O Polityce

Grzegorz Sroczyński

Grzegorz Sroczyński laureatem Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej

Od lewej: Jerzy Baczyński, laureat Grzegorz Sroczyński i Wiesław Władyka. Od lewej: Jerzy Baczyński, laureat Grzegorz Sroczyński i Wiesław Władyka. Polityka
Nagroda za rozmowę z prof. Karolem Modzelewskim pt. „Wkurzył się Pan? Świetnie!”.
Janusz Fajto/Polityka
Polityka

Kapituła Nagrody wyróżniła go za rozmowę przeprowadzoną z prof. Karolem Modzelewskim („Wkurzył się Pan? Świetnie!”), opublikowaną w Magazynie Świątecznym „Gazety Wyborczej” 14 września 2013 r. W finale znalazł się także jego drugi wywiad - z Małgorzatą Terlikowską („Wysokie Obcasy”, 23 marca 2013 r.).

Grzegorz Sroczyński

Studiował dziennikarstwo (ale uciekł po przeczytaniu na drzwiach sali wykładowej wywieszki „czasokres trwania wykładu: 13–14:30”) i polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim (dowiedział się tutaj, że nie należy używać słów „pieniążki” i „konsensus”). W „Gazecie Wyborczej” był już dziennikarzem, redaktorem, szefem działu promocji nakładu, teraz pracuje w „Dużym Formacie”, pisze do „Magazynu Świątecznego” i „Wysokich Obcasów”. Jest współautorem (razem z Agnieszką Jucewicz) książki „Żyj wystarczająco dobrze”, tj. zbioru rozmów z polskimi psychologami i terapeutami (m.in. Wojciechem Eichelbergerem, Ewą Woydyłło-Osiatyńską, Danutą Golec i Andrzejem Wiśniewskim). Sam, jak twierdzi, nie żyje wystarczająco dobrze, bo wciąż ma wrażenie, że można lepiej.

Wśród finalistów 10. edycji Nagrody znaleźli się również: Bożena Aksamit, Renata Botor-Pławecka, Piotr Brysacz, Juliusz Ćwieluch, Anna Jasińska, Daniel Lis, Elżbieta Pawełek, Paweł Reszka, Magdalena Rigamonti, Wojciech Staszewski, Donata Subbotko i Rafał Woś. 

Uroczystość wręczenia Nagrody odbyła się 7 maja 2014 r. w redakcji „Res Publiki Nowej” w Warszawie.

Nagroda im. Barbary N. Łopieńskiej (w wysokości 10 tys. zł) przyznawana jest od 2004 roku. Powstała z inicjatywy redakcji, z którymi Barbara Łopieńska – wybitna dziennikarka – była związana i gdzie przez lata publikowała swoje artykuły i wywiady. Twórcy nagrody – „Polityka”, „Res Publica Nowa”, „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „Viva!”, „Twój Styl”, „Press” – chcą nagradzać dziennikarstwo przenikliwe, błyskotliwe, nieagresywne, trudną sztukę prowadzenia rozmowy. W skład kapituły wchodzą przedstawiciele wymienionych redakcji.

W poprzednich edycjach laureatami Nagrody byli Teresa Torańska, Anna Żebrowska, Katarzyna Bielas, Włodzimierz Kalicki, Dariusz  Zaborek, Angelika Kuźniak, Tomasz Kwaśniewski, Justyna Dąbrowska i Przemysław Wilczyński.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną