Rozmowy z Piotrem Sarzyńskim o polskiej kulturze przestrzeni w Gdańsku - 12 kwietnia
"Wrzask w przestrzeni. Dlaczego w Polsce jest tak brzydko?". Teza ta stanowić będzie punkt wyjścia do dyskusji z Piotrem Sarzyńskim, autorem książki pod tym samym tytułem, podczas spotkania w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.
organizator spotkania z Piotrem Sarzyńskim
materiały prasowe/Polityka

organizator spotkania z Piotrem Sarzyńskim

Spotkanie poprowadzi dr Jacek Friedrich z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Zapraszamy 12 kwietnia 2012 o godz. 18.00 do Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku (Ratusz Staromiejski, ul. Korzenna 33/35). Wstęp wolny.

Spotkanie autorskie z red. Piotrem Sarzyńskim jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji TOŻSAMOŚĆ, OCHRONA I KSZTAŁTOWANIE KRAJOBRAZU W EDUKACJI SZKOLNEJ. PRZESTRZEŃ WOKÓŁ NAS. Gdańsk, Nadbałtyckie Centrum Kultury, 12 kwietnia 2012 r.

Samorząd Województwa Pomorskiego ustanowił rok 2012 – Rokiem Krajobrazów Pomorza. Inicjatywie tej towarzyszy szereg wydarzeń związanych z tematem przewodnimJednym z nich jest konferencja metodyczna pt. „Tożsamość, ochrona i kształtowanie krajobrazu w edukacji szkolnej. Przestrzeń wokół nas”, kierowana – przede wszystkim – do nauczycieli pomorskich szkół, a także przedstawicieli środowisk naukowych, organizacji, stowarzyszeń, oraz osób zainteresowanych edukacją przestrzenną, krajobrazową i regionalną.
Podczas Konferencji zainicjowany zostanie konkurs na projekty edukacyjne, przybliżające dzieciom i młodzieży podstawowe zagadnienia związane z przestrzenią i krajobrazem, a także prezentację specyfiki pomorskich krajobrazów.

ORGANIZATORZY KONFERENCJI:

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej

Ramowy program konferencji:

- Bogactwo różnorodności krajobrazowej Pomorza. Konieczność ochrony i kształtowania krajobrazu w poszanowaniu lokalnej tożsamości. Krótkie przybliżenie idei Roku Krajobrazów Pomorza i związanych z nim wydarzeń.

- Rola edukacji przestrzennej w budowaniu wrażliwości na jakość otoczenia od najmłodszych lat.

- Tożsamość i wartość miejsca w edukacji.

- Prezentacja doświadczeń w zakresie nauczania o zagadnieniach związanych z tożsamością i ochroną lokalnego krajobrazu.

Szczegółowy program na stronie www.nck.org.pl

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj