6. edycja Letnich Ogrodów POLITYKI
Laureaci Paszportów POLITYKI są w wysokiej formie! Mogliśmy się o tym przekonać podczas Letnich Ogrodów POLITYKI w Elblągu (23–26 czerwca).
Wojciech Wójcik/Forum

Impreza miała charakter festiwalu muzyczno-dyskusyjnego, żyło nią całe miasto i nikt, kto przyszedł na podzamcze w okolice Biblioteki Elbląskiej, nie żałował.

Już pierwszy panel dyskusyjny o polskiej kinematografii (Zdzisław Pietrasik, Janusz Wróblewski, Janusz Kijowski) wzbudził emocje, podobnie jak pierwszy koncert zespołu Tymona Tymańskiego. Ostre rockowe granie z obrazoburczymi tekstami było jak Hitchcockowskie trzęsienie ziemi, po którym napięcie zaczęło narastać, bo każdy, kto wystąpił później, dał z siebie wszystko.

Wydarzeniem niezwykłym okazał się zwłaszcza koncert Voo Voo. Zresztą cała oferta muzyczna imprezy z występami zespołu Andrzeja Smolika, Osjana i Anny Marii Jopek mogła zadowolić najwybredniejszych.

To samo tyczy dyskusji – o literaturze, plastyce, felietonistyce. Najwyraźniej mieszkańcy Elbląga czują potrzebę korzystania z kultury wysokiego lotu i czują potrzebę rozmowy o kulturze. Nie przeszkodziły nawet transmisje z piłkarskich mistrzostw Europy, czego organizatorzy, jak widać niesłusznie, obawiali się najbardziej.

Wygrała kultura, a przy okazji „Polityka” jako kultury promotor.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną