O Polityce

7 nowych blogów na POLITYKA.PL

7 nowych blogów na POLITYKA.PL - 7 nowych punktów widzenia. 7 nowych blogów na POLITYKA.PL - 7 nowych punktów widzenia. Dennis Wojda / Polityka
W tym tygodniu na naszej stronie internetowej uruchomimy 7 nowych blogów. Zaproszenie do prowadzenia bloga dla Państwa przyjęli m.in. filozof i etyk prof. Jan Hartman, socjolog prof. Tomasz Szlendak i dziennikarz Jarosław Makowski. Będzie też blog o komiksie, gospodarce, GMO i estetyce przestrzeni publicznej.

Grono naszych autorów i publicystów po raz kolejny się powiększyło. W tym tygodniu, zaczynając od środy, będziemy prezentować na stronie głównej siedem nowych blogów.

Filozof i etyk, prof. Jan Hartman będzie dla Państwa komentował bieżące wydarzenia polityczne i społeczne (jego zapiski znajdą Państwo pod adresem http://hartman.blog.polityka.pl).

Publicystycznym prześwietlaniem rzeczywistości naszego kraju zajmie się również, uznawany za jednego z najzdolniejszych socjologów tzw. młodego pokolenia, prof. Tomasz Szlendak. - Postaram się komentować zbiorowe wyczyny Polaków i innych, mniej ekstraordynaryjnych nacjizapowiada autor w pierwszej notce (adres - http://szlendak.blog.polityka.pl.

Grono blogerów-publicystów uzupełni Jarosław Makowski, dziennikarz i autor książek o religii i kościele, a także szef politycznego think tanku Instytut Obywatelski (http://makowski.blog.polityka.pl)

Przygotowaliśmy również cztery blogi tematyczne. Wojciech Zalewski, na co dzień pracownik naukowy i biolog molekularny, zajmie się skomplikowaną, kontrowersyjną lecz fascynującą tematyką technologii modyfikacji genetycznych GMO (pod adresem: http://gmo.blog.polityka.pl).

Jak zapowiada tytuł bloga, będzie to „GMObiektywne” przedstawienie sprawy. Tomasz Kasprowicz, ekonomista teoretyk i praktyk, będzie pisał „o gospodarce okiem przedsiębiorcy” (http://kasprowicz.blog.polityka.pl).

Sebastian Frąckiewicz, krytyk i znawca popkultury, bloguje o swej pasji, czyli komiksie i opowiadaniu obrazem (http://komiks.blog.polityka.pl).

Z kolei Piotr Sarzyński, krytyk sztuki i dziennikarz „Polityki”, na blogu „Wrzask w przestrzeni” będzie kontynuował swą walkę o ład i estetykę w przestrzeni publicznej, zapoczątkowaną głośną już książką pod tym samym tytułem, a także plebiscytem na Architektoniczne Arcydzieło i Arcymaszkarę, który cieszył się ogromnym powodzeniem wśród naszych czytelników.

Zaczynając od najbliższej środy będziemy Państwu codziennie bliżej przedstawiać jeden nowy blog.  Wszystkie znajdą Państwo na stronie WWW.POLITYKA.PL/BLOGI. Są tam również aktywne internetowe dzienniki publicystów „Polityki” – m.in. Janiny Paradowskiej, Daniela Passenta, Adama Szostkiewicza, pionierów politycznej blogosfery. A także 20 innych blogów tematycznych (m.in. o gospodarce, muzyce popularnej, filmach, gotowaniu, literaturze dla dzieci).

Zapraszamy do codziennego czytania, komentowania i dyskutowania!

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną