O Polityce

Grand Press dla Edyty Gietki

Edyta Gietka, laureatka Grand Press 2013 Edyta Gietka, laureatka Grand Press 2013 Michał Mutor / Agencja Gazeta
Ogromnie miło nam poinformować, że reportażystka POLITYKI Edyta Gietka zdobyła nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne.

Edytę nagrodzono za reportaż „Rżnący, szarpiący, miażdżący...” (POLITYKA 27) o zaszczutych bólem, śmiertelnie chorych, którzy „zgodnie z procedurami” i „ekonomią bólu” muszą ogromnie cierpieć. Edyta była również nominowana w tej kategorii za artykuł „Zanim padnie ostatni as” (POLITYKA 20) o tym, jak ludzie ze zdiagnozowanym alzheimerem mogą przygotować się na własne otępienie. To już kolejny Grand Press Edyty, tym bardziej jesteśmy dumni!

Ale to nie jedyna nominacja dla dziennikarzy POLITYKI! Za cykl „Smoleńsk: nauka, politycy, media i społeczeństwo” (POLITYKA 7, 14, 40) w kategorii publicystyka nominowany był Marcin Rotkiewicz. Drugim nominowanym w tej kategorii był Artur Domosławski (za artykuł „Rasa i skaza”, POLITYKA 35). Natomiast w kategorii reportaż prasowy nominowano Juliusza Ćwielucha  (za tekst „Straszne skutki aresztowania wójta”, POLITYKA 21).

Dziennikarzem Roku został Mariusz Szczygieł.

Wszystkim laureatom i nominowanym gratulujemy!

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną