O Polityce

Pierwsza rocznica śmierci Janiny Paradowskiej

Janina Paradowska (1942-2016) Janina Paradowska (1942-2016) Michał Radwański/Burda Publishing
Wciąż nie sposób pogodzić się z tą stratą.

W czwartek 29 czerwca mija pierwsza rocznica śmierci Janiny Paradowskiej, wybitnej publicystki politycznej, naszej Koleżanki i serdecznej Przyjaciółki. Wciąż nie sposób pogodzić się z tą stratą.

Na łamach POLITYKI postanowiliśmy utrzymać jej autorską rubrykę „Tydzień w polityce”, oddając tę stronę w ręce cenionych przez Nią polityków publicystów.

Ostatnio grupa przyjaciół Janki powołała Fundację im. Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego (zmarłego wcześniej męża Janiny, działacza opozycji demokratycznej, wiceministra spraw wewnętrznych, współtwórcy wielu instytucji państwowych RP) z zamiarem przyznawania dorocznej nagrody imienia Obojga Małżonków. Jest to kontynuacja Nagrody im. Jerzego Zimowskiego, wręczanej przez kolejne dziewięć lat przy współpracy z Instytutem Spraw Publicznych, za „działalność na rzecz uchodźców, środowisk wykluczonych i osób znajdujących się w stanie zagrożenia”. Dla Redaktor Paradowskiej nagroda ta była nie tylko wyrazem pamięci o Mężu, ale też kontynuacją jego ideowego przesłania. Od tego roku nagroda będzie nosiła imię Janiny Paradowskiej i Jerzego Zimowskiego i będzie przyznawana, mówiąc najprościej, „za dzielność obywatelską”. (Po zarejestrowaniu Fundacji podamy numer konta, prosząc o ewentualne wsparcie tej inicjatywy).

Już teraz zapraszamy na organizowaną przez Fundację 29 czerwca o godz. 18.00 mszę świętą do kościoła Środowisk Twórczych w Warszawie (plac Teatralny 18). Mszę odprawi ks. Andrzej Luter. Również 29 czerwca złożymy kwiaty na grobie Janki i Jurka w Krakowie w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim.

Polityka 26.2017 (3116) z dnia 27.06.2017; Do i od Redakcji; s. 98
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną