Laureaci III edycji Stypendium Ungera
7 września w siedzibie „Gazety Wyborczej” w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatom III edycji Stypendium im. Leopolda Ungera.
Laureaci i członkowie jury podczas uroczystości wręczenia  Stypendium Ungera.
materiały prasowe/Polityka

Laureaci i członkowie jury podczas uroczystości wręczenia Stypendium Ungera.

Nagrodę główną, 5 tys. zł na realizację reportażu na temat uchodźców z Krymu, otrzymała Oliwia Drost.

W gronie zwycięzców konkursu znaleźli się również: Daniel Brzeszcz, który odbędzie dwutygodniowy staż w belgijskim dzienniku„Le Soir”, Damian Zakrzewski nagrodzony miesięcznym stażem w „Gazecie Wyborczej”, Katarzyna Zając i Agnieszka Żądło nagrodzone miesięcznym stażem w tygodniku „Polityka” oraz Monika Dziedzina i Monika Kuropatwa, które odbędą staż w obsłudze prasowej podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Obecni byli także dotychczasowi laureaci, którzy podzielili się doświadczeniami i wrażeniami zdobytymi podczas realizacji stypendiów.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Kapituły Stypendium i znakomici goście m.in.: Monika Unger, ks. Adam Boniecki, prof. Iwona Hofman (Przewodnicząca Kapituły), Alicja Kapuścińska, Jarosław Kurski, Adam Michnik, Marcin Wojciechowski i Marian Turski z POLITYKI.

Ustanowione przez UMCS Stypendium im. Leopolda Ungera jest cyklicznym programem skierowanym do młodych dziennikarzy, który powstał z inicjatywy Rodziny Patrona. Więcej informacji o Stypendium znajduje się pod adresem: http://umcs.pl/pl/stypendium-im-leopolda-ungera,1753.htm

 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj