Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(1)
Komentarze użytkownika: bond-jamesbond
  • 2015-11-23 10:36 | bond-jamesbond

    Re:Prezydent sięgnął po władzę, która do niego nie należy

    To nie jest prawda co napisałeś,że Prezydent nie musi się stosować do ustawy jaką jest k.p.k. To, że konstytucję stosuje się bezpośrednio nie oznacza jeszcze, że nie trzeba przestrzegać postanowień zawartych w ustawach. Ustawy doprecyzowują zakres i tryb wykonywania uprawnień w niej opisany, bez tego rzeczywiście Prezydent nie byłby w żaden sposób ograniczony w tym zakresie i miał zupełną swobodę. Do stosowania się do ustaw przez przedstawicieli wszystkich organów państwa zobowiązuje art. 7 konstytucji -nikt nie może stać ponad ustawami. Te przepisy k.p.k dotyczą trybu ułaskawień dokonywanych przez głowę państwa.Żaden inny organ nie ma uprawnień do dokonywania ułaskawień oprócz prezydenta.Tak więc, idąc Twoim tropem rozumowania należałoby uznać,że przepisy k.p. k są sprzeczne z konstytucją, a nikt do tej pory ich nie kwestionował. Potwierdza to Orzeczenie Sądu Najwyższego w tej sprawie, które jednoznacznie stwierdza, że ułaskawić można tylko osoby prawomocnie skazane. Sam prezydent Duda zresztą kilka lat temu sam przyznał,że ułaskawienie może dotyczyć tylko osoby skazanej prawomocnym wyrokiem sądu.