O Polityce

Znamy laureatów IV edycji Stypendium im. Leopolda Ungera

Laureaci Stypendium Ungera Laureaci Stypendium Ungera Polityka
21 września w siedzibie „Gazety Wyborczej” w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów.

Do grona dotychczas nagrodzonych szesnastu osób, dołączyło sześć kolejnych. Nagrodę główną, 5 tys. zł otrzymał Tomasz Augustyniak, który zaproponował wykorzystanie środków stypendialnych na dokończenie powieści reporterskiej pod roboczym tytułem „Królestwo Buddy”. W tym celu zaplanował dwumiesięczny wyjazd na Cejlon.

W grupie zwycięzców konkursu znaleźli się również: Ewelina Burda, która odbędzie dwutygodniowy staż w belgijskim dzienniku „Le Soir”, Krzysztof Usakiewicz i Julian Kania nagrodzeni miesięcznym stażem w „Gazecie Wyborczej”, Aleksandra Pucułek nagrodzona miesięcznym stażem w tygodniku „Polityka” oraz Paulina Błaziak, która odbyła już staż w obsłudze prasowej podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

W spotkaniu wzięli udział członkowie Kapituły Stypendium, laureaci poprzednich edycji i znakomici goście m.in.: Dyrektor Organizacyjny Forum Ekonomicznego w Krynicy Mariola Berdychowska, Przewodnicząca Kapituły Stypendium prof. Iwona Hofman, redaktor Jerzy Kuczkiewicz, redaktor Jarosław Kurski, Prorektor ds. Kształcenia UMCS prof. Alina Orłowska, redaktor Marian Turski, syn Patrona Marek Unger.

Cykliczny program stypendialny, zainicjowany przez Rodzinę Patrona, został uruchomiony w 2013 roku przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stypendium przeznaczone jest dla młodych dziennikarzy i adeptów dziennikarstwa – studentów wszystkich kierunków i stopni kształcenia do 35 roku życia.

Więcej na: http://www.umcs.pl/pl/stypendium-im-leopolda-ungera,1753.htm

Reklama
Reklama