Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(168)
Komentarze użytkownika: z daleka
 • 2015-08-07 05:34 | z daleka

  Re:Chiny walczą z kościołami i chrześcijańskimi symbolami wiary

  Nie jest to pierwszy artykul traktujacy o przesladowaniach chrzescijanstwa przez chinskich komunistow. Podobne teksty mozna juz bylo znalezc zarowno na Onecie jak i innych portalach. tekst pisany wyraznie z punktu widzenia kogos kto chociaz moze nie wierzacy, lub nie koniecznie wierzacy ale mieszkajacy w Europie i uwazajacy, ze chrzescijanstwo powinna sie rozwijach w Chinach co z pewnoscia bedzie korzystne dla spoleczenstwa chinskiego. problem polega jednak na tym, ze po upadku komunizmu jako ideologii w calej Azji, nie tylko w Chinach natychmiast pojawiala sie cala masa i to szczegolnie protestanckich aktywistow, starajacych sie na wszelkie sposoby propagawac rozne wersje chrzescijanstwa. tak bylo nie tylko w Chinach ale i np. w sasiedniej Mongolii, ktora w ogole porzucila ustroj komunistyczny. Dlastego problem jest o wirle szerszy i bardziej skomplikowany i nie mozna go ograniczyc jedynie do tego ze chinscy komunisci zwalaczaja chrzescijanstwo. kroki przeciw agresywnej protestanckiej propagandzie i aktywnosci podejmowaly bowiem zarowno wladze Sri lanki jak i Tajlandii gdzie protestantcy aktywisci pod pozorem pomocy ofiarom tsunami, oferujac pomoc materialna nawracali na chrzescijanstwo. polecam autorce tego tekstu zainteresowanie sie tym problemem. natomiast chinscy komiunisci i cala partia stanela przezd problemem odnalezienia na nowo tozsamosci kulturowej spoleczenstwa, ktora po upadku kominizmu trzeba bylo czyms zastapic i jest rzecza oczywista ze wybrala ona tradycyjne wartosci kultury chinskiej a mianowicie taoizm, konfucjanizm i buddyzm zamiast katolicyzmu czy protestanckich sekt. Partia bowiem zorietowala sie, ze spoleczenstwo straci swa kulturowa tozsamosc pod wplywem bardzo intensywnej dzialanosci "szerzenia dobrej nowiny" jak to okresla sie w zargonie chrzescijanskim. Otoz nie ma sie co dziwic, ze chinscy bossowie w partii nie sa przychylni szerzesniu sie dobrej nowiny i wola by zamiast niej szerzyl sie buddyzm czy konfucjanizm, ktore sa mentalnie i kulturowo daleko blizsze chinskiej kulturze niz nauki kosciola katolickiego majacego swa baze w Watykanie czy amerykanskich pastorow chrzescijanskich, ktorzy jakze czesto maja w pogardziej tradycyjne chinskie wierzenia i zwyczaje. bossowie w partii dali wiec zielone swiatlo dla kontrolowanego buddyzmu i to rowniez dla jego tybetanskiej wersji pod warunkiem, ze nie ma ona zabarwienia politycznego i nie dazy do oderwania Tybetu od Chin. Autorka zdziwilaby sie gdyby miala okazje zobaczyc oltarze buddyjskie w prywatnych domach partyjnych szefow i posluchala co oni mysla na temat religgi w swym kraju.
 • 2015-08-08 02:51 | z daleka

  Re:Nie wszyscy płaczą po słynnym lwie i nie wszyscy potępiają Amerykanina, który go zabił

  Po pierwsze to jankeskie indywiduum okreslilo to co robi mianem sportu! w czasach gdy gatunkow zwierzat nieustannie ubywa a tych "nacennjiejszych istnien" jak to kresla sie ludzi nieustannie przybywa nie ma sie co dziwic, ze ci trzezwo myslacy powoli zdaja sobie sprawe ze zycie np. Adolfa Hitlera czy jankeskiego dentysty wcale nie musi byc cenniejsze od zycia lwa czy goryla, ktorego obcieta glowa zawisnie pozniej w gabinecie dentystycznym. Innymi slowa to jedynie szowinizm gatunkowy, ktory lezy u podloza dywagacji tego tekstu kazde sie autorce zastanawiac o co w sumie idzie, jeden lew mniej jeden wiecej. podobnie postepuja tez i polska bogata dzicz, ktora potrafi wykupic sobie polowanie na niedzwiedzie w Rosji, wywabic niedzwiedzice zastrzelic ja swymi smiercionosnymi gadzetami a male zostawic by same sobie zdechly. cale to odjechane, bogate towarzystwo urzadza jedna wielka wystawe swego EGO i jest zaprzeczeniem tego co okresla sie mianem czlowieczenstwa. autorce mozna jedynie zlozyc wyrazy wspolczucia, z tak marnej recenzji wystawy jakiegos jankeskiego dentysty-egomaniaka, ktory mordowanie zwierzat okresla mianem sportu..
 • 2015-08-12 16:05 | z daleka

  Re:Pożegnalny wywiad Włodzimierza Cimoszewicza. Senator ostrzega: Polska jest w niebezpieczeństwie

  "a z drugiej strony uważaliśmy, że w kontrowersyjnej do dziś sprawie irackiej należy iść razem z Amerykanami. To konfliktowało nas w pewien sposób z Francuzami i Niemcami." hmmm to raczej byla jedna z najgorszych decyzji politycznych, wymierna w utopionych w tej wyprawie miliardach zlotych z naszych podatkow, w podeptaniu naszej Konstytucji dla kolegow z CIA i ich lewych wiezien, w podlej moralnie motywacji,ktora pod pozorem obrony naszego amerykanskiego sojusznika przyczynila sie do destabilizacji Bliskiego Wschodu, czego owocem jest powstania Panstwa Islamskiego oraz fali terroryzmu i tsunami naplywajacych imigrantow, nasza obecnosc jak sie to bunczucznie mowi przyczynial sie wlasnie do tego chaosu, a Pan W. C. jako owczesnie min. spraw zagranicznych firmowal ta decyzje, podobnie jak i ku zdumieniu prawicowych politykow francuskich optowal za wpisaniem wartosci chrzescijanskich do Konstytucji Europejskiej. o ksiezach pracujacych na Wschodzie, ktorzy smigali na paszportach dyplomatycznych nie wspominajac. Jednym slowem w wywiadach, rozmowach, bardzo fajny, mily czlowiek, w glownych decyzjach tak jak reszta tych politycznych "geniuszy"-nie ma powodow do obaw, duzej strarty dla naszego zycia politrycznego nie bedzie.
 • 2015-08-17 13:43 | z daleka

  Re:Rozmowa z Anną Marią Anders, córką gen. Andersa

  Anders i Ukraincy: Otoz slynny Legion Wołyński Diaczenki , ktory tak dobrze sie "sprawowal" podczas tlumienia Powstania warszawskiego skierowano pozniej do walk z polską partyzantką pod Krakowem, skąd przerzucono go do Słowenii, gdzie walczył z tamtejszą partyzantką komunistyczną. Na początku 1945 roku podkomendnych Diaczenki wcielono do 14. Dywizji Grenadierów SS (1. ukraińskiej dywizji SS), czyli dywizji SS-Galizien. Po zakończeniu wojny nie zostali oni wydani w ręce ZSRR, mimo zabiegów czynionych o to przez Stalina. Jak myslicie dlaczego ? otoz stalo sie to dzieki , dzięki interwencji gen. Władysława Andersa, który potwierdził przed władzami alianckimi ich polskie obywatelstwo. Pomogl w sprawie watykan i chlopcy znalezli schronienie w Stanach , kanadzie i innych krajach gdzie sumiennie wspopracowali z wywiademamerykanskim. Ba, powiem Wam jeszcze wieksza bombe szef SS-galizien gen. Pawło Szandruk, ktory tez sie wywinal dzieki Andersowi a pozniej przebywał w Niemczech, Francji, osiadł w koncu w Kanadzie. W roku 1965 został odznaczony przez generała Władysława Andersa krzyżem Virtuti Militari. jak widac nianczenie ukrainskich mordercow ma dluga tradycje wsrod polskiej waldzy! Polecam wszystkim studia nad tematem. ---
 • 2015-08-25 09:45 | z daleka

  Re:Prezydent Poroszenko uczcił niepodległość Ukrainy w Kijowie i w Berlinie

  Kazdy kto ma troche wyrobienia politycznego i orientuje sie w tzw. real-polit wiedzial, ze tak bedzie. Obrazuje to tylko manowce i niemoc polskiej polityki zagranicznej w wykonaniu obecnego Prezydenta. Polska od samego poczatku stala sie strona w tym konflikcie a nawet wiecej, oredownikiem sprawy ukrainskiej, Ruskim wiec jeden wiecej oredownik ukrainy nie bedzie potrzebny przy stole negocjacyjnym podobnie jak i Ukrainie, ktora ma juz ich dwoch. Polska mialaby szanse na uczestnictwo w takich rozmowach, ba, moglaby sama je inicjowac gdyby prowadzila neutralna polityke wobec tego konfliktu- w tym wzgledzie wiekszym wyrobieniem politycznym wykazal sie byly dyr. kolchozu, a obecny Prezydent Bialorusi, ktory w Minsku zorganizowal negocjacje zwasnionych stron gdzie przyjechali zarowno Prezydent Francji jak i Kanclerz Niemiec.. Obecny Prezydent naszego kraju to dreamer, ktory skonczy w osamotnieniu.
 • 2015-09-05 01:03 | z daleka

  Re:Tragedia uchodźców jest także tragedią Europy

  Miriam Shaded, urodzona w Polsce córka syryjskiego pastora. Założyła fundację Estera, która zajmuje się sprowadzaniem syryjskich chrześcijan uciekających przed wojną domową do Polski twierdzi, ze muzulmanie nie musza uciekac. Na pytanie o Syrie gdzie zginelo juz ponad 350 tys. ludzi odpowiada nastepujaco: Tak, ale giną głównie cywile z mniejszości narodowych i chrześcijanie. To najbardziej zagrożone grupy. Kiedy islamiści wchodzą do wiosek, nie mordują muzułmanów. Chyba że chodzi o tych walczących w opozycji, ale to są wojskowi, nie cywile. Jednak muzułmańska ludność cywilna jest poddana bardzo surowym rygorom, szczególnie kobiety. 80 procent sunnitów popiera utworzenie kalifatu, tylko dzięki temu dwa lata temu powstało Państwo Islamskie. Taka jest mentalność tej społeczności. Inaczej jest z chrześcijanami, a także alawitami, których trzeba wspierać, bo są liberalni. Podobnie jak Kurdów. To może Polska powinna przynajmniej im automatycznie przyznawać prawo azylu? Nie. Oni powinni przede wszystkim walczyć na miejscu, tam trzeba ich wspierać. Zresztą przywódcy alawitów nie chcą, aby ich ludność opuściła kraj. Wówczas całą Syrię zostawimy na pastwę ekstremistów muzułmańskich. Ale to oznacza de facto wspieranie reżimu Baszara al-Asada… Rzeczywiście, Europa stanęła po złej stronie konfliktu. Nie powinna była wspierać rebeliantów. Fundamentalni muzułmanie, gdy stanowią większość, stają się ogromnym zagrożeniem dla mniejszości – chrześcijan, alawitów, żydów. Mordują ich. Przed wybuchem wojny domowej Syria była najbardziej liberalnym krajem w regionie. Kobiety miały równe prawa, były w rządzie, mogły się ubierać, jak chciały. Był to też bardzo bezpieczny kraj, w szczególności dla chrześcijan. Owszem, Europa mogła postawić na innego przywódcę, wynegocjować odejście Asada. Ale nie powinna wspierać rebeliantów, fundamentalistów islamskich. Dawać im broń, niszczyć cały kraj. W krajach sąsiadujących z Syrią schroniły się 4 miliony uchodźców. Żyją w obozach, często w złych warunkach. Jest wśród nich wielu muzułmanów. Tym należy pomóc? Mogą znaleźć schronienie w innych krajach sunnickich. Tyle że Arabia Saudyjska ich nie przyjmuje, odgrodziła się murem. Podobnie państwa Zatoki Perskiej. Pomaga Turcja, Liban, Jordania. Ale te kraje nie chcą z kolei chrześcijan. Każda religia chce więc swoich. W Europie tylko premier Słowacji Robert Fico odważył się to powiedzieć otwarcie i został skrytykowany przez zachodnie stolice. Ale miał rację, bo mamy dziś do czynienia na Bliskim Wschodzie z wojnami religijnymi. I nieprzyjmowanie chrześcijan, którzy są najbardziej prześladowani, to działanie dyskryminacyjne. Parlament Europejski wydał rezolucję, w której uznał, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Raport World List z 2015 r. wykazał, że najgorsza sytuacja jest pod tym względem w Syrii i Iraku. ONZ nieraz wskazywała, że islamiści mordują nawet chrześcijańskie dzieci. Nie można zamykać oczu na to, że właśnie ta grupa najbardziej potrzebuje pomocy. Polski rząd wskazuje na zagrożenie terrorystyczne w razie niekontrolowanej imigracji. Czy to nie przesada? To bardzo poważne zagrożenie. Wywiad ocenia, że już teraz w Polsce może być przeszło 100 tys. muzułmanów. A przecież celem islamu jest wprowadzenie szarijatu, prawa całkowicie sprzecznego z demokratyczną konstytucją, dla mnie wręcz nazistowskiego, totalitarnego, które wpływa na każdą dziedzinę życia człowieka i łamie jego prawa. Kobiety tych praw są zresztą zupełnie pozbawione. Syryjczycy, którzy przejeżdżają do Polski, są przez to bardzo zastraszeni. Grożono pani? Dostaję pogróżki, bo łamię zasady islamu. Gdybym miała żyć pod prawem kalifatu, już dawno bym zginęła. Jestem chrześcijanką, więc zostałabym poddana panowaniu mężczyzny. Mógłby mnie gwałcić, robić wszystko, nawet zabić. Jak mam się nie czuć zagrożona? W Koranie jest dokładnie napisane, co się robi z chrześcijanami, z kobietami. Ilu syryjskich chrześcijan udało się pani fundacji do tej pory sprowadzić? W ciągu miesiąca przyjechało ich 167. To projekt społeczny zorganizowany przez parafie, społeczności lokalne, fundacje i ludzi dobrej woli, to oni go finansują. To była oddolna inicjatywa Polaków. Po debacie prezydenckiej pomocy prawnej zdecydowała się nam udzielić pani premier. Dlatego w przyznawaniu wiz bardzo nam teraz pomaga Ambasada RP w Libanie. Państwo polskie daje też ubezpieczenia zdrowotne, organizuje edukację dla syryjskich dzieci, służby graniczne i Urząd ds. Cudzoziemców są dla nas wsparciem. Jak odnajdują się Syryjczycy w Polsce? Wynajmujemy im mieszkania albo domy. Zasada jest taka, że w pokoju nie mogą być więcej niż dwie osoby. Nie lokujemy kobiet i mężczyzn razem, chyba że chodzi o małżeństwo lub małe dzieci. Wielu Polaków ma dużo serca dla Syryjczyków. Fundacja współpracuje z 25 opiekunami, którzy zajmują się zapisywaniem dzieci do szkoły, pokazywaniem okolicy, organizowaniem kursów języka polskiego. Są perspektywy znalezienia pracy dla uchodźców? W ciągu dwóch tygodni pierwsi Syryjczycy powinni otrzymać status uchodźcy, wtedy dopiero będą mogli ubiegać się o pracę. A jest wiele możliwości: usługi, budownictwo, praca w fabrykach, sprzątanie, praca jako kucharz. To możliwe nawet bez znajomości języka. Z ofertami pracy zgłaszają się polskie firmy. Uchodźcy są rozrzuceni po całej Polsce. Przyjeżdża cały przekrój społeczeństwa, od fryzjerów, robotników budowlanych po inżynierów, bankierów. Mamy doktorów, profesorów, restauratorów, którzy potracili lokale i chcą je odtworzyć. Nie chcą wyjechać do Niemiec? Angela Merkel podcięła naszą działalność, gdy oświadczyła parę dni temu, że Niemcy przyznają automatycznie azyl i opiekę Syryjczykom, także tym z Polski. Wtedy część naszych uchodźców wyjechała. To już kilkanaście osób. Byli zadowoleni, mieli pełną opiekę. Ale mit Niemiec przyciąga. Jakie mają w Niemczech warunki? Dostają 400 euro na osobę, ale muszą z tego pokryć koszty życia. My dajemy 3 tys. zł na rodzinę pięcioosobową, 2,4 tys. zł na trzy osoby. Po uwzględnieniu niższych kosztów życia w Polsce nie są to gorsze warunki niż za Odrą. Chcemy zresztą zwiększyć te kwoty, ale nie możemy płacić za dużo, bo wtedy ci ludzie stracą motywację do podjęcia pracy. Ile chce pani sprowadzić syryjskich chrześcijan? Dziesięć rodzin tygodniowo, ale wszystko zależy od środków. Zaczynają nas wspierać firmy, zagraniczne banki, fundacje. Odnajdujemy najbardziej potrzebujących przez kościoły działające w Syrii, nasza działalność jest już tam powszechnie znana. Sprowadzamy wyłącznie osoby bezpośrednio z Syrii. Niezależnie od tego polski rząd zgodził się na przyjęcie 2 tys. uchodźców, będzie musiał zapewne o wiele więcej. To jest do zrobienia? Na razie Polska jest do tego słabo przygotowana, nie ma funduszy publicznych, ekspertów, systemu integracji. Ale być może należałoby zacząć od zmiany ustawy o cudzoziemcach, która z jednej strony jest bardzo restrykcyjna, jeśli idzie o przyznanie wiz, ale z drugiej przyznaje sporo praw osobom, które znalazły się nielegalnie na terenie Polski. Tymczasem ci ludzie powinni radzić sobie sami. Trzeba dać im zatrudnienie. Wtedy do Polski przyjadą tylko te osoby, które naprawdę potrzebują pomocy i będą wdzięczne za bezpieczeństwo oraz możliwość podjęcia pracy.” a na koncu powinnismy sie wstydzic jako spoleczenstwo, ze tak tlumnie wraz z szeroka rzesza mass-mediow ruszalismy wraz z jankesami by zdemolowac Irak, gdzie jak wszyscy wykrzykiwali mielismy miec nawet wojewodztwo! Dolozylismy sie tym samym do zdestablizowania calego Bliskiego Wschodu, powstania panstwa islamskiego oraz obecnej fali uchodzcow. Nastepnym razem jako spoleczenstwo powinnismy pamietac by tlumnie wyjsc na ulice i powiedziec “NIE” ,gdy nasi odjechani Wodzowie wymysla znow jakas nowa interwencje lub beda piac w mediach by pomagac na Bliskim Wschodzie naszym amerykanskim sojusznikom. Ci sojusznicy, ktorzy sa odpowiedzialni za ta tragedia, narazie palcem nie kiwneli w tej sprawie sa natomiast na tyle bezczelni, by dawac “dobre ” rady Europie w sprawie uchodzcow.
 • 2015-09-09 13:26 | z daleka

  Re:W sprawie uchodźców politycy podkręcają emocje

  No wlasnie kto podkreca redaktorze?, Radio watykanskie podalo wlasnie taka informacje: „Zabronione jest noszenie krzyżyka na szyi. Zabrania się chrześcijanom wchodzenia do pomieszczeń przeznaczonych dla odmawiania tradycyjnej modlitwy muzułmańskiej Salat. Zabronione jest siadać we wspólnych pomieszczeniach, jeśli są zajęte przez muzułmanów” – to nie zbiór przepisów Państwa Islamskiego, lecz zakazy, jakie syryjscy muzułmanie przebywający w obozie uchodźców w szwedzkiej miejscowości Mönsterås nad Bałtykiem wprowadzili wobec swoich chrześcijańskich towarzyszy niedoli. Do tej maleńkiej rybackiej miejscowości tylko co dotarli pierwsi uchodźcy, a już zetknięto się z przypadkami nietolerancji ze strony muzułmanów. „Chrześcijanie czuli się zastraszeni i nie znaleźli nikogo, kto by im okazał pomoc, dlatego dobrowolnie opuścili obóz uchodźców” – powiedział Mikael Lonnegren, dyrektor Biura ds. Uchodźców w Kalmar. Miejscowe władze uważają, że choć incydent sprowokowała niewielka grupa muzułmańskich emigrantów, to jednak są tym bardzo zaniepokojone, także dlatego, że nie mogą rozdzielać uchodźców według ich przynależności religijnej.
 • 2015-09-11 07:56 | z daleka

  Re:W sprawie uchodźców politycy podkręcają emocje

  Jest takie powiedzenie ze wspolczucie bez madrosci rodzi slabosc a madrosc bez wspolczucia rodzi obojetnosc, "Nie asymiluja sie? A po co maja sie asymilowac?" pyta Szostkiewicz w jednym ze swoich ostatnich felietonow o hejcie przeciw imigrantom i wlasnie na tym polega problem z redaktorami Polityki, politykami i tej calej "gornej polce", ktora nie zastanawia sie co bedzie dalej a ktorej w tym co pisza brakuje madrosci, wszystkim trzeba pomoc, wszystkich trzeba nakarmic-to oczywiste ale nie wolno zapominac, ze ci sami biedni, sposponowani ludzie tez moga krzywdzic innych. krzywdzic z powodu swej biedy, krzywdzic z powodu innych zwyczajow i kulturowych zachowan itd i stad potrzebny jest odpowiedni program integracyjny. czy mamy taki program? Na ten temat ani slowa w felietonach redaktorow Polityki, nikt nie zasatanawia sie co dalej. Wiec jesli np. Szostkiewicz pyta po co maja sie asymilowac odpowiadam mu ,dlatego, ze w UE obowiazuje Deklaracj Praw Człowieka i Obywatela i polecam syryjskiego, politologa Bassam Tibi, ktory to jasno ujal: "Jestem zwolennikiem różnorodności kulturowej Europy (...). Pluralizm kulturowy to "tak" dla migracji, "tak" dla wejścia przedstawicieli wielu kultur do wspólnoty europejskiej, ale zdecydowane "nie" dla zamazywania zbioru europejskich wartości. Należą do niego choćby demokracja, równość płci, rozdział polityki od religii" - mówi Tibi. "A więc jeśli ktoś przyjeżdża do Europy i twierdzi, że islam jest jedyną i najlepszą religią, odpowiem mu - nie! Deklaracja Praw Człowieka i Obywatela mówi o wolności religijnej i to ona jest tu podstawą, a nie Koran. Jeśli ktoś inny przyjeżdża i twierdzi, że jego życie wyznacza szariat, odpowiadam znów - nie! Jeśli chcesz tak myśleć, nikt nie zmusza cię do życia we Francji, w Niemczech czy Danii" - dodaje." To trzeba oprocz posilkow, zasilkow czy pracy trzeba przekazac naszym przyszlym muzulmanskim wspolmieszkancom i przepraszam za wyrazenie twardo egzekwowac bo innaczej doprowadzimy nie do hejtu ale prawdziwej wojny etniczno-religijnej. redaktorzy Polityki jak widac nadal nie sa tego swiadomi.
 • 2015-09-21 12:11 | z daleka

  Re:Singapur: fenomenalny 50-latek

  Bylem w Singapurze i mam tam wielu chinskich znajomych. Smieci lezaly na ulicach nie wszystkich oczywiscie, napewno nie na tych glownych i tak nagminnie, nikt nikogo nie scigal, nikt nikogo nie lapal. Nasza znajoma Chinka urodzona w Singapurze mowila nam, ze to ja bardzo denerwuje, ze ustala sie prawa, ktorych nikt tam specjalnie nie przestrzega i byla zachwycona Japonia ,czystoscia i porzadkiem tam panujacym. W Singapurze mozna skonczyc na stryczku za przemyt narkotykow a jednoczesnie lotnisko w S., jest to jednym z najbardziej liberalnych kontroli jakie mialem okazje przejsc gdzie nikt niczego nie sprawdza. No i te bloki komunalne-genialny wynalazek i idea poniewaz zapobiega potencjalnym napieciom etnicznym. Singapur to bardzo dobry przyklad i chyba jeden z niewielu gdzie polityka multi-kulti sie sprawdza. Nie ma gett, w kazdym bloku musza mieszkac ze soba Tamilowie-hinduisci, Chinczycy w wiekszosci buddysci o raz muzulmanie-glowanie Malajowie. Rzad bardzo zdecydowanie i ostro interweniuje gdy zdarzaja sie jakiekolwiek scysje na tle etniczno- religijnym i takie numery jakie robi mniejszosc muzulmanska w Europie nie mialyby tam szans. Obok siebie stoja swiatynie buddyjskie, koscioly i meczety a takze swiatynie taoistyczne. Szkoly edukuja cale to spoleczenstwo najpierw w jezyku angielskim a dopiero na drugim miejscu kazda z grup etnicznym ma swoj jezyk w konsekwencji w Singapurze z kazdym da sie porozumiec bariera jezykowa nie istnieje. Nie ma tez socjalu na ktorym mozna by przezyc cale swoje zycie jak w Europie Zach., emigrujacy do S., ludzi musza pracowac by sie utrzymac i z praca nie ma problemow. Jak wysoka jest tam korupcja tego nie moge stwierdzic bo nie robilem tam interesow ale miasto to przezywa prawdziwy boom gospodarczy i powoli przejmuje role Hong-Kongu.Podobnie tez jest z bezpieczenstwem, to jedno z najbardziej bezpiecznych miast na swiecie a jesli nazywa sie to miejsce panstwem policyjnym to polecam wszystkim zycie w nim bo beda mogli czuc sie wszedzie bezpiecznie i nocami wloczyc sie po parku, ogladac mnostwo wydarzen kulturalnych bo Singapur przyciaga tworcow z calego swiata oraz obserwowac niezwykle polaczenie 2 azjatyckich kultur chinskiej i indyjskiej, ktora wzbogacja tez muzujlmanscy Malajowie. Czy w Singapurze nie ma problemow? Sa oczywiscie jak w kazdym spoleczenstwie i jak na kazdym skrawku ziemi ale jak narazie Singapur pod wieloma wzgledami jest wciaz bardzo atrakcyjnym miejscem zarowno do mieszkania jak i do poracy.
 • 2015-09-22 02:32 | z daleka

  Re:Singapur: fenomenalny 50-latek

  Jak rozumiem Pan poza angielskim wlada plynnie mandarynskim i prowadzil Pan w Singapurze interesy na najwyzszym szczeblu stad ta "wiedza" o lapowkarstwie, moj pobyt w tym miescie akurat nie mial charakteru turystycznego ale artystyczny stad wielu przyjaciol. z S. z ktorymi jestem w ciaglym kontakcie. W komentarzach padaja slowa system faszystowski, policyjny, chlosta za jazde bez pasow,(moze dlatego kierowcy jezdza przykladnie w pasach) samochodow malo, tzn. tych czysto prywatnych, system komunikacji rozwiniety swietnie, ta polityka jest celowa nadmiar prywatnych samochodow zakorkowalby to miasto- pytanie ktore samo sie nasuwa brzmi: czy ci co pisza te wszystkie komentarze byli w ogole w Singapurze, chociazby jako turysci czy tez przezuwaja to co inni zdazyli juz przezuc?
 • 2015-09-22 09:08 | z daleka

  Re:Singapur: fenomenalny 50-latek

  Panska "uprzejmosc" jak widac nie zna granic-a tak merytorycznie to ma Pan w ogole cos do powiedzenia?
 • 2015-09-23 14:07 | z daleka

  Re:Singapur: fenomenalny 50-latek

  "......... a korupcja jest tam zapewne jeszcze gorsza niż w Polsce, tyle, że ukryta przed wzrokiem zwyczajnych obywateli i oczywiście obcokrajowców, jak to bywa w Chinach (a Singapur to są przecież, faktycznie, takie małe Chiny). Piszac "zapewne" oznacza, ze tak naprawde nie wie Pan czy panuje tam korpupcja, jak to Pan ujmuje " jeszcze gorsza niż w Polsce"! to sa jedynie Panskie wyobrazenia! Otoz w/g Indeksu Percepcji Korupcji (CPI), przygotowywanym corocznie przez organizację pozarządową Transparency International,ktora służy oszacowaniu skali problemu korupcji na świecie, Singapur znajduje sie na 7 miejscu w swiecie zaraz za Szwajcaria jesli chodzi o przejrzystosc i brak korupcji. Tak przy okazji nasz kraj zajmuje w tym rankingu 35 pozycje. Stwierdza Pan, ze Singapur to ", faktycznie, takie małe Chiny", Oj drogi Panie, Pan chyba nigdy nie byl w Singapurze, takie sformuowanie wywolaloby zdecydowana reakcje wsrod Singapurczykow chinskiego pochodzenia i mogloby byc potraktowane wrecz jako nietatkt. Akurat rozmawialem z nimi na ten temat. Chinczycy z Singapuru bardzo podkreslaja roznice jak dzieli ich od kontynentalnych Chin pod wzgledem zachowania, sposobu bycia, pogladow na swiat, polityki a skonczywszy na prowadzeniu interesow i co ciekawe zawsze podkreslaja ze sa Singapurczykami, chociaz nie zaprzeczaja, ze korzenie ich przodkow tkwia w Chinach. i wreszcie "te wysokie mandaty, czy nawet takie rodzaje kar, takie jak chłosta czy kara śmierci. Ale dla mnie to jest to przede wszystkim dowód na to, że w Singapurze państwo policyjne osiągnęło swój ideał, opanowując wręcz myśli swych poddanych." Brr... juz poczulem sie nieswojo! uzywa Pan nieadekwatnych porownan, zapewniam Pana, ze mysli owych "poddanych" z Singapuru sa daleko bardziej swobodne niz w wielu innych krajach a moi Japonscy przyjaciele powiedzieli mi wrecz, ze wola pracowac w singapurskich firmach niz w swoich japonskich kaishia`ch (czyli firmach) bo maja wieksza swobode i wieksze perspektywy awansu. Prosze nie starszyc czyterlnikow "Polityki" terrorem zaczerpnietym z ksiazek o Singapurze bo sami Singapurczycy mowili mi, ze nikt tego tam nie sprawdza , no chyba, ze chcialby Pan rzucic rzucic papiery na ulicy w obecnosci policjanta. Twierdzi Pan tez, ze "... środowiska artystyczne są z definicji nieliczne i bardzo nietypowe, a więc ich opinie są z definicji niereprezentatywne. " Otoz wlasnie srodowiska artystyczne Singapuru Drogi Panie z ktorymi mialem do czynienia- a zajmowalem sie akurat obszarem tradycyjnej sztuki chinskiej,pozwolily mi zetknac sie z calym przekrojem singapurskiego spoleczenstwa poczawszy od biznesmenow a skonczywszy na buddyjskich mnichach z ktorymi mialem okazje wymienic poglady na wiele tematow i zapewniam Pana, ze twarz, ktora sie z tego wylania w niczym nie przypomina twarzy Fryderyka Wielkiego.
 • 2015-09-24 05:34 | z daleka

  Re:Singapur: fenomenalny 50-latek

  Politologu-Ekonomisto-Nadczlowieku-JAKowalski, ktory, jako przewodnik po Singapurze obrales sobie "Rok 1984" Orwella, i ktory olewasz niezalezne badania i twierdzisz ze "w Singapurze korupcja jest jeszcze gorsza niz w Polsce" bo "Chińczycy są mistrzami korupcji, a szczególnie we wręczaniu łapówek" a poniewaz "... praktykują to od tysiecy lat", dlatego wszelkie badania i indeksy korupcji, nie maja sensu. Nawet nie wiesz jak wielka ignoracja, stereotypami i fobiami sie kierujesz. gdybym mial zastosowac ta Twoja "metodologie" to moglbym Cie nzawac "zlodziejem" bo taki jest stereotyp o Polakach w niektorych krajach Europy Zachodniej. Zamiast olewac to co mysla singapurscy Chinczycy, Tamilowie czy Malajowie i przezuwac to co ini juz przezuli kup sobie bilet do Singapuru i porozmawiaj z chinskimi biznesmenami, pracownikami firm czy artystami moze Ci luski z oczu opadna.
 • 2015-11-08 09:24 | z daleka

  Re:Barbarzyńskie polowania na wędrowne ptaki

  Prawdziwych mysliwych juz prawieze nie ma, wygineli albo moze jeszcze gdzies egzystuja w dzungli bo poluja nie po by zabijac ale po to by przezyc- cala ta reszta to pospolici mordercy zwierzat wyposzazeni w coraz bardziej doskonaly sprzet, ktorzy zabijaja dla zabijania - to zwykle zboczenie, tyleze usankcjonowane prawem-jeden wielki wstyd dlq rodzaju ludzkiego
 • 2015-11-09 15:06 | z daleka

  Re:Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego zasługuje na Nobla. Dzięki zwierzętom

  Wspaniala inicjatywa, wielkie serce i wyrazy uznania!
 • 2015-11-24 20:55 | z daleka

  Re:Rosyjski bombowiec zestrzelony nad Turcją. Kreml sprawdza, co może w relacjach z Zachodem

  nastepny nacpany tyle, ze komentator Polityki! Na forach roi sie od takich! Powinien sie zaciagnac do armii tureckiej i poleciec patrolowac ten lewy interes, ktory Turcy uprawiaja kupujac tanio lewa rope od panstwa islamskiego.albo scigac na terytorium Syrii , ktpore turcy nieustannie naruszaja terrorystow kurdyjskich jako, ze dla Turcji to nie panstwo islamskie ale Kurdowie walczacy z panstwem islamskim sa najwiekszym zagrozeniem. tenze "komentator" powinien tez zainteresowac sie interesami jakie ma rodzina prezydenta Turcji szczegolnie jego syna, ktory prowadzi bardzo ozywione interesy z islamistami . Jednym slowem czlowiek, ktory sie mieni komentatorem zaprezentowal nam tu kawalek propagandy tureckiej i udaje komentatora zamiast troche rozsadnie pomyslec- zachowuje sie jak podpity komentator.
 • 2015-11-26 15:23 | z daleka

  Re:Stanisław Piotrowicz – poseł, który stał się twarzą walki PiS z Trybunałem Konstytucyjnym

  No, ale Piotrowicz to nie jest zwykly komunista, czy tez zwykly czlonek PZPR to jest PIS-owski komunista to "ich" komunista a to juz zupelnie cos innego.
 • 2015-11-26 15:31 | z daleka

  Re:Rosyjski bombowiec zestrzelony nad Turcją. Kreml sprawdza, co może w relacjach z Zachodem

  Oto co powiedzial generał Tom McInerne jeden z najbardziej szanowanych i najczęściej odznaczanych amerykańskich wojskowych : "nie wolno ufać prezydentowi Turcji, islamiście Erdoganowi, ponieważ jest zupełnie nieobliczalny". Legendarny amerykański generał porucznik Tom McInerney, niegdyś błyskotliwy dowódca, później z-ca szefa sztabu amerykańskiego lotnictwa wypowiadał się 2015-11-24 dla telewizji FOX. Gen. McInerney powiedział, że zestrzelenie rosyjskiego odrzutowca to ordynarna prowokacja, zaplanowana i wykonana na polecenie tureckiego prezydenta-islamisty Erdogana. Podkreślił, że prowokacja została starannie przygotowana, zaś powodów do zestrzelenia nie było żadnych. Powiedział też, że pozostałe kraje NATO powinny zastanowić się nad dalszą obecnością Turcji w sojuszu.
 • 2015-11-27 10:31 | z daleka

  Re:Wojny Rosja-NATO nie będzie. Przynajmniej na razie

  wojny moze i nie bedzie ale kto wie, moze z okazji ramadanu Erdogan dostanie w prezencie od Ruskich Republike Kurdystanu.
 • 2015-12-25 14:58 | z daleka

  Re:List wigilijny do Pana Profesora Jana Dudy

  W jakims sensie niebywaly jest ten list-odezwa do Tatusia Pana Prezydenta. Autor wydaje sie byc nieswiadowmy faktu, ze Mama i Tato Prezydenta opublikowali ksiazke o dziecinstwie swojego syna, w ktorej opisuja, ze juz od urodzenia wykazywal niepospolite zdolnosci, nie plakall na pogrzebach, czuwal przy umierajacej babci i inne tam takie hagiograficzne bajery, ktore przypomnialy mi bajki o Leninie jakie czytano nam na leckcjach wychowania obywatelskiego w dawnym PRL-u. Wiec nawet pewna zazylosc autora z Tata nie oznacza by Tato uznal ze skoro Niebo zeslalo nam tutaj takiego Andrzejka ( o lonie i piersiach juz niewspominajac) to w ogole mozna poprawiac geniusza i to jeszcze przy wigilijnym stole, kiedy wszyscy Polacy co podkreslal ow geniusz powinni zjednoczyc sie w milosci i poczuc sie jedna wspolna rodzina.
 • 2016-01-07 10:59 | z daleka

