Jak radzić sobie ze szkołą?
9 października na rynku ukaże się kolejny, 13 tom Poradnika Psychologicznego POLITYKI „Ja, my, oni” zatytułowany „Jak radzić sobie ze szkołą”, adresowany do uczniów, rodziców i nauczycieli.
Polityka

Autorzy spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy da się naprawić szkołę. Zastanowią się jak pomóc dziecku w edukacji oraz jak je skuteczniej i mądrzej uczyć.W Poradniku poznamy także historię krachów i rewolucji oświatowych

„Szkoła jest dziś w kryzysie. Wielu mówi wręcz o katastrofie oświatowej. Imponująca technologia przekazu wiedzy, lawinowo przecież przyrastającej, sprawia, że instytucje oświatowe jawią się jako ociężałe i anachroniczne machiny. To wspaniale, że szkoła stara się –nie chce być już tak represyjna i nudna, jak jeszcze niedawno. Lecz bez wątpienia traci autorytet. I urok. (…)

Jednakże szkoła istnieje. Młody człowiek, to jasne, trenuje tam umysł. I dostaje w kość od życia. Doświadcza akceptacji i podziwu, ale też osamotnienia, izolacji, wzgardy. Zwycięża i przegrywa. Musi radzić sobie z zawiścią innych i własną – o sukcesy kolegów, z agresją, czasem z niezasłużoną karą, niesprawiedliwą oceną. Ze stresem.(…)

Jak więc szkołę przeżyć bez zbyt bolesnych ran psychicznych? Jak mądrze przygotować i potem asekurować tam własne dzieci? Jak uczyć skutecznie, ale też tak, by nie kontuzjować uczniów psychicznie i intelektualnie?”.

(ze wstępu)

Poradnik Psychologiczny „Jak radzić sobie ze szkołą” będzie miał 108 stron, ukaże się w cenie 16,99 zł. Będzie do kupienia w dobrych punktach sprzedaży prasy i w sklepie internetowym www.sklep.polityka.pl

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj