O Polityce

Szkoła po przejściach

Debata o skutkach tzw. reformy oświaty

Debata jest wspólną inicjatywą Miasta Stołecznego Warszawy i redakcji POLITYKI. Debata jest wspólną inicjatywą Miasta Stołecznego Warszawy i redakcji POLITYKI. Polityka
System oświaty w Polsce wchodzi w kulminacyjną fazę tzw. reformy. Ze szkolnego krajobrazu zniknęły gimnazja, zmieniły się podstawy programowe i kompetencje samorządu terytorialnego.

Mamy za sobą doświadczenie ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty i narady obywatelskiej o edukacji, a 2 września naukę w szkołach średnich rozpoczął tzw. podwójny rocznik.

Koszty rządowej reformy spadły na uczniów, rodziców, pracowników oświaty i samorząd terytorialny. Część z nich ma konkretny, materialny wymiar, ale nie wszystko da się policzyć i nie sposób przewidzieć konsekwencji wprowadzonych zmian. Naruszone zostały fundamenty systemu edukacyjnego. Dlatego na pewno trzeba będzie brać pod uwagę dalsze skutki społeczne przeprowadzonych zmian.

Polityka 37.2019 (3227) z dnia 10.09.2019; Do i od Redakcji; s. 91
Oryginalny tytuł tekstu: "Szkoła po przejściach"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.