O Polityce

Ranking najlepszych polskich blogów dziennikarskich

Najlepsi blogują dla POLITYKA.PL

Od lewej stoją (lub skaczą): Bartek Chaciński, Daniel Passent, Janina Paradowska, Adam Szostkiewicz, Edwin Bendyk. Od lewej stoją (lub skaczą): Bartek Chaciński, Daniel Passent, Janina Paradowska, Adam Szostkiewicz, Edwin Bendyk. Michał Mutor / Agencja Gazeta
W pierwszej dziesiątce rankingu „Top blogów dziennikarzy”, przygotowanego przez miesięcznik branżowy „Press”, znalazło się aż pięć blogów prowadzonych przez autorów POLITYKI.

Wśród wyróżnionych znalazły się:

1. „Antymatrix” Edwina Bendyka [Bendyk.blog.polityka.pl] – „Blog cywilizacyjny ze świetnym autorskim pomysłem”. Naszego dziennikarza doceniono za popularyzowanie wiedzy i informowanie „o zjawiskach, faktach, wydarzeniach, książkach gdzie indziej niezauważonych”;

2. „Skrót myślowy” Janiny Paradowskiej [Paradowska.blog.polityka.pl] – blog polityczny wybijający się wyśmienitym piórem autorki, która „doskonale czuje formę i traktuje czytelników poważnie”;

3. Blog Bartka Chacińskiego [Chacinski.wordpress.com] – poświęcony w dużej części muzyce, pisany znakomitą blogową polszczyzną. „Perełka. Zarówno pomysł, jak i wykonanie mistrzowskie. (…) Blog i jego autor są przykładem tego, jak można twórczo zastosować nowoczesne technologie”. Od maja 2010 roku Bartek Chaciński prowadzi również swego bloga "Polifonia" na POLITYKA.PL [polifonia.blog.polityka.pl] na który przenosi większość swej blogosferowej aktywności.

4. „Gra w klasy” Adama Szostkiewicza [Szostkiewicz.blog.polityka.pl] – „Przykład, że o Kościele katolickim można pisać ciekawie. (…) Szostkiewicz to firma sama w sobie. Mądry, świetny, ma rzadką zdolność równoważenia emocji i racji.” Cóż więcej dodać.

5. „En passant” Daniela Passenta [Passent.blog.polityka.pl] – na bieżąco komentujący aktualne wydarzenia, świetny warsztatowo, „jak samochód Audi. Niby żadnych bajerów (…), a i tak każdy chce tym jeździć”.


To już druga edycja rankingu dziennikarskich blogów miesięcznika „Press”. W jury zasiedli przedstawiciele różnorakich polskich mediów, którzy w pierwszym etapie mieli za zadanie wskazać po pięć najlepszych blogów w trzech kategoriach: społeczno-obyczajowe, polityczne i tematyczne. 15 najczęściej typowanych blogów zostało następnie ocenionych pod kątem: pomysłu; aktualności; interaktywności oraz umiejętności pisania. Oprócz blogów dziennikarzy POLITYKI, w pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się także blogi: Wojciecha Orlińskiego, Macieja Samcika, Wojciecha Bońkowskiego, Rafała A. Ziemkiewicza (6 miejsce ex aequo z blogiem Chacińskiego), Rafała Steca i Igora Jankego.  

Autorom gratulujemy, a Państwa zachęcamy do lektury!

http://szostkiewicz.blog.polityka.pl/
Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną