Ja My Oni

Piekło piękna, czyli dlaczego współcześni ludzie tak niezmordowanie i tak bezskutecznie starają się sprostać nierealistycznym wzorcom urody

Wygląd: próżna pogoń za ideałem

Matelle wprowadziła lalki Barbie drobniejsze, grubsze i wyższe od oryginalnej. Matelle wprowadziła lalki Barbie drobniejsze, grubsze i wyższe od oryginalnej. EAST NEWS
Wciąż obowiązują nierealistyczne wzorce urody – dlaczego współcześni ludzie tak niezmordowanie i tak bezskutecznie starają się im sprostać.
Kobieta o proporcjach lalki Barbie powinna mieć wymiary 84-46-80 i 175 cm wzrostu, a połowę długości jej ciała powinny stanowić nogi, na których nie mogłaby ustać o własnych siłach.EAST NEWS Kobieta o proporcjach lalki Barbie powinna mieć wymiary 84-46-80 i 175 cm wzrostu, a połowę długości jej ciała powinny stanowić nogi, na których nie mogłaby ustać o własnych siłach.

Artykuł ukazał się w „Ja My Oni” tom 22. „Dusza i ciało”. Poradnik dostępny w Polityce Cyfrowej i w naszym sklepie internetowym.

***

Po wpisaniu do internetowej wyszukiwarki hasła „wymiary” pierwsza podpowiedź sugeruje „idealne”.

Ja My Oni „Dusza i ciało” (100108) z dnia 09.05.2016; Presje i pędy; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Piekło piękna, czyli dlaczego współcześni ludzie tak niezmordowanie i tak bezskutecznie starają się sprostać nierealistycznym wzorcom urody"
Reklama