Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(26)
Komentarze użytkownika: Tomek1972
  • 2016-02-29 21:41 | Tomek1972

Co jaKowalski?

Moje wlasne doswiadczenia podpowiadaja mi,ze jest calkiem odwrotnie.Etyka pracy stoi duzo wyzej u pracodawcow zachodnich.W duzych Polskich firmach panuje bizantyjska biurokracja(Poczta Polska),lub podejscie ,,panszczyzniane``do pracownika,typu,jak sie nie podoba,jakies obiekcje,no to ,,spiepszaj dziadu``.Przez 3 lata w Anglii nic takiego nie zaobserwowalem.W Szwajcarii jest jeszcze inaczej.Licz dalej.-moze sie okazac,ze jest to tylko zludzenie,tak jak tzw. srednia zarobkow.
  • 2016-03-02 09:40 | Tomek1972

Wszystko to prawda snakeinweb

W kraju demokracji bezposredniej inaczej to wyglada.Dyskusje w tutejszych telewizorniach i komentarze sa tez bardziej wywarzone.Monogamia katolicka nie istnieje gdzies od XV wieku,wiec i polowan na czarownice tutaj nie ma. Osobiscie wybralem emigracje.Do Polandu nie mam po co wracac.Szkoda zdrowia.Na szczescie Ziemia jest okragla i za jednym horyzontem sa nastepne.To prawda :Polska zawladnela polityczna i religijna mafia i po kilkudziesieciu latach spokoju wracamy czasow quasi-panszczyznianych.Pozdrawiam
  • 2016-03-07 20:55 | Tomek1972

Re:Oto nowa senator PiS. Kim jest Anna Anders?

Ja bym jeszcze zaprosil dzeci Arcybiskupow.A tak naprawde to jaki kraj reprezentuje osoba z 3 paszportami?
  • 2016-03-07 20:57 | Tomek1972

Re:Oto nowa senator PiS. Kim jest Anna Anders?

Z drugiej strony-Prezydent -syn profesorstwa UJ,takze z nim zwiazany.Cora gen.Andersa,nie mieszkajaca w Polandzie-jakos to pasuje...-do PIS-u
  • 2017-01-18 03:37 | Tomek1972

Re:Poradnik pozytywnego myślenia premier Szydło kontra rzeczywistość???

Jesienià 2015 trafilem z Pragi busem do Wiednia,glupie 100 metröw od dwöch obiektöw sportowych (sposröd wielu innych)przeznaczonych jako schronienie dla uchodzcöw.Postanowilem pomöc i po godzinie dostalem zöltà kamizelké.Praca moja polegala na sprzàtaniu,doradztwie,praniu brudnych ciuchöw w dosc dobrze zaopatrzonych 2 miejscach.Na jednym obiekcie,ktöry wczesniej byl kortami do tenisa ziemnego i ping-ponga byly rodziny ,kobiety i dzieci,drugi ,tzw.Ferry Jessica Stadion,to obiekt zdaje sié do pilki récznej.200 metröw od Dunaju.Ludzie dowozeni codziennie 1,lub 3ma autobusami spod granicy wégierskiej.Zméczeni,ale zwykle juz spokojni.Trzeba przygotowac posilki.Bar czynny prawie calà dobé.2-3 razy dziennie przyjezdzaly wojskowe ciézaröwki z bulkami,wojsowym gulaszem i wodà pitnà w malych i duzych butelkach.Smialem sié z chlopcöw w beretacg,z takim samym orzelkiem jak nasz,ze Szwejkowe,CK-wojsko.Ale chlopcy bardzo porzàdni-nie mogé slowa zlego powiedziec.Najgorzej zal dzieci.Placzà po nocach.Mlodzi muzulmanie z bliskiego i dalekiego wschodu(Afganistan,Tadzykistan)trzymajà sié zwykle razem narodowosciowo,ale to jest normalne.W Anglii wielu ludzi zyje w ghettach,nie mieszajàc sié z innymi i to jest ich wybör.Tak wolà.Czujà sié bezpieczni.Starsi wiedzà juz ze stracili wszystko.Pokazujà na telefonach ruiny domöw w Syrii.Zresztà nie tylko tam.Ktos z Iraku pokazuje mi poharatanà nogé ,ktos z pölnocnej Afryki przesdtrzelone cialo,ktos inny,dawniej policjant chyba z Syrii-nsgrsanà na necie masowà egzekucjé.Dokladnie jak w Katyniu-tylko to nie piwnice,a wysoki brzeg morza,przepiékny i cudny widok,jakas platforma i stojàcy na niej zakapturzony typ z gunem w lapie.Co kilka sekund dostaje w lapska mlodego chlopca-strzal w potylicé i zepchniécie ciala do morza.Tego sié nie da zapomniec.Nie da sié zapomniec wizyt polityköw przy fleszach kamer ,nie da sié zapomnioec ofiarnosci zwyklych mieszkancöw Wiednia.Nie wstyd mi ze jestem drugim sortem.Plujé na ten tzw.Polski rzàd.Juz mi za niego nie wstyd.Po prostu myslé za siebie.Mozna przyjàc dwie,lub nawet trzy postawy w obliczu ludzkiego cierpienia:postarac sié jakos pomöc,Nie robic nic,i udawac ze sié cos robi,czyli zwyczajnie krétaczyc.Od tego czasu dajé sobie w Alpach jakos radé.Polakiem chyba czujé sié coraz mniej.Jest to miejsce mojego urodzenia.Bylem i jestem i pewnie zostané do konca zycia antyfaszystà przeciwnym wszelkiej tyranii.Malej,czy duzej.Pozdrawiam Wszystkich uczestniköw blogu.
  • 2017-01-26 23:16 | Tomek1972

Re:Owsiak ostro do Kurskiego: Olał Pan miliony Polaków

Wièc wedlug Ciebie osoby udzielajàce sié spolecznie sà skompromitowane egoizmem ,zachlannoscià i klamstwem?A co Ty uczyniles aby komus pomöc?Co dla Ciebie _Andrzej znaczy slowo :altruizm?Latwiej krytykowac niz ruszyc dupsko,gdy widzi sié zwyczajne cierpienie.Tak jest najprosciej..
  • 2017-01-26 23:16 | Tomek1972

Re:Owsiak ostro do Kurskiego: Olał Pan miliony Polaków

Wièc wedlug Ciebie osoby udzielajàce sié spolecznie sà skompromitowane egoizmem ,zachlannoscià i klamstwem?A co Ty uczyniles aby komus pomöc?Co dla Ciebie _Andrzej znaczy slowo :altruizm?Latwiej krytykowac niz ruszyc dupsko,gdy widzi sié zwyczajne cierpienie.Tak jest najprosciej..
  • 2017-01-30 03:06 | Tomek1972

Re:Szef BOR odwołany. Oficjalnie z powodów zdrowotnych

Podpiszé sié pod tym obiema rékami i nogami.dziobem juz nie-bo mi gardlo wyschlo ;-) Pozdrawiam Obserwer.Keep Going ;-)
  • 2017-01-30 04:50 | Tomek1972

Re:Marsze kobiet na całym świecie: w jakiej sprawie się jednoczą?

Jacek-chyba NH5(OH)2 do mözgu Tobie wylalo.Zobaczymy juz wkrözce,niektörzy bystrzy juzt widzà gdzie mogà doprowadzic te Prawe i Sprawiedliwe rzàdy.Jeszcze zatésknisz za spokojem i ladem postzimnowojennego swiata.Zobaczysz to sam -matolku ;-/
  • 2017-01-30 20:47 | Tomek1972

Jak się zmienił stosunek Polaków do imigrantów?

Chociarz nie jestem syryjczykiem mnie tez takie postawy ,ksenofobia ,rasizm i podsycanie tego przez hierarchié koscielnà i rzàd obecny mierzi.doswiadczylem kilku lat na obczyznie w UK.Czésciowo moja rodzina tam sié wyniosla i rozmnozyla.I tam wsröd rodaköw wielu te postawy ksenofobiczne wynosi niestety z kraju.Wydaje mi sié ze edukacja,propaganda ,wykrztalcenie i zwyczajna ludzka pokora i zyczliwosc wobec osöb innych to glöwne czynniki wplywajàce na jakosc relacji miédzykulturowych.Osiadlem wiéc w kraju neutrealnym i cieszé sié z tego ze w Tureckimrodzinnym sklepie kupilem dzisiaj jablka,a powyzej otworzyl swojà kancelarié ubezpieczeniowà potomek uchodzcöw z Kosowa.Takze pomagalem dwa lata temu uchodzcom na jesieni w jednym z osrodköw tymczasowych w Wiedniu.Niezapomniane przezycie i momentalnie poczulem afront do tych wszystkich balwanöw w rzàdztie RP.Mam podobne zdanie na temat panstw ktöre nas przyjmowaly wczesniej i przyjély po akcesie do EU.Pozdrawiam i skladam wyrazy Uszanowania.
  • 2017-01-30 20:47 | Tomek1972

Brawo Poanie Bassam!

Chociarz nie jestem syryjczykiem mnie tez takie postawy ,ksenofobia ,rasizm i podsycanie tego przez hierarchié koscielnà i rzàd obecny mierzi.doswiadczylem kilku lat na obczyznie w UK.Czésciowo moja rodzina tam sié wyniosla i rozmnozyla.I tam wsröd rodaköw wielu te postawy ksenofobiczne wynosi niestety z kraju.Wydaje mi sié ze edukacja,propaganda ,wykrztalcenie i zwyczajna ludzka pokora i zyczliwosc wobec osöb innych to glöwne czynniki wplywajàce na jakosc relacji miédzykulturowych.Osiadlem wiéc w kraju neutrealnym i cieszé sié z tego ze w Tureckimrodzinnym sklepie kupilem dzisiaj jablka,a powyzej otworzyl swojà kancelarié ubezpieczeniowà potomek uchodzcöw z Kosowa.Takze pomagalem dwa lata temu uchodzcom na jesieni w jednym z osrodköw tymczasowych w Wiedniu.Niezapomniane przezycie i momentalnie poczulem afront do tych wszystkich balwanöw w rzàdztie RP.Mam podobne zdanie na temat panstw ktöre nas przyjmowaly wczesniej i przyjély po akcesie do EU.Pozdrawiam i skladam wyrazy Uszanowania.
  • 2017-02-04 21:54 | Tomek1972

Re:Duda o konwencji antyprzemocowej: „Nie stosować”. Niech prezydent wyjaśni to kobietom potrzebującym pomocy

lidkg-bojà sié panowie w sutannach i TKM-y ,ze ktos z zewnàtrz bédzie patrzyl im na réce i egzekwowal przepisy.Pruzepisy moze i juz sà obecne,ale ,,who cares?``.W innych sprawach obecny rzàd chce kontrolowac razem z panami w sutannach wszystko i wszystkich p,,po swojemu``.Podobnie dzieje sié na niemal calej ,,scianie wschodniej``U.E.Prym wiodà kraje katolickie.Brrrr-moze sié zakonczyc jak e Hiszpanii Frankistowskiej,albo duzo gorzej....
  • 2017-02-04 21:59 | Tomek1972

Re:Duda o konwencji antyprzemocowej: „Nie stosować”. Niech prezydent wyjaśni to kobietom potrzebującym pomocy

Olsztynski,czy nowy model rodziny typu ksiàdz,kochanka w poblizu i dwöjka ich nieslubnych dzieci jest to model agresywny i nowoczesny-czy nie??Co z parami homoseksualnymi w sutannach na calym katolickim swiecie-czy to tez jest wymysl ostatnich lat??Cos nie dobrze z pamiécià historycznà panie Olsztynski....
  • 2017-02-04 22:04 | Tomek1972

Re:Jak minister zamawia Patrioty. Nowe ustalenia

Drogi Panie-co wladza z ludzi robi....Wystarczy przyjrzec sié zdjéciom sprzed i po....-tragedia :-/
  • 2017-02-04 22:49 | Tomek1972

Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

A nawet jak majà jakäs przeszlosc w Isis leniu102-to co z tego?Czy powojenne Niemcy braly pod uwagé przeszlosc mlodych obywateli ,np.w Hitlerjugend?Jest sporo programöw pomocowych dla dzieci i mlodziezy zmuszonych do walki w oddzialach rozmaitych militarnych formacji w Afryce,lub Ameryce Pd.Pomagalem tej zbieraninie uchodzcöw w osrodku Wiedenskim.A co Ty zrobiles Leniu na 102 aby im ulzyc? W kazdej Polskiej rodzinie jest ktos kto wylàdowal w Jakis sposöb na zachodzie.Jest nas tutaj miliony.Myslisz,ze nikt nam tu nie pomagal?Tym zlobom w Polsce u koryta tez-srodki z Unii cieknà prosto do ich portfeli.A co sié przeleje to skapnà moze takim Lenion 102 jak Ty.-Wstyd..
  • 2017-02-10 23:59 | Tomek1972

No no-fiu fiu.

W poröwnaniu z nowà 20-to Franköwkà (CHF)-,banknot wyglàda bardzo tandetnie.Podobnie jak rzàd ktöry go postanowil wyemitowac..
  • 2017-02-12 20:00 | Tomek1972

Re:Krystyna Sienkiewicz: Jestem siłaczką

OK-teraz masz spoköj z udarem i bölem-mozesz wystépowac na Tamtym Swiecie Dzielna Kobieto ;-)
  • 2017-02-13 19:06 | Tomek1972

Re:Polska szachistka założyła hidżab. No i się zaczęło...

Jakos nikt wczesniej nie zwracal uwagi na chusty zakladane na glowy przez Polki bédàce z wizytà u watykanskich Papöw ;-)
  • 2017-02-13 23:49 | Tomek1972

Re:Premier zabiera głos w „Wiadomościach”

Tak Jest !
  • 2017-02-16 21:08 | Tomek1972

Re:Mateusz Morawiecki dla Deutsche Welle. Kto się nabierze na to, co powiedział?

Rodzà sié dzieci.Z czystym umyslem.Glupoty wtlacza sié im do glöwek.I niewlasciwe zachowania.Kto formuje umysly dzieci w Polsce ??
  • 2017-02-16 21:14 | Tomek1972

Re:PiS może wydać za Tuskiem Europejski Nakaz Aresztowania. Przeciek z rozmowy Kaczyńskiego z Merkel

A ile ma sam Kaczynski i jego wierchuszka brudöw pod pazurami??Kto ma sàdzic w Polsce Tuska? Zmanipulowany sèdzia przez ministra ,ktöremu w wannie 10 lat temu laptop utonàl?Lajdaki z brudem pod wypilowanymi paznokciami wzaz z kumplami ,co pod sutannami kryjà smröd i machlojki.Takie oto Panstwo Prawa.
  • 2017-03-06 13:55 | Tomek1972

Re:Piekło w irlandzkim Kościele. Masowy grób na terenie prowadzonym przez zakonnice

Rakoczy-to jest wiécej niz pewne ze zajmowal sié interesami jedynego slusznego kosciola i tych ktörzy go popierali.Wspöldzialal z panami typu Ronny Reagan-co wiele möwi o obliczu tego kosciola jako takim.
  • 2017-03-18 17:05 | Tomek1972

Re:Merkel u Trumpa. Usłyszeliślmy monologi zamiast dialogu

No jak mozna byc jednoczesnie uprzejmym wobec takiego pajaca i kontrolowac ,,mowé ciala`` ??
  • 2017-03-18 17:48 | Tomek1972

Re:Kultura na weekend: „Spirit” i bajka o Depeche Mode

No i co ? bajka o upadlych idealach rewolucji röznych masci czy bajka o Kapturkach.Lubimy wierzyc bajkom i klamstwom sàczonym przez wladcöw.Rozczarowanie staje sié wpisane w nasz byt.Niebytem niewielu sié interesuje.A moze warto?Czytam wiéc po raz trzeci ,,Bardo-tybetanskà ksiégé zywych i umarlych``.Po wersji polskiej i angielskiej przyszla pora na niemieckà-moze bardziej wiarygodnà,bo napisanà przez rodaka ludzi decydujàcych o milionach smierci.Zum Wohl!!
  • 2017-03-18 18:14 | Tomek1972

Re:Pomocnik aptekarza znów potrząsa rządem Suwerena

to jest cyrk i przedstawienia przeznaczone dla specyficznego typu odbiorcy.zaczadzonago katolicko-narodowym kadzidlem.Niezyczadzony ma prawo wietrzyc mistyfikacjé....
  • 2018-01-30 19:18 | Tomek1972

Re:Passent o kryzysie w stosunkach polsko-izraelskich: Nie można ustawą zakazać wspomnień

Ech.Prawie nic sie nie zmienilo od prawie 10 miesiecy jak mnie tutaj nie ma.Morawiecki odbil sie tutaj na SRF 1 pare nocy temu na falach tutejszej szwajcarskiej jedynki uslyszalem tylko jedni jego zdanie,za to znaczace,,Polacy macie byc silni``Albo szykuja jakas hece na przyszlosc,albo po prostu odwoluja sie do elementarnej sily.No i nic dziwnego ze Noblistow Polskich nie bedzie...Przedtem gadka o zwiekrzeniu religijnej indoktrynacji w szkolach a teraz to...Juz mi nie jest wstyd.To jest moj ostatni Czerwony Paszport z orzelkiem.Mam jeszcze 5 lat na zmiane.Chhyba wole zostac Kanadyjczykiem,bo Szwajcarem nigdy nie bede w 100%.Za duza domieszka dzikiejnkrwi wschodniej.....Gratuluje Gazecie ze przetrwala trudne czasy.I trwa dalej.A do Pana Passenta wlasnie nucilem sobie dzisiaj przy pracy jakies szlagiery Panskiej bylej Mslzonki .Pozdrowionka ;-)