Niezbędnik

Czarno na białym o zielonej

Czas przyznać, że dotychczasowe podejście do zmian klimatycznych jest przestarzałe i zakończyło się fiaskiem. Czas przyznać, że dotychczasowe podejście do zmian klimatycznych jest przestarzałe i zakończyło się fiaskiem. Mike Spriggs/Flickr RF/Getty Images / Getty Images
Globalne ocieplenie wymaga nowych rozwiązań. I nie mogą one polegać na windowaniu cen paliw kopalnych, lecz na uczynieniu odnawialnej energii tak tanią, by wszyscy jej zapragnęli.
Redukcja emisji CO2 w długiej perspektywie powiedzie się jedynie wówczas, gdy zielona energia będzie znacznie tańsza.Kim Hansen/Wikipedia Redukcja emisji CO2 w długiej perspektywie powiedzie się jedynie wówczas, gdy zielona energia będzie znacznie tańsza.

Problem zmian klimatycznych angażuje mnie od ponad dekady, ciągle jednak nie mogę wyjść ze zdumienia, jak źle sobie z nim radzimy. Jeśli chcemy uniknąć fiaska aktualnych ambitnych projektów klimatycznych, jeśli chcemy uwolnić się od nierealnych narodowych i europejskich wersji polityki klimatycznej, powinniśmy zmierzyć się z kilkoma twardymi prawdami. To da szansę na wytyczenie kursu dla mądrzejszej i lepszej globalnej polityki, gdy cały świat przyjedzie w listopadzie do Warszawy na 19 Szczyt Klimatyczny ONZ.

Niezbędnik Inteligenta „Czas apokalipsy” (100075) z dnia 04.11.2013; Katalog plag; s. 30
Reklama