  Re:Pierwsza rocznica zamachu na „Charlie Hebdo” nie nastraja do optymizmu

  W sprawie zamachow pisze Pan " Ale to nie są odpowiedzi, które robią wrażenie na terrorystach i ich mocodawcach." Ma Pan absolutnie racje, podobnie w czasie ostatnich wydarzen w Kolonii oraz innych niemieckich miastach gdzie mnostwo kobiet-niemek zostalo okradzionych, seksualnie molestowanych a niektore gwalcne przez mitycznych "polnocych afrykanow" jak to zgrabnie ujmowala tydzien po zajsciach niemiecka prasa i przy biernej postawie miejscowej policji oraz calkowitym milczeniu mass-mediow, ktore lojalnie "trzymaly jezyk za zebami", nie sa odpowiedza, ktora robia jakiekolkwiek wrazenie na normalnych "polnocnych afrykanach"ktorych tysiace chodzi po niemieckich ulicach o prawdziwych terrorystach nie wspominajac
 • 2016-01-08 08:24 | z daleka

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  pytanie, ktore samo sie nasuwa brzmi czmu ma sluzyc ten tekst? Ma on sugerowac, ze w sumie nic nie wiadomo , kobiety i to nie tylko z Niemiec ale i z innym miast Europy jak donosi wiekszosc mediow byly molestowane seksualnie, okradane i gwlacone przez mitycznych "polnocnych afrykanow" jak poprawnie podawaly to nawet polskie oficjalne media-chociaz wiadomo, ze ludzie, ktorzy dopuszczali sie tych czynow byli muzulmanami i uchodzcami o czym slyszymy z najnowszych doniesien. Wielu z nich bylo podobno pijanych co ma niby sugerowac, ze to nie muzulmanie, bo prawdziwy wyznawca islamu nie pije, co jest niezwykle zabawne, bo nie o pijacych czy jedzacych po kryjomu wieprzowine wyznawcow islamu tu chodzi, ale o pewien model kulturowy, wychowanie i stosunk do kobiet, ktory te hordy mlodych, jurnych i co najgorsze roszczeniowo nastawionych muzulmanow tu przenosza. Autorce radze najpierw postudiowac islam i jego stosunek do kobiet zarowno tych, ktore wyznaja islam jak i tych, ktore okresla sie terminem niewiernych. Innaczej bowiem zrowna swoj sposob myslenia z tymi, ktorzy okreslaja zbrodniarzy niemieckich mitycznym terminem nazisci - ktorzy jeszcze troche a zostana uznani nie za niemcow ale za przybyszow z kosmosu.
 • 2016-01-09 14:31 | z daleka

  Re:Nagonka na azylantów po sylwestrowych napaściach na kobiety w kilku niemieckich miastach

  Autorce polecam ponizszy tekst, ktory jasno ukazuje, ze model kulturowy wielu imigrantow muzulmanskich, bo o muzulmanow a nie imigrantow wywodzacych sie z innych kregow kulturowych tu glownie chodzi jest totalnie rozny od tego do czego doszla Europa, stad zderzenie, ktore nastepuje jest zderzeniem 2 totalnie roznych swiatopogladow, dotyczy to glownie Europy Zachodniej, ktora szturmuja muzulmanscy uchodzcy. To, ze wielu z nich przeszlo traume wcale nie oznacza, ze wszyscy sa otwarci, tolerancyjni czy chca sie integrowac z krajami gdzie przybyli-czego dowodem sa ostatnie wydarzenia w Kolonii i inych miastach Zachodniej Europy." "New York Times" cytuje Abdu Osmana Kelifa, uchodźcę z Afryki, który przyznaje, że był zszokowany widząc na ulicach norweskich miast skąpo odziane kobiety pijące alkohol i całujące się w miejscach publicznych. - U mnie w kraju w ten sposób zachowywały się tylko prostytutki - przyznaje pochodzący z Somalii mężczyzna. Abdu Osman Kelifa zgłosił się więc na ochotnika na kurs, na którym uchodźcy są uczeni w jaki sposób zachowują się - i są traktowane - kobiety w krajach europejskich. Kurs taki zorganizowano w ośrodku dla uchodźców w Stavanger. Podobne kursy zorganizowano również w innych ośrodkach dla uchodźców. Udział w nich jest dobrowolny, a ich celem jest uświadomienie uchodźcom jakie zachowania są w Europie akceptowalne, a jakie nie. Organizatorzy kursów podkreślają, że najważniejsze jest przekazanie imigrantom, że w Norwegii "zmuszanie kogoś do seksu jest zakazane, nawet jeżeli chodzi o żonę mężczyzny". Na kursie imigranci dowiadują się także, że w Norwegii "prawo nie jest związane z religią" a przepisy obowiązują wszystkich, niezależnie od tego jaką religię dana osoba wyznaje. Zajęcia są prowadzone przez osoby przeszkolone przez fundację Alternatywa dla Przemocy. Program zajęć uruchomiono w Norwegii w 2013 roku - i początkowo miał on trwać dwa lata (okres ten właśnie się kończy). Teraz władze Norwegii mają przeanalizować czy zajęcia przynoszą pożądane rezultaty. - Najgroźniejsze jest milczenie - mówi Per Isdal, psycholog kliniczny ze Stavanger, który współpracuje z fundacją odpowiedzialną za program. Isdal dodaje, że wielu uchodźców "przybywa ze społeczeństw, w których płcie nie są sobie równe i w których kobieta jest własnością mężczyzny". - Musimy im pomóc zaadaptować się w nowym otoczeniu - dodaje. Pierwszy program skierowany do uchodźców uruchomiono właśnie w Stavanger, po tym jak w Norwegii doszło do serii gwałtów, których sprawcami byli imigranci.
 • 2016-01-15 15:38 | z daleka

  Anna Maria Anders przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

  Wiec dla przypomnienia tato-general przysluzyl sie slynnemu Legionowi Wołyńskiemu Diaczenki , ktory tak dobrze sie "sprawowal" podczas tlumienia Powstania warszawskiego a ktory skierowano pozniej do walk z polską partyzantką pod Krakowem, skąd przerzucono go do Słowenii, gdzie walczył z tamtejszą partyzantką komunistyczną. Na początku 1945 roku podkomendnych Diaczenki wcielono do 14. Dywizji Grenadierów SS (1. ukraińskiej dywizji SS), czyli dywizji SS-Galizien. Po zakończeniu wojny nie zostali oni wydani w ręce ZSRR, mimo zabiegów czynionych o to przez Stalina. Jak myslicie dlaczego ? otoz stalo sie to dzieki , dzięki interwencji gen. Władysława Andersa, który potwierdził przed władzami alianckimi ich polskie obywatelstwo. Pomogl w sprawie watykan i chlopcy znalezli schronienie w Stanach , kanadzie i innych krajach gdzie sumiennie wspopracowali z wywiadem amerykanskim. I na koncu absolutny gwozdz programu: szef SS-galizien gen. Pawło Szandruk, ktory tez sie wywinal dzieki Andersowi a pozniej przebywał w Niemczech, Francji, osiadł w koncu w Kanadzie. W roku 1965 został odznaczony przez generała Władysława Andersa krzyżem Virtuti Militari!! jak widac nianczenie ukrainskich mordercow ma dluga tradycje wsrod polskiej waldzy! Polecam wszystkim studia nad tematem politykom a szczegolnie, pis-u, kukiza oraz wszystkim tym dla ktorych nazwisko tatusia ma byc przepustka do dzialalnoisci politycznej w kraju w ktorym sie praktycznie nie zylo i to na stanowisku szefa rady ochrony pamieci i meczenstwa! Normalny skandal!
 • 2016-01-22 13:56 | z daleka

  Re:Debata o Polsce w europarlamencie obnażyła słabości Platformy

  Nie tylko ta debata, 8 lat rzadow tej partii spowodowalo to, ze dzis mamy PIS przy wladzy. 8 lat republiki kolesiow, ktorzy tu budowali zielona wyspe o ktorej niewiedzialo setki tysiacy mlodych ludzi, ktorzy musieli emigrowac by przezyc.8 lat buty gdy ow geniusz pr-u, ktory teraz "przewodzi" UE oglaszal, ze sa tak dobrzy, tacy super, ze nie maja z kim przegrac! 8 lat lenistwa kiedy ta banda tzw. poslow PO olewala glosowania i nie potarfila postawic przezd TS pisowcow odpowiedzialnych za przewinienia, ktorych dokonali rzadzac w latach 2005-7. Dlaczego mamy wspierac PO? Po co nam oni? To polityczny balast, ktory tylko hamuje autentyczny opor przeciw PIS-owi. Jaki jest sens bysmy torowali droge kolesiom ktorzy juz rzadzi tym krajem przez 8 lat, 8 haniebnych lat!
 • 2016-01-23 12:52 | z daleka

  Re:Po raz pierwszy przeszczepiono małpie głowę. A może to tylko mistyfikacja?

  Moze i bedziemy musieli kiedys zmierzyc sie z tym problemem transplantacji glowy, ale najpierw powinnismy, zmierzyc z problemem jakim prawem zadajemy gwalt niewinnym zwierzetom jak malpy obcinajac im glowy, wycinajac im organy i robia na zwierzetach inne swinstawa w imie czego w sumie? Autor ani slowem nie zajaknal sie nad tym problemem
 • 2016-01-29 02:30 | z daleka

  Re:Prezydent lekceważy prokuraturę i „ułaskawia” internautę... na Twitterze

  on byl przeciez wice u ziobry podczas najgorszych polowan na czarownice, po prostu przyzwyczail sie. Mozna to jednak naprawic:dodac mu jeszcze funkcje ministra sprawiedliwosci i prokuratora generalnego i wszystko bedzie cacy.
 • 2016-03-07 07:59 | z daleka

  Re:Oto nowa senator PiS. Kim jest Anna Anders?

  Brawo! jak widac status corki przedwojennego generala ma swoje specjalne znaczenie-prawieze jak nowy resort. Powinnismy zaprosic wszystkich potomkow przedwojennych generalow zeby zasiedli w Senacie PR, najlepiej dozywotnio zaoszczedzimy. na tym niepotrzebnych wydatkow na wybory.
 • 2016-03-12 02:34 | z daleka

  Re:Opozycja wobec rządów PiS: razem czy osobno?

  Bardzo trafna analiza Razem. PO tym co sie stalo PO nie ma abasolutnie mandatu by mienic sie obronca demokracji. Kazdy kogo pamiec nie zawodzi i ma troche wyrobienia politycznego doskonale zdaje sobie sprawe, ze Ci co teraz tak glosno protestuja przeciw PIS-owi i bronia demokracji sami majstrowali przy TK, i zalatwiali swe szemrane interesy "u Sowy".Za TK przeprosili dopiero jak PIS doszedl do wladzy. jesli tylko na powrot dojda do wladzy spuszcza w ubikacji "mlodych komunistow z Razem" i dalej beda krecic swoje interesy, Kto wie, moze i z PIS-em. Im szybciej PO zmyje sie z polskiej sceny politycznej tym lepiej bedzie dla wszystkich tych co sa przeciw PIsowi. Chodzi o rozbciei j zasady dwubiegunowosci. PIS byl bowiem doskonalym straszakiem na spoleczenstwo. Tusk "hodowal" PIS i wykorzystywal to przy kazdych wyborach. Teraz dla PIS-u udzial PO we wszelkich demonstracjach pelni taka sama role, za kazdym razem pisiaki wskaza palcem i powiedza, a to ci "od Sowy" co sami grzebali przy TK itd.To jest blede kolo. czy chcecie miec u wladzy na powrot starych wyjadaczy z PO a za przyszlego Prezydenta RP Donalda Tuska?.
 • 2016-03-16 15:12 | z daleka

  Re:Niejednoznaczne stanowisko Polski w sprawie TTIP

  jesli to jest zle dla Polski, to na pewno Pisowcy beda tego chcieli. Jak dotad bowiem robia same zle rzeczy nie liczac sie z opinia publiczna ani miedzynarodowa.
 • 2016-04-18 03:24 | z daleka

  Re:Kornel Morawiecki działa na rzecz syna, który przejmie kiedyś PiS?

  Oto smutny koniec Solidarnosci Walczacej, posel na Sejm oficjalnie bez zadnej zenady na pytania dziennikarza ktory zagadna o sprawe odpala: "Owszem, gram na syna, pan tez powinjien grac na swojego syna"- normalnie "granie" na czlonkow swych rodziny nazywa sie nepotyzmem, dziadek Morawiecki nie zna ani tego pojecia ani tez fakru ze glosowanie za jest karalne ale co sie dziwic ten czlowiek jeszcze niedawno korzystal z dorobku Adolfa Hitlera powtarza słowa samego Adolfa Hitlera z 1933r "Nie tekst ustawy powinien być władcą, lecz ustawa powinna być służebnicą najwyższego dobra, służebnicą narodu" te słowa padły w 1933 roku "Der Reichsstatthalter. Eine staatsrechtliche Untersuchung des zweiten Gesetzes zur Gleichschaltung der Länder mit dem Reich" - Pytanie ktore samo sie narzuca brzmi czy tacy ludzie maja nas reprezentowac w Sejmie?
 • 2016-04-26 10:33 | z daleka

  Re:Rohingjowie z Mjanmy: najbardziej prześladowana mniejszość świata

  Pierwsze pytanie do autora: co bylo przyczyna tych zamieszek: gwalt i morderstwo, ktorego dokonalo 3 muzulmanow na kobiecie wyznania buddyjskiego czy wczesniej zaplanowany pogrom muzulmanskich Rohingjów, ktorzy i tak bez zgwalcenia i zamordowania Ma Thidy Htwe zostaliby napadnieci? bo nie jest to jasne. Dramat tej spolecznosci polega na tym ze teren ten od dziesiatkow albo setek lat byl i jest zrodlem etniczno-religijnych napiec i ma swe korzenie w kolonianej polityce brytyjskiej. Muzulmanski Chittagong i birmanski Arakan (obecnie Rokhina) byly czescia tej samej prowincji administrowanej przez brytyjska administracje, ktora w mysl starej zasady "dziel i rzadz" popierala imigracje muzulmanska na te tereny.Problemem jest wiec nieuregulowana imigracja z sasiedniego terenu, dawniej brytyjskich Indii pozniej Pakistanu Wsch.a obecnie z Bagladeszu, ktora zachwiala rownowaga etniczno-religijna tego terenu.By nie byc goloslowwnym gdy w 1930 roku sprowadzani z brytyjskich Indii indyjscy robotnicy strajkowali, zastapiono ich miejscowymi birmanczykami, gdy indusi podjeli prace natychmiast zwolnino wszystkich birmanczykow-efektem byly natychmiastowe zamieszki etniczne.Podczas ostatniej wojny muzulmanie pozostali lojalni wobec kolonialnej wladzy brytyjskiej natomiast buddyjscy arakanczycy podobnie jak i caly ruch narodowow-wyzwolenczy Birmy szukal poparcia wsrod wkraczajacych tam Japonczykow, ktorzy militarnie i politycznie wspierali "Niepodlegla Armie Birmanska", (ktorej jednym z przywodcow byl mlody Aung San, ojciec slynnej opozycjonistki i laureatki nagrody Nobla, Aung San Suu Kyi.) Wowczas to obydwie grupy sformowaly swoje wojskowe jednostki, ktore walczyly miedzy soba i wowczas to nastapil podzial na buddyjska i muzulmanska spolecznosc mieszkajaca na tym terenie.Drugim powodem tego podzialu, ktory jeszcze sie poglebil, a o czym autor zapomnial wspomniec, byla rebelia muzulmanska jaka wybuchla na tym terenie tuz po zakonczeniu ostatniej wojny. Celem muzulmanskich mudzahedinow byla spolecznosc buddyjska oraz interesy rzadu centralnego, konflikt ten pozielil do reszty spolecznosc buddyjska i muzulmanska mieszkajaca na tym terenie (nie wszyscy muzulmanie bowiem mieszkajacytam mieszkajacy, identyfikuja sie jako Rohingowie czego przykladem jest etniczna spolecznosc muzulmanskich Kamanow).Warto zwrocic uwage na fakt ze zwaracia z muzulmanami mialy nie tylko miejsce w Arakanie ale takze w innych czesciach Birmy gdzie sasiaduja ze soba spolecznosci muzlmanskie i nie-muzulmanskie, ot jak chociazby zamieszki w centralnej Birmie w 2013 roku kiedy to w miescie Meiktilia klotnia w sklepie prowadzonym przez muzulmanina a zaraz po tym brutalne zamordowanie buddyjskiego mnicha przez muzulmanow spowodowaly 2-dniowe zamieszki. Anty-muzulmanskie nastawienie ma wiec swoje korzenie od czasow kolonialnych kiedy to nastapil naplyw tysiecy imigrantow muzulmanskich z terenow obecnego Bngladeszu bynajmniej nie nastwionych pokojowo wobec zwyczajow i religii panujacej w kraju gdzie sie osiedlali czego przykladem moga byc zamieszki jakie wybuchly w 1938 w Yangoonie, ktorych zrodlem byla ksiazka oczerniajaca buddzym napisana przez indyjskiego imigranta muzulmanina.Wracajac do regionu Arakan Pozniejsze wydarzenia, ktore nastapily sa juz pochodna stlumionej powojennej rebelii: rok 1977 proba zahamowania nielegalnej imigracji z Bengalu przez wojskowy rzad birmanski, 1991 wyslanie armii birmanskiej na te tereny, ktora brutalnie je pacyfikowala, 2001 klotnia miedzy grupa buddyjskich mnichow a muzulmanami ze straganow konczaca sie zamieszkami.Wreszcie ostatnia fala zamieszek ktora zwrocila uwage zachodnich mediow, ktore to okreslily je mianem "buddyjskiego terroru" a mnicha Wirathu mianem "buddyjskiego Osama Ben-Laden" za czym natychmiast "pobiegla" cala rzesza poprawnych politycznie redaktorow, reporterow i komentatorow zarowno na Zachodzie jak i w Polsce czego przykladem moze byc tekst opublikowany na lamach "Polityki" pt "Nowa Grozna twarz Buddyzmu". itd. zupelnie ignorujac fakt, ze tuz za granica Birmy w sasiednim muzulmanskim Bangladeszu wystepuja dokladnie podobny problem z buddyjska spolecznoscia Jumma, ktorej pogromy przy wsparciu armii bengalskiej i osadnikow bengalskich zostaly szczegolowo udokumentowane ale nie zwrocily uwagi zachodnich dziennikarzy glownego nurtu mass-mediow o polskich redaktorach nie wspominajac.Zalaczam wiec pare linkow dla czytelnikow i redaktorow "Polityki https://buddhisminbangladesh.wordpress.com/tag/jumma-people/ http://www.newenglishreview.org/blog_direct_link.cfm/blog_id/26633/More-On-Muslim-Attacks-In-Bangladesh-Against-Buddhists https://www.justice.gov/sites/default/files/eoir/legacy/2013/06/11/buddhists.pdf Otoz ci, ktorzy przezyli te pogromy uciekli wlasnie do Birmy a reszta do dzis domaga sie sprawiedliwosci.Inny problem nie podnoszony ale widoczny nie tylko w Europie ale rowniez w Azji to nieustanne zderzenia miedzy islamem a buddyzmem. Do tego potrzeba glebszych studiow a nie tylko zestawiania Adolfa Hitlera z Budda jak uczynil to autor ksiazki bowiem absolutnie wiekszosc buddyjskich mnichow zarowno na Sri lance,w Birmie czy Tajlandii, jak rowniez znani na Zachodzie buddyjscy przywodcy jak Dalai Lama czy Thich Nhat Hanh jasno okreslilo i okresla to co sie tam zdarzylo jako nie majace nic wspolnego z nauka Buddy co nie oznacza, ze takie problemy jak sponsorowana przez bogate kraje Zatoki Perskiej whabicka propaganda w wielu krajach Azji, nieustannie rosnaca populacja muzulmanska w tym a zmuszanie do konwersji na islam w chwili zawierania zwiazku malzenskiego zarowno mezczyzn jak i kobiet jak rowniez bezwzgleda podleglosc islamowi urodzonych z tych zwiazkow dzieci czy brak tolerancji muzulmanow wobec innych religii (czego przykladem moze byc ostatni incydent z Rosji gdzie Dagestanski zapasnik Said Osmanov uczstniczacy w zawodach w Kalmucji, ktorej populacja sklada sie z wiekszosci z buddystow tradycji lamaistycznej, wszedl do jednej ze swiatyn gdzie publicznie oddal mocz na figure Buddy, ktora nastepnie kopnal a film zarejstrowany z tego wydarzenia, ktory znalazl sie w sieci wzbudzil powszechne oburzenie mieszkancow Elisty, stolicy Kalmucji) jest jedynie wymyslem nacjonalistow buddyjskich. Kazdy kto jest obzanjomiony z historia Azji wie ze w krajach azjatyckich, które zostały podbite przez muzulmanow, buddyzm na ogół zanikł. Najbardziej jaskrawym przykładem może być Afganistan, gdzie po buddyzmie zostaly jedynie wspaniale posagi Buddy wysadzone pozniej przez talibow.
 • 2016-05-08 16:15 | z daleka

  Re:Janda pisze do ministra Glińskiego: To nie są moje prywatne teatry

  A co powiedziec w sytuacji gdy z puli ministerstwa kultury pieniadze plyna na wsparcie kosciola katolickiego. Jande mozna lubic albo nie ale jej prosba to pikus przy tym co dostaje Kosciol i jakos cisza na ten temat.
 • 2016-05-12 00:17 | z daleka

  Re:Po wypełnieniu przez PiS obietnic dotyczących chleba, pora dać ciemnemu ludowi igrzyska. Najlepiej w Sejmie

  Napisanie adudytu po 8 latach rzadow kolesi z PO, ktorzy zostawili ten kraj w nieprawdopodobnych dlugach i doprowadzili do wyjazdu z kraju milionow mlodych ludzi nie mowiac juz o budowaniu szemranych autostrad i innych przekretow chyba nie nalezal do trudnych byla to przyslowiowa "bulka z maslem"i jest on w wielu miejscac prawdziwy.Zobaczymy jaki bedzie audyt PIS-u a cyrk ktory zwie sie polityka moze wreszcie unaoczni ludziom, szczegolnie tym, ktorzy z taka nadzieja czekaja na szafot dla Tuska, jak wielkim sciekiem jest ta cala klasa polityczna w naszym kraju gdzie nieustannie robi sie LUd Bozy w konia i zalatwia swoje interesy.
 • 2016-05-15 07:04 | z daleka

  Re:Czy amerykańska tarcza nas obroni?

  Wiekszosc symulacji konfliktu z Rosja pokazala, ze nawet w tym najbardziej optymistycznym wariancie kiedy do gry wchodzi NATO i USA i przyslowiowo leje Ruskich, ten "zwycieski" konflikt konczymy i tak z kompletnie zdewastowanym krajem i co najmniej o polowe mniejsza liczba ludnosci. Pytanie, ktore samo sie nasuwa brzmi czy to ma byc celem polskiej polityki zagranicznej? Polityki, ktora od poczatku nacechowna jest antyruskim obledem, nieprawdopodobnymi mniemaniem o roli Polski na Wschodzie, bowiem liderzy tego kraju od lat roszcza sobie pretensje do organizowania post-sowieckiej przetrzeni w bylych republikach ZSRR oraz graja role taniego jankeskiego harcownika. Jest to takie polaczenie arogancji ze strachem. Strachu, ze Ruscy znowu przyloza wiec trzeba sie zbroic i wydawac ile sie da forsy na wszelkie wojskowe gadzety, ktore maja nam zapewnic spokoj, jak to slusznie ujal kiedy odwiedzajacy nasz kraj amerykanski min. obrony "Boicie sie? Kupcie nasze rakiety od razu poczuje sie pewniej" oraz arogancji o historycznej roli Polski na Wschodzie, to taki nieustanny sen wspolczesnie nacpanych, ktorzy tesknia do okresu kiedy zdobylismy Moskwe podczas Wielkiej Smuty, to w polaczeniu z Katyniem, rozbiorami, Powstaniem warszawskim i samym istniem Ruskich jako narodu stwarza rodzaj takiej politycznej mistyki, choroby prawieze nie do wyleczenia uniemozliwiajacej znormalizowanie relacji Rosja i korzystanie z tego, tak jak chociazby zrobil to Orban.Tarcza rakietowa z USA majaca chronic jankesow przezd iranskimi rakietami montowana w Polsce prawieze pod ruska granica,spowoduje jedynie to ze ta decyzja potwierdzimy teze Malenczuka ze 80% Polakow to idioci.
 • 2016-05-16 00:45 | z daleka

  Re:Czy amerykańska tarcza nas obroni?

  vandermerwe Ma Pan racje, ze nie powinno sie tak pisac o Rosjanach, pisze tak specjalnie nie po to by obrazic Rosjan ale po to by pokazac polska mentalnosc i arogancje ktora kaze patrzec z gory i z pogarda na duzo wiekszego i silniejszego sasiada, ktoremu przyslowiowo "ciagle sika sie na wycieraczke"
 • 2016-05-16 01:00 | z daleka

  Re:Czy amerykańska tarcza nas obroni?

  Vandermerwe i jeszcze jedno:,uzywanie terminu Ruscy na innych forach np. Onet gwarantuje to ze przynajmniej Lud Bozy doczyta do konca opinie na temat co nas czeka gdy zaczniemy realizowac swoja historyczna misje na Wschodzie, slowo Rosjanie natomiast czesto wywoluje burze wyzwisk typu komuch, ruski troll itd.rusofobia w nszym kraju jest tak olbrzymia, ze ciezko jest dotrzec do mentalnosci Ludu Bozego piszac innaczej, ale oczywiscie macie wszyscy Panstwo racje, ze powinno pisac sie Rosjanie.
 • 2016-05-27 11:03 | z daleka

  Re:Ponad połowa Polaków nie chce przyjmować u nas żadnych uchodźców

  Autorce oraz wszystkim czytelnikjom w kwestii rozjasnienia tematu polecam wywiad z Waiel Awwad - syryjskim dziennikarzem, korespondentem wojennym (Zatoka Perska, Afganistan), szef Klubu Korespondentów Zagranicznych Południowej Azji, ktory był dwukrotnie porwany w strefach działań wojennych. Obecnie jest to jedyny arabski dziennikarz stale komentujący sytuację w regionie, m.in dla BBC i telewizji Al-Arabija. MAGDALENA RIGAMONTI: Widział pan te tłumy uchodźców w Europie? reklama WAIEL AWWAD: Widziałem, widzę. I nie mogę uwierzyć w to, że ludzie w Europie mogą myśleć, że wśród tych tłumów nie ma bojowników Państwa Islamskiego (PI). Jak pan tak może mówić? Przecież to głównie pana rodacy. Bzdury. 40 proc. uchodźców to Syryjczycy, a wśród nich według informacji wywiadów – m.in. izraelskiego – ponad połowę stanowią dżihadyści. Pozostali to migranci, zwani w Europie ekonomicznymi. Nikt nie liczy, ilu z nich kupiło syryjskie paszporty, nikt nie sprawdza, kim są. Syryjczyka można odróżnić od innych nacji – po akcencie i typie urody. I wywiady wszystkich krajów mają ludzi, którzy to potrafią robić. I tylko nam Syryjczykom, również syryjskim dziennikarzom, wydaje się, jakby Europie chodziło o to, żeby znalazło się tu jak najwięcej osób, które są niebezpieczne, są bojownikami PI. Waiel Awwad, syryjski dziennikarz Waiel Awwad, syryjski dziennikarz / Dziennik Gazeta Prawna / Maksymilian Rigamonti W Turcji jest najwięcej uchodźców. I za to Europa musiała dać Turcji 3 mld euro, obiecać kolejne 3 mld przed 2018 r., a do tego zobowiązać się, że unijne wizy dla Turków zostaną zlikwidowane. I proszę sobie wyobrazić, co następuje za kilka lat – po pięciu latach mieszkania w Turcji uchodźcy otrzymują tamtejsze obywatelstwo, które pozwala im bez żadnych problemów wjechać do Unii. Skoro przez pięć lat nie będą sprawiać problemów w Turcji, to dlaczego mieliby być groźni dla Europy? Nie rozumie pani myślenia prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana i jego sprzymierzeńców – Kataru i Arabii Saudyjskiej. To jest cierpliwa polityka małych kroków, świetnie zaplanowana i zorganizowana akcja, mająca spowodować dezintegrację europejskich społeczeństw, rozwój radykalnych, nacjonalistycznych organizacji i napływ do Europy jak największej liczby uchodźców, w tym dżihadystów, bojowników PI. Nie ma na ten temat żadnych danych. Jak to nie ma? Przecież jeden z zamachowców z Brukseli był wcześniej wskazany przez wywiad syryjski jako człowiek związany z Państwem Islamskim. Wiem, że w polskich mediach też była o tym mowa. I co? Służby europejskie, belgijskie to zignorowały. A jeden z ludzi, którzy dokonali zamachu w Paryżu, wjechał do Europy jako uchodźca. To tylko przykłady. Rządy poszczególnych krajów mają świadomość, ilu terrorystów wjeżdża do Europy. Unia Europejska powinna zamknąć granice? Unia Europejska i jej przywódcy od dawna są świadomi, jaki jest plan Erdogana. Jaki? Erdogan chce, aby kraje arabskie stały się republikami islamskimi, a on sam chciałby zostać kalifem i odtworzyć Imperium Otomańskie od południowo-wschodniej Azji do Portugalii. Żarty? Nie żarty. Wy w Europie naprawdę nie zdajecie sobie sprawy, co się dzieje w islamskim świecie. Pan mówi, jakby Erdogan był współpracownikiem Państwa Islamskiego. Erdogan jest jednym z głównych wspierających PI, bo to droga do stworzenia kalifatu i odtworzenia imperium. Sam wiceprezydent USA Joe Biden mówił, że Stany Zjednoczone, Arabia Saudyjska, Katar i Turcja przyczyniły się do powstania Państwa Islamskiego, szkoląc bojówki opozycyjne, które potem przeszły na stronę islamistów. Na świecie mówi się raczej o tym, że to reżim Baszara al-Asada, prezydenta Syrii, przyczynił się do powstania PI. Skoro sami Amerykanie przyznają, że przyczynili się powstania Państwa Islamskiego, tak jak wcześniej Al-Kaidy, czemu dziś oskarża się o to Asada? Pamięta pani, jak Państwo Islamskie porwało 49 pracowników i ich rodziny z konsulatu tureckiego w irackim Mosurze. Następnie zostali zwolnieni bez jednego draśnięcia. PI zabija tysiące więźniów, zatem co się stało, że zwolniło kilkudziesięciu Turków? Czy byłoby to możliwe bez współpracy z Ankarą? Dlaczego nadal trwa walka w Aleppo, skoro rezolucja Narodów Zjednoczonych uznała PI za organizację terrorystyczną? Dlaczego wspólnie z siłami rządowymi koalicja międzynarodowa nie zwalcza PI? Ponieważ Turcja na to nie pozwala. Ankarze chodzi o destabilizację Syrii i zajęcie terytoriów przygranicznych, w tym Aleppo, które było stolicą przemysłową Syrii. Wie pani, że Syria według danych statystycznych z 2008 r. była drugim krajem, który przyjmował najwięcej migrantów na świecie? A w 2015 r. stała się największym eksporterem uchodźców. Syria przez 44 lata była stabilna, bezpieczna, z niskim poziomem przestępczości, bezpłatną opieką medyczną, dotowaną żywnością i obowiązkową edukacją. Ciekawe jest to, że rodzice, którzy nie posłali dziecka do szkoły, byli karani grzywną lub nawet więzieniem. Mieliśmy świecki rząd i konstytucję, i demokrację. I jeden wyjątek – w kraju nie mogły działać partie religijne. Dlaczego? W 1980 r. doszło do powstania wywołanego przez Bractwo Muzułmańskie, po którym prezydent Hafiz al-Asad wprowadził do konstytucji zapis zakazujący działania w Syrii partii wyznaniowych, w tym Bractwa. To jest demokracja? Tak. Coś za coś. Przed 2011 r. w Syrii mieliśmy chrześcijan, żydów, różne odłamy islamu, wszyscy żyliśmy pod jednym dachem w pokoju. I kryzys zaczął wtedy, kiedy Turcja Erdogana, Arabia Saudyjska i Katar postanowiły narzucić nam rozwiązanie, by w rządzie była 1/3 przedstawicieli Bractwa. Wcześniej, przez 10 lat, do 2010 r. Erdogan był największym przyjacielem Syrii i Asada. Kiedy Asad objął władzę, Erdogan często go odwiedzał, spacerowali po ulicach Aleppo, Damaszku, demonstrując zażyłość. Erdogan przylatywał na kawę do Asada razem z emirem Kataru. Poziom zaufania między Asadem i Erdoganem był tak duży, że Turcja stała się negocjatorem podczas kryzysu syryjsko-izraelskiego. Kiedy jednak zaczęła się arabska wiosna, Erdogan zakomunikował Baszarowi Asadowi, że ten powinien oddać trzecią część ministerstw Bractwu Muzułmańskiemu, ale usłyszał, że Syria jest państwem świeckim. Wtedy Erdogan zerwał stosunki z Asadem. I się zaczęło. Zaczęło się tworzenie PI? Przecież ludzie w krajach arabskich, również w Syrii, wyszli na ulice. To prawda, tylko że u nas pośród tych zwykłych ludzi byli też tacy, którzy mieli broń, byli przeszkoleni i którym chodziło nie o poprawę działalności państwa, lecz o jego destabilizację. Już wtedy Erdogan zaczął stawiać wzdłuż 950-km granicy z Syrią namioty, w których mogło się pomieścić 350 tys. uchodźców. Po co? Mówiłem o planie. Erdogan wraz z Bractwem Muzułmańskim wykorzystał arabską wiosnę. Wtedy, w 2011 r., w wielu krajach ludzie zaczęli się domagać wolności i demokracji. Wszyscy, nawet moja rodzina, demonstrowali wsparcie dla tych zmian. Syria jednak nie była w kryzysie. Przed 2011 r. według raportów ONZ i innych organizacji międzynarodowych była drugim na świecie eksporterem bawełny i oliwy z oliwek, najszybciej rozwijającą się gospodarką, najbardziej stabilnym krajem w tym niestabilnym regionie. To po co w 2011 r. ludzie wyszli na ulice, skoro reżim był tak dobry? Nie twierdzę, że Syria i rządy Asada były idealne. Mieliśmy wiele problemów społecznych. Ludzie wyszli na ulice, widząc arabską wiosnę z żądaniami reform społecznych, zmniejszenia bezrobocia. W sytuacji wokół Syrii, okupacji części terytorium Wzgórz Golan przez Izrael, a przy jednoczesnym światowym kryzysie ekonomicznym zaczęło rosnąć bezrobocie, szczególnie młodych, dobrze wykształconych, z dużych miast. Upadł rząd w Tunezji, upadł w Egipcie. Na początku arabska wiosna w Syrii miała na sztandarach reformy społeczne i wolnościowe, z tą jednak różnicą, że powstańcy islamscy (a nie wszyscy protestujący) od początku byli przeszkoleni i mieli broń. Na początku bojownicy mieli na sztandarach hasło: „Nie dla Iranu. Nie dla Hezbollahu, ale prezydent bojący się Allaha”. Bractwo Muzułmańskie bardzo szybko kazało bojownikom zakończyć skandowanie takich haseł, zmieniając narrację na walkę z reżimem o demokrację. Skąd mieli broń? Z sąsiednich krajów. Katarczycy za pieniądze głównie saudyjskie przerzucali ją szlakiem tureckim, a także szlakiem przez Jordanię. Pana rodzina też miała broń? Nie. Broń mieli ludzie z bojówek zrekrutowani w większości z syryjskich robotników i chłopów pracujących od lat w Katarze i Arabii Saudyjskiej, którzy byli przerzucani do Syrii. Wtedy Bractwo Muzułmańskie i Turcja rozpoczęły marsz ku zjednoczeniu krajów arabskich pod islamskim parasolem. Erdogan zaczął sprowadzać bojowników z Indonezji, Malezji, Filipin, Bangladeszu, Pakistanu i innych krajów. Teraz ma najemników z całego świata, również z Europy. To był wieloletni plan przygotowania do obalenia świeckich rządów partii Baas i doprowadzenia Bractwa Muzułmańskiego do władzy. Naprzeciwko wojska i policji Asada stanęli uzbrojeni fanatycy, którzy dostawali miesięcznie od Al-Kaidy, Bractwa Muzułmańskiego i innych organizacji muzułmańskich po 1000 dol. żołdu, przy średniej pensji w Syrii 200 dol. W początkowej fazie powstania Syria straciła najwięcej policjantów i żołnierzy, bo oni otrzymali rozkaz niestrzelania do protestujących, ale za to protestujący strzelali do nich. Bojówki PI rozprzestrzeniały się. 1000 dol. miesięcznie za życia i 72 dziewice po śmierci – przyzna pani, że to dobra oferta. Syryjczycy, tacy jak pan, jak pana rodzina, nie zdawali sobie z tego sprawy? Wszyscy chcą demokracji, wolności słowa, swobód obywatelskich, pluralizmu. Kiedy ludzie zaczęli się orientować, że to nie o to toczy się gra, było za późno. Bractwo wykorzystało te idee do wywołania zbrojnego powstania religijnego. Ilu ludzi ich popierało? Mniejszość. I to głównie z terenów wiejskich. Wojna w Syrii nie zaczęła się w dużych miastach, ale na prowincji, co jest oczywistym potwierdzeniem, że to nie jest prawdziwa rewolucja – tak jak w innych krajach ogarniętych arabską wiosną. Bo tam protesty trwały w największych miastach. Mówiłem już, że przed 2011 r. Syryjczycy akceptowali świeckie rządy Asada. Chce pan powiedzieć, że to był dobry reżim? Chcę powiedzieć, żeby to był świecki reżim. Przecież mówi się o tym, że reżim Baszara Asada zabił więcej ludzi, niż zginęło podczas trwającej teraz wojny. To nieprawda, tylko propaganda, element planu dezinformacyjnego. Syria była na 150. miejscu w raportach ONZ dotyczących praw człowieka. Mieliśmy więźniów politycznych, ale nikt ich nie zabijał. Podczas tej wojny zginęło już ponad 200 tys. cywilów. Kto ich zabił? Rząd Asada? Przez 45 lat Asadowie nie zabijali, a teraz nagle zaczęli? Od 45 lat rządzi ta sama partia Baas i gdyby zabijała i prześladowała swoich obywateli, to Asad by się nie utrzymał u władzy, a wcześniej Syria by się tak nie rozwijała. Asad nie prześladował Kurdów i innych mniejszości? Asad sam pochodzi z mniejszości, jest alawitą. Przejął władzę w 2000 r. po ojcu, a wcześniej wykształcił się w Londynie i zaczął reformować Syrię. Bez poparcia społecznego nie mógłby sprawować władzy przez 10 lat, a teraz utrzymywać się przy władzy przez pięć lat wojny. Podczas gdy armia syryjska rekrutuje się z większości sunnickiej. W sierpniu 2013 r. użył sarinu w Guta, na przedmieściach Damaszku, zginęło ok. 1400 osób. Historia wyglądała zupełnie inaczej. Według dostępnych dziś danych, nawet w ONZ, wiadomo, że sarin został kupiony przez dwóch Katarczyków za saudyjskie pieniądze na terenie byłej Jugosławii. Potem gaz został przemycony do Turcji i przekazany rebeliantom, którzy dokonali ataku. Prezydent USA Barack Obama oznajmił wcześniej, że jeśli Syria użyłaby broni chemicznej, to byłoby to wystarczającym powodem do interwencji militarnej. A więc jak sprowokować Amerykę do interwencji? Właśnie przygotowując atak chemiczny i zrzucając winę na siły rządowe. Rząd syryjski natychmiast po ataku zaprosił obserwatorów ONZ, żeby zbadali tę kwestię. Bo Syria nie ma broni chemicznej, a ta, która była wcześniej, przed laty dostarczona przez Związek Radziecki, została zniszczona pod nadzorem inspektorów ONZ, co jest potwierdzone oficjalnymi dokumentami. Erdogan przekonał świat, że to reżim Asada ciemięży ludzi i trzeba siłą ten reżim obalić. Zatem była to zaplanowana akcja militarna obalenia Asada. Kiedy stworzysz kryzys humanitarny, otwierasz drzwi dodatkowo dla interwencji zbrojnej innym krajom. To jest wykreowana wojna domowa, powodująca kryzys humanitarny, który z kolei usprawiedliwia interwencję zbrojną i mieszanie się w sprawy Syrii supermocarstw, mocarstw regionalnych i lokalnych. Za wszystko, co się dzieje w Syrii i teraz w Europie, obwinia pan Erdogana. To jest zmowa kilku krajów. Oskarżam kraje, które mają interes w destabilizacji Syrii: Turcję, Arabię Saudyjską i Katar. Chodzi o to, żeby kraje europejskie się obudziły, doprowadziły do zakończenia wojny, a nie wzbudzały tylko w was, Europejczykach, współczucie dla płynących w pontonach uchodźców. Na świecie jest grupa syryjskich dziennikarzy, która próbuje informować o tym, co się dzieje w Syrii, w całym naszym regionie, kto za tymi działaniami stoi i jakie mogą być ich konsekwencje dla Europy. Jak świat może wyglądać za 10 czy 15 lat. Niestety, jak tak dalej pójdzie, to zanim się obejrzycie, powstanie Imperium Otomańskie. Straszy pan? Nie, jestem realistą.
 • 2016-06-09 10:02 | z daleka

  Re:Ludzkie organy w ciele świni. Kontrowersyjne zastosowanie metody CRISPr

  Brawo! Ubermensche tylko dlatego, ze sa silniejsi i dominuja uwazaja, ze daje im to prawo by zniewolic, zabijac, i prowadzic eksperymenty na tych mniej wartosciowych,slabszych na takich samych zasadach jak robili to nazisci. Dla nich to co czuli ci mniej wartosciowi czyli pod-ludzie nie mialo specjalnego znaczenia podobnie jak teraz nie ma specjalnego znaczenia dla tzw. naukowcow, co czuja zwierzeta, w koncu to nie sa ludzie. Podstawowa zasada etyki jest to by traktowac innych tak samo jakby sie chcialo by nas traktowano. Zwierzeta zaliczaja sie do tych innych.
 • 2016-06-10 00:41 | z daleka

  Tylko ludzie płaczą po stracie ukochanych? Zobacz, jak szympansy przeżywają żałobę

  jak wobec tego usprawiedliwic przemyslowa hodowle zwierzat? Pod tym eufemizmem, kryje sie bowiem jeden wielki oboz koncentracyjny tylko ze dla zwierzat. Ci co popijaj mleczko musza sobie uswuadomic, ze krowy by dawac mleko musza zajsc w ciaze bo jako ssaki mleko produkuja by wykarmic swe mlode wiec krowy sie gwalci po ang. przyrzad do tego zwie sie doslownie rape-rack, krowy zachodza w ciaze rodza mlode, ktore natychmiast odbiera sie czyli kradnie sie od ich matek i nie pozwala sie im pic mleka, mleko zarezerwowane jest dla Ubermenschow, a cieleta czyli samce (bo te dla przemyslu mleczrskiego nie maja wartosci) sa trzymane w nieduzych boxach by nie mogly za duzo sie ruszac i zamiast mlekiem matki kramione sa pasza by szybko przybywala ich masa ciala i ich mieso bylo delikatne.Oczywiscie po 3-7 latach krowa w podziece funduje sie bilet do rzezni. "Zdumionych"naukowcow badajacych zachowania szympansow zapraszam do odwiedzenia przemyslowych farm zwierzat gdzie zobacza nie mniej "ludzkie" zachowania jak mlode cieleta bezradnie w powietrzu probuja ssac mleko i liza sie nawzajem. Byc moze gdyby Adolf Hitler wygral ta wojne to wowczas tez nazistowscy naukowcy byli by zdumieni, ze ci mniej wartosciowi pod-ludzkie przerabiani w masowych fabrykach smierci na mydlo tez placza, i wykazuja odruchy podobne do Ubermenschow. 400 lat zabralo bialej rasie uswiadomienie sobie ze trzymanie czarnych niewolnikow, jest czyms nieetycznym, nieludzkim i nieprzyzwoitym ile setek lat zabierze jeszcze tej szemranej cywlizacji dojscie do tego samego punktu odnosnie zwierzat?
 • 2016-06-10 00:41 | z daleka

  Tylko ludzie placza po stracie uckochanych?

  jak wobec tego usprawiedliwic przemyslowa hodowle zwierzat? Pod tym eufemizmem, kryje sie bowiem jeden wielki oboz koncentracyjny tylko ze dla zwierzat. Ci co popijaj mleczko musza sobie uswuadomic, ze krowy by dawac mleko musza zajsc w ciaze bo jako ssaki mleko produkuja by wykarmic swe mlode wiec krowy sie gwalci po ang. przyrzad do tego zwie sie doslownie rape-rack, krowy zachodza w ciaze rodza mlode, ktore natychmiast odbiera sie czyli kradnie sie od ich matek i nie pozwala sie im pic mleka, mleko zarezerwowane jest dla Ubermenschow, a cieleta czyli samce (bo te dla przemyslu mleczrskiego nie maja wartosci) sa trzymane w nieduzych boxach by nie mogly za duzo sie ruszac i zamiast mlekiem matki kramione sa pasza by szybko przybywala ich masa ciala i ich mieso bylo delikatne.Oczywiscie po 3-7 latach krowa w podziece funduje sie bilet do rzezni. "Zdumionych"naukowcow badajacych zachowania szympansow zapraszam do odwiedzenia przemyslowych farm zwierzat gdzie zobacza nie mniej "ludzkie" zachowania jak mlode cieleta bezradnie w powietrzu probuja ssac mleko i liza sie nawzajem. Byc moze gdyby Adolf Hitler wygral ta wojne to wowczas tez nazistowscy naukowcy byli by zdumieni, ze ci mniej wartosciowi pod-ludzkie przerabiani w masowych fabrykach smierci na mydlo tez placza, i wykazuja odruchy podobne do Ubermenschow. 400 lat zabralo bialej rasie uswiadomienie sobie ze trzymanie czarnych niewolnikow, jest czyms nieetycznym, nieludzkim i nieprzyzwoitym ile setek lat zabierze jeszcze tej szemranej cywlizacji dojscie do tego samego punktu odnosnie zwierzat?
 • 2016-06-10 13:53 | z daleka

  Re:Tylko ludzie płaczą po stracie ukochanych? Zobacz, jak szympansy przeżywają żałobę

  A co ze zwykla logika, ktora pokazuje, ze jablka ktore same spadaja z drzew lub inne owoce, ktore pozniej "bestialsko" sie obiera reaguja na to zupelnie innaczej niz swiadome zwierzeta w rzezniach, laboratoriach, hodowli przemyslowej, ktore zabija sie w brutalny sposob? I o co w sumie chodzi z ta pokrecona logika ze skoro nie da sie przezyc, nie lamiac zasad rownego poszanowania interesow roznych organizmow, to w ogole nie warto sie przejmowac i mozna spokojnie wcinac rosliny i zwierzeta.poza tym nieefektywnosc produkcji miesa sprawia, ze ci ktorzy je jedza, niszcza posrednio co najmniej 10-razy wiecej roslin niz wegetarianie.
 • 2016-06-14 01:43 | z daleka

  Re:Tylko ludzie płaczą po stracie ukochanych? Zobacz, jak szympansy przeżywają żałobę

  Dzisiaj zginelo w Polsce kilka setek ludzi. Jutro zginie troche wiecej, pojutrze tak samo. Ludzi zabitych tez przez ludzi, przy okazji ralizacji ich potrzeb i interesow. (potrzeb i interesow internauty"drezdenskiego" tez). Kazde stworzenie od ameby poprzez padalca po czlowieka wystepujace na form polityki pod nickiem "drezdenski" potrzebuje w czasie spedzania 5 minut na tym padole zwanych zyciem, niszy gdzie znajdzie cos do zarcia i picia, bedzie bezpieczne, moglo sie rozmnozyc, wychowac potomstwo i potem zdechnac. Albo umrzec. Amen. Pech dla internauty "drezdenskiego" polega na tym, ze jego nisza gdzie rozpiera tluste nadmiarem cywilizacji dooopsko moze funkcjonowac jedynie na koszt innych stworzen. Ale bez obaw. Jego nisza sie predzej czy pozniej zwolni i bedzie jego szympansa z neuroza mniej. take it easy. A teraz powiedz no Ty drezdenski ubermenschu ile Ty koni, psow czy kotow uratowales w swoim zyciu.Amen.
 • 2016-07-04 12:06 | z daleka

  Re:Za okrucieństwo wobec zwierząt należą się wysokie kary. Może wreszcie uda się je wprowadzić?

  Oczywiscie, ze trzeba wyrazac poparcie dla tego projektu, obojetnie czy jest sie za PIS-em czy tez przeciw, walka przeciw okrucienstwu wobez zwierzat nie ma kolorow partyjnych, dla mordowanych, bitych, glodzonych i poddawanych wszelkim rodzjom tortur rowniez tych tzw. naukowych nie ma absolutnie znaczenia czy podpisujacy taka ustawe minister jest czlonkiem PIS, PO, czy jakiejkolwiek innej partii.Zatrwazajaca jest natomiast brak jakiejkolwiek refleksji wobez zwierzat w kraju, ktory podczas ostatniej wolny byl centrum Holocaustu, refleksji ze wszelkie fermy i hodowle sa takimi samymi fabrykami smierci i obozami koncentracyjnymi jaki zgotowali podczas oistatniej wojny swym ofiarom nazisci, wowczas Ubermensche przerabiali na mydlo tych mniej wartosciowych podludzi, obecnie zas wspolczesni Ubermensche przerabiaja na skory i inne wyroby tez tych mniej wartosciowych, i slabszych ktorych zwa zwierzetami.
 • 2016-07-31 00:58 | z daleka

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  „miłosierdzie ma zawsze młode oblicze”. I dalej: „serce miłosierne ma bowiem odwagę, by porzucić wygodę; serce miłosierne potrafi wychodzić na spotkanie innych, potrafi objąć wszystkich. Serce miłosierne potrafi być schronieniem dla tych, którzy nigdy nie mieli domu lub go stracili, potrafi stworzyć atmosferę domu i rodziny dla tych, którzy musieli emigrować, jest zdolne do czułości i współczucia. Serce miłosierne potrafi dzielić swój chleb z głodnym, serce miłosierne otwiera się, aby przyjmować uchodźców oraz imigrantów. Powiedzieć wraz z wami miłosierdzie, to powiedzieć: szansa, przyszłość, zaangażowanie, zaufanie, otwartość, gościnność, współczucie, marzenia”. Wspanialy cytat Drogi Panie wiec dla kogo jest to milosierdzie? na obrzezach naszych miast stoja szczelnie zamkniete przybytki, ktore do zludzenia przypominaja obozy konteracyjne, tak to sa obozami koncentracyjne dla zwierzat-mnostwo tego jest. Maja swoje zalogi, ktore podobnie jak w obozach koncentracyjnych nie przerjmowaly sie co czuja ci mniej wartosciowi pod-ludzie, tak ci podobnie zarzynajac zwierzata czesto w okrutny sposob i pastwiac sie nad nimi tez nie przejmuja sie tym zbytnio. Co z Holocaustem zwierzat, ktory odbywa sie codziennie. jaka jest w koncu definicja Holocaustu? Czy jest to rzez ludzkich istot czy tez rzez niewinnych istot? Dla kogo jest wiec to milosierdzie?
 • 2016-08-02 02:56 | z daleka

  Re:Powstanie Warszawskie: warto było?

  Ilez razy mozna miedlic ten temat!Naczelny wódz gen. Kazimierz Sosnkowski zdajac sobie sprawe czym sie to zakonczy zabronił wywolywania powstania. Ale znalazla sie grupa nawiedzonych, odjechanych oficerow w Komendzie Głównej AK dla ktorych racjonalne dzialanie nie mialo absolutnie znaczenia, ci ludzie to: Leopold Okulicki, ktory powstanie przezyl chorujac na katar w zakonspirowanym mieszkaniu,Jan Rzepecki, oraz Tadeusz Pelczynski. Hanba jest ze nasze ulice sa nazywane ich imionami, nie zaszczyty ale zaoczny sad wojskowy powinien czekac na tych, ktorzy wypuscili bezbronna mlodziez na uzbrojonych po zeby Niemcow. Przypomnijmy slowa tego idioty Okulickiego: " Mury się muszą walić! Krew się musi lać!”. O wiele prosciej jest wysyłać na śmierć siedemnastolatków, niz samemu stanac do walki. Żaden z tych tzw.oficerów, którzy zdecydowali o wybuchu powstania, nie zginął w tej bitwie. Bohaterstwo powstancow zasluguje na najwyzsze uznanie, odpowiedzialni za decyzje o wywolaniu powstania na absolutne potepienie.Gen Anders jasno okreslil ze Powstanie bylo zbrodnia.
 • 2016-08-02 03:24 | z daleka

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  Czyzby? To co Pan/Pani Arius opisuje to polityczny i wyrachowany skrot, skrot ktory ma usprawiedliwisc okrucienstwo, ktore nieustannie zadaja Ci silniejsi tym slabszym, W zaden sposob bowiem nie da sie uzasadnic moralnie lekcewazenie cierpien jakichkolwiek zywych istot. Cierpienie liczy sie tak samo -zpraszam na katolicka tasme wspolczucia do rzeni, do zabudowanych labaratoriow, wszelkich ferm hodowlanych oraz do tzw. przemyslowej "hodowli" zwierzat jak sie to eufeministycznie okresla by nie zranic uczuc wspolczesnych Ubermenschow .Wlasnie zdolnosc odczuwania cierpienia stanowi prawo zwierzat i to by respektowac ich interesy. Jakie inne cechy mielibysmy wybrac, inteligencje, a moze kolor skory? rasisci lamia ta zasade nadajac najwyzsze znaczenie interesom wlasnej rasy, seksisci faworyzujac przedstawicieli wlasnej plci a szowinisci gatunkowi podobnie jak nazisci przyznajac interesm czlonkow wlasnego gatunku pierszenstwo i prawo do wykorzystywania innych. A wiec Arius Welcome in the club
 • 2016-08-03 10:33 | z daleka

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  Wielkie dzieki, to doskonaly argument ze niby "czlowiek ma pierszenstwo" i jakze typowy, bo sluzy zazwyczaj jako usprawiedliwienie by nie robic nic zarowno ani dla ludzi ani dla zwierzat. 500 lat zbralo bialej rasie by zrozumiec, ze trzymanie czarnych niewolnikow i zabijanie i z byle powodu jest czyms niecnym, nieetycznym i okrutnym. 200 lat temu ktos moglby ci zadac podobne pytanie gdyby przed rozpedzonym powozem znalazl sie Twoj ukochany pies i kot oraz czarnuch to kogo bys uratowal?
 • 2016-08-05 12:20 | z daleka

  Re:Czy mamuty wyginęły z własnej winy?

  mawia sie, ze pszczoly stanowia filar naszego eko-systemu i gdy wyginal caly nasz eko-system sie zawali.Pytanie wiec ktore samo sie nasuwa brzmi: czy egzystencja rodzaju ludzkiego jest tak istotna dla tej planety? Chyba nie, bo gdby rodzaj ludzki szlag trafil przyniosloby to tej planecie niebwale dobrodziejstwa, natychmiast znikneloby zanieczyszczenie, skazenie srodowiska oraz wiele plag- innymi slowy pszczoly sa daleko bardziej istotne dla funkcjonowania zycia na tej planeci niz ludzie. Kiedy wreszcie ludzie wygina jak mamuty napewno caly eko-sytem odetchnie.
 • 2016-08-05 15:11 | z daleka

  Re:Koniec małego ruchu granicznego z Obwodem Kaliningradzkim. Kto na tym ucierpi?

  alez to banalnie proste- to takie zamroczenie PIS-owskie, taki maly "odwet" na Ruskich za zestrzelenie samolotu z Prezydentem IV Rp, za katyn, za 17IX 39, za Powstania, rozbiory itd, za to ze Ruscy w ogole istniejea bo samo ich istnienie jest zlem wcielonym, ktore trzeba zwalczac. Na wiekszy odwet takiego militarnego kurdupla jakim jest nasz kraj nie stac, wiec ciesza sie zamykajac maly ruch graniczny by Ruscy zobaczyli ze z IV RP nie ma zartow!.
 • 2016-08-06 02:06 | z daleka

  Re:Czy mamuty wyginęły z własnej winy?

