Ja My Oni

Wierność sobie. Słuchać lewej nogi

Jak osiągnąć poczucie spełnienia

Żeby osiągnąć jak największe poczucie spełnienia i sukces, trzeba nauczyć się informować innych o swoich mocnych stronach. Żeby osiągnąć jak największe poczucie spełnienia i sukces, trzeba nauczyć się informować innych o swoich mocnych stronach. Mirosław Gryń / Polityka
Rozwijać swoje talenty czy pracować nad tym, czego się nie potrafi.
Jako dziecko talenty rozpoznajemy intuicyjnie, kiedy jeszcze nie potrafimy ich nazwać.Mirosław Gryń/Polityka Jako dziecko talenty rozpoznajemy intuicyjnie, kiedy jeszcze nie potrafimy ich nazwać.

Finał Copa del Rey w 2015 r. FC Barcelona mierzy się z Athletic Bilbao. Lionel Messi dostaje podanie w okolicy połowy boiska. Przez chwilę pozostaje bez ruchu, aby błyskawicznie wyprowadzić zuchwały atak. Nie daje najmniejszych szans próbującym go zatrzymać siedmiu rywalom i podejmuje nieintuicyjną decyzję: strzela na bliższy słupek. Pokonuje bramkarza. Drybling rozpoczął od lewej nogi, z której też wyprowadził zwycięskie uderzenie na bramkę. Podczas widowiskowej akcji piłkę kopnął 19 razy. Zaledwie dwa razy dotknął jej prawą nogą.

Ja My Oni „Alfabet człowieka przyzwoitego” (100155) z dnia 26.08.2019; Przyzwoity człowiek; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Wierność sobie. Słuchać lewej nogi"