Janina Paradowska
Galerie

Jaka to książka, jaki to film? – 15 klasyków w języku emoji

29 września 2014
Polityka
Tysiące lat po tym, jak zrezygnowaliśmy z piktogramów i hieroglifów, ludzkość wydaje się je odkrywać na nowo – tym razem w sieci. Piszemy o tym w artykule „Rozmowa obrazkowa”.

Czy rysunki i zdjęcia rzeczywiście mogą zastąpić słowa? Na próbę przygotowaliśmy quiz, w którym słynne książki i filmy ukryliśmy pod symbolami pochodzącymi z alfabetu emoji – barwnych potomków poczciwych emotikonek.

Na początek jeden z hitów kinowych ostatnich lat streszczony w kilku znakach. Prawidłową odpowiedź znajdą Państwo pod slajdem na następnej stronie.
Na poprzedniej stronie: „Życie Pi”. Czyli książka Yanna Martela i film Anga Lee.Polityka Na poprzedniej stronie: „Życie Pi”. Czyli książka Yanna Martela i film Anga Lee.
Za biżuterią z poprzedniego slajdu kryje się oczywiście „Władca pierścieni” J.R.R. Tolkiena.Polityka Za biżuterią z poprzedniego slajdu kryje się oczywiście „Władca pierścieni” J.R.R. Tolkiena.
Zagadka z poprzedniej strony: „Stary człowiek i morze” Ernesta Hemingwaya.Polityka Zagadka z poprzedniej strony: „Stary człowiek i morze” Ernesta Hemingwaya.
Na wcześniejszym slajdzie słynna „Psychoza” Alfreda Hitchcocka z 1960 r.Polityka Na wcześniejszym slajdzie słynna „Psychoza” Alfreda Hitchcocka z 1960 r.
Jeśli poprzedni slajd nasunął Państwu na myśl „Psy” Władysława Pasikowskiego lub ich kontynuację, czyli „Psy 2”, każdą z tych odpowiedzi uznajemy.Polityka Jeśli poprzedni slajd nasunął Państwu na myśl „Psy” Władysława Pasikowskiego lub ich kontynuację, czyli „Psy 2”, każdą z tych odpowiedzi uznajemy.
Biceps? Anioł? Alkohol? Na stronie poprzedniej chodziło oczywiście o powieść Jerzego Pilcha i film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego: „Pod mocnym aniołem”.Polityka Biceps? Anioł? Alkohol? Na stronie poprzedniej chodziło oczywiście o powieść Jerzego Pilcha i film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego: „Pod mocnym aniołem”.
Klatkę wcześniej pytaliśmy o „Planetę małp” z 1968 r. Z kolei obrazek powyżej proszę potraktować ogólnie...Polityka Klatkę wcześniej pytaliśmy o „Planetę małp” z 1968 r. Z kolei obrazek powyżej proszę potraktować ogólnie...
Przed chwilą pytaliśmy o pełnometrażowy debiut Romana Polańskiego: „Nóż w wodzie” z 1962 r.Polityka Przed chwilą pytaliśmy o pełnometrażowy debiut Romana Polańskiego: „Nóż w wodzie” z 1962 r.
Zamiast pigułek na wcześniejszym slajdzie mogliśmy dać jednego z dwóch królików dostępnych w alfabecie emoji. Chodziło oczywiście o pierwszego „Matriksa” braci Wachowskich z 1999 r.Polityka Zamiast pigułek na wcześniejszym slajdzie mogliśmy dać jednego z dwóch królików dostępnych w alfabecie emoji. Chodziło oczywiście o pierwszego „Matriksa” braci Wachowskich z 1999 r.
Pod nieobecność ogrów i osłów w języku emoji na poprzedniej stronie postawiliśmy na inną słynną kreskówkę. „Kung Fu Panda” z 2008 roku. A to kolejna zagadka filmowa...Polityka Pod nieobecność ogrów i osłów w języku emoji na poprzedniej stronie postawiliśmy na inną słynną kreskówkę. „Kung Fu Panda” z 2008 roku. A to kolejna zagadka filmowa...
Kto oglądał słynny film Davida Finchera z 2008 roku, ten zapewne bez problemu odgadł, że w młodniejących twarzach chodzi o „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”.Polityka Kto oglądał słynny film Davida Finchera z 2008 roku, ten zapewne bez problemu odgadł, że w młodniejących twarzach chodzi o „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”.
Na poprzedniej stronie coś trudniejszego: „Diabeł ubiera się u Prady”, czyli powieść z 2003 i film z 2006 roku. A tymczasem znów zabrakło nam pewnego symbolu...Polityka Na poprzedniej stronie coś trudniejszego: „Diabeł ubiera się u Prady”, czyli powieść z 2003 i film z 2006 roku. A tymczasem znów zabrakło nam pewnego symbolu...
Czołgu w alfabecie emoji (na razie) nie ma. Ale i bez niego chyba poradziliśmy sobie z „Czterema pancernymi i psem”?Polityka Czołgu w alfabecie emoji (na razie) nie ma. Ale i bez niego chyba poradziliśmy sobie z „Czterema pancernymi i psem”?
Okularnik z piorunem na czole? To musi być „Harry Potter”. Powyższą, ostatnią już zagadkę pozwalamy sobie pozostawić bez podpowiedzi.Polityka Okularnik z piorunem na czole? To musi być „Harry Potter”. <br /><br />Powyższą, ostatnią już zagadkę pozwalamy sobie pozostawić bez podpowiedzi.
  • kino
  • literatura
Janina Paradowska

Reklama
POLITYKA
Newsletter Prenumerata cyfrowa
Facebook Twitter Instagram

Nasze wydawnictwa

  • Redakcja Polityki
  • Biuro reklamy
  • Napisz do redakcji
  • BOK dla prenumeratorów cyfrowych
  • O Polityce
  • Regulamin serwisu
  • Zasady publikacji komentarzy
  • Polityka prywatności
  • Ustawienia plików cookie
  • Polityka RODO
  • Informacje dla akcjonariuszy

Aplikacje Polityki

iOS i Android
iOS i Android
W aplikacjach publikujemy pełne wydania tygodnika POLITYKA oraz nasze pisma.

 

Aplikacja Fiszki fiszki
Fiszki Polityki
Codziennie podsumowujemy dla Ciebie najważniejsze wydarzenia dnia.
  • Pulsar
  • Dwutygodnik Forum
  • Polityka Insight
  • Leśniczówka Nibork
  • Projekt: Cogision, Ładne Halo
  • Wykonanie: Vavatech
  • Prawa autorskie © POLITYKA Sp. z o.o. S.K.A.