  Hej Arius, nie denerwuj sie, gdybys przetarl swe okulary i naprawde ujrzal to co ten wybrany rodzaj ludzki zrobil tu na Ziemi oraz jakie ma mniemanie o swojej wyjatkowosci to moze doszedl bys do tego, ze jako rodzaj wcale nie jestesmy wazniejsi od pszczol czy innych gatunkow, ktore bezwzglednie wytepilismy w imie Pana Boga lub po prostu ze zwyklej chciwosci i checi zabijania, wowczas moze odezwalo by sie w Tobie wiecej pokory niz tylko nabzdyczone EGO.
 • 2016-08-06 15:01 | z daleka

  Re:Weganie żyją dłużej niż mięsożercy – potwierdzili to amerykańscy naukowcy

  Roslinozerne stwory tez pija mleko, ale pozniej jak dorastaja przestaja, jedynie tzw. ludzie odbieraja krowom ich dzieci-cieleta, ktorym nie daja pic mleka ich matek i na sile karmia je specjalna pasza by jak najszybciej przybraly na wadze i mozna je bylo zabic. Cielaki na pyszna cielencinke trzyma sie w malych boksach by mialy jak najmniej ruchu.Ich matkom natomiast serwuja nastepna jak sie ufeministycznie nazywa inseminacje czyli gwalci sie je by natychmiast zaszly w ciaze i by znow mozna bylo odebrac im ich dzieci i zlopac ich melko. Po ang. taki metalowy przyrzad nazywa sie bez ogrodek rape-rack.Wiec argumenty o tym, ze wszyscy musza cos tam zwierzecego spozywac nie trzyma sie kupy.Wszyscy jako ssaki pijemy mleko po urodzeniu a jedynie ludzie zrobili z tego szemrany przemysl gdzie wykorzystuje sie zwierzeta. w tym calym medycznym licytowaniu sie co jest zdrowsze czy lepsze umyka jeden zasadniczy fakt-poniewaz sami nie chcemy, nie mozemy, lub nie mamy czasu, wiec placimy innym by podcinali zwierzetom gardla, ucinali im glowy, oblewali je warzatkiem albo wrzucali male kurczaczki plci meskiej na taka tasme do zmielenia, bo kury sa bardziej potrzebne, innymi slowy robili im wszelkie inne swinstwa bysmy mogli pozniej tak zmaltretowane ale dobrze opakowane przetwory nabyc w supermarkecie- wiec jest duza grupa ludzi, ktorzy stali sie wegenami nie z powodow zdrowotnych ale z powodow etycznych bo nie chca posrednio uczestniczyc w tym zwierzecym holokauscie, ktory odbywa sie kazdego dnia a to ze taki sposob odzywiania jest zdrowy traktuja jako uboczna sprawe.
 • 2016-08-23 13:49 | z daleka

  Re:Wozem nad Morskie Oko. Dlaczego turyści nie widzą cierpienia zwierząt?

  Bajecznie prosty problem- w naszym kraju panuje ooooooooooolbrzymie, naprawde olbrzymie przyzwolenie na okrucienstwo wobec zwierzat. Nie oczekujcie od Ludu goralskiego,jakiegos wspolczucia wobec zwierzat, to nieporozumienie, na wsiach ze zwierzat sie zyje i nikt sie tam ze zwierzetami nie patyczkuje dotyczy to wszelkich hodowlanych zwierzat w tym psow, przejdzie sie panstwo po gospodarstwach i zboaczcie jak katolicki lud goralski traktuje psy, a turysci dlaczego maja byc inni...kto mialby tych wspolczesnych Ubermenschow nauczyc, ze zwierzeta cierpia,w koncu konie to nie ludzie-taki jest sposob myslenia przecietnego polskiego szownisty gatunkowego.
 • 2016-08-30 02:23 | z daleka

  Re:Wyciek danych z bazy PESEL podważa zaufanie do państwa. A koszty będziemy ponosić wszyscy

  Panstwo nadalo nam nr PESEL bez pytania nas o zgode bo dla tego panstwa jestesmy niewolnikami, ciemna masa, ktora nie ma potrzeby pytania o zdanie,kazdy to zyl w normalnie uporzadkowanym kraju,doskonale zdaje sobie sprawe, ze to panstwo bierze na siebie odpowiedzialnosc rozwiazania tego problemu i powiadomienia obywateli o mogacych ich czekac zagrozeniach. wszelkie sugestie zebysmy my sami biegali, dopytywali sie,rejstrowali sie gdzies tam jest dowodem, ze zyjemy w epoce feudalnej, ludzie moga sie z tego smiac, ale mentalnie tak jestesmy traktowani, jako ciemna masa.
 • 2016-08-30 09:15 | z daleka

  Re:Potrzeba komisji ds. reprywatyzacji z bezstronnym szefem. Mam pewnego kandydata

  Generalnie chaos, ktory istnial i nadal istnieje z tzw. prawem reprywatyzacji sluzyl jedynie do tego by robic ciemne interesy, ktore robiono od czasow transformacji w 89 do teraz. Zasada jest taka: im mniej przejrzyste prawo tym wieksze mozliwosci do robienia przekretow, tylko tyle i az tyle, z jednym wyjatkiem Kosciol katolicki zyskal budynki i wlasnosc ziemska nawet sprzed rozbiorow! I kazdy rozgarniety wie, ze nawiekszym beneficjentem tej calej „transformacji 89” roku, czy tez „rewolucji Solidarnosci” jak to sie szumnie nazywa, nie jest ani spoleczenstwo polskie ani byli komunisci ale Kosciol Katolicki, ktory stal sie prawdziwa potega polityczna w tym kraju.
 • 2016-09-01 07:43 | z daleka

  Re:Jan Śpiewak, aktywista miejski: Ani PiS, ani PO nie zrobiły nic w sprawie reprywatyzacji

  No dobra a co SLD zrobilo w tej sprawie, czy ktokolwiek cos w tej sprawie zrobil, juz to wczesniej pisalem wiec powtorze: chaos, ktory istnial i nadal istnieje z tzw. prawem reprywatyzacji sluzyl jedynie do tego by robic ciemne interesy, ktore robiono od czasow transformacji w 89 do teraz. Zasada jest taka: im mniej przejrzyste prawo tym wieksze mozliwosci do robienia przekretow, tylko tyle i az tyle, z jednym wyjatkiem Kosciol katolicki zyskal budynki i wlasnosc ziemska nawet sprzed rozbiorow! I kazdy rozgarniety wie, ze nawiekszym beneficjentem tej calej „transformacji 89” roku, czy tez „rewolucji Solidarnosci” jak to sie szumnie nazywa, nie jest ani spoleczenstwo polskie ani byli komunisci ale Kosciol Katolicki, ktory stal sie prawdziwa potega polityczna w tym kraju.
 • 2016-09-07 12:05 | z daleka

  Re:Macierewicz postawił na Patrioty. Jednak jest jedno ale...

  Kiedys jeszcze za rzadow PO, ale juz po tym jak Donlad Tusk zrobil politycznego fikolka i zadal w antyruski rog bojowy, dzielnie wspierajac walczaca Ukraine z rosyjskim najezdzca, amerykanski minister obrony wizytujac Polske pala takie zdanie: "Boicie sie, Kupcie nasze rakiety, od razu poczujecie sie bezpieczniej"! W tym zdaniu zawarl cala kwintesencje amerykanskiego biznesu i nedzy polskiej polityki wschodniej, ktora budowana jest od lat na jankeskich, bardzo drogich ale nie najnowoczesniejszych bojowych gadzetach oraz programowej antyrosyjskiej fobii, ktora wyznaje prawieze caly post-solidarnosciowy polityczny establishment bez wzgledu na podzialy partyjne.Nedza tej polityki polega na tym, ze powtarza ona utarty schemat Rosji jako najwiekszego zagrozenia Polski,oraz ma poczucie misji Na wschodzie, role speca od spraw wschodnich, ktora odgrywa posrod zachodnich partnerow w UE. Ta nieokielznana chce do odrywania waznej roli i poczucie misji na Wschodzie oraz nieustanne proby organizowania starej przestrzeni post-sowieckiej powoduja, ze zamiast bycia autentycznym pomostem miedzy Wschodem z Zachodem i odgrywania roli mediatora (np. w konflikcie ukrainsko-rosyjskim) jestesmy postrzegani na Wschodzie jako tani jankeski harcownik co dla wielu polskich politykow jest wrecz powodem do dumy. Ten brak politycznej wizji Polski na wschodzie stoi w wielkim kontrascie do tego co umial zrobic Orban, ktory mimo nie mniej skomplikowanych historycznych zaszlosci rosyjsko-wegierskich, potrafil przelamac polityczne schematy i znormalizowal swoja polityke wschodnia dzieki czemu czerpie podwoja korzysc z rejacji z Rosja oraz z czlonkostwa w UE i nie musi "robic przyslowiowo pod siebie" ze strachu ze Moskwa lada dzien najedzie jego kraj.tego zamiast patriotow czy jak im tam, nalezy przede wszystkim zyczyc polskiej klasie politycznej
 • 2016-09-23 01:56 | z daleka

  Re:List otwarty: Brak dyskusji nad projektem legalizującym aborcję jest przejawem tchórzostwa

  Podobno aboracja ma zwiazek z piatym przykazaniem by nie zabijac a jednoczesnie tenze Kosciol nie ma nic przeciw zabijaniu na wojnie i potrafi swiecic czolgi, rosomaki, samoloty i wszelki sprzet sluzacy do zabijania ludzi o zwierzetach nie wspominajac bo w zabijaniu zwierzat uczestnicza sami ksieza-mysliwi dla ktorych frajda jest strzelac do bezbronnych zwierzat w ramach "odpoczynku" po swej jakze zapracowanej pracy duszpasterskiej. Jest tez inny aspekt, o ktorym w calym tym problemie prawieze nie wspomina a mianowicie dogmatyka katolicka, ktora twierdzi, ze dzieci nienarodzone jako nie majace szans na chrzest skazane sa na pieklo i wieczne potepienie a narodzeni zawsze maja taka szanse wiec tak naprawde nie o zabijanie tu chodzi ale o to by prawo swieckie wymoglo na kobietach to z czym nie potrafi sobie poradzic katolicka dogmatyka stad zarowno solidaruchy jak i post-komuchy z sld handlowaly prawami kobiet z Kosciolem tak jak handluje sie zywym towarem na targu niewolnikow a zainteresowanym kobietom, ktore cos chcialy z tym zrobic, zawsze opryskliwie odpowiadano "Spadajcie, teraz nie czas na takie bajery, sa wazniejsze sprawy w kraju do zalatwienia". Ta spycho-technike od lat z powodzeniem uprawiala wszelka wladza zarowno ta, ktora mienila sie lewicowa jak i ta ktora wywodzi sie z Solidarnosci. Podobno Prawda wyzwala moj s.p. ojciec uslyszal kiedys taka "Prawde" z ust znajomego ksiedza z ktorym popili. na pytanie no wiec jak to jest z ta aborcja ow duszpastrzez bez zenday oswiadczyl: "Sluchaj to proste, ochrzcic a potem zabic, nie bedzie problemu"! Odpowiedz byla tak piorunujaca ze moj staruszek natychmiast wytrzezwial natomiast ksiadz jak gdyby nic dalej sobie nalewal.
 • 2016-09-24 01:45 | z daleka

  Re:Konie potrafią używać symboli, żeby zakomunikować swoje potrzeby. Co „powiedziały” naukowcom?

  Konie sa bardzo wdzieczne, niewdzieczni sa ludzie, ktorzy za ich ciezka prace funduja im bilet do rzeni albo maja pomysly by transportowac je na statakach na drugi koniec swiata, (cos co przypomina transport ludzi do obozow zaglady podczas ostatniej wojny) by tam je mordowac, ludzie w przeciwienstwie do koni posiadaja nieograniczona zadze posiadania i robienia pieniedzy na krzywdzie i nieszczesciu innych mniej agresywnych stworzen.
 • 2016-09-27 09:40 | z daleka

  Re:Marta Kaczyńska przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji. Tak jak jej stryj

  Panstwo w tej kewstii nie ma tu nic do rzeczy, tu chodzi o Kosciol katolicki, ktorego dogmatyka nie moze sobie poradzic z probleme dzieci nienarodzonych czyli nie ochrzczonych, narodzeni bowiem zawsze maja ta sznse, nie chodzi tu tez o 5 przykazanie "nie zabijaj" bo Kosciol przeciw zabijani nic nie ma, Kosciol swieci, czolgi, samoloty, bron sluzaca do zabijania i nie zbrania swym wyznawca sluzby wojskowej, sami ksieza, a jest ich spora grupka to ksieza-mysliwi, ktorzy po swej ciezkiej pracy duszpasterskiej strzelaja do zwierzat by sie zrelaksowac. Poniewaz koscol w tym kraju ma wladze i wplywy absolutne chcialby by swiecki kodeks prawny realizowal zalozenia jego religijnej dogmatyki i sila wymogl jej przestrzeganie. I wlasnie od tego sa prawicowi harcownicy kosciola, ktorzy ta sprawe nakrecaja a Kosciol nie musi nic robic, ba, moze w swym katolickim "milosierdzu" apelowac by pan nie wsadzac za kratki jak juz nastapi calkowity zakaz aborcji.
 • 2016-10-18 01:11 | z daleka

  Re:„Wołyń” zakazany na Ukrainie. To bardzo zła wiadomość

  Ruscy jak Rosjan okresla Lud Bozy, ci ktorzy zamordowali naszych oficerow w Katyniu, ktorych smierc, podobnie jak i zestrzelonego Prezydenta iV RP pod Smolnskiem mamy pomscic jak czesto mozna to przeczytac na transparentach puscili film "Katyn" na swoim oficjalnym kanale TV, natomiast nasi bracia i sojusznicy z ktorymi bedziemy budowac super-smiglowiec wojenny dali nam poteznego kopa w d...dajac do zrozumienia, ze przyjaznic to owszem mozemy sie, ale "nie prawilnych" filmow nie beda im Lachy puszczac pod nosem- ot i cala filozofia.
 • 2016-10-19 04:21 | z daleka

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Nieprawdopodobny tekst Slowa o amerykanskiej odpowiedzialnosci za ten kryzys, slowa o machinacja amerykanskiej polityki by wypchac ruskich z Syrii no i slowa o amerykanskich zbrodniach na tym terenie, wspieranie wszelkiej masci terrorystow, ktorzy tradycyjnie pokazuja po jakims czasie srodkowy palec swoim mocodawca i dzialaja na wlasna reke. Upadek dziennikarstwa w "Polityce" jest porazajacy!
 • 2016-10-23 02:07 | z daleka

  Re:Kontrakty za obecność. Ile Polska „zapłaci” USA?

  Bezpieczenstwo nie ma ceny, ale czy zbuduje sie je kupujac jedynie drogie amerykanskie wojskowe gadzety? Czy tez prowadzac wlasciwa polityke zgraniczna? Wszelkie symulacje konfliktu z Rosja pokazaly, ze nawet w najbardziej optymistycznym wariancie gdy do gry wchodzi USA i NATO i przyslowiowo "leje Ruskich" ten "zwycieski" konflikt i tak konczymy z kompletnie zdewastowanym krajem i co najmniej o polowe mniejsza liczba ludnosci.Pytanie, ktore samo sie narzuca brzmi: czy to ma byc celem polskiej polityki zagranicznej? Nedza polskiej polityki zagranicznej polega wlasnie na powtarzaniu utartych schematow, braku wizji i proby rozbicia tego co zawsze bylo zmora polskiej polityki.Obecny wariant zakladajacy, ze Rosja jest naszym odwiecznym wrogiem z ktora nie warto normalizowac relacji, natomiast warto popierac wszystko co jest antyrosyjskie i co oslabia Rosje jest tego doskonalym przykladem? Marzenia, ze Ruscy odplyna, przyjada do nas na kolanach albo zostana pokonane przez Chiny swiadczy jedynie o tym mamy do czynie nie z zawodowymi politykami ale pacjentami zakladu pschiatrycznego, ktorzy lecza swa antyruska fobie kupiujac coraz drozszy sprzet amerykanski.Jankesi doskonale to wyczuwaja czego przykladem byly slowa bylego minstra obrony USA, ktory wrecz oswiadczyl: "Boicie sie, kupcie nasze rakiety od razu poczujecie sie bezpieczniej!" gdyby polscy politycy nie mieli kompleksow, (czego przykladem jest Orban, ktory ich nie ma i z korzyscia dla swojego kraju znormalizowal relacje z Rosja) ale pewna wizje to rozmowy miedzy Rosja a Ukraina odbywalyby sie w Warszawie a nie w Minsku i nikt nie musialby sprowadzac tu jankeskiego wojska w nadzei, ze ktorys z nich trafiony przypadkowa ruska kula spowoduje, ze Stany Zjednoczone zaryzykuja konflikt na pelna skale z Rosja.
 • 2016-10-26 08:55 | z daleka

  Re:Ktoś oderwał głowę czarnemu łabędziowi w zoo. Co trzeba mieć w głowie, żeby tak postępować?

  Droga Pani ksieza, a jest ich tez spora grupka w naszym kraju to duszpasterze-mysliwi, ktorzy po swej jakze zapracowanej duszpasterskiej pracy znajduja ukojenie w lesie gdzie z bronia w reku odbieraja zycie zwierzetom, co sprawia im autentyczna frajde, natomiast wladze Kosciola katolickiego nie widza nic zdroznego w takicm "hobby" ale nie ma sie czemu dziwic, przeciez najwyzszsi hierarchowie tejze organizacji jak kardynal Glodz zajmuja sie hodowla danieli i to w celach "rytualnych" jak kiedys doniesiono.Ponadto w naszym kraju jest olbrzymie przyzwolenie i "zrozumienie" okrucienstwa jakie mozna zadawac zwierzetom, niedawno gdy trzonkiem od lopaty w Wehjherowie zabijano przez kilka godzin psa, ktorego chciano sie pozbyc, linia obrony tychze oprawcow uzyla argumentu ze tak postepowano ze zwierzetami w sredniowieczu! co swiadczy najlepiej o poziomie umyslowym Ludu Bozego w tym kraju.
 • 2016-10-26 09:08 | z daleka

  Re:Nowak szefem ukraińskiej agencji drogowej. A jak wyglądała jego kariera w Polsce?

  Ukraina kolekcjonuje zbankrutowanych politykow wystarczy przypomniec Misze z Gruzji, ktory tez zostal obywatelem Ukraina, a na ktorego wciaz czeka prokurator i wiezienie w w rodzinnej Gruzji za ciemne sprawy, ktorych sie dopuscil gdy rzadzil o paranoicznej wojnie z Rosja, ktora rozpetal nie wspominajac. Slawek N.,w ktorym jego mama upartywala przyszlego Prezydenta Polski, a o ktorym ukrainski minister Omelan stwierdzil ze "jest nie tylko nieprzeciętnym politykiem, ale i doświadczonym urzędnikiem, który doskonale rozumie, że powinniśmy dojść do wzorców europejskich i jestem przekonany, że to mu się uda", powinien byc spokojny o swoje polskie obywatelstwo, Ukrainskie prawo bowiem zostalo stworzone dla zwyklej czerni a nie dla bossow i oligarchow, ktorzy rzadza tym krajem.
 • 2016-10-27 11:16 | z daleka

  Re:Kościół kończy z firmowaniem kompromisu aborcyjnego. PiS ma problem

  Tadeusz Kościuszko, w swoim liście do księcia Adama Czartoryskiego, w 1814 roku napisall: Widzieliśmy rządy despotyczne, posługujące się religią, sądząc że będzie to najsilniejszym oparciem dla władzy, wówczas wyposażono w jak największe bogactwa kapłanów kosztem nędzy ludzkiej, przyznawano im oburzające przywileje, sadzając ich nawet obok tronu, słowem, tak dalece nie poskąpiono klerowi przywilejów, dóbr i bogactw, że z tego powodu połowa narodu cierpi i jęczy w biedzie, podczas gdy on wcale nie pracując, opływa we wszystko”. (…) kapłani zawsze będą korzystali z ciemnoty ludu, z jego przesądów i będą posługiwali się religią (bądźcie tego pewni) jak maską, pod którą kryje się hipokryzja i zbrodniczość ich poczynań” czy jest teraz innaczej?
 • 2016-11-10 15:11 | z daleka

  Re:Ameryka z nowym prezydentem sobie poradzi, ale Polska niekoniecznie

  Drogi Panie nie tylko Pan sie pomylil, pomylily sie prawie cale mass-media w USA i w Polsce tez, ktore cala para pracowaly na chwale Hilary Clinton, nie zauwazajac tego co tak naprawde dzialo sie w Ameryce co wiecej redaktorzy z kolumn obok nadal sie mysla, wmawiajac nam, ze te wybory zalatwil Trumpowi Wladimir Putin-car imperium zla,z ktorym trzeba walczyc nawet rozancami co od lat jest ideologia calego post-solidarnisciowego establishmentu, owo nieprofesjonalne podejscie nazywa sie brakiem realizmu politycznego. Nie pomylil sie natomiast Victor Orban, ktory potrafil znormalizowac nielatwe przeciez relacje wegiersko-rosyjskie i obecnie w przeciwienstwie do calej rzeszy " geniuszy z nad Wisly" nie musi sie martwic zielonym swiatlem oraz innymi fikolkami nowego Prezydenta USA, ktory przeciez z Rosja o Europe, szczegolniue ta wschodnia nie bedzie sie potykal.
 • 2016-11-16 04:23 | z daleka

  Re:Stosunki Polska-Rosja: obalamy 7 mitów

  Dobrej klasy politycy emocje, historyczne uprzedzenia i fobie wkladaja do zamrazalnika i kieruja sie tzw. real politik, mentalnie cale to post-solidarnosciowe srodowisko nie jest do tego zdolne, zabory, powstanie warszawskie, katyn, zestrzelenie prezydenta 4 rp i inne narodowe bajery cpaja jak opetani i dlatego poza polityka rewanzu w stosunku do Ruskich nie sa w stanie nic zaproponowac, stad nie ma zadnej "polityki wschodniej" ale juz niedlugo nowo wybrany prezydent USA, dla ktorego glownym przeciwnikiem sa Chiny Ludowe i ich hegemonia w Azji bedzie potrzebowal do wspolpracy Rosje i wowczas tak jak zawsze brak takiej polityki przykro sie dla naszego kraju skonczy. Idol pisiorowm Premier Wegier, ktorych relacje byly nie mniej skomplikowane niz polskie pod tym wzgledem jest graczem pierwszej ligii poniewaz potrafil za wczasu znromalizowac relacje z Rosja z czego czerpal, czepie i bedzie czepal jedynie korzysci.
 • 2016-11-16 04:29 | z daleka

  Re:Stosunki Polska-Rosja: obalamy 7 mitów

  Dobrej klasy politycy emocje, historyczne uprzedzenia i fobie wkladaja do zamrazalnika i kieruja sie tzw. real politik, mentalnie cale to post-solidarnosciowe srodowisko nie jest do tego zdolne, zabory, powstanie warszawskie, katyn, zestrzelenie prezydenta 4 rp i inne narodowe bajery cpaja jak opetani i dlatego poza polityka rewanzu w stosunku do Ruskich nie sa w stanie nic zaproponowac, stad nie ma zadnej "polityki wschodniej" ale juz niedlugo nowo wybrany prezydent USA, dla ktorego glownym przeciwnikiem sa Chiny Ludowe i ich hegemonia w Azji bedzie potrzebowal do wspolpracy Rosje i wowczas tak jak zawsze brak takiej polityki przykro sie dla naszego kraju skonczy. Idol pisiorowm Premier Wegier, ktorych relacje byly nie mniej skomplikowane niz polskie pod tym wzgledem jest graczem pierwszej ligii poniewaz potrafil za wczasu znromalizowac relacje z Rosja z czego czerpal, czepie i bedzie czepal jedynie korzysci.
 • 2016-11-17 13:36 | z daleka

  Re:Stosunki Polska-Rosja: obalamy 7 mitów

  Problem jest szerszy bo dotyczy okresy rozpadu ZSRR kiedy Zachod krzyczal Hurra jest tylko One super-power USA i jest to kraj, ktory jest namaszczony palcem boskim, wszystko co robi i czyni jest etyczne, wlasciwe i dobre dla ludzkosci. Wszyscy liczyli na to ze Ruscy sie sami rozpadna, zapadna pod ziemie albo znikna z powierzchni ziemi, sam Gorbaczow miał potem pretensje, że mialo byc inaczeja , ze amerykanie go oszukali bo liczyl, ze zachodnia rodzina przyjmie Rosję, wschód do siebie. Nie przyjęła. Pozniej byly dwie kadencje Jelcyna. ten czlowiek byl jak plastelina, można było robić z nim wszystko. Rosja sama chciała, eksperymentowała na zachodnią modłę ekonomiczną. Nic z tego nie wyszło. Sam wczesny Putin, pytał: a może by do NATO? Uslyszal twarde nyet. Okazalo sie jednak, ze ten nieznany nikomu byly plukownik KGB okazal sie twardym graczem czego Zachod a szczegolnie USA nie zauwazyly, postanowil bez Zachodu odbudowac Rosje i obcnie mamy na nowo podobny podzial kontynentu, Rosja okrzepla, wielka smuta sie skonczyla a pytanie ktore samo sie nasuwa brzmi: komu zalezalo na ponownym podziale kontynentu?
 • 2016-11-21 08:14 | z daleka

  Re:Stosunki Polska-Rosja: obalamy 7 mitów

  Prorokow, poczawszy od Adolfa Hitlera a skonczywszy na Davidzie Millibandzie, ktorzy wieszcza albo wieszczyli rychly upadek Rosji jest i bylo bez liku, co kto uwaza nie jest istotne,istotne jest to co jest - a jest Rosja mocarstwem nie tylko atomowym ale i krajem zasobnym we wszystkie surowce i mimo nalozonych na nia sankcji daje sobie rade, a owe snakcje juz niedlugo zostano odwolane bo Donald Trump zostal nowym Prezydentem USA i polityka kolizji z Rosja zostanie odwolana, Rosja bedzie potrzebna nowemu prezydentowi USA do nowego rozdania politycznego. W slad za tym pojda inne kraje Europy i tylko polscy politycy nie wiedzac co robic zostana sami jak dzieci we mgle.
 • 2016-12-24 02:59 | z daleka

  Re:Przełomowy wyrok SN w sprawie niehumanitarnego traktowania karpi

  Hilary Mic od 47 wprowadzal karpia no stol wszystkich obywateli w PRL-u i to stalo sie tradycja- tradycja kuriozalna bo w Dzien Narodzenia Jezusa Chrystusa , ktory mial przyniesc zbawienie Ludzkosci zabraklo i nadal brakuje chociaz krzyty wspolczucia dla cierpienia zwierzat i dotyczy to nie tylko polskiego katolicyzmu ale wiekszosci tradycji religijnych w imie szumnych ideii morduje sie setki tysiecy zwierzat, ryb, koz, krow by nieczuly na nic Lud Bozy mogl napchac swoje brzuchy - swiadczy to jedynie o niziutkim etycznie poziomie tzw. ludzkosci, ktora nie pojmuje ze podstawowa zasada jest to by traktowac innych taj jak sami chcielibysmy byc traktowani- zwierzeta, ryby i inne stworzenia naleza wlasnie do tej kategorii.
 • 2016-12-25 05:40 | z daleka

  Re:Przełomowy wyrok SN w sprawie niehumanitarnego traktowania karpi

  No coz, sa ludzie, ktorzy kochaja zwierzeta i sa ludzie, ktorym nalezy wspolczuc.
 • 2016-12-29 14:47 | z daleka

  Re:Nadleśnictwo wnioskuje o odstrzał 10 żubrów. Czy naprawdę musimy strzelać do tych zwierząt?

  A dlaczego jest tylko opcja strzelania? dlaczego nadlesnictwo nie oglosi, ze mozna nie tylko je zabic ale mozna je wykupic?
 • 2016-12-31 00:04 | z daleka

  Re:USA wydalają 35 rosyjskich delegatów za ingerencję w wybory

  Trump skomentowal posuniecie Putina w nastepujacy sposob: "Great move on delay (by V. Putin) - I always knew he was very smart!" Z cala pewnoscia inteligencji Prezydentowi Rosji nie mozna odmowic bez wzgledu na to jak histeryczne komentarze bedzie pisal obok red. Szostkiewicz, posuniecie Obamy jako odchodzacego Prezydenta bylo nie tylko niedojrzale, i emocjalonalne, to byl niewypal i potwierdzenie ze tak naprawde zarowno Obama jak Clinton stawiali na polityke kolizji z Rosja co dla naszego kraju mialaoby jak najgorsze konsekwencje.Putin wykazal sie jak narazie nie daleko wieksza inteligenca ale potwierdzil fakt ze jest doskonalym graczem politycznym czego nie mozna powiedziec o Obamie.
 • 2017-01-07 14:54 | z daleka

  Re:Raport amerykańskiego wywiadu: czego dowiedzieliśmy się o wpływie Rosji na wybory w USA

  slaby to kraj gdzie paru ruskich hakerow potrafi wygrac amerykanskie wybory dla swego kandydata
 • 2017-01-23 14:51 | z daleka

  Re:Kim są i czego chcą liderzy populistów w Europie?

  Wiele z tych partii po prostu wyczulo nastroje spoleczne - stad ich sukces oraz co jest najwiekszym paradoksem postulowalo socjalne rozwiazania o ktorych kompletnie zapomniala tzw. lewica a czym liberalowie w ogole sobie glowy nie zawracali. W Polsce pod szyldem lewicy z SLD skryli sie wszelkiego rodzaje post-komunisci i karierowicze, ktorzy zamiast sprawami socjalnymi zajmowali sie dotowaniem Kosciola katolickiego, dierzawieniem terytorium RP kolesiom z CIA oraz umacnianiem obecnosci amerykanskiej w Iraku slac tam polskie wojsko oplacane z forsy podatnikow, finalem zas byla Madzia Ogorek jako kandydat na Prezydenta RP dlatego ta partia wypadla z politycznego obiegu.
 • 2017-02-01 00:55 | z daleka

  Re:Trump sugeruje zniesienie sankcji na Rosję. W zamian za co?

  A wiec jak mozna bylo przewidziec Glowny Mecenas Sprawy Ukrainskiej czyli RP zostala na lodzie- realpolitik zawsze byl slaba strone tego narodu o politykach nie wspominajac, ktorzy jak zawsze po nowym rozdaniu zostana jak dzieci we mgle.
 • 2017-02-01 12:37 | z daleka

  Re:Ludzkie organy w ciele świni. Kontrowersyjne zastosowanie metody CRISPr

  nauka nie jest znienawidzona, godne potepienia jest natomiast podejscie szownistow gatunkowych w bialych kitlach tzw. naukowcow, ktorzy za nic maja bol, cierpienie i smierc setek tysiecy zwierzat w imie egoistycznych fix-ideii, znane to jest od dawna: rasisci lamia zasade rownosci nadajac wieksze znaczenie wlasnej rasie. Seksisci faworyzujac przedstawicieli wlasnej plci a szownisci gatunkowi przyznaja pierszenstwo wlasnego gatunku przed interesami istot innych gatunkow i sa z tego dumni. Schemat zawsze jest ten sam.
 • 2017-02-03 14:19 | z daleka

  Re:Hungary First

  Orban jest pragmatykiem,mowi po angielsku, jest premierem, i jest czlonkiem UE, i uprawia to co okresla sie mianem realpolitik wlasnie dlatego za wczasu znormalizowal nielatwe przeciez relacje wegiersko-rosyjskie co przynioslo mu tylko korzysci, nasz kraj wybral natomiast role mecenasa sprawy ukrainskiej i role antyrosyjskiego harcownika i teraz kiedy nastapilo nowe rozdanie polityczne przez nowego prezydenta usa polscy politycy sa jak dzieci we mgle - nie jest to pierwszy raz realpolitik zawsze byla slaba strona polskiej polityki zagranicznej o mlodyc dyszacych zadza odwetu na Ruskich za Katyn, Smolensk, powstanie warszawskie, rozbiory itd nie wspominajac.
 • 2017-02-21 07:11 | z daleka

  Re:Dlaczego „Wiadomości” zignorowały informację o Srebrnym Niedźwiedziu dla „Pokotu”?

  No Gmyz chyba nie do konca jest "w kursie" bowiem sam Prezes miesiac temu stwierdzil, ze zarówno w PO jak i w PIS jest szereg osób - do których jak mówił - on sam należy, które chciałyby chronić w Polsce zwierzęta. - W naszym kraju dzieją się rzeczy barbarzyńskie, a niektórzy z zewnątrz traktują Polskę, jako kraj, gdzie wszystko można, chociaż w ich krajach tego nie można. Trzeba z tym skończyć - podkreślił. Przyznał, że jest za ustawą, która w sprawie traktowania zwierząt ma być przygotowana. Zwrócił uwagę, że jest ona "bardzo twarda i bardzo ostra", ale powinna być uchwalona ponadpartyjnie. - Tu trzeba być zdecydowanym i w imię zwykłego humanitaryzmu, a także w imię obrony godności naszego kraju, który nie może być śmietnikiem dla Europy - powiedział Kaczyński. A wiec harcownik-gmyz nie do konca jak widac orientuje sie jakie poglady ma szef PIS-u. Zyjemy w kraju rzadzonych przez ludzi, dla ktorych prawa zwierzat i przyroda jako taka stoja na ostatnim miejscu, wystarczy wymienic Wojciecha Olejniczka z SLD, bylego ministra rolnictwa, ktory przeciez zlamal Konstytucje RP i zezwolil ustawa by na zywca podzynano gardla krowom i innym zwierzetom dla dobra dwoch niewielkich wspolnot zydowskiej i muzulmanskiej w Polsce.Oczywiscie kolesie z przemyslu miesnego zacierali rece! W podobnym tonie wypowiadal sie tez obecny szef Rady Europejskiej, nasz dawny Premier, Tusk, ktory popieral ow ohydny proceder tlumaczac to faktem zwiekszenia miejsc pracy w naszym kraju! Szownizm gatunkowy jest czymns ponadpartyjnym i chociaz obecni pomagierzy na wysokich stolakach rzadowych ,sa za tym by ciac, strzelac, i pluja na wszelkich ekologow, wegetarian i pogan to nie nalezy miec zludzen, ze ludzie przyszlej wladzy beda chronic zwierzeta i przyrode.
 • 2017-02-23 06:30 | z daleka

  Re:Odkryto obcy układ słoneczny! Jest bardzo podobny do naszego

  Niestety, na obecnym poziomie etycznym, technologicznym i mentalnym ludzkosci odkrycie to nie ma zupelnie znaczenia
 • 2017-03-04 07:45 | z daleka

  Re:Zdjęcie wiewiórki poruszyło internautów. Najwyraźniej wszyscy dali się nabrać

  Ktos sie dal nabrac! To absurd. To zdjecie oddaje rzeczywistosc, rzeczywistosc pogardy wobec natury, zwierzat jaka ma ta wladza i wladza w ogole, przypomnijmy byly min. rolnictwa z sld wojciech olejniczak tak sie przejal, ze 2 niewielkie religijne spolecznosci muzulmanow i zydow nie moga spozywac miesa z uboju rytualnego i pewnie wymra z glodu, ze okolnikiem zlamal konstytucje rp i zezwolil by na zywca podzynano gardla zwierzetom w rzezniach! malo kto to widzial, bo rzeznie sa pilnie strzezone i wszystko odbywa sie za zamknietymi drzwiami by nie psuc humoru wspolczesnym ubermenschom ale kolesie z branzy miesnej byli uszczesliwieni zacierali lapki i mig sprawili sobie zelazne klatki dla krow, podobnie jest z wycinka drzew pomyslu pisu, ilu kolesi skorzysta i zrobi kokosy na tym ze masowo wycina sie drzewa, to jeszcze wyjdzie bo nic nigdy nie da sie ukryc ale najgorsze jest to, ze to spolecznstwo w swej masie zamroczone koscielna ideologia pogardy wobec Natury, wobec drzew, zwierzat i nie potrafi przeciwstawic sie spustoszeniom jakie ona dokonuje. Zdjecie wiec choc symboliczne jest jak najbardziej aktualne!
 • 2017-03-10 00:33 | z daleka

  Rzeczpospolita myśliwska w natarciu na rezerwaty. Teraz na celowniku Las Warmiński

  to nie minister to barbarzynca, ktory znajduje zadowolenie w zabijaniu, podstawa do tego jest filozofia obecnie rzadzacego w naszym kraju kosciola katolickiego, ktora zatrula to spoleczenstwo pogarda wobec Natury, wobec zwierzat i drzew, ten minister jest nia na wskros przesiakniety i reprezentuje interesy nie srodowiska ale developerow, producentow medli i mysliwych
 • 2017-03-10 00:33 | z daleka

  barbarzynca

  to nie minister to barbarzynca, ktory znajduje zadowolenie w zabijaniu, podstawa do tego jest filozofia obecnie rzadzacego w naszym kraju kosciola katolickiego, ktora zatrula to spoleczenstwo pogarda wobec Natury, wobec zwierzat i drzew, ten minister jest nia na wskros przesiakniety i reprezentuje interesy nie srodowiska ale developerow, producentow medli i mysliwych
 • 2017-03-11 00:09 | z daleka

  Re:Minister Szyszko wziął udział w polowaniu na bażanty. A raczej w egzekucji

  to nie jest li tylko przyjemnosc, ten pan, ktory mieni sie ministrem srodowiska a reprezentuje interesy deweloperow, przemyslu meblarskiego oraz mysliwych, bral udzial w imprezie sponsorowanej i ten fakt nalezaloby wyjasnic. a poniewaz jest to barbarzynca, to ta barbarzynska impreza polegala wlasnie by wypuscic z klatet ptaki wprost pod lufy dubeltowki pana ministra srodowiska, (pomagajcy w tej imprezie zgodnie przynali ze z tzw. polowaniem nie mialo to nic wspolnego) ma w tym nic dziwnego oficjalna ideologia tej wladzy i ideologia kosciola katolickiego to pogarda wobec Natury, wobec zwierzat, ktore istnieja tylko by sluzyc czlowiekowi, wobec drzew oraz wobec srodowiska. Wszyscy majacy odmienne zdanie sa przede wszystkim poganami, lewakami i terrorystami ekologicznymi niegodnymi Pana naszego jezusa Chrystusa - jak mawia sie w zargonie koscielnym, wiekszosc naszego spoleczenstwa zostala zatruta ta filozofia i stad tez tak wielkie przyzwolenie w tym kraju na okrucienstwo wobec zwierzat, wystarczy pojezdzic po wsiach.
 • 2017-03-11 07:11 | z daleka

  Re:Dlaczego premier Orbán zawiódł prezesa Kaczyńskiego?

  Victor Orban jest pragmatykiem i uprawia to co okresla sie mianem realpolitik stad juz dawno znormalizowal trudne i powiklane przeciez relacje rosyjsko-wegierskie do czego mentalnie post-solidarnosciowy establishment nie jest zdolny w naszym kraju, dlatego Orban nie musi trzasc sie ze strachu ze ktos napadnie Wegry ze Wschodu i kupowac drogich amerykanskich gadzetow wojennych by czyc sie bezpiecznie,nie gra tez roli amerykanskiego harcownika, ktory walczy o Wielka i Wolna Ukraine, natomiast zalatwia to co lezy w interesie Wegier, stad dobre relacje z Rosja przyniosly mu i przynosza same korzysci, wiecej, moze byc lacznikiem w normalizacji tych relacji z UE, rzecz, ktora polscy politycy nastawieni na konfrontacje z Ruskimi nie zawracaja sobie w ogole glowy.Orban mowi tez po angielsku i potrafi bezposrednio dogadywac sie z szefami rzadow innych panstw no i jest oficjalnie premierem swego kraju. Orban poparl Tuska bo takie byly realia polityczne i lezalo to w interesie Wegier i UE co wyjasnil swoim polskim przyjaciolom. Czy to oznacza ze Orban oszukal Kaczynskiego? Absolutnie nie, Orban bedzie popieral Kaczynskiego tam gdzie bedzie to zgodne z interesem Wegier, na tym wlasnie polega wyzszosc Victora Orbana nad Jaroslawem Kaczynskim i jego kolegami z PIS.
 • 2017-03-20 13:16 | z daleka

  Re:Demografia: tajna broń muzułmanów? Niedługo będzie ich więcej niż chrześcijan

  Sprawa nie dotyczy jedynie Europy ale rowniez i Azji.Thailandia, Sri lanka czy Birma, o czym specjalnie (moze poza Birma) nie pisze sie w europejskiej prasie jest czesta arena na ktorej dochodzi do zwarc z islamem ma swe przyczyny nie tylko w agresywnej whabickiej propagandzie sponsorowanej przez Arabie Saudyjska, ktora skutecznie sklocila spolecznosc buddyjska i muzulmanska nawet w himalajskim Ladhaku, ale tez w muzulmanskim podejsciu do mieszanych malzenstw, ktorych islam nie toleruje i zmusza zarowno kobiety jak i mezczyzn do porzucenia buddyzmu i przechodzenia na Islam, nie trzeba dodawac, ze dzieci urodzone z takich zwiazkow malzenskich musza byc muzulmanami na tym wlasnie polega "sukces" stale rosnacej populacji muzulmanow w tych krajach, stad tez apele jak to okresla prasa zachodnia tzw. buddyjskich nacjonalistow w tych krajach by nie zawierac zwiazkow malzenskich z muzulmanami, szczegolnie przez kobiety.Ocieplenie wizerunku islamu lezy w rekach samych muzulmanow bo kazdy kto jest obzanjomiony z historia Azji wie ze w krajach azjatyckich, które zostały podbite przez muzulmanow, buddyzm na ogół zanikł. Afganistan,jest tego najlepszym dowodem - po buddyzmie zostaly tam jedynie wspaniale posagi Buddy, ktore pozniej wysadzili talibowie.
 • 2017-03-24 08:35 | z daleka

  Re:PO bardziej sprzyja kobietom i osobom LGBT niż PiS? Nie do końca

  Problem jest z PO jest podobny jak z SLD i skonczy sie jak z SLD. Nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie przeciez dawal jeszcze jednej szansy tej bandzie zlodziei, ktora zalatwiala swe szemrane interesy u Sowy.Caly dramat polskiej sceny politycznej i juz nie tylko polskiej to konflikt Tusk-Kaczynski, PIS i PO skutecznie zabetonowaly polska scene polityczna, zdominowaly ja i dopoki Lud Bozy sie nie obudzi i nie wyrzuci za burte te dwie miernoty polityczne jakikmi sa Tusk i Kaczynski oraz ich partie dopoty bedzie panowal marazm i nie dobrego z tego nie bedzie. Bedzie to jedynie nieustajaca rozgrywka dwoch kolesi w ktorej role zolnierzy bedzie pelnilo spoleczenstwo stajace raz po jednej a raz po drugiej stronie. Ile lat ma to jeszcze trwac?
 • 2017-03-25 07:06 | z daleka

  Re:5 mitów, które upadły po zamachu w Londynie

  najwiekszym mitem, a moze mitomania jest nieustannie, nagminne ocieplanie wizerunku islamu, ktorego nie da sie ocieplic,ocieplenie wizerunku islamu lezy w rekach samych muzulmanow, a redaktorzy "Polityki" chocby sie dwoili i troili nie tu nie pomoga.
 • 2017-03-27 16:14 | z daleka

  Re:Andrzej Duda przegrałby wybory prezydenckie z Donaldem Tuskiem

  Ludu Bozy glosuj wiec na Meza Opatrznosciowego Donalda Tuska, ktory juz 8 lat rzadzil tym krajem jako premier a nastepnie dorzucic jeszcze 6 lat kadencji Prezydenckiej albo kto wie moze i 12 jak rozmarzeni poslowie PO snia w kuluarach sejmowych! i pomyslcie, ze np. PIS utrzymalby sie przy wladzy! ale mielibysmy ucieche!- nieszczescie, marazm i przeklenstwo tego kraju polega wlasnie na tym ze konflikt Tusk-Kaczynski zabetonowal polska scene polityczna, konserwowanie tego ukladu to najgorszy scenariusz dla naszego kraju. Ile lat mamy w tym uczstniczyc?. Dopiero gdy tych 2 miernych politykow oraz ich formacje polityczne, znikna ze sceny politycznej ten kraj ma szanse na nowe otwarcie ale do tego potrzeba nowych ludzi z wizja rozwoju tego kraju.
 • 2017-04-09 15:25 | z daleka

  Re:Platforma musi jeszcze popracować nad sformułowaniem czytelnego przesłania

  Ojoj te wszystkie plany, ktore snuja wierni PO sa zbawane wraz z tym ze Tusk wroci i zostanie Prezydentem. Problem polega wlasnie na tym, na braku prespektyw, wizji i marazmie polskiej sceny politycznej albo PIS albo PO, albo PO albo PIS, ile lat ma trwac ta zabawa? Ile lat Polska ma sie zamykac w niekonczcej sie przepychance politycznej Tuska i Kaczynskiego, ktorzy sa jak naczynia polaczone i doskonale funkcjonuja z w tym klinczu. Lud Bozy w swej naiwnosci bierze udzial w rozgrywkach tych 2 panow, ktorzy niczym specjalnym sie nie zapisali dla tego kraju, co wiecej programy tych partii baqrdzo czesto w swym konserwatyzmie byly podobne do siebie. Dopiero gdy PIS i PO zmyja sie z polskiej sceny politycznej ten kraj ma jakas szanse.
 • 2017-04-12 08:44 | z daleka

  O dialektycznym rozumieniu (pro)europejskości

  Kuriozalne sa te podkreslenia chrzescijanskich korzeni UE przez wszelkiej masci politrukow z PISu jak Szczerski i innych prawakow, a co z kultura Grecji i Rzymu? Przeciez kultura europejska to nie tylko chrzescijanstwo ale tez dziedzictwo antycznej kultury Grecji i Rzymu, jej mysli i filozofi, z czego tez czerpalo calymi garsciami wlasnie chrzescijanstwo. Zdumiewajace jest to systematycznie zacierane przez pisowskich fundamentalistow korzeni tych kultur na ktorych oparta jest cala kultura Europy.
 • 2017-04-12 08:44 | z daleka

  O dialektycznym rozumieniu (pro)europejskości

  Kuriozalne sa te podkreslenia chrzescijanskich korzeni UE przez wszelkiej masci politrukow z PISu jak Szczerski i innych prawakow, a co z kultura Grecji i Rzymu? Przeciez kultura europejska to nie tylko chrzescijanstwo ale tez dziedzictwo antycznej kultury Grecji i Rzymu, jej mysli i filozofi, z czego tez czerpalo calymi garsciami wlasnie chrzescijanstwo. Zdumiewajace jest to systematycznie zacierane przez pisowskich fundamentalistow korzeni tych kultur na ktorych oparta jest cala kultura Europy.
 • 2017-04-16 11:37 | z daleka

  Re:Zakaz jedzenia mięsa psów i kotów na Tajwanie. Czy zmiana prawa coś da?

  No nie calkiem, z psami mamy przyszlosc, oprocz handlowania na Podkarpaciu psim smalcem, gdzie zabija sie psy w brutalny i ohydny sposob, polski obywatel wietnamskiego pochodzenia kilkakrotnie juz oglaszal zamiar otworzenia restauracji z psim miesem-byly juz artykuly na ten temat w prasie, oprocza bestialskiego zabijania zwierzat futerkowych na tzw. farmach, ktore przeciez do zywego przypominaja obozy koncentracyjne dla zwierzat , wysylania koni na rzez do Wloch w koszmarnych warunkach a takze zupelnie nieprawdopodobnym pomysle by statkami transportowac konie do japonskich rzezni, na co moja znajoma Japonka zapytala mnie czy nie zartuje jak jej o tym opowiedzialem, nasz kraj ustami obecnego szefa UE Tuska mial sie stac "producentem" halal gdzie na zywca zwierzetom miano podzynac gardla dla muzulmanow i zydow, Tusk glosujac za tym w Sejmie twierdzil ze dzieki temu zwiekszy sie liczba miejsc pracy w naszym kraju, do czego nie zapominajmy przyczynil sie inny "progresywny" polityk lewicy z SLD W. Olejniczak, ktory ministerialnym okolnikiem zlamaml Konstytucje RP i wrowadzil uboj rytualny - za dziekowali mu kolesie z przemyslu miesnego, ktorzy za wczasu sporzadzali zelazne klatki dla krow-ale generalnie, mimo ze do fanow PIS-u nie naleze zgodze sie Polska nie moze stac sie sciekiem dla najbardziej ohydnych praktyk stosowanych wobec zwierzat jak to ujal prezes Kaczynski. Krecenie szmalu na cierpieniu zwierzat tzn. hodowanie zwierzat by je pozniej zabic jest jednym z najbardziej intratnych interesow stad temat ten zawsze wywoluje takie opory, niechec czy agresje wobec tych ktorzy przeciw temu protestuja.Dobrze ze Taiwan zrobil wazny choc niewielki krok w tej sprawie.
 • 2017-04-18 12:23 | z daleka

  Re:Louis Vuitton na cenzurowanym. Czy wreszcie zrezygnuje z używania skór strusi i krokodyli?

  Potezne i renomowane firmy nie interesuja sie losem swojego "materialu" jakim sa krokodyle, strusie czy inne odczuwajace istoty, interesuje je natomiast jakosc czyli autentyczna a nie sztuczna skora czy autentyczne a nie sztuczne futro stad mimo ze mozna produkowac tanio sztuczna skore, sztuczne futra te autentyczne czesto na zywca zdarte z cial zwierzat sa w cenie.Kraje gospodarczo rozwijajace sie gdzie pojecie praw zwierzat to termin nieznanay albo nie specjalnie wazny staja sie sciekiem dla takich praktyk -nasz kraj gdzie jest mnostwo ferm zwierzat futerkowych jest jednym z takich przykladow, dotyczy to rowniez sprzedawaniu koni na rzez czy tez uboju rytualnego. Tylko zdecydowany protest, opor moze tu cos zdzialac, prosze nie miec zadnych zludzen czerpanie korzysci finansowych z zabijania zwierzat jest jednymz najbardziej intratnych przedwziec finansowych, tutaj etyka, moralnosc czy tzw empatia nie graja zadnej roli.
 • 2017-04-20 02:52 | z daleka

  Re:Chcesz wykreować w Polsce bohatera? Wsadź go za kraty. To przypadek Tuska

  "Moja mama po 42 latach pracy w szpitalu dostała 1600 złotych odprawy, a prezes kontrolowanej przez państwo spółki po 17 dniach miał dostać 700 tys. Wtedy powiedziałem dość tego. Napatrzyłem się na ludzi władzy, którzy myślą, że wszystko im wolno, których pazerność nie zna granic. Ale dziś mówię z całą powagą: koniec z ich przywilejami. Weźmiemy za to odpowiedzialność.", powiedział Donald Tusk w 2005 roku. I wzial, 8 lat doskonalego pr-u i skok na lepsza posade w UE bo polityczny zmysl podpowiadal, ze doszlo sie do sciany i nastepne wybory sa nie do wygrania,u Sowy mozna sie bylo zorientowac jak kolesie z Po urzadzali tu nam zielona wyspe z ktorej mlodzi wiali do UK bo koniec z koncem nie mogli zwiazac, o Europejskiej Karcie Praw Podstawowych, ktorej ten "europejski" polityk nie podpisal nie wspominajac, kraj po przegranych wyborach jak moznabylo przewidywac zostal oddany w rece barbarzyncow. Obecnie Lud Bozy bedac na autentycznym haju jak zobaczyl Tuska wysiadajacego z pociagu i przy cichej aprobacie samego bohatera przebakuje by wybrac go na przyszlego Prezydenta RP - inteligentynych ludzi poznaje sie po tym ze ucza sie na bledach, barany boze, ktorych w tym kraju nie brakuje same pchaja sie by nieustannie okladac sie kijami w imieniu Tuska i kaczynskiego.Malo kto rozumie ze Tusk i Kaczynski to jak naczynia polaczone, doskonale sie uzupelniaja, doskonale betonuja i nieustannie dostarczaja igrzysk, po chleb natomiast wyjezdza sie zza granice.
 • 2017-04-26 13:13 | z daleka

  Re:Macierewicz reaktywacja? Minister szykuje kontrofensywę po wpadkach z Misiewiczem i Berczyńskim

  Prywatna armia A.M. powstaje na naszych oczach, moze sie to zle skonczyc dal kraju.
 • 2017-04-26 16:16 | z daleka

  Re:Po co jest opozycja?

  PO jest skompromitowana partia, rzadzila 8 lat pod przewodnictwem Tuska, ktory jako doskonaly pr-owiec wiedzac, ze doszedl do sciany po prostu zwial na lepsza posade i dlatego nie ma sznas jako przyszlosciowa partia dla Polski, Nowoczesna i jej szef brylujacy z kochanka na Maderze podczas gdy inni protestowali jeszcze dlugo bedzie leczyl wizerunkowe rany, to ugrupowanie tez jest skazane na porazke, wszyscy oni wszyscy podlaczeni do KOD-u Kijowskiego, ktory ma problemy z alimentami,fakturami i w ogole z forsa i ktoremu teraz pisza autobiografie "Buntownik"!, ktora by ominac komornikow zamierza wydac w Anglii to zadne moralny autorytet a raczej autentyczna parodia i kabaret. Polska scena polityczna i ten kraj ma szanse jedynie wtedy kiedy PO i PIS zniknal ze sceny politycznej bo wbrew pozorom te 2 partie sa jak naczynia polaczone, blokuja, betonuja i swoim istnieniem wprowadzaja marazm i brak jakichkolwiek nowych mozliwosci, rzadza wymiennie i na tym wlasnie polega caly problem. W jednym z sondazy wysoko uplasowala sie nieznana jeszcze opozycyjna partia, na ktora wielu byloby gotowych glosowac o cos takiego chodzi ale z nowymi twarzami.
 • 2017-06-06 13:19 | z daleka

  Re:Poruszający wideoraport z polskiej rzeźni

  W naszym kraju istnieje olbrzymie przyzwolenie na okrucienstwo wobec zwierzat, dlatego wlasnie inspekcja weterynaryjna olewala sprawa, podobnie jak tzw. weterynarze wiejscy czesto nie znaja pojecia dobrego traktowania zwierzat. To przejaw tzw. szowinizmy gatunkowego, ktory w Polsce ma jeszcze dodatkowe umocnienie w ideologii kosciola katolickiego, ktory weganizm czy wegetarianizm traktuje prawie jak odstepstwo od wiary chrzescijanskiej a walke o prawa zwierzat traktuje jako aberracje albo jako przejaw niechrzescijanskiej, sekciarskiej ideologii, do tego dochodzi lobby przemyslu miesnego, ktore kreci nieprawdopodobne pieniadze z zabijania zwierzat sa to daleko wieksze zyski niz ze sprzedazy ropy naftowej, to lobby jest ponad partyjne a politycki reprezentujacy interesy tego lobby bynajmniej nie zasiadaja na prawicy czego przykladem byl Wojciech Olejniczak z SLD, ktory jako min. rolnictwa zezwolil (nieprawnie czym pogwalcicl Konstytucje naszego kraju)na uboj rytualny czyli na zadawanie zwierzetaom dodatkowego cierpienia, albo Premier Tusk glosujacy za ubojem rytualnym, ktory tlumaczyl ze jego decyzja byla powodowana zwiekszeniem miejsc pracy w naszym kraju! prosze sie wiec nie dziwic ze zwykli pracownicy inspekcji weterynaryjne maja cierpeinia zwierzat w glebokim powazaniu.