O Polityce

Żakowski z Wiktorem

Polityka
Jacek Żakowski, nasz redakcyjny kolega, publicysta POLITYKI, otrzymał Super Wiktora za całokształt pracy.
TVP

Jacek Żakowski, nasz redakcyjny kolega, publicysta POLITYKI, otrzymał Super Wiktora za całokształt pracy.

Uroczysta gala rozdania Wiktorów 2015 odbyła się w poniedziałek w Zamku Królewskim. Nagrodę Jackowi Żakowskiemu wręczył laureat Super Witora z 1996 r. Mariusz Walter.

Zanim ogłosił werdykt Kapituły, mówił, że w dzisiejszych czasach ludzi często ponoszą emocje, rozmówcy bywają przebiegli: – Ale są tacy w naszym środowisku, którzy są ubezpieczeni na każdą okazję. Ubezpiecza ich wiedza, rozum, ich refleks intelektualny. I wreszcie, co najważniejsze, kultura rozmowy.

Mówił, że Żakowski potrafi wyłuskiwać z każdej rozmowy rzeczy najistotniejsze i prawdziwie ważne dla czasów, w których żyjemy. – Jacek Żakowski na pewno wart jest tego Wiktora – zakończył Walter.

Publicysta POLITYKI, odbierając nagrodę, wspominał, że kiedy w 1997 r. z Piotrem Najsztubem odbierał Wiktora za Tok Szok, to jeden z dziennikarzy powiedział do nich: „To się źle kończy”. – A Najsztub, który jest bardziej błyskotliwy niż ja, powiedział: „Ale nie zawsze”. I usłyszał: „Licz na to” – opowiadał Żakowski . – I rzeczywiście nasz program okazał się wkrótce kompletnie niepotrzebny. To jest nagroda za całokształt i to zwiększa skalę ryzyka, a ja mam wrażenie, że dopiero się rozkręcam. Mam nadzieję, że słowa Pana Prezesa mi w tym rozkręcaniu się pomogą.

Super Wiktory za całokształt pracy i twórczości otrzymali, oprócz Żakowskiego, Stefan Bratkowski i Juliusz Braun.

Wiktora dla polityka 2014 roku otrzymał Donald Tusk. Szef Rady Europejskiej pokonał w walce o Nagrodę Akademii Telewizyjnej: Roberta Biedronia, Ewę Kopacz, Adama Daniel Rotfelda oraz Grzegorza Schetynę.

„Jak zawsze przy takich okazjach, chcę podziękować tym, którym zawdzięczam tę nagrodę. Muszę szczerze powiedzieć, że jest to nagroda, w której uczestniczyli wszyscy Polacy. Zostałem przewodniczącym Rady Europejskiej głównie dlatego, że sytuacja Polski, dzięki waszym wysiłkom, stała się na tyle wysoka i przekonująca, że mogliśmy ten wspólny sukces osiągnąć” – powiedział za pośrednictwem nagrania Donald Tusk, nieobecny na uroczystości wręczenia.

Nagrody przyznaje Telewizyjna Akademia Wiktorów, złożona z laureatów poprzednich edycji konkursu. Po raz pierwszy wręczono je 30 lat temu, w 1985 r. Pomysłodawcą Wiktorów jest Józef Węgrzyn. 

Zobacz, jak Jacek Żakowski odbiera z rąk Mariusza Waltera Super Wiktora.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną