Elżbieta Bieńkowska i Wojciech Markiewicz w Salonach POLITYKI
19 stycznia gośćmi naszych pozawarszawskich "salonów" byli Elżbieta Bieńkowska w Sosnowcu i Wojciech Markiewicz z Markiem Przybylikiem w Lublinie.
Marek Przybylik, Wojciech Markiewicz i prof. Iwona Hofman (od lewej)
materiały prasowe/Polityka

Marek Przybylik, Wojciech Markiewicz i prof. Iwona Hofman (od lewej)

Elżbieta Bieńkowska i prowadzący spotkanie uczniowie IV LO im. Staszica w Sosnowcu
materiały prasowe/Polityka

Elżbieta Bieńkowska i prowadzący spotkanie uczniowie IV LO im. Staszica w Sosnowcu

Spotkanie z Elżbietą Bieńkowską, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług, zorganizował Uczniowski Klub POLITYKI działający w IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu. Pani Komisarz jest absolwentką tego liceum, które od lat prowadzi spotkania w ramach Klubu POLITYKI i w tym roku obchodzi 120-lecie istnienia (nasze najlepsze życzenia i gratulacje!). Zainteresowanie spotkaniem było duże, oprócz uczniów „Staszica” przybyli na nie także reprezentanci innych sosnowieckich liceów i gimnazjów, absolwenci szkoły, a także prezydent miasta Arkadiusz Chęciński.
Na spotkaniu poruszone zostały kwestie bieżących problemów na Śląsku, transportu międzynarodowego oraz ekologicznej gospodarki energetycznej.
Komisarz Bieńkowska wspomniała o dużym potencjale Śląska i jego możliwościach gospodarczo-ekonomicznych, a także zwróciła uwagę na bieżące problemy polskiej gospodarki energetycznej w konfrontacji z wymaganiami i stanowiskiem organów unijnych.

Tego samego dnia w naszym Salonie w Lublinie studenci UMCS spotkali się na Wydziale Politologii z naszym dziennikarzem Wojciechem Markiewiczem i wydawcą jego ostatnio wydanego zbioru reportaży "100 najbiedniejszych Polaków" Markiem Przybylikiem. Spotkanie tradycyjnie poprowadziła prof. Iwona Hofman. Dyskusja dotyczyła tematyki poruszanej w książce - biedy, nie tylko dosłownej, ale także tej w przenośni, biedy umysłowej.
Książkę "100 najbiedniejszych Polaków" można kupić na www.sklep.polityka.pl

      

 

                                               

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj