O Polityce

Jakie możliwości otworzą przed nami komputery kwantowe? Styczniowy numer „Wiedzy i Życia”.

Polityka
Serdecznie zapraszamy do sięgnięcia po najnowszy numer naszego naukowego miesięcznika „Wiedza i Życie”, który trafi do sprzedaży już 21 grudnia.

W styczniowym numerze Jakub Chabik w artykule okładkowym „Nowe kwantowe możliwości obliczeniowe” opowiada o pracach nad komputerami kwantowymi, które pozwolą nam np. na szybsze opracowywanie nowych leków i materiałów do różnych konstrukcji, dokładniejsze przewidywania zmian klimatycznych, znalezienie nowych źródeł energii czy zwiększenie bezpieczeństwa operacji finansowych.

W numerze prof. Agata Przekora-Kuśmierz, finalistka tegorocznych Nagród Naukowych POLITYKI, pisze o właściwościach komórek macierzystych i wyjaśnia czy warto korzystać z terapii komórkami macierzystymi, czy jest to tylko chwyt marketingowy branży medycznej.
Tomasz Wojciechowski opowiada o naturze kłamcy, różnicach między płciami w posługiwaniu się kłamstwem, sposobach demaskowania oszustw i o tym, jak zwierzęta potrafią oszukiwać siebie i nas. Dla wielbicieli ciekawostek biologicznych Paweł Depczyk ma opowieści o truciznach wytwarzanych przez gąsienice i niezwykłych właściwościach bambusa, a dla Czytelników zainteresowanych historią przygotowaliśmy artykuł o kibucach, dzięki którym powstało państwo Izrael, oraz o Saamach, jednych z najstarszych mieszkańców naszego kontynentu i jego ostatnich nomadach.
W numerze piszemy także o pierwszej molekule, która zapoczątkowała chemię we wszechświecie, pływających wytwórniach energii słonecznej i proponujemy gimnastykę umysłu przygotowaną przez Marka Penszkę.

Zaprezentujemy również wyniki ankiety czytelniczej, za udział w której Państwu bardzo dziękujemy!

PolitykaWiedza i Życie nr 01/2021 - w numerze

Styczniowe papierowe wydanie „Wiedzy i Życia” o objętości 80 stron będzie do nabycia w kioskach i salonach prasowych od 21 grudnia. Zapraszamy także do prenumeraty: sklep.polityka.pl/wiz
E-wydanie będzie dostępne w następujących sklepach internetowych: publio.pl, virtualo.pl, nexto.pl, e-kiosk.pl, egazety.pl, empik.com.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama