Janina Paradowska
Galerie

10 ciekawych, niesztampowych kont na Instagramie

25 października 2016
<b>Matchbook Diaries (@matchbookdiaries)</b>. Konto bardzo osobliwe – kolekcjonuje pudełka od zapałek. Maleńkie i wyszukane w różnych nowojorskich restauracjach. Poza pudełkami na zdjęciach nie ma nic. I ten minimalizm bardzo się na Instagramie wyróżnia. Matchbook Diaries (@matchbookdiaries). Konto bardzo osobliwe – kolekcjonuje pudełka od zapałek. Maleńkie i wyszukane w różnych nowojorskich restauracjach. Poza pudełkami na zdjęciach nie ma nic. I ten minimalizm bardzo się na Instagramie wyróżnia. Instagram
Instagram obchodził niedawno swoje skromne 6-lecie. W tym krótkim (dla rozwoju technologii to już właściwie lata świetlne) czasie stał się jednak gigantem na rynku aplikacji, zwłaszcza aplikacji fotograficzno-społecznościowych. Nie stałoby się to najpewniej, gdyby nie kupił go przed laty Mark Zuckerberg. I gdyby nie subtelna, ale znacząca zmiana szaty graficznej i szereg usprawnień, które twórcy wprowadzają, żeby zatrzymać na Instagramie jak największą liczbę osób.

