Ja My Oni

Bieg ze wspomaganiem

Onkologia, dziedzina wymagająca psychologicznego wsparcia

Chorzy na raka także mogą realizować pasje, spełniać marzenia, stawiać czoło nowym wyzwaniom. Udowadniają to np. uczestniczki projektu OnkoRejs – Wybieram Życie. Chorzy na raka także mogą realizować pasje, spełniać marzenia, stawiać czoło nowym wyzwaniom. Udowadniają to np. uczestniczki projektu OnkoRejs – Wybieram Życie. Facebook
W czym choremu na raka może pomóc psychoonkolog?
Uczestniczki wyprawy OnkoRejs – Wybieram Życie popłynęły do Visby na Gotlandii (www.onkorejs.pl)www.facebook.com/onkorejs/Facebook Uczestniczki wyprawy OnkoRejs – Wybieram Życie popłynęły do Visby na Gotlandii (www.onkorejs.pl)

Choć w ostatnich latach udało się wyswobodzić nowotwory z wielu mitów, niezmiennie ciążą na nich stereotypy: to wyrok śmierci, kara, stygmat. Nie każdy nowotwór bywa złośliwy, a spośród wszystkich chorób z kręgu onkologii (których doliczyć się można dwustu) zabijają naprawdę nieliczne – późno rozpoznane, błędnie od początku leczone, wyjątkowo agresywne. Dzięki nowym metodom leczenia w wielu wypadkach uczyniono z nowotworu po prostu jedną z wielu chorób przewlekłych.

Ja My Oni „Psychoterapia. Dla kogo, u kogo” (100102) z dnia 23.11.2015; Choroby współczesności; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Bieg ze wspomaganiem"