O Polityce

Pulsar zaprasza do Katowic 9 i 10 grudnia

9 i 10 grudnia zapraszamy na 7. Śląski Festiwal Nauki Katowice. 9 i 10 grudnia zapraszamy na 7. Śląski Festiwal Nauki Katowice. Agencja Wyborcza.pl

Na co dzień spotykamy się z nimi w przytulnym studiu pulsara. Siedzimy przy niewielkim stole i rozmawiamy – przede wszystkim o nauce, ale też o kulturze, sztuce. Albo o wszystkim jednocześnie. W jeden z grudniowych weekendów jednak jest inaczej: pakujemy się, wsiadamy do pociągu (nie byle jakiego) i jedziemy do Katowic. Tam przez dwa dni spotykamy się z gośćmi naszych podkastów na 7. Śląskim Festiwalu Nauki Katowice.

W tym roku będą z nami astrofizycy Agnieszka Pollo i Łukasz Tychoniec, neurobiolog Mateusz Kostecki, ekonomistka Karolina Safarzyńska, geolog planetarny Jakub Ciążela, fizyk matematyczny Tomasz Miller, geolożka planetarna Anna Łosiak, filozof Sebastian Szymański, biolog Piotr Panek, amerykanista Paweł Frelik oraz Maciej Lorenc z Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. W nietypowej dla siebie roli wystąpią też autorki pulsara. O ciekawych naukowych tematach nie pisać, a mówić będą weterynarka Marta Alicja Trzeciak i archeolożka Agnieszka Krzemińska.

Na rozmowy o ludziach i innych zwierzętach oraz o rzeczywistościach ziemskiej, cyfrowej i kosmicznej zapraszamy w sobotę i niedzielę (9 i 10 grudnia) na Scenę pulsar. Szczegółowy program: slaskifestiwalnauki.pl oraz projektpulsar.pl.

Polityka 49.2023 (3442) z dnia 28.11.2023; Do i od redakcji; s. 99
Reklama
Reklama