O Polityce

Marian Turski odznaczony Legią Honorową

Polityka
Senior naszej redakcji i szef działu historycznego Marian Turski został odznaczony Orderem Legii Honorowej, najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez rząd francuski.

Ambasador Francji François Barry Delongchamps przekazując order podkreślił, że Marian Turski był podczas okupacji aktywnym członkiem organizacji podziemnych, a dziś jest wiernym „strażnikiem pamięci” pomordowanych europejskich Żydów. Dalej, docenił jego rolę w Międzynarodowej Radzie Oświęcimskiej oraz to, że od 15 lat realizuje projekt Muzeum Historii Żydów Polskich (otwarcie w kwietniu 2013 r.). Legia Honorowa jest wyrazem uznania i podziwu ze strony władz francuskich. Gratulujemy!

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną