Finaliści II edycji Stypendium im. Leopolda Ungera
23 września w siedzibie „Gazety Wyborczej” w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom II edycji Stypendium im. Leopolda Ungera. Jedną z nagród jest staż w POLITYCE.
materiały prasowe/materiały prasowe

Agnieszka Bąder, Paulina Pacuła, Dominika Pietrzyk, Judyta Banaszyńska oraz prof. Iwona Hofman
materiały prasowe/materiały prasowe

Agnieszka Bąder, Paulina Pacuła, Dominika Pietrzyk, Judyta Banaszyńska oraz prof. Iwona Hofman

Nagrodę główną, 5 tys. zł na realizację reportażu na temat ekspansji rosyjskiej, otrzymała Paulina Pacuła. W gronie zwycięzców konkursu znaleźli się również: Dominika Pietrzyk, która odbędzie dwutygodniowy staż w „Le Soir”, Agnieszka Bąder i Karol Kopańko nagrodzeni miesięcznym stażem w „Gazecie Wyborczej” oraz Judyta Banaszyńska wyróżniona miesięcznym stażem w tygodniku „Polityka”. Obecni byli także zeszłoroczni laureaci, którzy podzielili się doświadczeniami i wrażeniami zdobytymi podczas realizacji stypendiów.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Kapituły Stypendium i znakomici goście m.in.: Monika Unger, Marek Unger, Zygmunt Berdychowski, ks. Adam Boniecki, Iwona Hofman, Alicja Kapuścińska, Jarosław Kurski, Adam Michnik, Jacek Purchla, Adam Daniel Rotfeld, Janusz Sepioł, Marian Turski.

Ustanowione przez UMCS Stypendium im. Leopolda Ungera jest cyklicznym programem skierowanym do młodych dziennikarzy, który powstał z inicjatywy Rodziny Patrona.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj