Ja My Oni

Piekło piękna

Wygląd: próżna pogoń za ideałem

Matelle wprowadziła lalki Barbie drobniejsze, grubsze i wyższe od oryginalnej. Matelle wprowadziła lalki Barbie drobniejsze, grubsze i wyższe od oryginalnej. EAST NEWS
Wciąż obowiązują nierealistyczne wzorce urody – dlaczego współcześni ludzie tak niezmordowanie i tak bezskutecznie starają się im sprostać.
Kobieta o proporcjach lalki Barbie powinna mieć wymiary 84-46-80 i 175 cm wzrostu, a połowę długości jej ciała powinny stanowić nogi, na których nie mogłaby ustać o własnych siłach.EAST NEWS Kobieta o proporcjach lalki Barbie powinna mieć wymiary 84-46-80 i 175 cm wzrostu, a połowę długości jej ciała powinny stanowić nogi, na których nie mogłaby ustać o własnych siłach.

Po wpisaniu do internetowej wyszukiwarki hasła „wymiary” pierwsza podpowiedź sugeruje „idealne”. Wyskakuje 579 tys. stron. Mnożą się tabelki, kalkulatory, porównania. Padają liczby – najczęściej te klasyczne: 90-60-90. Od lat 50. XX w. miały one odpowiadać wymiarom playmates, czyli modelek, których fotografie ukazywały się na rozkładówkch „Playboya”. Tak pojmowaną kobiecością uwodziły też gwiazdy kina i estrady.

Ja My Oni „Dusza i ciało” (100108) z dnia 09.05.2016; Presje i pędy; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Piekło piękna"