Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyszukano

(2)
Komentarze użytkownika: Anheli
  • 2018-02-24 17:49 | Anheli

    Re:Schetyna na czele rankingu nieufności. Czemu zawdzięcza „sukces”?

    Grzegorz Schetyna nie jest głównym problemem Platformy Obywatelskiej, o ile w ogóle nim jest. Łatwo go obecnie kojarzyć z dołującymi sondażami preferencji wyborczych, co oczywiście przekłada się na wizerunek lidera opozycji. Został jednak poparty w wewnętrznych wyborach, więc obecnie osłabianie jego pozycji na oczach tryumfującej partii rządzącej jest bezsensowne. Wydaje się, że większym problemem PO jest nie przerobiona żałoba po porażce z 2015. Wciąż smutek na twarzach, niedowierzanie w zaistniałe fakty i zdumienie wyczynami PiS-u. Trzeba wreszcie uświadomić sobie popełnione błędy- rozmontowanie OFE, brak wyczucia w polityce społecznej, osamotnienie prezydenta Komorowskiego podczas walki o reelekcję, a następnie wyciągnąć wnioski. Już najwyższy czas na budowanie nowego wizerunku, jak najszerszą konsolidację opozycji, oraz przedstawienie pozytywnego programu. Masowy wyborca pragnie nowej , lepszej oferty. Nie da się go przekonać jedynie krytyką PiS-u, którego najwyraźniej uważa za swojego dobrodzieja.
  • 2018-07-22 17:12 | Anheli

    Re:Kto chce rzucić kamieniem w sędziego Iwulskiego, niech sobie coś przypomni

    Pamiętam taką ciekawą opowieść ze Starego Testamentu, w której dla dziesięciu sprawiedliwych, Bóg gotów był ocalić Sodomę i Gomorę. Puenta naszej polskiej historii o Sadzie Najwyższym jest taka, że dla jednego sędziego Iwulskiego PiS zaorze cały Sąd. Nawet gdyby uznać, że sędzia Iwulski był aktywnym i gorliwym funkcjonariuszem komunistycznego reżimu, to czy nie można tej sprawy załatwić wprost? Czy na podstawie tych ustaleń nie można go po prostu pozbawić godności sędziego SN? Jeżeli był tak samo gorliwy jak prokurator Piotrowicz, lub bardziej, to należy go powołać na stanowisko przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości, a jeżeli był mniej zaangażowany, to uczynić go zastępcą towarzysza Piotrowicza. Żart oczywiście! Czy ustawodawca ujawnił, dlaczego wiek 65 lat bezpowrotnie dyskwalifikuje sędziego ze składu Sądu Najwyższego? Czy chodzi o zwyrodnienie stawów kolanowych, czy też może o niedostatki intelektu? Nie boimy się zatem zmian otępiennych u 69-latków Jarosława Kaczyńskiego i Ryszarda Terleckiego, którzy dzierżą stery państwa w swych starczych dłoniach? A taki sędzia Johann, świeżo upieczony wiceprzewodniczący KRS, który dobiega 80-tki, to już chyba musi być kompletnym matołem. Czy to nie budzi niepokoju parlamentarnej większości? Jasno widać niekonsekwencje PiS-u i jego prawdziwe intencje. Sąd Najwyższy należy podporządkować, obsadzić swoimi funkcjonariuszami i unieszkodliwić przed wyborami. Dekomunizacja i wola suwerena złaknionego sprawiedliwości są tylko zasłonami dymnymi dla zamachu na praworządność, demokrację i wolność. Jest to dalszy ciąg glajchszaltowania państwa.