Ryszard Marek Groński z Dyplomem Honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Pisarz, dziennikarz i dramaturg otrzymał Dyplom Honorowy – specjalne wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – przy okazji XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro.
Ryszard Marek Groński
AN

Ryszard Marek Groński

XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga rozpoczął się 2 października pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzaty Omilanowskiej, Prezydenta Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Rodziny Foggów, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Biblioteki Polskiej Piosenki w Krakowie. 

Festiwal jest przeglądem najciekawszych wydarzeń popularyzujących twórczość i dorobek dwudziestolecia międzywojennego, które miały miejsce w ubiegłym roku w całym kraju.

Na tę okoliczność zostały wręczone specjalne wyróżnienia. Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymali Tadeusz Woźniakowski, piosenkarz, aktor i śpiewak operetkowy, muzyk, kompozytor i aranżer. Dyplom Honorowy Ministra otrzymał zaś Ryszard Marek Groński, pisarz, dziennikarz i dramaturg, autor opracowań historycznych o przedwojennych kabaretach.

Pozostali wyróżnieni za działalność propagującą okres 20-lecia międzywojennego poza granicami Polski: Apolonia Skakowska, przewodnicząca Związku Polaków na Litwie, prezes Centrum Kultury Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Wilnie, Alfred Schreyer, muzyk i śpiewak mieszkający w Drohobyczu na Ukrainie, ostatni z żyjących uczniów Brunona Schulza, nazywany strażnikiem jego pamięci, oraz Kaya Mirecka-Ploss, była aktorka Teatru Dramatycznego 2 Korpusu we Włoszech i Teatru Polskiego w Londynie, współzałożycielka, prezes i dyrektor wykonawczy Amerykańskiego Centrum Kultury Polskiej w Waszyngtonie.

Uroczystość odbyła się w studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Serdecznie gratulujemy!

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj