O Polityce

Kuchnia toskańska

Nowa książka Piotra Adamczewskiego, krytyka kulinarnego POLITYKI

Od 10 marca w sprzedaży. Od 10 marca w sprzedaży. materiały prasowe / materiały prasowe
Kuchni włoskiej nie da się poznać ani podczas jednej podróży, ani długiej wizyty w jednym regionie. Każda część Włoch smakuje inaczej. Piotr Adamczewski zabiera nas w swej nowej książce w podróż kulinarną do Toskanii.

Toskania to region szczególny – z jednej strony zupełnie odmienny, a zarazem klasycznie włoski. I jak podstawę literackiego języka włoskiego stanowi toskański, tak też sztuka kulinarna obszaru na styku Ligurii, Emilii-Romanii, Piemontu, Umbrii i Lazio tworzy niejako bazę dla całej włoskiej gastronomii.

W Kuchni toskańskiej znajdziemy apetyczne przepisy na dania rybne, mięsne i wegetariańskie oraz zupy i desery uzupełnione wyborem smakowitych felietonów. Piotr Adamczewski z charakterystyczną swadą opowiada m.in. o chlebie pieczonym bez soli i wytłaczaniu aromatycznej oliwy, o bistecca alla fiorentina i wonnych ogrodach ziołowych, o zadziwiającej rybie z wieprzka i czarnym kogucie z etykietki chianti, o rzece brunello di Montalcini, o toskańskich miastach, miasteczkach, restauracjach i trattoriach…

Zapraszamy do lektury!

O AUTORZE: Piotr Adamczewski – reporter, krytyk kulinarny „Polityki”, autor bloga „Gotuj się!” (http://adamczewski.blog.polityka.pl) oraz książek kulinarnych (m.in. Smakosz wędrowny, Męskie gotowanie, Krwawa historia smaków, Rok na stole, Wędrówka po stołach Europy), który świat poznaje smakowicie – za stołem i od kuchni, współautor przewodników po restauracjach Warszawy i okolic. Gotuje od 40 lat, ukończył kurs dla sommelierów w Bordeaux, zna najwybitniejszych kucharzy Polski i Francji.

Książka wydana przez Wydawnictwo RM www.rm.com.pl pod patronatem POLITYKI będzie w sprzedaży od 10 marca 2016 r. 

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama