O Polityce

Przesłanie Mariana

Marian Turski na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Marian Turski przemawia na uroczystej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Marian Turski przemawia na uroczystej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. materiały prasowe

Nasz redakcyjny kolega Marian Turski wziął udział w uroczystej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ poświęconej pamięci ofiar Holokaustu i prawom człowieka. Posiedzenie odbyło się 28 stycznia. Marian jest dziennikarzem, od 60 lat nieprzerwanie szefem działu historycznego POLITYKI, a także przewodniczącym Rady Muzeum Historii Żydów Polskich oraz jednym z ocalałych z Holokaustu.

Rozpoczynając swoje wystąpienie, zwrócił uwagę, że kiedy był więziony w Auschwitz, nie miał nazwiska, imienia, niczego oprócz wytatuowanego numeru: B-9408.

Polityka 6.2019 (3197) z dnia 05.02.2019; Do i od redakcji; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Przesłanie Mariana"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.