Nagrody dla POLITYKI i FORUM w 10. edycji GrandFront
22 maja na Zamku Królewskim wręczono nagrody w dziesiątej edycji GrandFront - konkursu Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku 2011.
POLITYKA nr 15/2011 - II miejsce w kategorii Czasopism opinii
Marek Kwiatkowski/Polityka

POLITYKA nr 15/2011 - II miejsce w kategorii Czasopism opinii

POLITYKA nr 33/2011 - III miejsce w kategorii Czasopism opinii
Joanna Mucho/Polityka

POLITYKA nr 33/2011 - III miejsce w kategorii Czasopism opinii

FORUM nr 50/2011 - wyróżnienie w kategorii Czasopism opinii
Małgorzata Śliwińska/Polityka

FORUM nr 50/2011 - wyróżnienie w kategorii Czasopism opinii

Główne nagrody zdobyły okładka rzeszowskich "Nowin" (nr 240) w kategorii gazet i okładka miesięcznika "Press" (nr 9/2011) w kategorii czasopism (ze zdjęciem publicysty POLITYKI Daniela Passenta, autorstwa Rafała Masłowa).

POLITYKA zdobyła dwie nagrody w kategorii Czasopism opinii -  II miejsce za okładkę nr 15/2011 , której autorem jest Marek Kwiatkowski i III miejsce za okładkę nr 33/2011., autorstwa Joanny Mucho.

Wyróżnienie w tej samej kategorii zdobył również tygodnik FORUM, wydawany przez POLITYKĘ Spółdzielnię Pracy – za okładkę nr 50/2011, zaprojektowaną przez Małgorzatę Śliwińską.

Z okazji 10. edycji konkursu uczestniczące w nim redakcje wybrały też najlepszą stronę tytułową i okładkę spośród zwycięskich prac z kolejnych dziesięciu edycji konkursu. GrandFronty Dekady otrzymały: strona tytułowa "Dużego Formatu" z 2005 r., na której widniała fotografia Władysława Bartoszewskiego oraz tzw. jedynka "Gazety Wyborczej" z 2008 r., informująca o śmierci aktora Gustawa Holoubka.

Nagrody przyznawane w konkursie GrandFront to najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienia dla twórców grafiki prasowej. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 205 redakcji, które zgłosiły łącznie 472 prace. Konkurs realizowany był w dwóch grupach: gazety i czasopisma. O miano najlepszych walczyły zarówno pisma o zasięgu ogólnokrajowym i wysokim nakładzie, jak również gazety branżowe i lokalne.

Laureatów wyłoniło trzydziestoosobowe jury, w którym zasiadają uznani twórcy grafiki prasowej: dyrektorzy artystyczni, wykładowcy oraz redaktorzy, fotograficy i wydawcy.

Najlepsze okładki wyłonione w konkursie będzie można oglądać od 25 maja do 7 czerwca na wystawie przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie oraz w salonach Empik. Wszystkie zgłoszone do konkursu strony tytułowe można obejrzeć także na stronie internetowej konkursu - grandfront.pl.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj