Spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem
Spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem
promocja/Polityka

Zysk i S-ka Wydawnictwo 18 lipca zaprasza na promocję „Fidelady”, najnowszej książki autorstwa Krzysztofa Mroziewicza. Premiera książki 26 lipca.
18 lipca, poniedziałek, godz. 18.00
Dom Literatury
ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, Warszawa
Spotkanie poprowadzi Mirosław Ikonowicz
Fragmenty książki przeczyta Beata Tyszkiewicz

Krzysztof Mroziewicz to dziennikarz wielkiego formatu specjalizujący się w tematyce międzynarodowej. Podczas pobytu na Kubie na własne oczy zobaczył się, jak kuszą jej wdzięki i magnetyzuje atmosfera, która przetrwała w obliczu niezwykle trudnej historii. Co zaczęło się zmieniać od czasu wybuchu rewolucji niosącej nadzieję, nowe perspektywy, chwalącej wielkie hasła? Jakie było jej prawdziwe oblicze? W jaki sposób zdradziła swe ideały, przekształcając się w represyjny i obezwładniający reżim?  Daleki od jałowych przemyśleń, kompromisu i stereotypowego myślenia autor obnaża kolejne mity i nieudolność polityki przywódców Kuby, przez co wyłania się obraz prawdziwej rzeczywistości i nieuniknionej przyszłości tego kraju. Podróż ku wolności trwa! 

Krzysztof Mroziewicz (ur. 1945 r. w Słupicy koło Jedlni) – polski publicysta, korespondent wojenny, dyplomata, komentator spraw międzynarodowych w "Polityce" i programie TVP "7 dni świat". Ambasador Polski w Indiach, Sri Lance i Nepalu w latach 1996–2001.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj