O Polityce

20. Artystyczna Podróż Hestii. Zgłoś się do 23 marca 2021!

Artystyczna Podróż Hestii Artystyczna Podróż Hestii materiały prasowe / materiały prasowe
Artystyczna Podróż Hestii od 20 lat łączy różne porządki i rzeczywistości – jest pomostem między światami. Pokazuje, że sztuka może działać poza wszelkimi podziałami. Laureatów poznamy 11 czerwca.

„Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie” – Wisława Szymborska, „Poezje”

Wydarzenia 2020 r. z jednej strony obnażyły nasze liczne słabości, z drugiej zaś pokazały siłę wspólnotowości, podkreślając wagę działań artystycznych, w których, niczym w soczewce, odbijają się nasze pragnienia, lęki i oczekiwania. 2021 będzie połączeniem różnych doświadczeń; na wystawie finałowej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przyjrzą się sobie dwa różne światy: ten „sprzed” i ten „po”. Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną obok siebie prace finalistów i finalistek dwóch edycji konkursu, 19. i 20. Edycji, które choć matematycznie sobie bliskie, wydają się dzisiaj kalendarzowo tak odległe.

Jubileusz to czas podsumowań, weryfikacji minionego czasu i refleksji. W ubiegłym roku świat stanął przed wyzwaniem dopasowania się do nowych ograniczeń. Jak będzie wyglądała nowa rzeczywistość? Z pewnością inaczej. Dużą jej część trzeba zaprojektować od nowa. Wielowymiarowość 20. edycji i czasu nowej rzeczywistości została zaznaczona przez zastosowanie abstrakcyjnej identyfikacji wizualnej, która z jednej strony jest dość subtelna, z drugiej niepokojąca. Pole do jej interpretacji organizatorzy Artystycznej Podróży Hestii pragną pozostawić odbiorcy.

Zgłoszenia do konkursu Artystyczna Podróż Hestii przyjmowane są od 11 stycznia do 23 marca przez internetowy panel zgłoszeniowy. Laureatów i laureatki poznamy 11 czerwca 2021 r.

Więcej informacji na stronie: www.artystycznapodrozhestii.pl/konkurs.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Reklama