O Polityce

„Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc z Paszportem POLITYKI już w kinach

Od 23 marca w kinach Od 23 marca w kinach Materiały promocyjne
„Wieża. Jasny dzień”  Jagody Szelc, thriller psychologiczny, to objawienie Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Film został uhonorowany aż trzema nagrodami na festiwalu – Nagrodą za Debiut Reżyserski, Nagroda za Najlepszy Scenariusz i Nagrodą Onetu "Odkrycie Festiwalu". Reżyserka otrzymała Paszport „Polityki” w kategorii Film za 2017 rok.

Kinowa premiera „Wieży. Jasnego dnia” jest zaplanowana na 23 marca.

- Uważam film Szelc za jeden z najoryginalniejszych debiutów ostatnich lat w polskim kinie. Jego pokaz będzie wielkim wydarzeniem - powiedział o filmie Michał Oleszczyk, krytyk filmowy.

W uzasadnieniu paszportowej nominacji do Paszportu Polityki przez Małgorzatę Sadowską czytamy, że Szelc w swoim filmie „egzorcyzmuje rodzinę i Polskę, przywołuje duchy, wprowadza w trans, wybudza uśpione w ludziach i pejzażu energie, leczy traumy”.

Dystrybutor: Against Gravity.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama