O Polityce

Święto księdza Bonieckiego

85. urodziny ks. Adama Bonieckiego

Ks. Boniecki i urodzinowy prezent od przyjaciół z „Tygodnika Powszechnego” – obraz przedstawiający ks. Adama na tle Adasinka, lasu, który ojciec posadził z okazji jego urodzin. Ks. Boniecki i urodzinowy prezent od przyjaciół z „Tygodnika Powszechnego” – obraz przedstawiający ks. Adama na tle Adasinka, lasu, który ojciec posadził z okazji jego urodzin. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

W ostatni piątek na zamku w podkrakowskich Niepołomicach ks. Adam Boniecki, wieloletni redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”, a obecnie redaktor senior tego pisma, wraz z przyjaciółmi i współpracownikami świętował swoje 85. urodziny. Jubileusz przygotowany przez zespół „TP” poprzedziła msza w pobliskim kościele. Podczas homilii ks. Jacek Prusak zastanawiał się, czego uczą nas seniorzy. Jak mówił: „Większość z nas w poszukiwaniu odpowiedzi szybko wspina się po wybranej drabinie, zadzierając głowy.

Polityka 31.2019 (3221) z dnia 30.07.2019; Do i od Redakcji; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Święto księdza Bonieckiego"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.