O Polityce

Jubileusz ZAiKS-u

100-lecie Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów

W tym miesiącu Stowarzyszenie Autorów ZAiKS obchodzi setną rocznicę swojej działalności. Warto ten jubileusz odnotować, ponieważ historia związku stojącego na straży praw polskich twórców jest swoistym ewenementem czy raczej – jak to określa prezes ZAiKS-u Janusz Fogler – fenomenem przetrwania. Stowarzyszeniu udało się bowiem przetrwać wojnę, stalinizm i komunizm. Co więcej, w latach 1945–89 była to jedna z nielicznych instytucji niezależnych finansowo od państwa. Dziś wciąż jest to prężna organizacja zrzeszająca twórców i przez nich samych zarządzana.

Polityka 12.2018 (3153) z dnia 20.03.2018; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Jubileusz ZAiKS-u"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.