Niektórzy użytkownicy tworzą wirtualne albumy dla samych siebie, inni mają już pokaźne audytorium – kilkaset i więcej obserwatorów. Niektórzy obficie korzystają z filtrów, inni robią zdjęcia, które w ich ocenie nie wymagają już żadnych ulepszeń. „To małe wirtualne muzea” – komentuje magazyn „Wired”. I wyselekcjonował dziesięć takich szczególnych kont – ich właściciele mają i zmysł estetyczny, i pomysł. Jak artyści. Sami zobaczcie:
Hand Dryers (@handdryers). Nazwa wyjaśnia wszystko – chodzi o suszarki do rąk, dostępne w różnych miejskich szaletach. Czasem z rozmysłem, dowcipem, czasem nic w nich szczególnego. A czasem sami – by tak rzec – użytkownicy starają się je urozmaicić, coś na nich wypisując, doklejając hasła itd. Tutaj mamy przegląd najciekawszych.Instagram <b>Hand Dryers (@handdryers)</b>. Nazwa wyjaśnia wszystko – chodzi o suszarki do rąk, dostępne w różnych miejskich szaletach. Czasem z rozmysłem, dowcipem, czasem nic w nich szczególnego. A czasem sami – by tak rzec – użytkownicy starają się je urozmaicić, coś na nich wypisując, doklejając hasła itd. Tutaj mamy przegląd najciekawszych.
Berlin Memories (@berlin_memories). Niemieckie nitki metra są dużo bardziej poplątane niż polskie. Za to stacje bardzo różne zagospodarowane i pięknie zaprojektowane. Claudio Galamini chce je wszystkie uwiecznić i z niebywałą konsekwencją to robi. W Polsce poszłoby mu sprawniej.Instagram <b>Berlin Memories (@berlin_memories)</b>. Niemieckie nitki metra są dużo bardziej poplątane niż polskie. Za to stacje bardzo różne zagospodarowane i pięknie zaprojektowane. Claudio Galamini chce je wszystkie uwiecznić i z niebywałą konsekwencją to robi. W Polsce poszłoby mu sprawniej.
Hayley Eichenbaum (@inter_disciplinary). Czyli zachodnia część Ameryki w obiektywie. Jest to punkt widzenia dość subiektywny i lekko zmanipulowany – na zdjęciach nie widać linii energetycznych i innych detali, które zakłócałyby obraz. Czyste, piękne okoliczności przyrody (i architektury).Instagram <b>Hayley Eichenbaum (@inter_disciplinary)</b>. Czyli zachodnia część Ameryki w obiektywie. Jest to punkt widzenia dość subiektywny i lekko zmanipulowany – na zdjęciach nie widać linii energetycznych i innych detali, które zakłócałyby obraz. Czyste, piękne okoliczności przyrody (i architektury).
Coffee Cups of the World (@coffeecupsoftheworld). Nazwa sporo już wyjaśnia. Właściciel konta kolekcjonuje – i fotografuje – kubki na wynos, zapewne już bez zawartości. Ale omija popularne sieciówki, wybierając nieco bardziej niszowe i poukrywane kawiarnie. Na całym świecie.Instagram <b>Coffee Cups of the World (@coffeecupsoftheworld)</b>. Nazwa sporo już wyjaśnia. Właściciel konta kolekcjonuje – i fotografuje – kubki na wynos, zapewne już bez zawartości. Ale omija popularne sieciówki, wybierając nieco bardziej niszowe i poukrywane kawiarnie. Na całym świecie.
LABELS! (@labeltime). Metki z wnętrz naszych ubrań często usuwamy – bo wadzą. Te starsze są więc niczym relikwie – komentuje „Wired”. Istotnie, jest coś uroczego w dawnych metkach, a nawet te zupełnie nowe czymś się zwykle wyróżniają. Właściciel tego konkretnego konta często więc zagląda ludziom pod bluzki i inne części garderoby.Instagram <b>LABELS! (@labeltime)</b>. Metki z wnętrz naszych ubrań często usuwamy – bo wadzą. Te starsze są więc niczym relikwie – komentuje „Wired”. Istotnie, jest coś uroczego w dawnych metkach, a nawet te zupełnie nowe czymś się zwykle wyróżniają. Właściciel tego konkretnego konta często więc zagląda ludziom pod bluzki i inne części garderoby.
The Academy (@theacademynewyork). Dobór i kolejność zdjęć są absolutnie nieprzypadkowe. Właściciel (lub właściciele) konta chcą – jak przyznają – inspirować i bawić. Dlatego publikują zdjęcia w triadach. Dopiero razem tworzą one jakąś opowieść. Trzeba być więc na bieżąco, żeby ją wychwycić.Instagram <b>The Academy (@theacademynewyork)</b>. Dobór i kolejność zdjęć są absolutnie nieprzypadkowe. Właściciel (lub właściciele) konta chcą – jak przyznają – inspirować i bawić. Dlatego publikują zdjęcia w triadach. Dopiero razem tworzą one jakąś opowieść. Trzeba być więc na bieżąco, żeby ją wychwycić.
Daily Overview (@dailyoverview). A gdyby z naszych rozmaitych wypraw za każdym razem przywozić zdjęcia z lotu ptaka? To cel właściciela niniejszego konta. Gdziekolwiek jest, wykonuje podobne do powyższej fotografie. Niecodzienna perspektywa.Instagram <b>Daily Overview (@dailyoverview)</b>. A gdyby z naszych rozmaitych wypraw za każdym razem przywozić zdjęcia z lotu ptaka? To cel właściciela niniejszego konta. Gdziekolwiek jest, wykonuje podobne do powyższej fotografie. Niecodzienna perspektywa.
Sam Marshall (@breezeblockhead). Czyli różne zastosowania ordynarnej… cegły. Zastosowania, ale i ujęcia, bo jak się okazuje, nawet cegła może wyglądać na zdjęciu przyzwoicie. Właściciel konta jest australijskim architektem, co chyba wiele tłumaczy.Instagram <b>Sam Marshall (@breezeblockhead)</b>. Czyli różne zastosowania ordynarnej… cegły. Zastosowania, ale i ujęcia, bo jak się okazuje, nawet cegła może wyglądać na zdjęciu przyzwoicie. Właściciel konta jest australijskim architektem, co chyba wiele tłumaczy.
James Ball (@docubyte). Fotografuje urządzenia – jak wyżej. Dzięki kadrom i kolorystyce nawet te urządzenia, które dawno przestały nam służyć, wydają się niezwykle nowoczesne. Ball jest dyrektorem artystycznym. Przedmioty, które trafiają na jego zdjęcia, wydobywa z ważnych kulturalnych miejsc: Muzeum Nauki w Londynie, kolekcji przedmiotów technicznych z Muzeum w Dreźnie czy brytyjskiego The National Museum of Computing (TNMOC).Instagram <b>James Ball (@docubyte)</b>. Fotografuje urządzenia – jak wyżej. Dzięki kadrom i kolorystyce nawet te urządzenia, które dawno przestały nam służyć, wydają się niezwykle nowoczesne. Ball jest dyrektorem artystycznym. Przedmioty, które trafiają na jego zdjęcia, wydobywa z ważnych kulturalnych miejsc: Muzeum Nauki w Londynie, kolekcji przedmiotów technicznych z Muzeum w Dreźnie czy brytyjskiego The National Museum of Computing (TNMOC).
Do zbioru dodajemy konto polskie: @deer.home. Paulina jest nauczycielką języka francuskiego, matką dwóch chłopców. I – jak widać – czułą obserwatorką codzienności.Instagram Do zbioru dodajemy konto polskie: @deer.home. Paulina jest nauczycielką języka francuskiego, matką dwóch chłopców. I – jak widać – czułą obserwatorką codzienności.
  • Facebook
  • fotografia
  • Instagram
Janina Paradowska

Reklama
POLITYKA
Newsletter Prenumerata cyfrowa
Facebook Twitter Instagram

Nasze wydawnictwa

  • Redakcja Polityki
  • Biuro reklamy
  • Napisz do redakcji
  • BOK dla prenumeratorów cyfrowych
  • O Polityce
  • Regulamin serwisu
  • Zasady publikacji komentarzy
  • Polityka prywatności
  • Ustawienia plików cookie
  • Polityka RODO
  • Informacje dla akcjonariuszy

Aplikacje Polityki

iOS i Android
iOS i Android
W aplikacjach publikujemy pełne wydania tygodnika POLITYKA oraz nasze pisma.

 

Aplikacja Fiszki fiszki
Fiszki Polityki
Codziennie podsumowujemy dla Ciebie najważniejsze wydarzenia dnia.
  • Pulsar
  • Dwutygodnik Forum
  • Polityka Insight
  • Leśniczówka Nibork
  • Projekt: Cogision, Ładne Halo
  • Wykonanie: Vavatech
  • Prawa autorskie © POLITYKA Sp. z o.o. S.K.A.