O Polityce

Jak Skandynawia rozkochała w sobie świat. Nowy „Salon”

Nowe wydanie SALONU już 24 marca. Nowe wydanie SALONU już 24 marca. Polityka
Skandynawski design, polska szkoła plakatu, najlepiej zaprojektowane osiedla, budynki wpisane w krajobraz. O tym w nowym wydaniu „Salonu” już 24 marca.

Jak to się stało, że ubogie, rolnicze kraje stworzyły wielką markę – skandynawski styl i pragmatyczne projektowanie, które usiłuje naśladować cały świat? O projektowaniu po skandynawsku rozmawiamy z duńską projektantką Cecilii Manz i polsko-fińskim projektantem Tomaszem A. Rudkiewiczem.

W numerze nie zabraknie tematów architektonicznych – historia domów ukrytych, wpisanych w krajobraz, organicznych. Od awangardowych ziemianek po bryły z luster.

Przygotowaliśmy też ranking najlepiej zaprojektowanych osiedli wielkomiejskich w Polsce. Nowoczesnych, a jednocześnie świetnie wpisujących się w kontekst historycznej zabudowy miasta, podkreślających ich charakter.

Atrakcyjność (przede wszystkim wizualną) wydania podnosi artykuł o fenomenie Polskiej Szkoły Plakatu, która paradoksalnie rozkwitła w realiach PRL-u. Pokazujemy najpiękniejsze i najbardziej wartościowe prace. Dziś to białe kruki, za które na aukcjach słono płacą kolekcjonerzy.

„Salon. Jak Skandynawia rozkochała w sobie świat” – 140 stron o architekturze, wzornictwie i stylu życia – w sprzedaży od 24 marca w cenie 14,99 zł. Pismo dostępne w dobrych punktach sprzedaży prasy i w sklepie internetowym sklep.polityka.pl, gdzie do kupienia są także cztery poprzednie numery. Dostęp do wersji elektronicznej magazynu jest możliwy w prenumeracie cyfrowej „Polityki”.

PolitykaSALON. Jak Skandynawia rozkochała w sobie świat?

O magazynie „Salon”

Obszerne reportaże, publicystyka, felietony i wywiady – drążące sens projektowania, wyjaśniające motywacje i zamierzenia architektów, wizje artystów, opisujące historie i emocje związane z powstawaniem domu i budynków użyteczności publicznej – odróżniają „Salon” od pism o podobnej tematyce. Publikuje teksty autorów specjalizujących się od lat w tematyce architektury wnętrz, designu i sztuki, m.in. Piotra Sarzyńskiego z „Polityki”, Joanny Dobkowskiej-Kubackiej, Katarzyny Rzehak i Małgorzaty Tomczyk, która jest autorką koncepcji „Salonu” i redaktorką prowadzącą. Felietony zamieszczają tu m.in. Agata Tuszyńska i Grzegorz Piątek.

Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku.

Reklama
Reklama