Juliusz Ćwieluch laureatem Halabard 2013
Niezmiernie miło nam poinformować, że nasz dziennikarz Juliusz Ćwieluch został nagrodzony Halabardą 2013, wyróżnieniem środowiska naukowego Akademii Obrony Narodowej dla najlepszego dziennikarza roku.
Juliusz Ćwieluch, laureat Halabard 2013
Leszek Zych/Polityka

Juliusz Ćwieluch, laureat Halabard 2013

Juliusz Ćwieluch, dziennikarz działu krajowego POLITYKI, otrzymał Halabardę 2013 w kategorii „prasa drukowana”. W konkursie, który powstał z inicjatywy rektora-komendanta Akademii Obrony Narodowej gen. dyw. Bogusława Packa, Ćwieluch był jednym z czworga dziennikarzy uhonorowanych tą nagrodą. Mogli się ubiegać o nią ci, którzy – jak czytamy na stronie MON – „w roku 2013 roku swoimi materiałami dziennikarskimi najbardziej przyczynili się do upowszechniania w społeczeństwie tematyki obronności i bezpieczeństwa”.

Czym są „Halabardy”? Jak informuje MON, „konkurs ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa i występujących w jego imieniu przedstawicieli mediów na problemy związane z bezpieczeństwem i obronnością oraz docenienie rzetelnej pracy dziennikarzy podejmujących tę tematykę”.

Uroczysta gala finałowa Konkursu na Dziennikarza Roku – Halabardy 2013 odbyła się w poniedziałek, 28 kwietnia, w Akademii Obrony Narodowej. „Dzięki Waszej pracy, dzięki Waszemu wysiłkowi armia cieszy się dużym zaufaniem opinii publicznej i zainteresowaniem. Gratuluję laureatom i osobom nominowanym” – mówił Tomasz Siemoniak, minister obrony narodowej. W ceremonii oprócz ministra i nominowanych dziennikarzy uczestniczyli m.in. podsekretarz stanu MON Beata Oczkowicz, rektor-komendant AON gen. dyw. Bogusław Pacek oraz przedstawiciele kierowniczej kadry Sił Zbrojnych RP.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj