O Polityce

„Zniewolony” na DVD – ostatni dzień w sprzedaży z „Polityką”!

materiały prasowe
Wielokrotnie nagradzany „Zniewolony. 12 Years a Slave” to jak dotąd najlepszy i najdojrzalszy film rozliczający zbrodnię niewolnictwa w Ameryce. Jeszcze tylko dziś kupią go Państwo z POLITYKĄ.

Film Steve’a McQueena wszedł na ekrany dokładnie 160 lat po opublikowaniu bestsellerowej książki Solomona Northupa „12 Years a Slave”, w której autor przedstawił własne przeżycia i los amerykańskich niewolników w XIX wieku.

Prawdziwa historia nagłej utraty wolności przez Solomona Northupa (Chiwetel Ejiofor) to niezwykle wzruszająca, pełna napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść. Northup prowadzi zwyczajne życie. Z żoną i dziećmi mieszka w Saratoga Springs (stan Nowy Jork), pracuje jako muzyk i rzemieślnik. Pewnego dnia pada ofiarą wstrząsającej intrygi: podstępnie oszołomiony narkotykami, pozbawiony dokumentów i zakuty w kajdany zostaje sprzedany handlarzowi niewolników Freemanowi (Paul Giamatti). Trafia do Luizjany na plantacje bawełny, których właściciele – William Ford (Benedict Cumberbatch), Edwin Epps (Michael Fassbender) i sędzia Turner (Bryan Batt) – staną się na 12 lat panami jego losu, przekazując go sobie z rąk do rąk jak część majątku. Postawiony wobec tak straszliwej próby sił charakteru i umysłu, wspierany przyjaźnią towarzyszek niedoli – Elizy (Adepero Oduye) i Patsey (Lupita Nyong’o) – Solomon nie traci nadziei, że odzyska wolność. Szansa odmiany losu pojawia się, gdy bohater poznaje stolarza Samuela Bassa (Brad Pitt). Pewien list pozwoli wreszcie Solomonowi na triumfalny powrót do rodziny i świata wolnych ludzi, dzięki czemu ta poruszająca historia mogła zostać zapisana, by teraz stać się kanwą dla filmu Steve’a McQueena.

Film został nagrodzony trzema Oskarami (w sumie otrzymał aż 7 nominacji), Złotym Globem oraz kilkudziesięcioma innymi nagrodami filmowymi.

POLITYKA z filmem na DVD jeszcze tylko dziś do kupienia naszym sklepie.

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną