O Polityce

Cesarze Rzymu. Nowy odcinek podkastu historycznego

Polityka
Na naszej stronie: polityka.pl/podkasty pojawił się kolejny odcinek podkastu „Polityki” o historii. Zapraszamy do słuchania!

Po co nam kolejny poczet cesarzy rzymskich, czy Aleksander Krawczuk i Robert Graves wszystkiego już o nich nie opowiedzieli? Dr Michał Baranowski, starożytnik i znawca późnego cesarstwa, współpracownik Centrum Badań Ryzyka Systemowego, w rozmowie z Agnieszką Krzemińską, dziennikarką działu naukowego POLITYKI oraz portalu projektpulsar.pl, przekonuje, że historycy cały czas ustalają nowe szczegóły, rehabilitują oczernianych władców i pokazują słabości tych, których uznawano za geniuszy bez skazy. Zapraszamy na opowieść o tym, jakimi ludźmi było ponad 100 rzymskich cesarzy: czy każdy z nich był rozpustnikiem i hulaką, jak to się stało, że tak długo zasiadali na tronie, rządząc tak ogromnym imperium oraz co spowodowało jego upadek?

Polecamy również nasz Pomocnik Historyczny z serii: Biografie – „Cesarze Rzymu. Żołnierze za życia, bogowie po śmierci”, który dostępny jest na: sklep.polityka.pl.

Rozmowy „Polityki” (nie tylko o tematyce historycznej) znajdą Państwo na: polityka.pl/podkasty, a także na Spotify.com, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Zapraszamy do słuchania!

Polityka 38.2022 (3381) z dnia 13.09.2022; Do i od Redakcji; s. 89
Reklama