Ja My Oni

Piekło piękna, czyli dlaczego współcześni ludzie tak niezmordowanie i tak bezskutecznie starają się sprostać nierealistycznym wzorcom urody

Wygląd: próżna pogoń za ideałem

Matelle wprowadziła lalki Barbie drobniejsze, grubsze i wyższe od oryginalnej. Matelle wprowadziła lalki Barbie drobniejsze, grubsze i wyższe od oryginalnej. EAST NEWS
Wciąż obowiązują nierealistyczne wzorce urody – dlaczego współcześni ludzie tak niezmordowanie i tak bezskutecznie starają się im sprostać.
Kobieta o proporcjach lalki Barbie powinna mieć wymiary 84-46-80 i 175 cm wzrostu, a połowę długości jej ciała powinny stanowić nogi, na których nie mogłaby ustać o własnych siłach.EAST NEWS Kobieta o proporcjach lalki Barbie powinna mieć wymiary 84-46-80 i 175 cm wzrostu, a połowę długości jej ciała powinny stanowić nogi, na których nie mogłaby ustać o własnych siłach.

Artykuł ukazał się w „Ja My Oni” tom 22. „Dusza i ciało”. Poradnik dostępny w Polityce Cyfrowej i w naszym sklepie internetowym.

***

Po wpisaniu do internetowej wyszukiwarki hasła „wymiary” pierwsza podpowiedź sugeruje „idealne”.

Ja My Oni „Dusza i ciało” (100108) z dnia 09.05.2016; Presje i pędy; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Piekło piękna, czyli dlaczego współcześni ludzie tak niezmordowanie i tak bezskutecznie starają się sprostać nierealistycznym wzorcom urody"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >